vaisiaus alkoholinis sindromas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaisiaus alkoholinis sindromas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaisiaus alkoholinis sindromas“.

Šeima, kurios istorija virpina širdis: sunkias diagnozes išgirdusioms dukrelėms reikalinga pagalba

Šiemet „Išsipildymo akcija“ įvyks jau 20-ąjį kartą – per tiek metų paramos projektas palengvino daugybės vaikučių ir jų šeimų gyvenimus. Tačiau daugybė panašaus likimo žmonių tokios pagalbos vis dar laukia… Būtent to laukia ir Agnė bei Marijus Kilmanai. Įkvepianti šeima galėtų tapti ne tik pavyzdžiu, bet ir įrodymu kiekvienam iš mūsų, jog gerumas visuomet atsiperka. Deja, kai ko tėveliai, net ir labai norėdami, aprėpti jau nebegali. O pagalba reikalinga net dviem jų mergaitėms.
2022-11-16

Nėštumo metu alkoholį gėrusi Evelinos mama ją paliko ligoninėje: jos įtėviai meldžia tik vieno

Kauno rajone gyvenanti Kilmanų šeima – pavyzdys, ką gali begalinė meilė ir rūpestis vienas kitu. Sunkiai sergančią dukrelę Elžbietą auginanti šeima šių metų gegužę į savo šeimą priėmė ir dar vieną mažylę Eveliną. Deja, dėl vaisiaus alkoholinio sindromo penkiametė Evelina dabar susiduria su rimtomis sveikatos bėdomis. Tačiau tokia mažylės būklė Agnės ir jos vyro neišgąsdino, atvirkščiai – šeima daro viską, kad šiuo metu mergaitė gyventų kiek įmanoma gražesnį ir kokybiškesnį gyvenimą.
2022-10-29

Nėščiosios stresą malšina alkoholiu: pasakė, kaip tai veikia kūdikį

Nėštumo metu vartojamas alkoholis komplikuoja nėštumo eigą ir baigtį bei kelia rimtą pavojų vaisiui, sutrikdo normalų jo vystymąsi ir gali sukelti įvairių apsigimimų. Alkoholis toksiškai veikia vaisiaus augimą, centrinę nervų sistemą, veido ir galvos formavimąsi, griaučių ir raumenų, šlapimo ir kitas organų sistemas. Sunkiausia daugybinių alkoholio pažeidimų forma – vaisiaus alkoholinis sindromas.
2021-09-08

Į dienos šviesą pradeda lįsti skaudžios kai kurių moterų klaidos: neatitaisomos pasekmės išlieka visam gyvenimui

Apie 800 nėščiųjų per metus paskutinėmis nėštumo savaitėmis vartoja alkoholį, atskleidė Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas tyrimas. Apie 40 moterų per metus alkoholį nėštumo metu vartojo itin dideliais kiekiais. Tokį tyrimą Seimo priklausomybių prevencijos komisijoje trečiadienį pristatė Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto dekanas, Vilniaus universiteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus ir medicininės genetikos katedros vedėjas, Nacionalinės sveikatos tarybos narys, prof.

Girta nėščioji pirmiausia žaloja kūdikio smegenis – gydytoja paaiškino, kaip

Vasario 15 d. apie 20 val. 15 min. Vilniuje, namuose, neblaivi (2,65 prom. alkoholio) moteris pagimdė kūdikį. Moteris ir kūdikis paguldyti į ligoninę, apie tai pranešė policija, tačiau apie jų būklę kol kas dar nėra žinoma. Vilniaus gimdymo namų direktorė Kornelija Mačiulienė sako, kad atvejai, kuomet gimdo girta moteris retėja, tačiau jų vis dar pasitaiko.
2020-02-17

Moterų abejingumas šokiruoja: suskaičiuota, kiek nėščiųjų vartoja alkoholį

Naujo lietuvių mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai pribloškia: pasirodo, paskutiniais nėštumo mėnesiais pagundos išlenkti alkoholio taurelę neatsisako net 700–800 moterų. Negana to, apie 40 naujagimių gimsta jau stipriai apnuodyti alkoholiu. Medikai primena – vaisiaus alkoholinio sindromo nulemti pakitimai yra visam gyvenimui, tačiau jų galima išvengti.
Į viršų