urals

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „urals“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „urals“.

Rusiškos „Urals“ naftos kaina smuko žemiau G-7 nustatytos 60 JAV dolerių už barelį ribos

Rusijos „Urals“ rūšies naftos kaina gruodį smuko iki 56 JAV dolerių (51,8 euro) už barelį, pasiekusi žemiausią nuo birželio pabaigos lygį, ir dabar pirmą kartą nuo liepos yra mažesnė už Didžiojo septyneto (G-7) nustatytą 60 JAV dolerių (55,5 euro) už barelį ribą, rašo portalas „Trading Economics“. Pasak portalo, „Urals“ kainos sumažėjimas atspindi tarptautinių etaloninių naftos rūšių kainų smukimą vyraujant nuogąstavimams dėl pasiūlos pertekliaus, lėtėjančio paklausos, ypač Kinijoje, augimo, ir...
2023-12-13

Rusiška „Urals“ nafta rinkoje šiemet pirmąjį pusmetį buvo 38 proc. pigesnė

Rusijos pagrindinio naftos eksporto mišinio „Urals“ barelio vidutinė kaina pirmąjį pusmetį buvo 38 proc. mažesnė nei per tą patį laikotarpį pernai – 52,17 JAV dolerio, skelbia Rusijos žiniasklaida, remdamasi Finansų ministerijos pranešimu. Praėjusį mėnesį „Urals“ kainavo vidutiniškai 55,28 dolerio už barelį – 36,6 proc. mažiau nei praėjusių metų birželį. Etaloninės Europos rinkoje Šiaurės jūros „Brent“ naftos barelio vidutinė kaina praėjusį mėnesį buvo 74,71 dolerio.
2023-07-03

Rusiškos „Urals“ naftos kaina rinkoje per metus krito beveik perpus

Rusijos pagrindinio naftos eksporto mišinio „Urals“ barelio vidutinė kaina pirmąjį metų ketvirtį buvo 45 proc. mažesnė nei per tą patį laikotarpį pernai – 48,92 JAV dolerio, skelbia Rusijos žiniasklaida, remdamasi Finansų ministerijos pranešimu. Praėjusį mėnesį „Urals“ kainavo vidutiniškai 49,56 dolerio už barelį – 3,4 proc. mažiau nei ankstesnį mėnesį ir 46,2 proc. mažiau nei pernai kovą.
2023-04-04

Pinga rusiška nafta

Barelis „Urals“ naftos tarptautinėje rinkoje pirmąjį metų ketvirtį kainavo vidutiniškai 63,17 JAV dolerio – 3,1 proc. mažiau nei prieš metus (65,22 dolerio), pranešė Rusijos finansų ministerija. Praėjusį mėnesį rusiška nafta buvo 3,6 proc. brangesnė nei pernai kovą – 65,98 dolerio už barelį. Per mėnesį „Urals“ kaina pakilo 3,3 procento. 2018-aisiais rusiška buvo vidutiniškai 32,0 proc. brangesnė nei 2017 metais – 70,01 JAV dolerio už barelį.
2019-04-01

Paskutinį sykį, kai šaldytuvas pradėjo imti viršų, Putinas pradėjo karą

Praėjus trims metams nuo Krymo aneksijos ir sankcijų Maskvai įvedimo dėl Ukrainos puolimo iš Rusijos sklinda prieštaringi signalai dėl jos ekonomikos būklės. Daugelis faktorių, vienok, nurodo tai, kad artėja rimta griūtis, po kurios seks ir tolimesni sukrėtimai, rašoma lenkų leidinyje „Interia“. Prekyba nafta užtikrina 26 proc. Rusijos pajamų valiuta. Maskvos Carnegie centro duomenimis, federalinis biudžetas 84 proc. yra užtikrinamas pajamomis iš naftos eksporto.
2017-05-28

Saudo Arabijos Warrenas Buffettas perspėjo: 100 dolerių už barelį kaina daugiau niekada negrįš

 Naftos kainos jau niekada negrįš prie 100 dolerių už barelį. Tai „USA Today“ teigė Saudo Arabijos Warrenu Buffettu vadinamas investuotojas ir vienas turtingiausių planetos žmonių princas Al-Waleedas bin Talalas. Jis savo šalies sprendimą nemažinti naftos išgavimo vadino gudriu ir protingu, kitaip Rijadas esą susidurtų iškart su dviem problemomis – ir gavybos mažinimo, ir kainų kritimo. Taip pat jis pažymėjo naftos pertekliaus problemą susitraukusioje rinkoje.
2015-01-12

Kinija verčia Iraną mažinti naftos kainas

Kinija pastarosiomis savaitėmis sumažino Irano energijos šaltinių pirkimų apimtis, dėl to jos regioninė partnerė pateko į keblią padėtį. Dar neseniai Pekinas iš Irano importavo apie 20 proc. energijos šaltinių, tačiau jau nuo šių metų sausio naftos pirkimai sumažėjo beveik perpus – iškart 285 tūkst. barelių per parą. Laikinąja Irano naftos alternatyva tapo energijos šaltiniai iš Saudo Arabijos, kuri nuo praėjusių metų spalio padidino naftos gavybą 360 tūkst. barelių per parą.
2012-02-09

Embargą Irano naftai pajus ir Lietuva

Analitikai prognozuoja, kad, Europos šalims sutarus nuo vasaros nebepirkti naftos iš Irano, degalai brangs ne tik šią naftą iki šiol pirkusioms Graikijai, Ispanijai, Italijai, bet ir Lietuvai, nors „Orlen Lietuva“ perka rusišką naftą, praneša LTV laida „Šiandien“. Be to, Lietuvos rinkai naftą ir jos produktus brangina dar ir dėl krizės euro zonos šalyse stiprėjantis doleris. Nuo metų pradžios benzinas Lietuvos degalinėse pabrango 30–40 centų ir artėja prie 4,80 Lt ribos.
2012-01-24

Sankcijos Sirijai ir Iranui: kas išloš?

Atrodo, kad sunaikinus Libijos diktatorių Muammarą Gaddafį arabų šalių problemos nesibaigia. Įsidrąsinusios Vakarų valstybės imasi naujų sankcijų prieš Iraną ir Siriją. Šių musulmoniškų valstybių keliamas rūpestis skirtingas, todėl ir sankcijų poveikis šiems režimams gali būti įvairus.Stiprinama alavitų dinastija Sirijos lyderio Basharo al Assado režimas, kaip manoma Vakaruose, peržengė visas leistinas ribas.
2011-11-30
Į viršų