vkontakte

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vkontakte“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vkontakte“.

Technologijų milžinė iš Didžiosios Britanijos veiklą perkelia atgal į Rusiją

Rusijos technologijų milžinė VK penktadienį pranešė perkelianti savo veiklą iš Didžiosios Britanijos Mergelių salų atgal į Rusiją, Maskvai raginant „nedraugiškose šalyse“ registruotas įmones grįžti namo. VK yra antra pagal dydį po „Yandex“ Rusijos interneto bendrovė, valdanti populiarius socialinius tinklus „VKontakte“ ir „Odnoklassniki“, kurie kartu turi daugiau kaip 100 mln. mėnesinių naudotojų.
2023-08-11

Rusijos plieno milžinė „Severstal“ ieško būdų išvengti įsipareigojimų nevykdymo

Rusijos plieno milžinė „Severstal“, kurios pagrindinis akcininkas Aleksejus Mordašovas pateko į ES sankcionuotų asmenų sąrašą, priversta ieškoti būdų išvengti įsipareigojimų nevykdymo, tapdama pirmąja didele rusų įmone, kuriai iškilo tokia grėsmė nuo tada, kai Maskva pradėjo invaziją į Ukrainą vasario 24 dieną.
2022-03-24

Putino aplinkos žmogaus sūnus – naujasis populiariausio rusiško socialinio tinko vadovas

Rusijos technologijų grupė VK, kuriai priklauso populiariausias šalyje socialinis tinklas „VKontakte“, pirmadienį pranešė paskyrusi šios platformos vykdomuoju direktoriumi vieno iš artimiausios prezidento Vladimiro Putino aplinkos žmonių sūnų. VK išplatintame pareiškime nurodė, kad sveikina prie komandos prisijungusį Vladimirą Kirijenką.
2021-12-13

Hibridinis karas: nematomi priešai ir grėsmė valstybės saugumui

Kaip spartėjanti technologinė pažanga ir dirbtinio intelekto plėtra gali paveikti šiuolaikinę visuomenę? Su kokiomis naujomis grėsmėmis susiduria valstybės saugumas? Kokiais metodais ir priemonėmis kariaujami šiuolaikiniai karai? Kokie technologiniai sprendimai turi būti įdiegti valstybės gynybos sistemoje siekiant atremti hibridines grėsmes? Dirbtinis intelektas taps nepakeičiamu Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė Ingrida Norkutė pastebi, jog dirbtinio intel...
2021-10-12

„Kremliaus virėjas“ Prigožinas apskundė teismui ES sankcijas

Su Kremliumi siejamas verslininkas Jevgenijus Prigožinas kreipėsi į Europos Sąjungos teismą, prašydamas pašalinti jo vardą iš Bendrijos sankcijų sąrašo, antradienį pranešė jo bendrovė. Spalį Europos Sąjunga paskelbė baudžiamųjų priemonių J. Prigožinui, pravardžiuojamam „Putino virėju“, nes jo įmonė „Concord“ tiekia maistą Kremliui. Jis kaltinamas remiant privačią samdinių armiją „Wagner“ ir tokiu būdu pakertant taiką karo draskomoje Libijoje.
2020-12-15

„Putinas – pasakiškas %^&$“: Rusijoje žinutė sukėlė tikrą audrą

Rusai socialiniuose tinkluose pradėjo palaikymo akciją Novgorodo srities gyventojui Jurijui Kartyževui, kuris tapo pirmąją oficialiai žinoma naujojo Rusijos cenzorių įstatymo, neleidžiančio nepagarbiai kalbėti apie valdžios atstovus, auka. Vyras buvo nubaustas pinigine bauda už įrašą savo socialiniame tinkle „Putinas – pasakiškas *****“ (necenzūruotame išsireiškime – idiotas atitikmuo). Znak.
2019-04-24

Kremliaus kova su repu: pečiais gūžčioja net propagandos žvaigždės

Visoje Rusijoje prasidėjo masinis repo ir kelių kitų neformalios muzikos atlikėjų koncertų atšaukimas. Visai kaip anksčiau tai vyko su opozicijos mitingais, taip dabar „netinkamos muzikos“ atlikėjams vienas po kito yra atšaukiami koncertai. Priežasčių iki galo nesupranta net Kremliaus propagandos ruporai.
2018-12-03

Tėvai šiurpinami nauja „mirties grupių“ istorija: šįkart užkliuvo piešiniai

Rusijos valstybinės naujienų agentūros RIA „Novosti“ paskelbtas „tyrimas“, kuriame aprašyta „nauja grėsmė vaikams internete“, sulaukė kritiško, tiek specialistų, tiek ir skaitytojų nuomonių. Prieš kelerius metus praūžęs „Mėlynojo banginio“ baubas šįkart pavirto „savižudybes skatinančių anime grupių socialiniuose tinkluose“ baimių skatinimu.
2018-09-07

Kova už interneto laisvę Rusijoje: cenzorius gavo tokį atsaką, kad maža nepasirodė

„Telegram“ blokavimo istorija tapo Dovydo ir Galijoto kova už interneto laisvę Rusijoje. Ir, panašu, kad „Dovydas“ kol kas gudrumu lenkia valstybės cenzūros atstovus – netikėtai paaiškėjo, kad paprasčiausiai blokuoti „Telegram“ IP adresų nepavyks, nes šie sugeba „slėptis“ tokių interneto gigančių, kaip „Apple“, „Microsoft“ ir „Google“ serveriuose.
2018-04-17

Rusija pradeda blokuoti prieigą prie programėlės „Telegram“

Rusijos ryšių rinkos priežiūros tarnyba pirmadienį pradėjo blokuoti populiarios susirašinėjimo programėlės „Telegram“ veikimą, teismui uždraudus ją dėl kūrėjų atsisakymo suteikti saugumo tarnyboms prieigą prie privačių pokalbių. „Roskomnadzor“ gavo (Maskvos) Tagankos rajono teismo nutarimą blokuoti „Telegram“ veikimą Rusijos teritorijoje. Ši informacija buvo išsiųsta interneto tiekėjams pirmadienį, balandžio 16 dieną“, – sakoma tarnybos pranešime.
2018-04-16
REKLAMA
REKLAMA

Motinos, tėvo ir 4-metės sesutės netekęs 11-metis sužinojo kraupią žinią

Po baisios tragedijos Kemerovo prekybos centre Sergey Moskalenko paniro į komą. Berniukas patyrė itin sunkius sužalojimus, kai iškrito pro prekybos centro langą. Tačiau sužeidimai, kuriuos bandydamas išgyventi patyrė 11-metis berniukas, palyginus niekis su tuo, ką jam teks išgyventi artimiausiu metu.
2018-03-30

Košmariškos detalės išlindo į viešumą: patalpos virto „dujų kameromis“, temperatūra siekė 600 laipsnių

Rusijos gyventojai antradienį reiškė pasipiktinimą savo valdžia dėl sekmadienį prekybos centre Kemerovo mieste siautėjusio didžiulio gaisro, kuris nusinešė mažiausiai 64 žmonių, tarp jų 41 vaiko, gyvybes; daugybė jų negalėjo išsigelbėti dėl užrakintų durų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas į Kemerovo miestą Sibire atskrido praėjus dviem dienoms po tragedijos ir padėjo rožių puokštę prie improvizuoto pliušinių žaislų ir balionų memorialo aukoms prie sudegusio prekybos centro.
2018-03-27

„YouTube“ Rusijoje tęsia bendradarbiavimą su Putino režimu?

Anksčiau jau skelbėme, kad Rusijos opozicijos veikėjai ir visuomenininkai ne sykį skundėsi šioje šalyje dirbančių „YouTube“ atstovų veikla, kuomet prieš valdžią nukreipti įrašai yra blokuojami ar specialiai smukdomi, siekiant apriboti jų pasiekiamumą visuomenėje. Gruodžio 28-ąją Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, pastebėjęs, kad yra išjungtas jo kreipimasis dėl streiko, apkaltino „YouTube“ prisitaikėliškumu Kremliui.
2017-12-28

Ramzanas Kadyrovas, patekęs į JAV sankcijų sąrašus, dingo ir iš „Instagram“

Čečėnijos vadeivos Ramzano Kadyrovo itin daug dėmesio sulaukianti „Instagram“ paskyra tapo neprieinama. Bandant patekti į @kadyrov_95 paskyrą yra rašoma, kad puslapis „nerastas“. Kokios to konkrečios priežastys, kol kas tiksliai nėra aišku, bet be 3,2 mln. sekėjų turėjusios paskyros neįsijungia ir oficiali Kremliaus statytinio „Facebook“ paskyra.
2017-12-23

Rusijoje mįslingomis aplinkybėmis žuvo kariuomenės projektus kūręs IT specialistas

Praėjusią savaitę Tverės teisėsaugininkai paskelbė apie Maskvos gyventojo Nikitos Saburino žūtį – jo kūną surado Volgos upėje. Anot leidinio „RBC“, žuvusysis užsiėmė Rusijos gynybos ministerijos IT projektų kūrimu. Rugpjūčio 15-ąją rastas Tverėje Nikita Saburinas užėmė vadovaujančias pareigas didelėse bendrovėse, kurios vykdė Rusijos gynybos ministerijos užsakymus IT sferoje. Pasak leidinio turimos informacijos, vyras atvyko į Tverę pas savo mamą, rugpjūčio 13-osios naktį ryšys su juo nutrūko.
2017-08-23

Pavelas Durovas: jeigu norite draudimais suvaldyti ekstremizmą, reikės blokuoti visą internetą

Technologijų genijus Pavelas Durovas 2013-aisiais įkūrė „Telegram“, tai pačiais metais anksčiau Rusijos saugumas faktiškai viešai atėmė iš jo didžiausią Rusijos socialinį tinklą „Vkontakte“. Dabar jis vėl susidūrė su cenzūros pavojumi ir perspėja, kad norint draudimais nugalėti ekstremizmą internete teks blokuoti jį visą. „Telegram“ yra viena populiariausių susirašinėjimo programų Rusijoje, sparčiai populiarėjanti visame pasaulyje ir itin gerai vertinama kritikų dėl savo saugumo ir funkcijų.
2017-06-26

„Didysis brolis“ jau čia: identifikuoja veidus pagal soc. tinklų nuotraukas

„NtechLab“ įkūrėjas Artiomas Kucharenka aprašo situaciją, kuri, jeigu juo tikėtume, jau dabar tapo realybe kai kuriose Rusijos parduotuvėse. Pirkėjas užeiną į prekybos centrą, ir jį nufotografuoja vaizdo kamera. Tuo pat metu jo veidas yra patikrinamas parduotuvės vagių nuotraukų duomenų bazėe.
2017-05-13

Noras pasipuikuoti socialiniuose tinkluose jaunai merginai kainavo gyvybę

Jauna rusė žuvo jos vairuojamam automobiliui susidūrus su keleiviniu autobusu. Kelionės metu ji vedė tiesioginę transliaciją savo socialinio tinklo paskyroje, o avariją nulėmė išsiblaškymas dėl gautos žinutės, praneša vietos leidinys „360“. Avarija Tatarstane, kelyje Kazanė – Dubyjazai įvyko kovo 23-ąją. Mergina nesuvaldė automobilio ir, išvažiavusi į priešpriešinę eismo juostą, susidūrė su keleiviniu autobusu.
2017-03-24

Pamirškite privatumą: į „Facebook“ veržiasi veidų atpažinimo programa

Britų verslininkas paskelbė sensacingą atradimą: jo sukurta programa leis atrasti bet ką feisbuke, užteks tik turėti nuotrauką. Programėlė „Facezam“, kurią iOS įrenginiai turėtų gauti jau šį mėnesį, galės atpažinti žmogų socialiniame tinkle vien pagal nuotrauką, skelbiasi jos autoriai. Anot programos kūrėjų, ji veikia 70 proc. tikslumu ir gali surasti asmens nuotraukos „Facebook“ paskyrą per kelias sekundes. Tiesa, programos galimybės sumažėja iki 55 proc.
2017-03-14

Dviejų paauglių ginkluotas išpuolis Rusijoje baigėsi tragedija

Kaimišką Rusijos gyvenvietę sukrėtė nusikaltimas, kurio pagrindiniai veikėjai – paauglių pora vėliau nusižudė, skelbia „Ren.tv“. Kaimiškoje Rusijos gyvenvietėje, Krasnyje Strugi gyvenvietėje Pskovo srityje, 15-mečiai paaugliai Denisas M. ir Jekaterina V., užsibarikadavo viename iš namų, atidengė ugnį į policijos pareigūnus, o po to nusižudė. Pirminiais duomenimis, jiems buvo po 15 metų. Pasak Pskovo informacinės agentūros, iš pradžių jaunas vyras nušovė merginą, savo draugę, o vėliau – save.
2016-11-14

Socialinis tinklas pasiūlys revoliucinį atsiskaitymo už mobiliąsias paslaugas būdą

Iki šių metų pabaigos Rusijos socialinis tinklas „Vkontakte“ įkurs savo mobiliojo telefono tinklą, skelbia „Izvestija“, remiantis šaltiniais koncerne. Projektas vadinasi „Vkmomile“. Naudosis vieno didžiausių šalyje paslaugų tiekėjų „Megafon“ infrastruktūra, kurią „Vkontakte“ nuomos. Pasak „Izvestija“ šaltinių, operatoriaus darbo ypatybe bus ir tai, kad apmokėti ryšio paslaugas bus galima ne tik įprastiniais pinigais, tačiau ir veiksmais socialiniame tinkle.
2016-10-20

Suomiai išsiaiškino, kaip Rusija skleidžia propagandą ir manipuliuoja Europa

Rusijos prezidento Vladimiro Putino režimas perėmė tradicinės šios šalies žiniasklaidos kontrolę: televiziją, radiją ir laikraščius. Gynybos ministras Sergejus Šoigu yra pareiškęs, kad Kremlius masinę žiniasklaidą mato kaip „ginklą“. Dabar Rusijos vadovybė vykdo aktyvią socialinės žiniasklaidos kontrolės politiką, šiai masyviai operacijai pasitelkdama naują informacinės karybos įrankį – armiją dirbtinai sukurtų socialinių tinklų Putino fanų, žinomų kaip „troliai“. Tyrimo „Kibernetinis karas: Rus...
2016-05-23

Gedulas Rostove: socialiniuose tinkluose suskubta „laidoti“ gyvuosius

Rusijoje įvykusi tragedija nusinešė 62 žmonių gyvybes. Šokiruoti žmonės, internete paviešintame aukų sąraše išvydę pažįstamus vardus, suskubo reikšti užuojautą. Bent keliais atvejais bendravardžiams ir bendrapavardžiams teko aiškintis, kad jie tuo lėktuvu neskrido. JAV gyvenanti Larisa Allen savo feisbuke anglų ir rusų kalbomis rašė: „Rostove prie Dono šiandien sudužo lėktuvas ir pirmoji žuvusiųjų sąraše yra įrašyta Larisa Allen. Tai nesu aš. Man viskas ok.
2016-03-19

Šiurpus akibrokštas: jų gedi visa Rusija, patys jaunuoliai iš siaubo nebežino, ką daryti

Interneto naujienų portalai, skubėdami pateikti naujienas ir svarbius įvykius pirmieji, kartais „persūdo“ ir, gerai nepatikrinę faktų, paskelbia melagingas naujienas.
2015-11-01

Sudužusio „Airbus“ lėktuvo keleiviai paviešino nuotrauką likus minutei iki pakilimo

Viena keleivė socialiniuose tinkluose paviešino, manoma, savo vyro ir dukters nuotrauką ant lėktuvo trapo prieš pat išskrendant iš Egipto, pranešama „LifeNews“. Fotografija yra paviešinta O. Šeinos paskyroje „Vkontakte“. Fotografijoje, manoma, yra jos dukters J. Šein ir vyro A. Šeino atvaizdas, visi jie yra įrašyti skrydžio keleivių sąraše. Primename, kad šiandien, spalio 31 dieną, iš Šarm el Šeicho į Sankt Peterburgą skridęs lėktuvas sudužo Egipto teritorijoje.
2015-10-31

MH17 katastrofa virsta smaugiančia kilpa Kremliui

Taip simboliškai pavadinta Rusijos propagandos antraštė turėjo skelbti smogikų galybę, tačiau praėjus vos metams virto jų pakasynomis. Beveik neabejojama, kad visos civilizuotos pasaulio šalys pasisakys už Hagos tribunolą, kuris turės nustatyti ir nubausti konkrečius asmenis, ciniškai ir negailestingai pražudžiusius šimtus gyvybių.
2015-07-17

„Vkontakte“ įkūrėjas susimušė su plėšikais JAV: baisi kaimynystė? Ne rusui

Rusijos socialinio tinklo „Vkontakte“, kurį vėliau iš jo atėmė Rusijos valdžia, o dabar – „Telegram“ bendravimo programos kūrėjas Pavelas Durovas JAV buvo užpultas plėšikų. Apie tai pranešė pats nukentėjusysis savo „Twitter“ paskyroje. Incidentas įvyko vienoje iš San Francisko gatvių: grupė plėšikų pabandė iš P. Durovo atimti telefoną. „Tik ką įsivėliau į muštynes su vyrukais, kurie bandė išplėšti mano telefoną netoli Mission gatvės, 980. Pavojingas rajonas? Ne rusui“, – parašė jis.
2015-06-02

Dėl įvykių Mariupolyje Petro Porošenka nutraukė vizitą Saudo Arabijoje

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka skubiai grįžta iš Saudo Arabijos, kad sekmadienį surengtų Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) posėdį dėl Mariupolio apšaudymo. „Tarptautinė koalicija, remdama Ukrainą, privalo duoti ryžtingą atkirtį teroristų nusikaltimams, sustiprinti visų formų spaudimą tiems, kas juos remia ir visokeriopai palaiko.
2015-01-24

Pavelas Durovas: kažkada Rusijos internetas buvo liberalesnis už JAV

Rusijos „Zuckerbergas“ Pavelas Durovas davė pirmąjį interviu leidiniui „The New York Times“ po to, kai buvo priverstas palikti šalį. Rusijos socialinio tinklo giganto „Vkontakte“ įkūrėjas papasakojo apie savo gyvenimą JAV leidiniui „The New York Times“. Populiaraus tinklo „Vkontakte“ įkūrėjas davė pirmąjį interviu „ne internetu“ po to, kai buvo priverstas palikti Rusiją.
2014-12-03

Socialiniame tinkle „Vkontakte“ paskelbtas anekdotas Rusijos teisme pripažintas ekstremistiniu

Anekdotas apie Kaukazo gyventoją Rusijoje pripažintas ekstremistiniu. Tokį sprendimą paskelbė Iževsko rajoninis teismas, patenkinęs prokuratūros ieškinį asmeniui, publikavusiam jį socialiniame tinkle „Vkontakte“, praneša „Dožd“. Anekdoto autoriui pritaikytas Baudžiamojo kodekso 282 straipsnis (tautinės neapykantos skatinimas). Teismo sprendimas buvo apskųstas Aukščiausiajam teismui, tačiau šis paliko galioti žemesnės instancijos sprendimą.
2014-11-20

Vladimiro Putino politikos pasekmė – nauja emigracijos banga

Rusijai atėjo laikas susirūpinti nauja emigracijos banga, teigia gazeta.ru. Per aštuonerius pirmus 2014-ųjų mėnesius šalį paliko daugiau žmonių, negu per bet kuriuos prieš tai buvusius Vladimiro Putino metus. Išvažiuoja visi, tačiau visų pirma kvalifikuoti darbuotojai, galintys lengvai įsitvirtinti užsienyje. Tai reiškia, kad viena iš pagrindinių struktūrinių Rusijos Federacijos ekonomikos problemų – patyrusių specialistų deficitas – artimiausiu metu nebus išspręsta.
2014-11-03

Rusija: informacinė visuomenė ir nauja geležinė uždanga

Žiniasklaidos laisvės suvaržymas tapo vienu iš kertinių dabartinio politinio Rusijos režimo akmenų. Kita vertus, šiais laikais jau nebeįmanoma pasiekti informacinio lauko kontrolės vien apribojant žiniasklaidos priemonių nepriklausomybę ir savarankiškumą. Globali informacinė erdvė paverčia totalios informacijos kontrolės idėją visiška utopija. Tačiau nelaisvos šalys nenori taikytis su tokia situacija, nes mato joje tiesioginę grėsmę sau. Kovoti su nevaržoma informacijos laisve bando ir Maskva.
2014-10-22

„Jie pasiklydo“: kaip Rusijos kariuomenė kariauja Ukrainoje

 Tarptautinėje politikoje ir ypač diplomatijoje atėjo metas, kai daiktai ir reiškiniai pradedami vadinti savo vardais. Rugpjūčio pabaigoje NATO vadovas Andersas Foghas Rasmussenas viešai prabilo apie tai, kad Rusijos kariuomenė dalyvauja karinėse veiksmuose Ukrainoje (Kijevas kalbėjo apie tai jau seniai) ir kad tai yra šiurkštus Ukrainos suverenumo ir teritorinio vientisumo pažeidimas.
2014-09-08

„VKontakte“ įkūrėjas jau planuoja vizitą Lietuvoje

Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkos žmonės perėmus socialinio tinklo „VKontakte“, kuris Rusijoje yra toks pat populiarus, kaip pasaulyje „Facebook“, kontrolę į savo rankas, jo įkūrėjas P. Durovas su 12 žmonių komanda ieško šalies, kurioje galėtų įkurti pagrindinį biurą ir toliau vystyti savo startuolius ir jau planuoja vizitą į Lietuvą.
2014-04-29

Kultinio rusų serialo „Brigada“ žvaigždė: Man gėda už mūsų valdžią!

Rusijos kino žvaigždė Dmitrijus Diuževas (išgarsėjęs Rusijoje kultiniu vadinamame seriale „Brigada“) savo „Vkontakte“ paskyroje atsiprašė ukrainiečių už viską, ką daro Rusijos valdžia. „Man gėda už mūsų valdžią! Prašau Ukrainos atleidimo už tai, ką dabar daro mūsų valdžią. Aš nenoriu karo taip pat, kaip ir dauguma žmonių mūsų šalyje, tačiau man [taip pat, - red. past.
2014-04-28

Perkelti verslą į Lietuvą kviečiamas rusiško „facebook“ įkūrėjas

Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkos žmonėms perėmus socialinio tinklo „VKontakte“, kuris Rusijoje yra toks pat populiarus, kaip pasaulyje „Facebook“, kontrolę į savo rankas, jo įkūrėjas Pavelas Durovas su 12 žmonių komanda ieško šalies, kurioje galėtų įkurti pagrindinį biurą ir toliau vystyti savo startuolius.
2014-04-24

Traukiasi populiariausio Rusijos socialinio tinklo įkūrėjas

Populiariausias Rusijos socialinis tinklas pirmadienį pranešė priėmęs savo įkūrėjo Pavelo Durovo atsistatydinimo pareiškimą, kai jis anksčiau šį mėnesį paskelbė paliekantis bendrovę, tačiau vėliau tikriausiai persigalvojo. Kovo 21 dieną P.Durovas pranešė bendrovei „VKontakte“, kad atsistatydina, o vėliau jis nebuvo oficialiai atšaukęs šio savo sprendimo, naujienų agentūra „Interfax“ citavo socialinio tinklo naujienų tarnybą.
2014-04-22

Dėl problemų su Rusijos saugumu „Vkontakte“ paliko jo įkūrėjas

Populiariausias Rusijos socialinis tinklas pirmadienį pranešė priėmęs savo įkūrėjo Pavelo Durovo atsistatydinimą, kai jis anksčiau šį mėnesį paskelbė paliekantis bendrovę, tačiau vėliau tikriausiai persigalvojo. Kovo 21 dieną P.Durovas pranešė bendrovei „VKontakte“, kad atsistatydina, o vėliau jis nebuvo oficialiai atšaukęs šio savo sprendimo, naujienų agentūra „Interfax“ citavo socialinio tinklo naujienų tarnybą.
2014-04-22

Rusijos saugumas vertė „Vkontakte“ pateikti Euromaidano dalyvių asmeninius duomenis

Generalinis socialinio tinklo „Vkontakte“ direktorius Pavelas Durovas įvardijo priežastį, kodėl pardavė savo dalį kompanijos akcijų, paaiškinęs tai savo atsisakymu išduoti Rusijos saugumui (Federalinė saugumo taryba - FST) Euromaidano akcijų administratorių asmeninius duomenis, rašoma lenta.ru. 2014-ųjų sausio 24 tapo žinoma, kad P. Durovas pardavė savo akcijas benrasavininkiui Ivanui Tavrinui.
2014-04-17

Ukrainoje suimta rusų „šnipė“ – buvusi radikalios opozicijos aktyvistė, tapusi Kremliaus šalininke

Ukraina trečiadienį pranešė suėmusi vieną jauną aktyvistę iš Rusijos, kuri, kaip įtariama, organizavo diversijas per promaskvietiškų jėgų protestus ir pašovė kelis žmones.
2014-04-10

Rusijos roko atlikėjai protestuoja prieš Kremliaus kampaniją Ukrainoje

Rusijai išgyvenant patriotinę euforiją dėl Krymo prijungimo ir didėjant prezidento Vladimiro Putino populiarumui, kai kurie garsūs šios šalies roko atlikėjai atsidūrė tarp nedaugelio iškilių veikėjų, nepritariančių pastariesiems Kremliaus veiksmams. Tarp kritikuojančių intervenciją Kryme buvo keli Sovietų Sąjungos persitvarkymo epochos laikus menantys roko veteranai ir kai kurios jaunesnės žvaigždės.
2014-04-01

Rusijoje treninguoti jaunuoliai sumušė Šv. Patriko šventės dalyvius, kuriuos palaikė gėjais

Rusijos Irkutsko mieste grupė jaunuolių sumušė Šv.Patriko dienos minėjimo dalyvius, kuriuos per klaidą palaikė gėjų aktyvistais, pirmadienį cituodama policiją pranešė naujienų agentūra „Interfax“. Muštynės įvyko šio Sibiro miesto prekybos centre, kur kalbų mokyklos mokiniai surengė Šv.Patriko šventę, nurodė pareigūnai. „Sekmadienio vakarą mokyklos „Easy School“ nariai organizavo Šv.Patriko šventę prekybos centre. Prie jų priėjo kažkokie jaunuoliai ir išreiškė savo nepasitenkinimą.
2014-03-24

Socialinio tinklo „VKontakte“ įkūrėjas siūlo darbą E. Snowdenui

Populiariausio Rusijoje socialinio tinklo "VKontakte" įkūrėjas ketvirtadienį pasiūlė darbą JAV žvalgybos paslapčių viešintojui Edwardui Snowdenui (Edvardui Snoudenui), kai amerikiečiui buvo suteiktas laikinas prieglobstis ir kai jis išvyko iš vieno Maskvos oro uosto, kuriame buvo įstrigęs ilgiau nei mėnesį.
2013-08-01

„Rytų Facebook'ui“ – Kremliaus apynasris

Sėkmingai veikiantis rusiškasis „Facebook“ antrininkas „VKontakte“ ilgą laiką skaldė Kremliaus viešosios nuomonės formavimo monopoliją. Dabar Maskva pradėjo spausti šią kompaniją, o jos įkūrėjas buvo priverstas palikti šalį, rašo „Der Spiegel“. Socialinis tinklas „VKontakte“ arba „Rytų Facebook`as“ turi 200 mln. unikalių vartotojų – didžioji dauguma jų gyvena buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje. Šio tinklo vienas įkūrėjų ir generalinis direktorius – 28 metų Pavelas Durovas.
2013-05-03

Traukinyje moteris mušusius moldavus stotyje pasitiko įtūžusių rusų minia

Rusijos tinklaraščių erdvę sukrėtė incidentas Maskvos geležinkelio stotyje, kur praėjusią savaitę „pasitikti“ traukinyje moteris nuskriaudusius tris vyrus susirinko minia žmonių, surinkta per internetą. Pasak liudininkų, ketvirtadienį, rugpjūčio 16 dieną, perone susirinko didelė žmonių grupė, kuriuos, kaip paaiškėjo, ten atvykti paprašė socialinio tinklo „Vkontakte“ narys. Jis internete papasakojo, kad jo nėščią žmoną ir uošvienę traukinyje Kišiniovas-Maskva užpuolė trys Moldovos gyventojai.
2012-08-21

Jaunavedžių tragedija Šri Lankoje: vyras žuvo gelbėdamas skęstančią žmoną

Praėjusią savaitę Šri Lankoje nuskendo turistas iš Sankt Peterburgo. Kaip paaiškėjo, 31 metų Viktoras Fedorinovas ir 23 metų Darja Prokopenko Pietų Azijos saloje leido savo medaus mėnesį – jaunuoliai susituokė liepos pabaigoje po keturis metus trukusios draugystės.
2012-08-15

Šuoliuojantis rusiškas internetas

Rusija praėjusiais metais aplenkė Vokietiją ir pasiekusi 53 mln. vartotojų tapo didžiausia Europos interneto rinka. Ateityje specifinį kopijavimo – inovacijų modelį internete naudojanti mūsų kaimynė nesustos ir šuoliuos milžiniškais tempais. Rusija turi aibę didelių interneto bendrovių, su kuriomis vakariečiams konkuruoti jų šalyje nesiseka, nors pirminiai internetinių projektų modeliai yra kilę iš Vakarų valstybių.Net 60 proc.
2012-06-28

„Facebook“ akcijų vertė toliau smenga žemyn

„Facebook“ akcijos patyrė naują nuosmukį, šį kartą jos nusirito iki 29 JAV dolerių už akciją, praneša BBC. Mažiau nei prieš dvi savaites „Facebook“ žengė į vertybinių popierių birža, tuo metu vienos akcijos vertė siekė 38 JAV dolerius. Rinka įkainojo bendrovę 104 mlrd. JAV dolerių. Labai greitai „Facebook“ akcijos neteko beveik ketvirtadalio pradinės vertės.
2012-05-30

„Facebook" akcijų vertė pasiekė naują žemiausią lygį

„Facebook“ akcijų vertė pirmą kartą smuko žemiau 29 JAV dolerių už akciją ribos ir pasiekė žemiausią lygį nuo pirminio viešo socialinio tinklo akcijų siūlymo (IPO), informuoja BBC. Per gegužės 18-osios IPO kompanijos vertybiniai popieriai buvo parduodami po 38 JAV dolerius. Nuo tada „Facebook“ akcijos prarado beveik ketvirtadalį savo vertės.
2012-05-30

Kaliningrado pareigūnai suėmė sumuštos mergaitės skriaudikes

Kaliningrado pareigūnai suėmė sumušusias bendraamžę dvi  keturiolikos metų  mergaites. Egzekucija buvo filmuojama ir vėliau pasirodė viename iš socialinių tinklų, praneša „Ria Novosti". Tyrimą atliekantys pareigūnai areštuotas  dvi nepilnametes merginas  kaltina pasikėsinimu nužudyti. Šios žinybos pranešime spaudai akcentuojama, kad už šį nusikaltimą atsakomybė numatyta nuo 14 metų, todėl abi mergaitės iki teismo bus laikomos suimtos.
2012-04-07
Į viršų