wise teleskopas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „wise teleskopas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „wise teleskopas“.

Sekmadienį prie Žemės priartės kosminis „Žvėris“

Birželio 8 dieną pro Žemę pralėks neseniai atrastas asteroidas 2014 HQ124, pramintas „Žvėrimi“ (The Beast), pranešė NASA. Šis, manoma, maždaug futbolo aikštės skersmens dangaus kūnas sekmadienį pro mūsų planetą pralėks tris kartus už nuotolį iki Mėnulio didesniu atstumu. „Žvėrį“ balandžio 23 dieną atrado NASA kosminis teleskopas WISE („Wide-Field Infrared Survey Explorer“). Pasak mokslininkų, šis asteroidas Žemei nekelia pavojaus, nes prasilenks su ja maždaug milijono kilometrų atstumu.
2014-06-06

WISE pateikė atsakymą dėl Nemezidės

Tai – viena didžiausių astronomijos mįslių. Milžiniškas neatrastas Saulės sistemai priklausantis kosminis kūnas, kuris, galimas daiktas, egzistuoja kažkur už Plutono orbitos. Jį vadina „X Planeta“, Nemezide, Tiche. Spėliojama, ar tai didžiulė planeta, ar maža žvaigždė. Tačiau kosminis teleskopas WISE pagaliau pateikė tvirtus atsakymus. Mistiškoji Nemezidė, kurios iki šiol niekas nematė ir neužfiksavo, neretai kaltinama periodiniais praskriejimais pro kometų debesį.
2014-03-11

Žemę supa mažiau potencialiai pavojingų asteroidų nei manyta

Visą dangų tyrinėjęs NASA teleskopas aptiko, kad netoli Žemės skrieja mažiau potencialiai pavojingų asteroidų. Mokslininkai suskaičiavo 19,5 tūkst. vidutinio dydžio asteroidų. Tai beveik 50 proc. mažiau nei anksčiau pateiktas 35 tūkst. siekęs skaičius. Taigi galima manyti, kad „asteroidų Žemei keliamas pavojus yra mažesnis nei anksčiau manyta“, pažymi NASA pareigūnai. Vis dėlto dar yra tūkstantis asteroidų, kurių skersmuo gali siekti 5,3 tūkst. kilometrų ir kurie vis dar neatrasti, rašo SPACE.
2011-10-03

Dinozaurus pražudžiusio asteroido kilmė – vis dar paslaptis

Asteroido, prieš 65 mln. metų pražudžiusio dinozaurus, kilmė vis dar lieka paslaptimi, teigiama naujame tyrime. Kai kurie tyrėjai manė, kad mirtį nešantis asteroidas buvo didesnio kosminio kūno, vadinamo Baptistina, dalimi. Teorija teigė, kad Baptistina suskilo per didžiulį prieš maždaug 160 mln. metų kosmose įvykusį susidūrimą, po kurio pasklido daugybė kalno dydžio uolienų nuolaužų. Viena jų galiausiai nukrito į Žemę, pražudydama dinozaurus ir daugelį kitų rūšių, rašo SPACE.com.
2011-09-21

Prie Žemės aptiktas Trojos asteroidas

Astronomai patvirtino, kad maždaug 300 metrų skersmens asteroidas 2010 TK7 yra pirmasis netoli Žemės skriejantis Trojos asteroidas. Trojos asteroidų, arba Trojėnų, grupei priklausantys dangaus kūnai skrieja apie planetas jų orbitose, viename iš stabilių Lagranžo taškų.
2011-07-28

Išjungtas kosminis WISE teleskopas

Infraraudonųjų spindulių kosminio teleskopo WISE programos mokslininkai priėmė sprendimą jį išjungti, pranešė NASA. Apie WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer) teleskopo tyrimų programos pabaigą skelbiama NASA tinklalapyje. Per WISE stebėjimų laikotarpį teleskopas padarė apie 1,8 mln. asteroidų, kometų, tolimų galaktikų ir kitų „šaltų" kosmoso objektų nuotraukų, sakoma pranešime. Plataus apžvalgos kampo optiką naudojantis teleskopas Visatą tyrė infraraudonųjų spindulių diapazone.
2011-02-19

Astronomai abejoja, kad Saulės sistemoje „tūno" milžiniška planeta

Astronomai abejoja dviejų savo kolegų išsakyta prielaida, kad Saulės sistemoje pakraštyje gali egzistuoti milžiniška dujinė planeta, 4 kartus didesnė už Jupiterį.
2011-02-18

WISE teleskopas Saulės sistemoje aptiko 33 000 nežinomų asteroidų

Kosminis infraraudonųjų spindulių teleskopas WISE užbaigė NEOWISE tyrimų projektą. Atliktų stebėjimų metu Saulės sistemoje buvo aptikta 20 nežinomų kometų, daugiau nei 33 000 asteoridų, skriejančių pagrindiniame asteroidų žiede, ir 134 Žemei artimi objektai. Taip vadinami asteroidai ir kometos, kurių orbitos yra ne daugiau nei už 45 mln. kilometrų nuo Žemės orbitos aplink Saulę, pranešė NASA. Kosminis teleskopas WISE buvo paleistas į orbitą 2009 m. gruodį.
2011-02-03

WISE teleskopas užfiksavo nematomu šydu pasidabinusią „žvaigždę – bėglę“

NASA infraraudonojo spektro teleskopu WISE astronomams pavyko užfiksuoti, kaip į kosmoso gelmes keliauja nuo buvusios kompanionės draugijos atsiskyrusi, tiksliau, atskirta masyvi žvaigždė, pavadinimu Gyvatnešio Zeta. Maždaug 20 sykių už mūsiškę Saulę masyvesnė žvaigždė iriasi tarpžvaigždinių dulkių debesimi ir sukuria įspūdingą, geltonai švytinčių dujų arkos pavidalo šydą.
2011-01-31

WISE teleskopas nufotografavo kosminę Krosnį

Kosminio teleskopo WISE programos mokslininkai paskelbė naują jo padarytų nuotraukų seriją. Naujausias WISE nuotraukas galima pamatyti NASA svetainėje. Vienoje iš nuotraukų matoma prie Saulės artėjanti kometa C/2007 Q3. 2009 m. spalio 7 d. ji praskriejo 1,2 astronominių vienetų atstumu nuo Žemės. Kometą teleskopui pavyko pastebėti dėl to, kad jis veikia infraraudonųjų spindulių diapazone.
2010-02-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų