valiuta

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valiuta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valiuta“.

Nepaisant karo, Ukrainos valiutos atsargos pasiekė rekordinį lygį

Ukrainos valiutos atsargos dėl perlaidų iš užsienio pasiekė aukščiausią visų laikų lygį, penktadienį Kyjive pranešė šios šalies centrinis bankas. Apie tai pranešta Ukrainai jau trečius metus atremiant Rusijos visapusišką invaziją. Anot centrinio banko, valiutos atsargos balandžio 1 d. pasiekė 40,3 mlrd. eurų – tai didžiausias lygis nuo 1991 m., kai Ukraina atgavo nepriklausomybę. Valiutos atsargos – tai lėšos, kurias centrinis bankas paprastai laiko užsienio valiutomis.
2024-04-05

Argentina devalvuoja pesą, pristato priemones, kuriomis siekiama išvengti hiperinfliacijos

Argentina antradienį devalvavo savo valiutą daugiau kaip 50 proc., imdamasi priemonių, kuriomis siekiama atgaivinti byrančią ekonomiką ir kovoti su triženkle infliacija. Naujojo prezidento Javiero Milei – libertaro ekonomisto – vyriausybė taip pat paskelbė mažinanti dosnias valstybės subsidijas ir stabdanti visus naujus valstybinius statybų projektus.
2023-12-13

Euras prieš JAV dolerį – stipriausias per pustrečio mėnesio

Palankūs eurui statistiniai duomenys bei rinkos lūkesčiai jo kursą įtvirtino kiek aukščiau 1,08 JAV dolerio žymos, tai yra bemaž aukščiausiame lygyje nuo rugpjūčio pabaigos, pažymi „Trading Economics“. Šią savaitę paskelbti JAV statistiniai duomenys parodė, kad infliacija didžiausioje pasaulio ekonomikoje lėtėja, o paraiškų bedarbio pašalpai gauti daugėja, o tai leidžia manyti, kad Federaliniams Rezervams veikiausiai teks užbaigti pinigų politikos griežtinimo ciklą.
2023-11-17

Ukrainos bankas nacionalinės valiutos oficialiam kursui taikys „valdomą lankstumą“

Ukrainos nacionalinis bankas pirmadienio pavakarę paskelbė, jog nacionalinės valiutos grivinos oficialaus kurso reguliavimui nuo spalio 3-osios bus taikomas „valdomo lankstumo“ režimas.
2023-10-03

Kokia ekonominė ateitis laukia Rusijos: štai, kodėl ilgainiui nebegalės gyventi kaip yra įpratę

Rugpjūčio mėnesį rubliui pasiekus žemiausią vertę istorijoje, kyla klausimų ne tik dėl šios valiutos, bet ir visos Rusijos ekonomikos ateities. Vis dėlto, ekonomikos mokslų daktaro Algirdo Bartkaus teigimu, rublio žlugimo tikėtis neverta.

Susvyravus rublio kursui, Rusijos centrinis bankas smarkiai padidino bazines palūkanas

Rublio kursui kritus į žemiausią per daugiau kaip 16 mėnesių lygį JAV dolerio atžvilgiu, Rusijos centrinis bankas padidino savo pagrindinę palūkanų normą nuo 8,5 iki 12 procentų.  „Šis sprendimas priimtas siekiant apriboti riziką kainų stabilumui“, – paskelbė centrinis bankas po antradienį surengto skubaus posėdžio.
2023-08-16

Įspėja keliaujančius: užsienyje mokėdami eurais, o ne vietine valiuta, išleisite daugiau

Nesunku atspėti, kad sumokėti už maistą, prekes ar paslaugas keliaujant patogiau savo valiuta – eurais, nes būna aišku, kiek pinigų išleidžiame. Vis tik reikėtų neapsigauti – vietose, kuriose siūloma galimybė mokėti savo arba vietine valiuta, reikėtų rinktis vietinę. Mat už konvertavimą į eurus sumokėsite ženkliai daugiau, patys to nežinodami.
69 2023-07-01

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu pakilo aukščiausiai per metus – perkopė 1,1 dolerio

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu ketvirtadienį pakilo aukščiausiai nuo pernai balandžio, perkopdamas 1,1 dolerio kartelę. „Trading Economics“ pažymi, jog Europos valiuta toliau stiprėja, investuotojams atsisakant JAV dolerių dėl lūkesčių, kad Federalinė rezervų sistema (JAV centrinis bankas) gali gegužę stabdyti griežtesnės monetarinės politikos taikymą, didžiausioje pasaulio ekonomikoje nusilpus infliaciniam spaudimui bei ryškėjant darbo rinkos lėtėjimo požymiams.
2023-04-13

Rusijos rublis nukrito į metų žemumas

Rusijos rublio kursas Maskvos biržoje penktadienį pramušė 90 rublių už eurą „grindis“. Popietinėje prekyboje už eurą buvo mokama 90,3 rublio, JAV dolerį – 82,5 rublio. Rusijos valiuta dabar verta mažiausiai nuo praėjusių metų balandžio.
2023-04-07

Latvijos bankas: 1 ir 2 centų monetų atsisakymui pritaria 41 proc. šalies gyventojų

41 proc. Latvijos gyventojų pritaria vieno ir dviejų centų nominalo išėmimui iš apyvartos, rodo naujausi šalies centrinio banko reguliariai organizuojamų sociologinių apklausų rezultatai. Latvijos bankas nurodo, kad gyventojų, tam pritariančių šalies gyventojų dalis praėjusį mėnesį sumažėjo iki 41 proc. nuo 49 proc. prieš pusmetį ir 51 proc. prieš metus. 50 proc. praėjusį mėnesį kalbintų respondentų teigė, kad vieno ir dviejų centų monetos turėtų likti apyvartoje.
2023-03-30
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos rublio kursas pasiekė 11 mėnesių žemumas

Rusijos rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu penktadienį pasiekė žemiausią lygį nuo praėjusių metų balandžio – 76,5 rublio už dolerį. Šalies eksportui per metus sunykus daugiau nei ketvirtadaliu, Finansų ministerija sumažino užsienio valiutos pardavimus, o investuotojai atsižvelgė į centrinio banko sprendimą bazinių palūkanų nekeisti, kuris aiškinamas proinfliacinėmis rizikomis, nes augantis biudžeto deficitas bei blogėjančios prekybos sąlygos daro spaudimą nacionalinei valiutai.
2023-03-17

JAV turi problemą dėl sankcijų: priešai mokosi per greitai

Sankcijos jau kurį laiką yra mėgstamas Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinis ginklas. Puikus to pavyzdys yra Joe Bideno administracijos atsakas į Rusijos invaziją į Ukrainą: ji nedelsiant įvedė daugybę baudžiamųjų ekonominių priemonių Maskvai ir paskatino kitas vyriausybes daryti tą patį. Suprantama, kodėl sankcijos yra mėgstama JAV lyderių priemonė. Jos užpildo prarają tarp tuščių diplomatinių pareiškimų ir mirtį nešančių karinių intervencijų.
2023-01-01

Lietuvos monetų kalyklai vadovauja Donatas Sirgedas

Valstybės įmonei Lietuvos monetų kalykla nuo praėjusios savaitės vadovauja Donatas Sirgedas, iki šiol ketverius metus vadovavęs radiacijos matavimo prietaisų ir sprendimų gamybos įmonei „Polimaster Europe“. „Sieksime tiek didesnių pardavimų tarptautinėse rinkose, tiek didesnio veiklos produktyvumo ir pelningumo, uždirbdami daugiau pinigų gamindami pinigus“ – įmonės pranešime sakė D. Sirgedas.  Anot jo, bus peržiūrimi pirkimų, gamybos ir pardavimų procesai, kad įmonės veikla būtų optimali.
2022-10-12

Šiaulių bankas pradeda keisti Ukrainos grivinas

Šiaulių bankas nuo antradienio pradeda keisti Ukrainos grivinas į eurus. Bankas skelbia tai darantis pirmasis Lietuvoje. Paslauga teikiama po to, kai Lietuvos bankas su Ukrainos centriniu banku bei Šiaulių banku pasirašė atitinkamus susitarimus, o bankas įdiegė įrangą, pranešė Šiaulių bankas. Pagal Lietuvos ir Ukrainos centrinių bankų susitarimą į eurus galės būti iškeista iki 1 mlrd. grivinų (27,02 mln. eurų), jų banknotai Lietuvos bankui bus pristatomi vieną kartą per savaitę.
2022-10-11

Po Anglijos banko intervencijos obligacijų rinkoje svaro kursas smuktelėjo

Didžiosios Britanijos svaras ketvirtadienį atpigo daugiau nei 1 proc. JAV dolerio atžvilgiu, Anglijos bankui atlikus intervenciją obligacijų rinkoje, skirtą išvengti naujos finansinės katastrofos.  Ankstyvosios prekybos metu svaro vertė Londono rinkoje nukrito iki 1,0763 JAV dolerio už svarą. Išvakarėse Anglijos bankas ėmėsi supirkti ilgalaikes vyriausybės obligacijas, mėgindamas išvengti grėsmių rinkos stabilumui.
2022-09-29

JAV dolerio indeksas pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų

JAV doleris trečiadienį pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų pagrindinių konkuruojančių valiutų krepšelio atžvilgiu, prekybininkams ieškant saugumo tuo metu, kai Rusija eskaluoja karinius veiksmus Ukrainoje, o JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) ruošia dar vieną agresyvų JAV palūkanų normos kėlimą. JAV dolerio indeksas „ICE US Dollar“, kuriuo vertinami JAV dolerio kurso pokyčiai šešių pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, įkaitant eurą, svarą ir jeną, šoktelėjo 0,5 proc.
2022-09-21

JAV dolerio indeksas pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų

JAV doleris trečiadienį pasiekė aukščiausią lygį per 20 metų pagrindinių konkuruojančių valiutų krepšelio atžvilgiu, prekybininkams ieškant saugumo tuo metu, kai Rusija eskaluoja karinius veiksmus Ukrainoje, o JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) ruošia dar vieną agresyvų JAV palūkanų normos kėlimą. JAV dolerio indeksas „ICE US Dollar“, kuriuo vertinami JAV dolerio kurso pokyčiai šešių pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, įkaitant eurą, svarą ir jeną, šoktelėjo 0,5 proc.
2022-09-21

Euras vėl nukrito žemiau 1 JAV dolerio ribos ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2002-ųjų

Europoje stiprėjant recesijos dėl energetikos krizės baimei, euro kursas pirmadienį vėl nukrito žemiau pariteto su JAV doleriu ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2002-ųjų, kai jis buvo įvestas į fizinę apyvartą – iki 0,9951 dolerio už eurą, skelbia agentūra AFP. Pirmąkart per pastaruosius du dešimtmečius euras žemiau vieno dolerio ribos buvo nusiritęs praėjusį mėnesį.
2022-08-23

Antradienį euras pirmą kartą nuo 2002 metų susilygino su JAV dolerių

Euro zonos bendroji valiuta antradienį pirmą kartą per praktiškai dvi dešimtis metų pasiekė paritetą su JAV doleriu, senkančiam rusiškų dujų tiekimui į Europą didinant baimę dėl ekonomikos nuosmukio. Pasiekęs paritetą su JAV doleriu, euras vėliau šiek tiek pasistiebė.
2022-07-12

Krizės ženklai: kai kuriose šalyse uždraudė pardavinėti degalus gyventojams – jų neužtenka

Šri Lankoje, susiduriančioje su didžiausia per pastaruosius dešimtmečius ekonomine krize, sustabdytas degalų pardavimas nebūtiniausioms transporto priemonėms, rašo portalas BBC. Artimiausias dvi savaites degalų bus leidžiama piltis tik į autobusus, traukinius ir transporto priemones, naudojamas medicinos paslaugoms teikti ir maistui vežti. Miestuose uždarytos mokyklos, o pareigūnai 22 milijonams šalies gyventojų liepė dirbti iš namų.
2022-07-03

Pasaulio bankas perspėja: dėl karo Ukrainoje auga stagfliacijos rizika

Pasaulio ekonomikai gresia žalingas 8-ąjį dešimtmetį jau patirtas „stagfliacijos“ laikotarpis, kurį daugiausia lems Rusijos invazija į Ukrainą, perspėjo Pasaulio bankas, sumažinęs metinę pasaulinės ekonomikos augimo prognozę. Toksiškas silpno augimo ir kylančių kainų derinys gali sukelti didelę krizę dešimtyse skurdesnių šalių, kurios vis dar stengiasi atsigauti po COVID-19 pandemijos.
2022-06-08

Inovatyvūs sprendimai Jamaikoje: bankas išleidžia visoje šalyje galiosiančią skaitmeninę valiutą

Jamaikos bankas rengiasi pirmą kartą per istoriją išleisti visoje šalyje galiosiančią skaitmeninę valiutą. Šis žingsnis, žengiamas pritarus įstatymų leidėjams, turėtų padėti jamaikiečiams, neturintiems sąskaitos banke, sakoma savaitgalį paskelbtame vyriausybės pareiškime. Tokių žmonių 3 mln. gyventojų turinčioje šalyje yra nemažai. Pirmąja šalimi, visoje savo teritorijoje išleidusia skaitmeninę valiutą, beveik prieš dvejus metus tapo Bahamos.
2022-06-07

Rusijoje vėl leidus gyventojams įsigyti tvirtos valiutos, tokios galimybės beveik nėra

Rusijos centriniam bankui nuo šios savaitės vėl leidus komerciniams bankams parduoti fiziniams asmenims tvirtos užsienio valiutos grynaisiais, daugumoje bankų skyrių jos neįmanoma įsigyti, praneša Rusijos leidinys „Kommersant“. Didžiųjų bankų, tokių kaip „Sberbank“, VTB, „Otkrytie“, „Rosbank“, „Alfa Bank“, „Rosselkhozbank“ ir kitų, skyriai šalies sostinėje užsienio valiutos pardavimui antradienį neturi.
2022-04-19

Rusijos rublio vertė grįžo į buvusią iki karo

Rusijos rublis atšoko iki maždaug tokio lygio, koks buvo prasidėjus karui Ukrainoje, po to, kai smarkiai nukrito dėl pasaulinių sankcijų. Trečiadienį už vieną JAV dolerį buvo galima nusipirkti 85 Rusijos rublius, maždaug tiek pat, kiek buvo prieš Rusijai įsiveržus į Ukrainą vasario 24 d. O štai ketvirtadienio rytą už vieną JAV dolerį buvo galima nusipirkti 75,5 Rusijos rublius.
2022-03-31

Rusija jau pajuto sankcijų skonį: „Sąlygos ekonomikai pasikeitė iš esmės“

Naujausios sankcijos Rusijai radikaliai pakeitė sąlygas jos ekonomikai, apribojo galimybes panaudoti aukso ir užsienio valiutos atsargas bei suformavimo papildomų priemonių finansiniam stabilumui užtikrinti poreikį, pareiškė Rusijos centrinio banko vadovė Elvira Nabiulina. „Rusijos bankas šiandien nusprendė pakelti bazinę palūkanų normą iki 20 proc. metų palūkanų [nuo 9,5 proc.
2022-02-28

Smūgis Rusijos rubliui – vertė krito į rekordines žemumas

Rusijos rublis JAV dolerio atžvilgiu pirmadienį nuvertėjo beveik 30 proc., kai virtinė pasaulio valstybių įvedė naujų, griežtesnių sankcijų Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą. Remiantis „Bloomberg News“, rublis atpigo 27 proc. iki 114,33 už vieną JAV dolerį.
2022-02-28

Į Lietuvą atvyksta Tarptautinio valiutos fondo ekspertai

Lietuvoje kitą savaitę darbą pradės Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija, vadovaujama Borchos Grasijos. TVF ekspertai sausio 11-24 dienomis nuotoliniu būdu susipažins su bendra Lietuvos makroekonomine būkle, ūkio raidos bei darbo rinkos tendencijomis, finansų padėtimi, domėsis fiskaline politika, atsako į pandemijos krizę priemonių įgyvendinimu bei naujausiais energetikos sektoriaus pokyčiais, pranešė Lietuvos bankas.
2022-01-07

Talibanas uždraudė Afganistane naudoti užsienio valiutas

Afganistano Talibano vyriausybė antradienį paskelbė draudimą naudoti užsienio valiutas, sukeldama dar didesnę grėsmę ir taip sunkioje padėtyje atsidūrusiai šalies ekonomikai. Rugpjūčio viduryje valdžią užgrobus šiam islamistų judėjimui, nacionalinė valiuta afganis nuvertėjo, o šalies atsargos liko įšaldytos užsienyje. Bankuose ėmė trūkti grynųjų pinigų, tuo tarpu tarptautinė bendruomenė iki šiol atsisako pripažinti naująją vyriausybę.
2021-11-04

Salvadoras tapo pirmąja šalimi, patvirtinusia bitkoinus teisėta mokėjimo priemone

Salvadoras antradienį tapo pirmąja šalimi pasaulyje, patvirtinusia bitkoinus teisėta mokėjimo priemone, nepaisant plačiai paplitusio vidaus skepticizmo šalyje ir tarptautinės bendruomenės įspėjimų apie rizikas vartotojams. Prezidento Nayibo Bukele (Najibas Bukelės) vyriausybė pareiškė, kad toks žingsnis daugeliui salvadoriečių pirmą kartą suteiks galimybę naudotis bankininkystės paslaugomis ir kasmet leis sutaupys apie 400 mln. JAV dolerių mokesčių už perlaidas iš užsienio.
2021-09-07

Bitkoino vertė kyla: pirmadienį – aukščiausias kursas per pusantro mėnesio

Bitkoino kursas pirmadienį šoktelėjo penktadaliu, pasiekdamas aukščiausią lygį per šešias savaites. Kai kurie investuotojai staigų žinomiausios kriptovaliutos kainos šuolį susiejo su „trumpųjų pozicijų“ uždarymu, taip pat  su pranešimais apie tai, jog amazon.com gali pradėti leisti už pirkinius atsiskaityti kriptovaliutomis, skelbia „The Wall Street Journal“. „CoinDesk“ duomenimis, bitkoino kursas pirmadienį pakilo aukščiau 39,1 tūkst.
2021-07-26

Tarptautinio valiutos fondo misijos vadovas: Lietuvos ekonomika atsigaus jau 2022-aisiais

Lietuva pasitiko koronaviruso krizę geresnėmis sąlygomis nei 2008-2009 metų sunkmetį, tačiau dabar ekonomikos atsigavimui svarbu paremti verslą, teigia Lietuvoje iki vasario pradžios dirbusios Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovas.  Borja Gracia interviu BNS teigė, kad Lietuvos bendrojo vidaus produkto 2020 metų rodiklis yra vienas geriausių Europoje, ir jeigu vakcinavimas bei tolesnė Europos ūkio raida bus sklandi, šalies ekonomika pajus stiprų atsigavimą 2022-aisiais.
Aktualijos 2021-02-08

Bitkoinas pasiekė naują vertės rekordą – 28,5 tūkst. JAV dolerių

Žinomiausios virtualiosios valiutos bitkoino kursas trečiadienį pasiekė naują vertės rekordą – 28,5 tūkst. JAV dolerių. Nuo šio mėnesio pradžios ši kriptovaliuta pabrango 47 proc., ir tai yra reikšmingiausias jos vertės augimas per mėnesį nuo 2019-ųjų gegužės. 2020-aisiais bitkoino kursas šoktelėjo beveik keturis kartus, išaugus institucinių investuotojų dėmesiui jam.
2020-12-31

Kaip neapsigauti mokant kortele užsienyje? Žmonėms nebereiks sukti galvos

Koronavirusui atslūgus, lietuviams atsiveria vis daugiau šalių. O apsiperkant kortele Lenkijoje ir kitose šalyse, kuriose galioja ne euras, tenka laužyti galvą, kuria valiuta mokėti labiau apsimoka. Eurobiurokratai bankams jau įvedė naują direktyvą, kad pirkėjai aiškiai matytų įkainius ir galėtų sutaupyti. Anglijoje gyvenantis Robertas grįžęs į Vilnių pailsėti nusprendė bankomate išsigryninti eurų. Jo banko kortelė išduota Anglijoje, o sąskaitoje – svarai.

Naftos kainų griūtis smogė Rusijai: rublio kursas pasiekė seniai regėtas žemumas

Rusijos rublio kursas šalies užbiržinėje valiutų rinkoje pirmadienį pasiekė ketverių pastarųjų metų žemumas. JAV dolerio atžvilgiu rublis nuvertėjo 9,1 proc. iki 74,6 rublio už dolerį, euro – 10,4 proc. iki 85,4 rublio už eurą. Rusijos rubliui skaudžiai smogė naftos kainų griūtis, pirmaujančiai naftos eksportuotojai pasaulyje Saudo Arabijai pradėjus kainų karą.
2020-03-09

Penkeri metai su euru: suskaičiuota, kam labiausiai kilo atlyginimai

Per penkerius metus, Lietuvai įsivedus eurą, vieni labiausiai pajuto kainų augimą, kitiems labiau nei kainos augo atlyginimai. Visgi kam per šį laikotarpį algos padidėjo labiausiai? Pasak ekspertų, sparčiausiai kilo aukštųjų, informacinių technologijų specialistų uždarbiai, taip pat bankininkystės ir finansų sektoriaus atlyginimai. Maža to, kai kurios įmonės buvo priverstos didesniais pinigais vilioti auštųjų technologijų specialistus, mat jų rinkoje jaučiamas didžiulis stygius.

Mažiau nei pusė lietuvių pasitiki euru: supykdė pakilusios kainos

Parama eurui Lietuvoje auga, bet išlieka mažiausia tarp visų bendrą valiutą turinčių Europos šalių, rodo šią savaitę paskelbti apklausos rezultatai. Spalį atliktame Eurobarometro tyrime 49 procentai respondentų teigė, kad euras yra naudingas Lietuvai – tai septyniais procentiniais punktais daugiau nei prieš metus, bet vis dar mažiausias skaičius visoje euro zonoje. 37 proc. apklaustų lietuvių manė, kad euras yra nenaudingas šaliai, dar 12 proc. neturėjo nuomonės.

Vardija grėsmes dėl naujosios „Facebook“ kriptovaliutos

Jungtinių Valstijų federalinio rezervo sistema (FRS) subūrė „darbo grupę“, kuri, bendradarbiaudama su vyriausybinėmis agentūromis ir kitais centriniais bankais, išnagrinės galimą socialinių tinklų milžinės „Facebook“ planuojamos virtualiosios valiutos „Libra“ poveikį, pareiškė JAV centrinio banko vadovas. Į Atstovų rūmų finansinių paslaugų komiteto narių klausimus trečiadienį atsakęs Jerome Powellas pareiškė, jog dėl „Facebook“ planų, susijusių su kriptovaliuta, kyla „rimtų“ klausimų.
2019-07-11

Iš kojinių dar traukiami litai: žmones keičiasi milijonus

Su euru gyvename jau penkti metai, bet litai vis dar plūsta į Lietuvos banko keityklas. Šiuo metu kojinėse, puoduose, spintose ar senų paltų kišenėse vis dar guli pamiršti apie 450 milijonų užsilikusių litų. Per pirmus tris šių metų mėnesius priduota apie 3 milijonus jų. Lietuvos banko atstovai nemano, kad į banką sugrįš visi trūkstami litai, tačiau tikimasi, kad dar bent porą metų litų pridavimo banga neatslūgs. Tarp kalbintų praeivių Vilniaus gatvėse litai – jau istorija.
Aktualijos 2019-05-11

Kyla bitkoino kursas: pasiekė aukščiausią lygį per pusmetį

Bitkoino kursas ketvirtadienį perkopė 6 tūkst. JAV dolerių kartelę, pasiekęs aukščiausią per beveik šešis mėnesius lygį. Dar 2017 metų gruodį kriptovaliutos kaina viršijo 19 tūkst. JAV dolerių, tačiau jau po metų, 2018-ųjų gruodį, tesudarė tik beveik 3,1 tūkst. JAV dolerių. Tačiau nuo to laiko bitkoino kursas lėtai atsitiesia, rašo portalas CNBC.
2019-05-09

Dvidešimt euro metų: kaip jie tapo mūsų pinigais

Lygiai prieš du dešimtmečius atsirado bendroji Europos valiuta – euras, kuris iš pradžių buvo naudotas kaip nepiniginė atsiskaitymo priemonė apskaitos ir finansiniuose sandoriuose, o po trejų metų pasirodė ir grynieji pinigai – banknotai ir monetos. Prisiminkime pagrindines euro istorijos datas.
2019-01-01

Griūtis akcijų rinkose: kas nutiks doleriui?

Mažėjant JAV vyriausybės obligacijų pajamingumui, JAV dolerio kursas ketvirtadienį smunka visų pagrindinių išsivysčiusių šalių valiutų ir daugumos besivystančių rinkų valiutų atžvilgiu. Griūtis akcijų rinkose investuotojus paskatino rinktis saugesnį turtą, įskaitant vyriausybių obligacijas, kurių kainos ėmė kilti, o pajamingumas – mažėti. Dešimties metų trukmės JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas, anksčiau šią savaitę pasiekęs aukščiausią per septynerius metus 3,23 proc.
2018-10-11

Lietuvoje atsiras nauji 100 ir 200 eurų banknotai

Naujieji 100 ir 200 eurų banknotai apyvartoje pasirodys kitų metų gegužę, pranešė Lietuvos bankas, pirmadienį kartu su Europos Centriniu Banku supažindinęs su naujaisiais banknotais.
Aktualijos 2018-09-17

Nematoma žaidimų industrijos pusė: į prekybą įsitraukiantys vaikai ir milijardinė apyvarta

Jeigu žaidimai internete anksčiau buvo įsivaizduojami kaip grupelės entuziastų susirinkimus, kurių metu yra žaidžiamos šaudyklės, strateginiai ar vaidmenų žaidimai, tai per pastarąjį dešimtmetį tai tapo atskira verslo industrija, su savo virtualiais turtais, kurie netruko pavirsti realaus pasaulio milijardais. Tradiciškai, kalbant apie kompiuterinius žaidimus, vis dar kalbama apie psichologinę įvairių šaudyklių įtaką vaikams, kurie dienų dienas praleidžia prie savo kompiuterių.
2018-07-30

Bulgarija dar žingsniu priartėjo prie narystės euro zonoje

Bulgarija – skurdžiausia Europos Sąjungos (ES) valstybė narė – dar žingsniu priartėjo prie narystės euro zonoje. Po ketvirtadienį Briuselyje įvykusio euro zonos finansų ministrų susitikimo Europos Komisija (EK) ir Europos Centrinis Bankas (ECB) pareiškė, kad šalies įvertinimas galėtų būti užbaigtas „per maždaug metus“. „Europos Komisija palankiai vertina Bulgarijos pastangas prisijungti prie euro zonos“, – per spaudos konferenciją pareiškė Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis.
2018-07-13

Laimėjimu besidžiaugiantys ultradešinieji: euras yra „neteisinga“ valiuta

Italijos ultradešiniųjų antiimigracinės ir euroskeptiškos partijos „Lega Nord“ („Šiaurės lyga“) lyderis pirmadienį pareiškė, kad bendroji Europos Sąjungos valiuta euras yra „neteisinga“ ir yra pasmerkta žlugti. Sekmadienį vykusiuose Italijos visuotiniuose rinkimuose Matteo Salvini (Matėjo Salvinio) vadovaujami kraštutiniai dešinieji pasirodė geriau nei tikėtasi – ši partija surinko beveik 18 proc. balsų, o centro dešiniųjų blokas, kuriam ji priklauso, gavo maždaug 37 proc. visų balsų.
2018-03-05

Smūgis emigrantams: pamirškite apie nuosavą būstą tėvynėje

Praėjo kiek daugiau nei pusmetis, kai šalies bankai nebeišduoda paskolų užsienyje dirbantiems lietuviams, kurie pajamas gauna ne eurais. Nekilnojamojo turto specialistai sako, jog šie pokyčiai skaudžiausi dirbantiems Anglijoje, Norvegijoje ar Švedijoje. Kadangi emigrantams taip užkertamas kelias grįžti į Lietuvą ar savo pajamas dirbant svetur investuoti į butą tėvynėje, jie nuosavus būstus įsigyja emigracijoje.

Estija ketina atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų

Estijos bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas suapvalinus iki penkių euro centų. „Kasmet iš šalies centrinio banko saugyklų išgabenama po du sunkvežimius vieno ir dviejų euro centų nominalo monetų, kuriomis parduotuvėse atiduodama grąža, o vėliau jomis naudojamasi retai. Siūlome apsvarstyti šių monetų buvimo apyvartoje tikslingumą“, – pareiškė Estijos banko viceprezidentas Madisas Mulleris.
2018-01-17

Marius Dubnikovas. Ką daryti, kai lietuviškas euras vertę praranda sparčiausiai Europoje?

Pastebėjote, kad vos tik gavus algą, pinigai ištirpsta per kelias dienas, o gal vis dar stebitės, kodėl prieš kelias savaites už sviestą mokėjote pigiau nei šiandien? Šis straipsnis būtent jums, nes Lietuva ir vėl įsisuka į infliacijos verpetą, koks buvo prieš krizę. Statistiką vedantis EUROSTAT paskelbė, kad rugpjūtį metinė infliacija Lietuvoje akseleravo iki senai regėtų 4,6 proc. (panašiai buvo tik 2007 – 2009 ir 2011 metais) ir buvo didžiausia tarp visų Europos Sąjungos šalių.

Stiprus euras kelia nerimą Europos eksportuotojams

Kai kurie Europos eksportuotojai ima nerimauti dėl stiprėjančio euro, kurio kursas, po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose beveik pasiekęs paritetą su JAV doleriu, pastebimai atsitiesė. Tačiau analitikai mano, kad ekonomikos augimui dėl to tiesiogiai kylanti rizika yra nedidelė. Praėjusį trečiadienį euro kursas pakilo iki 1,1910 JAV dolerio, pasiekęs aukščiausią nuo 2015 metų sausio mėnesio lygį, tačiau vėliau šiek tiek smuko.
2017-08-07

Ar pokyčiai Amerikoje paveiks ir Europos rinką?

JAV Federalinė rezervų sistema (FED) jau kurį laiką kelia bazinę palūkanų normą. Tuo tarpu Europos centrinis bankas (ECB) laikosi kiekybinio skatinimo programos ir palaiko palūkanas rekordinėse žemumose. Naujienų portalas tv3.lt domisi, ar palūkanų didinimas JAV užbaigs ir europiečių pigaus skolinimosi laimę? Jungtinių Valstijų centrinio banko funkcijas atliekanti Federalinio rezervo paskutinį kartą padidino bazinę palūkanų normą iki 0,5–0,75 proc.
Į viršų