žemės trauka

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žemės trauka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žemės trauka“.

Keliaujantis gnomas tapo mokslinio eksperimento dalyviu

Žemės traukos anomalijas tyrinėjantys fizikai į pagalbą pasitelkė sodo nykštuką, vardu Kernas. Jis keliauja po visą pasaulį ir yra sveriamas įvairiose Žemės vietose – Limoje, Mumbajuje, Meksikoje, Sidnėjuje, Naujojoje Kaledonijoje ir Pietų ašigalyje, praneša naujienų agentūra AFP. Šis eksperimentas – užuomina į „keliaujančio nykštuko“ pokštą, kai sodo puošmena paslaptingai pavagiama ir tuomet fotografuojama įvairiose vietose, o nuotraukos skelbiamos internete.
2012-03-20

Tirpstantys ledynai keičia Žemės trauką

Tirpstantys ledynai gali pakeisti Žemės gravitacinį lauką, nustatė mokslininkai, teigiantys, kad tai padės sužinoti, kada pradėjo tirpti Grenlandijos ir Antarktidos ledai. Žinant laiką, mokslininkams bus lengviau apskaičiuoti jūros lygio kilimą, kurį sukelia šių dviejų masyvių ledo dangų mažėjimas, rašo ourAmazingplanet.com. Visa, kas turi masę, turi ir gravitacinį lauką, traukiantį kitus objektus. Šio lauko stiprumas priklauso nuo kūno masės.
2011-08-18

Jei Žemė būtų kubas

1884 metais šveicarų astronomas Arndtas pateko į pirmuosius laikraščių puslapius, kai pareiškė orbitoje už Neptūno atradęs labai keistą kubo formos planetą. Žinoma, net 1884 metais visi suprato, kad tai nesąmonė. Laikraštis „The New York Times“ savo lapkričio 16 dienos numeryje net išspausdino straipsnį, pavadinta „Kubiška planeta“, rašo news.discovery.com.
2011-08-17

Žemės trauka suformavo Mėnulio paviršių

Žemė galėjo suvaidinti svarbų vaidmenį formuojant Mėnulio paviršių, rodo JAV mokslininkų atliktas tyrimas. Jų teigimu, labai seniai Žemės gravitacinė trauka deformavo Mėnulį. Dėl to jis ties pusiauju „išsipūtęs“, be to, tai paaiškina, kodėl tolimoji jo pusė net ir dabar yra iškilesnė nei artimoji, praneša BBC. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Science“. Tolimoji Mėnulio pusė daugeliu požiūriu išlieka paslaptimi.
2010-11-15
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų