virškinimo problemos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „virškinimo problemos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „virškinimo problemos“.

Šie produktai gerina kasos veiklą: ragina valgyti dažniau

Kasa yra vienas iš svarbiausių virškinimo sistemos organų, atliekantis kritinį vaidmenį maisto virškinimo ir medžiagų apykaitos procesuose. Nepaisant mažo dydžio, jos funkcijos yra itin svarbios sklandžiai organizmo veiklai. Svarbus veiksnys gerai – atidžiai pasirinkti maisto produktai, tad valgykite šiuos produktus – jie gerina kasos veiklą.
2024-02-11

TOP3 priemonės sklandžiai žarnyno veiklai

Virškinamojo trakto sistemą sudaro daugybė svarbių organų. Sutrikus bent vieno iš organų veiklai, pasekmes jaučia visas organizmas – ima stigti energijos, sutrinka reikalingų medžiagų pasisavinimas, be to, neigiamai paveikiama ir psichologinė sveikata. Ką daryti ir kaip palengvinti žarnyno darbą? Požymiai, rodantys, kad jūsų virškinimas sutrikęs Šie požymiai reiškia, kad virškinimo sistema sutrikusi: Dujų kaupimasis ir pilvo pūtimas.
2023-01-17
REKLAMA
Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Viduriavimą sukelia ne tik infekcijos: apie vieną priežastį dažnai užmirštama

Visame mūsų kūne yra mažiausiai 1000 skirtingų rūšių organizmų, įskaitant bakterijas, grybelius ir virusus. Kai žmogus yra sveikas, gerosios bakterijos sudaro 85 proc., o blogosios 15 proc. viso bakterijų kiekio organizme. Padaugėjus blogųjų bakterijų kiekiui organizme dažnai pasireiškia virškinamojo trakto mikrobiotos disbalansas, ko dažna pasekmė – viduriavimas.
2022-01-04
REKLAMA
Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com) Viduriavimas (nuotr. Shutterstock.com)

Pagalba užklupus viduriavimui: tai organizmui padės greičiau atsistatyti

Viduriavimas rečiau ar dažniau ištinka kone kiekvieną. Kebliausia, jog su šia problema susiduriama netikėtai, o viduriavimo priežastis ne visuomet būna aiški.  Kokios galimos viduriavimo priežastys bei pasekmės ir kaip organizmui padėti greičiau susitvarkyti su negalavimu? Plačiau apie tai kalbame straipsnyje.
2021-11-15
REKLAMA
ZOE  ZOE

Kovai su pilvo pūtimu – gerosios bakterijos

Pilvo pūtimas, dar kitaip vadinamas meteorizmu, yra dažnas reiškinys, pasitaikantis praktiškai kasdien daugeliui žmonių. Jaučiamas diskomfortas pilve, taip pat besikaupiančios dujos gali kilti dėl streso, suvalgius organizmo netoleruojamo maisto, pavyzdžiui, pieno produktų arba suvartojus per daug angliavandenių, druskos, gazuotų gėrimų, per greitai valgant ir persivalgius, užkietėjus viduriams ar menstruacijų metu.
2021-03-23
REKLAMA
Gerosios bakterijos (nuotr. Shutterstock.com) Gerosios bakterijos (nuotr. Shutterstock.com)

Gerosios bakterijos žarnyne – kodėl jos tokios svarbios?

Ar žinojote, kad 99 proc. žmogaus kūno bakterijų yra žarnyne ir jos gali sverti net iki 2-3 kilogramų? Mikrobioma – mūsų organizme gyvenančių mikroorganizmų visuma, yra tokia pat unikali kaip ir piršto atspaudas, todėl kiekvienas žmogus turi taip pat ir skirtingą gerųjų bakterijų kiekį žarnyne.  Gerosios bakterijos mūsų organizme atlieka daugybę funkcijų ir daro didžiulę įtaką mūsų savijautai, imunitetui bei daugeliui kitų sveikatos aspektų.
2021-03-09
REKLAMA
Refliuksas (nuotr. Shutterstock.com) Refliuksas (nuotr. Shutterstock.com)

Priežastys, kodėl vargina rėmuo ir kaip to atsikratyti

Pastaruoju metu, tikriausiai, daugelis įprato riebiau ir sočiau pavalgyti, o ir judame, lyginant su šiltuoju periodu, gerokai mažiau. Pandemija dar labiau apribojo judėjimą: sporto klubai nedirba, judėjimas gryname ore ne visada įmanomas dėl oro ar gyvenamosios vietos sąlygų. Dažnas dirbame iš namų, kur šaldytuvas visada po ranka. Prie nejudraus gyvenimo būdo sukeltų negalavimų prisidėjo ir skrandžio bėdos.
2021-03-03
REKLAMA
Sutrikęs virškinimas (nuotr. Shutterstock.com) Sutrikęs virškinimas (nuotr. Shutterstock.com)

5 patarimai, kaip užtikrinti sklandžią žarnyno veiklą

Kas iš mūsų nenorėtų gero virškinimo? Žarnyno veiklos sutrikimai yra itin nemalonūs ir darantys neigiamą įtaką visam organizmui – tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai.  Sutrikusio žarnyno siunčiami signalai, kaip dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas gerokai apkartina kasdienį gyvenimą, o kur dar galintis pasireikšti nuolatinis nuovargis, odos problemomis, prasta nuotaika ar kiti varginantys požymiai.
2021-03-02
REKLAMA
Virškinimo sutrikimai (nuotr. Shutterstock.com) Virškinimo sutrikimai (nuotr. Shutterstock.com)

Atsisakykite šių produktų – virškinimo sistema jums už tai padėkos

Atsiradus bet kokiems virškinimo sutrikimams, dauguma pradeda ieškoti vienokios ar kitokios pagalbos. Vieni peržiūri savo namų vaistinėlę, kiti pasitelkia natūralias žolelių arbatas, tretieji – skambina savo gydytojui. Tačiau net ir gydytojas nepamirš pasakyti, kad pati pirmoji pagalba – mitybos įpročių koregavimas. Be mitybos pokyčių niekas negali padėti – nei patys veiksmingiausi vaistiniai preparatai, nei medicininės procedūros.
Lietuva 2020-09-11
REKLAMA
Sutrikęs virškinimas (nuotr. Shutterstock.com) Sutrikęs virškinimas (nuotr. Shutterstock.com)

Trumpalaikiai virškinimo sutrikimai – kaip sau padėti?

Pirmojoje straipsnio dalyje kalbėjome apie tai, ką daryti persivalgius ar patyrus viduriavimą ir kaip lengvus virškinimo sutrikimus atskirti nuo didesnių problemų. Šioje straipsnio dalyje rasite naudingos informacijos apie pilvo pūtimą, vidurių užkietėjimą ir rėmenį – bene dažniausias virškinimo bėdas. Meteorizmas – varginantis sveikatos sutrikimas Pilvo pūtimas gali būti labai nemalonus ir netgi skausmingas.
2020-06-12
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Virškinimo sistema (nuotr. Shutterstock.com) Virškinimo sistema (nuotr. Shutterstock.com)

Kamuoja sutrikęs virškinimas? Jums gali trūkti šių medžiagų

Virškinimas – vienas sudėtingiausių, tačiau organizmo gyvybės palaikymui labai svarbių procesų. Reikėtų dėti visas pastangas, kad jis vyktų sklandžiai – kūnas mums tikrai padėkos puikia savijauta ir nesibaigiančia energija bei lengvumo pojūčiu.  Virškinimo pradžia – jau nuo pirmojo kąsnio Ne visi žino, kad virškinimo procesas prasideda jau burnoje.
2020-05-25
REKLAMA
Virškinimo sutrikimai (nuotr. Shutterstock.com) Virškinimo sutrikimai (nuotr. Shutterstock.com)

Trumpalaikiai virškinimo sutrikimai – kaip sau padėti?

Įvairūs virškinimo sutrikimai – bene įprasčiausias suaugusiųjų skundas, verčiantis ieškoti pagalbos. Dažniausiai kamuoja viduriavimas arba, priešingai, vidurių užkietėjimas, sunkumas skrandyje, pykinimas ir šleikštulys, raugėjimas, nevirškinimo jausmas, pilvo pūtimas ir gausus dujų šalinimas, skausmas epigastriumo, skrandžio ar pilvo srityse, diegiantis žarnyno skausmas bei kiti nemalonūs pojūčiai, susiję su virškinimo sistema.
2020-05-18
REKLAMA
Įtampa (nuotr. Shutterstock.com) Įtampa (nuotr. Shutterstock.com)

Didelis gyvenimo tempas neabejotinai daro įtaką ir virškinimo funkcijai

Šiuolaikinis žmogus patiria beprotišką gyvenimo tempą, tad tenka susidurti su įvairiausiais sveikatos sutrikimais. Virškinimo sutrikimai – vieni dažniausių nusiskundimų, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus. Paprastai vardijami tokie negalavimai: sunkumas ir pilnumas skrandyje, nevirškinimo jausmas, skausmas už krūtinkaulio ir gerklės deginimas, pilvo pūtimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmai ir diegliai.
Lietuva 2020-04-13

Dažnai susiduriate su virškinimo problemomis? Tai gali pranašauti agresyvią ligą

Nevirškinimas ar dispepsija yra būklė, atsirandanti tada, kai žmogus valgo per daug, per greitai arba valgo maistą, kurio netoleruoja arba yra alergiškas. Jis pasireiškia diskomfortu viršutinėje pilvo dalyje ir jam būdingas deginimo pojūtis, jaučiamas sunkumas ir skausmas, tačiau kartais už viso to slepiasi ir kur kas baisesnės ir rimtesnės ligos. Daugeliu atvejų problema iškyla staiga ir ją dažnai palengvina paprasčiausi vaistai.
2020-01-29

25 siaubingi dalykai, kurie nutinka, jei per mažai miegate (II)

1942-aisiais žmonės vidutiniškai miegodavo po 8 valandas, o štai dabar šis vidurkis nukrito iki 6.8 valandų. Tuo tarpu gydytojai rekomenduoja miegui skirti nuo 7 iki 9 valandų. Beveik 40 % amerikiečių miega mažiau nei 7 valandas, apie 70 milijonų Amerikos gyventojų turi miego sutrikimų. Visi žinome, kaip svarbu gerai išsimiegoti, tačiau dažnai nepastebime, kiek dalykų pakrypsta į blogąją pusę, jei miegui skiriate nepakankamai laiko.
2014-03-21
Į viršų