troleibusai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „troleibusai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „troleibusai“.

Užfiksavo naujus troleibusus Lietuvoje: pamatykite, kaip atrodys

Pirmieji „Škoda 32 Tr“ troleibusai – jau Vilniuje. Kas savaitę sostinę pasieks 4-5 nauji troleibusai. Planuojama, kad pirmieji 20 naujų troleibusų keleivius pradės vežti rugpjūtį. „Naujųjų troleibusų atvykimas į Vilnių – tai viešojo transporto atsinaujinimo pradžia, kuri, tikimės, atkreips vilniečių dėmesį į šią ekologišką transporto priemonę ir paskatins dažniau ją pasirinkti.
80 2024-06-13

Sostinė įsigis dar 73 naujus troleibusus

Siekdama iki 2026 metų atnaujinti sostinės troleibusų parką, Vilniaus valdžia planuoja įsigyti dar 73 naujus troleibusus, trečiadienį pranešė savivaldybė. „Papildomai planuojame įsigyti 73 naujus, žemagrindžius, 18 metrų ilgio troleibusus.
2024-06-12

Vilniuje į gatves išriedės nauji troleibusai: štai, kuo jie ypatingi

Pirmieji „Škoda 32 Tr“ troleibusai jau paruošti transportuoti į Vilnių. Planuojama, jog sostinę jie pasieks birželio pirmoje pusėje. Atlikus bandomuosius važiavimus sostinės gatvėmis bei kitas privalomas procedūras, pirmieji 20 naujų troleibusų keleivius pradės vežti rugpjūtį. Vykdomas transporto priemonių parko atnaujinimas ir tuo tikslu įsigyjamos naujos, aplinkai draugiškos transporto priemonės.
2024-05-29

Vilniuje troleibuse parkrito ir susižalojo moteris

Antradienį apie vidurdienį policijai ir medikams pranešta apie eismo įvykį Savanorių pr. Troleibuse nukentėjo vyresnio amžiaus moteris – ji parkrito ir susižalojo. Nelaimė įvyko 4-ojo maršruto troleibusui staigiau stabdant ties Vilkpėdės stotele. Greitosios pagalbos medikai dėl kojos traumos moterį išvežė į ligoninę. Kitų transporto priemonių troleibusas nekliudė, nelaimės aplinkybes dar aiškinasi policija.

Senieji troleibusai byra: durys net išvirsta

Ne paslaptis, kad ne vienam vilniečiui Vilniaus viešasis transportas jau spėjo tapti pašaipos objektu. Ar nusuka į degalinę, ar vėluoja ir neatvažiuoja, ar apsisuka vidury gatvės. Šįkart „modernus tramvajus” (taip troleibusus anksčiau buvo pavadinęs miesto meras Valdas Benkunskas) nustebino net ir viską mačiusius: jame išlūžo durys. Šį incidentą užfiksavo patys vilniečiai.

„Teknom“ tieks sostinės troleibusams būtinas detales

Inžinerinių sprendimų bendrovė „Teknom“ praneša laimėjusi viešąjį pirkimą pasirašė sutartį su sostinės savivaldybės valdoma įmone „Vilniaus viešasis transportas“ ir tieks atsargines detales troleibusams.  Su „Vilniaus viešuoju transportu“ pasirašytos sutarties vertė – 1,434 mln. eurų. Už šią sumą „Teknom“ tieks troleibusų „Solaris Trollino 12T“ elektrinei traukai skirtas atsargines dalis.
2024-04-03

Autobusas nuvažiavo per anksti ar per vėlai? Jei paguos, dėl to vairuotojams mažina algą

Socialinėje erdvėje neretai galima matyti pasipiktinimų viešuoju transportu ir vairuotojais, kurie iš stotelių išvažiuoja per anksti, užtrenkia prieš nosį duris ar tiesiog vėluoja.  Jų atstovai tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek Klaipėdoje patikino, kad viskas yra stebima realiu laiku, o vairuotojai – baudžiami. Už vėlavimą kai kur bausmių vairuotojams nėra, mat vėlavimą gali lemti daug kitų aplinkybių, dėl kurių darbuotojas yra nekaltas.
2024-02-28

Po Vilnių važinėja „troleibusai vaiduokliai“

Jau tam kurį laiką viešojo transporto keleiviai pastebi, kad po Vilnių važinėja troleibusai, kuriuose nėra įrengtų bilietų komposterių. SĮ „Susisiekimo paslaugos” (toliau: JUDU) pastebi, kad taip gali atsitikti, jeigu troleibusai „pavaduoja” sugedusias transporto priemones.
2024-01-17

Vilniečiai, apsibraukite šias valandas: jomis viešasis transportas bus nemokamas

Pasitinkant Naujuosius metus, JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) dalinasi informacija, kaip Vilniuje kursuos viešasis transportas. „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, jog Naujųjų metų naktį visas Vilniaus viešasis transportas bus nemokamas. „2024-uosius metus kviečiame sutikti šventiškai pasipuošusioje Vilniaus katedros aikštėje – kelionės tikslą greitai ir patogiai pasieksite viešuoju transportu, kuris gruodžio 31 d. nuo 20 val. iki sausio 1 d. 4 val.
2023-12-29

Seimas spręs, ar tarpmiestiniais autobusais ir traukiniais mokinius vežti už pusę kainos

Seimas spręs, ar leisti tolimųjų ir priemiestinių maršrutų autobusais bei traukiniais mokinius vežti su 50 proc. nuolaida.    Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tokias Transporto lengvatų įstatymo pataisas: už balsavo 74 Seimo nariai, o susilaikė penki.   Vyriausybės išvados dėl pataisų paprašė premjerė Ingrida Šimonytė. Jos toliau bus svarstomos pavasarį.
REKLAMA
REKLAMA

Neeilinė avarija Vilniuje: susidūrė du troleibusai, o vairuotojai nesusitaria, kas yra kaltas

Ketvirtadienio dieną Gedimino pr. ir Jogailos g. sankryžoje susidūrė du troleibusai. Po įvykio susidarė didžiulės spūstys. Jogailos gatvė tapo nepravažiuojama. Kaip aiškėja, sankryžoje neprasilenkė 2-ojo ir 6-ojo maršrutų troleibusai. Abu troleibusai, ganėtinai nauji. Abu vairuotojai nesusitarė kas yra kaltas, todėl buvo iškviesta policija.

Latvijoje viešojo sausumos transporto paklausa šiemet – 18 proc. didesnė

Latvijos viešojo sausumos transporto poreikis per tris šių metų ketvirčius buvo 17,9 proc. solidesnis nei prieš metus – pervežta 139,4 mln. keleivių, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba. Reguliaraus susisiekimo autobusų keleivių padaugėjo 15 proc. iki 77,1 mln., traukinių – 11,3 proc. iki 13 milijonų. Miestuose kursuojantys troleibusai keleivių šiemet sausį-rugsėjį pritraukė 34,9 proc. daugiau – 28,7 mln., o tramvajų keleivių skaičius augo 12,9 proc. iki 20,6 milijono.
2023-12-05

Dėmesio: antradienį Vilniuje bus eismo ribojimų, keisis viešojo transporto maršrutai

Antradienį (liepos 25 d.) Vilniuje vyks festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, kurio metu Vingio parke koncertuos Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga kelionės viešuoju transportu tądien bus nemokamos, o į festivalį ir iš jo veš specialūs maršrutai. Mieste taip pat gali būti laikinų eismo ribojimų, praneša sostinės savivaldybė.

Dalyje Vilniaus Naujamiesčio dingo elektra, buvo sustojęs troleibusų eismas

Dalyje Vilniaus Naujamiesčio antradienio rytą dingo elektra, buvo sustojęs troleibusų eismas. Šiame sostinės rajone elektra dingo apie 8 valandą. „Tai buvo Savanoriai, T. Ševčenkos, Naugarduko, Žemaitės (gatvių – BNS) dalis. Ta miesto dalis“, – BNS antradienį sakė ESO viešųjų ryšių projektų vadovė Rasa Juodkienė. Anot jos, elektros energijos tiekimas yra atstatytas tūkstančiui vartotojų, skiriami resursai tą padaryti ir likusiems.

VVT už daugiau nei 52 mln. eurų iš „Škodos“ įsigis 91 troleibusą

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) iš Čekijos pramonės grupės „Škoda“ už 52,3 mln. eurų iki 2025 metų įsigys 91 žemagrindį „Škoda 32Tr“ troleibusą. Vilniaus miesto savivaldybė, VVT ir „Škoda“ pirmadienį Vilniuje pasirašė tai numatančią sutartį. Vilniaus meras Valdas Benkunskas teigė, kad sostinės viešojo transporto parkas tokiu mastu atnaujinamas pirmą kartą istorijoje.  „Dar džiugiau, kad tas parkas atnaujinamas būtent troleibusų pirkimu.
2023-05-15

Į Eurolygos finalo ketvertą – viešuoju transportu: skelbia, kaip keisis maršrutai Kaune

Artėjant Eurolygos finalo ketverto varžyboms Kaune, miesto savivaldybė dalijasi informacija apie planuojamus viešojo transporto maršrutų pakeitimus. Finalo ketvertas vyks Kauno „Žalgirio“ arenoje gegužės 19–21 d. Kaip praneša Kauno savivaldybė, šiomis dienomis mieste bus papildomai organizuojamas autobusų maršrutas „Autobusų / Geležinkelio stotis–„Žalgirio“ arena“. Autobusai važiuos M. K. Čiurlionio g., Vytauto pr., Karo ligoninės g., Kaunakiemio g., Karaliaus Mindaugo pr.
2023-05-12

ERPB skolina 38 mln. eurų naujiems Vilniaus troleibusams

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) su partneriais skolina Vilniaus miestui iki 38,23 mln. eurų 91 naujo troleibuso pirkimui. Vilniaus savivaldybė, jos įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) ir ERPB antradienį pasirašė tai numatančią sutartį.
2023-04-18

Vilnius ir ERPB pasirašys 48 mln. eurų paskolos sutartį troleibusams įsigyti

Vilniaus miesto savivaldybė, jos įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) antradienį pasirašys sutartį, kuria ERPB suteiks iki 48,25 mln. eurų paskolą naujų 159 troleibusų pirkimui.   Skelbta, jog bendra projekto vertė siekia 90 mln. eurų. Be ERPB finansavimo, „Vilniaus viešasis transportas“ gaus 10 mln. eurų nacionalinę dotaciją. Įmonė per dvejus metus ketina įsigyti 91 troleibusą.
2023-04-18

Vilniuje troleibusas susidūrė su „Tesla“, nukentėjo moteris

             Antradienį Vilniuje troleibusas susidūrė su elektromobiliu „Tesla“, vienai moteriai prireikė medikų pagalbos. 10.34 val. specialiosioms tarnyboms pranešta, kad įvykus avarijai nukentėjo maždaug 30-ies moteriai, ji patyrė galvos traumą. Avarija įvyko Savanorių prospekte ties sankryža su Kedrų gatve. Pirminiais duomenimis, troleibuso  vairuotoja trumpam nukreipė dėmesį nuo kelio ir trenkėsi į „Tesla“ užpakalį.

Vilniaus taryba pritarė 91 naujo troleibuso įsigijimui

Vilniaus miesto taryba pritarė 91 troleibuso su autonomine rida įsigijimui. Tai bus pirmasis 159 tokių troleibusų už 92,4 mln. eurų įsigijimo etapas.  Tarybai trečiadienį pritarus savivaldybės sutarčiai su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB), bankas paskolins 38,23 mln. eurų. Dar 10 mln. eurų bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ turi užsitikrinusi iš Klimato kaitos programos.
2023-03-29

Rytą Vilniuje VW susidūrus su autobusu kelias valandas stovėjo troleibusai

Trečiadienį ryte Žirmūnų gatvė kelioms valandoms paskendo spūstyse. Kiek prieš 8 val. Vilniaus policijai pranešta, kad netoli sankryžos su P. Lukšio gatve lengvasis automobilis VW susidūrė su maršrutiniu autobusu. Žmonės per šią avariją nenukentėjo, tačiau vairuotojai nesutarė dėl kaltės, todėl prireikė policijos. Pirminiais duomenimis, su autobusu lengvasis automobilis VW susidūrė išsukdamas į gatvę į kairę per dvi eismo juostas iš kiemo. Sukti kairėn iš kiemo šioje vietoje nedraudžiama.

Piktinasi autobusų vairuotojų elgesiu: nesilaiko tvarkaraščio, o duris užtrenkia prieš nosį

Nemažai Lietuvos gyventojų naudojasi viešuoju transportu. Ne paslaptis, kad pasitaiko atvejų, kai vairuotojai į stoteles atvyksta per anksti ar per vėlai, nepalaukia autobuso link bėgančio žmogaus, atidaro ne visas dureles, todėl keleiviai nespėja įlipti ar išlipti. Keletas keleivių pasidalino savo neigiamomis patirtimis ir įspūdžiais dėl viešojo transporto vairuotojų elgesio.
2023-03-05

Svarbu vilniečiams: atsinaujino „Trafi“ programėlė

„Trafi“ po penkių sėkmingos veiklos metų žengė dar vieną žingsnį – mobilumo programėlė sulaukė vartotojo sąsajos atnaujinimo, rašoma JUDU pranešime spaudai. „Patirtis, kurią įgijome kurdami judumo sprendimus didžiausiems pasaulio miestams, leido mums atnaujinti Vilniaus programėlę, kad ji atitiktų naujausias rinkos tendencijas.

„Vilniaus viešasis transportas“ perka 91 naują troleibusą

„Vilniaus viešasis transportas“ per artimiausius dvejus metus ketina įsigyti 91 naują troleibusą. Kaip trečiadienį pranešė įmonė, patikslinus sąlygas, paskelbtas tą numatantis viešasis pirkimas. Pirmieji naujieji troleibusai sostinę turėtų pasiekti 2024-ųjų vasarą, o likusieji – 2025-ųjų pradžioje. Tarptautinis pirkimas bus finansuojamas Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB), įskaitant ir Klimato kaitos programos lėšas – 10 mln. eurų, kuriuos bendrovė gavo dar 2021-aisiais.
2022-12-28

Nepatikrinę tvarkaraščių, neikite pro duris: vakare Vilniuje kursuos vos vienas kitas autobusas

Penktadienio vakarą į gatves neišriedėjo trečdalis autobusų, feisbuke pranešė Vilniaus savivaldybė. Dėl to keleiviai raginami nuolat tikrinti tvarkaraščius, o keliones planuoti su didele laiko atsarga. Vis dėlto, anot savivaldybės, net ir tvarkaraščiai negarantuoja, kad sulauksite autobuso. Tačiau juos sekti būtina. Tai padaryti galite čia.

Savivaldybės įmonių atstovai praneš, kaip per streiką kursuos troleibusai ir autobusai

Vilniaus miesto savivaldybės įmonių vadovai penktadienį informuos miestiečius, kaip troleibusai ir autobusai važinės per neterminuotą vairuotojų streiką kitą savaitę. Savivaldybės įmonių „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) ir „Susisiekimo paslaugos“ vadovai, pačios savivaldybės atstovai informuos, kaip pasirengta streikui, kiek transporto priemonių išvažiuos į maršrutus, ko tikėtis keleiviams.
2022-12-02

Vilniaus troleibusai skelbs Zelenskio kvietimą aukoti Ukrainai

Vilniaus troleibusai skelbs Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kvietimą skirti paramą Rusijos invazijai besipriešinančiai Ukrainai. Du 2-uoju ir 17-uoju maršrutu vykstantys troleibusai, dekoruoti Ukrainos vėliavos spalvomis ir simboliais, nuo penktadienio skleis žinią apie V. Zelenskio gegužę įsteigtą fondą UNITED24, kviesdami skirti lėšų šalies gynybai, išminavimo darbams, humanitarinėms, medicininėms reikmėms bei jos atstatymui.

Autobusų vairuotojai ruošiasi streikuoti: kai kam per 7 metus nepakilo net 100 eurų

Sostinės autobusų ir troleibusų vairuotojai rengiasi streikui, tad keleiviai gali ruoštis transporto laukti ilgiau. Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojai sako nebegalintys kęsti, kaip jų reikalavimų kelti algas negirdi įmonės vadovybė. Vairuotojai skundžiasi esą darbas sunkus, o atlyginimas per mažas, sąlygos tokios prastos, kad net pavalgyti nepavyksta. Bendrovės atstovai atkerta, kad gerina sąlygas darbuotojams ir rėžia: streiką rengianti profsąjunga tenori konflikto.

Vilniuje šešiais naujais maršrutais kursuos elektriniai autobusai

Vilniuje nuo kitos savaitės šešiais naujais maršrutais kursuos elektriniai autobusai, trečiadienį informavo savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. Nuo rugpjūčio 16 dienos paleidžiamus maršrutus aptarnaus įmonė „Kautra“, jais kursuos 15 Lietuvos gamintojo „Altas Auto“ pagamintų elektrinių mažos talpos autobusų.

Kauno eisme – pokyčiai: dėl remonto uždaroma svarbi senamiesčio gatvė, stabdomi kai kurie troleibusų maršrutai

Kaune kapitaliniam remontui uždaroma senamiestyje esanti Nemuno gatvė, stabdomi dviejų troleibusų maršrutai, penktadienį pranešė miesto savivaldybė. Pirmadienį ji bus nepravažiuojama nuo Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos iki pat Birštono gatvės, eismo ribojimai gali trukti iki rudens. Laikinai čia nekursuos ir viešasis transportas. Kol vyks darbai, laikinai stabdomi 1-ojo ir 7-ojo troleibusų maršrutai. 5-ąjį ir 15-ąjį troleibusus pakeis autobusai.
Aktualijos 2022-06-17

Bilietai grįžta į Vilniaus viešąjį transportą: vėl bus galima įsigyti troleibusuose ir autobusuose

Vilniaus troleibusuose ir autobusuose vairuotojai vėl pardavinės bilietus. Kaip penktadienį pranešė Vilniaus savivaldybė, bilietus iš vairuotojo bus galima įsigyti nuo gegužės 1-osios valstybėje atšaukiant ekstremaliąją situaciją, dvejus metus galiojusią dėl COVID-19 pandemijos. Taip pat pabrėžiama, kad nuo sekmadienio kaukių dėvėjimas viešajame transporte bus tik rekomenduojamas.

Nuo balandžio 1 d. Vilniuje keisis viešojo transporto tvarkaraščiai

Nuo balandžio 1 dienos viešasis transportas Vilniuje kursuos dažniau. Su atnaujintais viešojo transporto tvarkaraščiais keleiviai jau gali susipažinti www.judu.lt, rašoma pranešime spaudai.  2022 metų pradžia viešajam transportui Vilniuje iškėlė nemažų iššūkių – nuo pat sausio dėl  padidėjusio viešojo transporto vairuotojų sergamumo buvo koreguojami viešojo transporto  tvarkaraščiai.
Aktualijos 2022-03-30

„Vilniaus viešajam transportui“ leista įsigyti 159 troleibusus už 92,4 mln. eurų

Vilniaus savivaldybės taryba leido „Vilniaus viešajam transportui“ įsigyti 159 modernius troleibusus su autonomine rida per artimiausius kelerius metus. Trečiadienį sostinės politikai pritarė, kad įmonei būtų leista įsigyti šį kiekį troleibusų užtikrinant, kad bendri įsigijimo sandoriai neviršytų 92,43 mln. eurų.
Aktualijos 2022-02-02

Vilnius planuoja įsigyti 159 naujus troleibusus

Vilnius svarsto papildyti troleibusų parką 159 naujais troleibusais, kurie pakeistų visus senuosius miesto troleibusus. Miesto Tarybai pritarus, „Vilniaus viešasis transportas“ planuotų įsigyti autonominės ridos priemonių po Vilnių judėti darniai ir patogiai. Į gatves nauji troleibusai išriedėtų jau kitąmet – 2023-iaisiais, rašoma pranešime spaudai.  „Viešasis transportas turi tapti pirmuoju pasirinkimu kelionėms mieste, kai keliauti pėsčiomis yra per toli.
2022-01-13

Į Vilnių netrukus gali išriedėti dar daugiau naujų troleibusų: planuoja pirkti beveik už 100 mln. eurų

Vilniaus savivaldybės taryba ėmėsi svarstymų, ar pritarti 159 modernių troleibusų su autonomine rida įsigijimui per artimiausius kelerius metus. Trečiadienį sostinės politikai po pateikimo pritarė projektui, kuriuo „Vilniaus viešajam transportui“ būtų leista įsigyti šį kiekį troleibusų užtikrinant, kad bendri įsigijimo sandoriai neviršytų 92,43 mln. eurų.

Apsišarvuokite kantrybe: dėl lijundros užšalo troleibusų tinklas, dalis jų negali judėti

Lijundra ir šaltis sekmadienį šalyje sukėlė ne tik lengvųjų automobilių avarijų, bet paveikė ir viešąjį transportą. Pranešama, kad Vilniuje vietomis užšalo kontaktinis tinklas, tad kai kurie troleibusai negali judėti. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė SĮ „Susisiekimo paslaugos“. „Mieste dėl užšalusio kontaktinio tinklo negali judėti kai kurių maršrutų troleibusai. Šiuo metu didžiausi viešojo transporto vėlavimai fiksuojami Justiniškių, Karoliniškių, Naujamiesčio mikro rajonuose.
Aktualijos 2022-01-02

Judrioje Vilniaus gatvėje susidūrė 3 transporto priemonės: susiformavo troleibusų spūstis

Antradienio vakarą Vilniuje – avarija. Judrioje gatvėje susidūrė 2 lengvieji automobiliai ir autobusiukas. Antradienį, maždaug 21:30 val. Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, susidūrė 3 transporto priemonės: 2 lengvieji automobiliai ir autobusiukas. Avarijos metu nukentėjo vienu iš susidūrusių automobilių važiavęs keleivis. Jį medikai išgabeno į ligoninę. Įvykio vietoje automobiliai užtvėrė kelią. Susiformavo troleibusų, važiuojančių centro link, spūstis.
Kriminalai 2021-11-09

Vilniaus viešojo transporto vairuotojai rungėsi varžybose: laimėtojams – didesnė alga

20 geriausių sostinės troleibusų ir autobusų vairuotojų susigrūmė meistriškumo varžybose. Specialioje kliūčių ir užduočių kupinoje trasoje vairuotojai kovoja tik dėl garbės, bet ir dėl aukštesnio atlyginimo. Žmonės atviri: su sudėtingomis situacijomis jiems tenka susidurti ir kiekvieną dieną vežiojant keleivius Vilniaus gatvėmis. Jubiliejinės viešojo transporto meistriškumo varžybos sostinėje vyksta 20-ąjį kartą.
Aktualijos 2021-07-05

Kauniečiams gali atpigti kelionės viešuoju transportu

Nuo rugpjūčio Kaune naudotis viešojo transporto paslaugomis bus kur kas paprasčiau ir patogiau. Naujoji elektroninių bilietų sistema veiks mobiliosios programėlės „Žiogas“ kainodarą pritaikant ir pinigais pildomoms elektroninėms kortelėms. Keleiviai už keliones sumokės tik tiek, kiek keliaus, o sukaupę mėnesinio terminuoto bilieto sumą, likusiomis kalendorinio mėnesio dienomis važiuos nemokamai.
2021-06-22

Kaukės viešajame transporte – ir po pandemijos?

Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas (LVOA) kartu su kitų Europos šalių vartotojų organizacijomis kelia klausimą, kokios saugumo priemonės turėtų likti viešajame transporte ir kitose kolektyvinio keliavimo priemonėse, kad gyventojai nebijotų jomis saugiai naudotis. Spalį atlikta Lietuvosgyventojų apklausa rodo, kad pasibaigus karantinui kone penktadalis lietuvių (18 proc.) dažniau naudosis asmeniniu automobiliu, o šeštadalis (15 proc.) mažiau naudosis viešuoju transportu.
2020-12-29

Pamatę šį ženklą, pasisaugokite: sostinės gatvėse vis dar stovi nesaugūs stulpai

Vaikštant Vilniaus gatvėmis kai kur galima pastebėti keistokai atrodančius stulpus, apjuostus STOP juostomis ir pažymėtus juodais X ženklais. Tai ne šiaip papuošimai, o specialūs žymėjimai, rodantys, kad šis stulpas nėra saugus ir jį reikia keisti. Keitimo darbai jau vyksta ilgiau nei pusę metų, tačiau žmonės pastebi, kad pastaruoju metu jie iš viso sustojo. Vilniaus viešojo transporto atstovai visgi tikina, kad jau pakeitė daugiau nei pusę nesaugių stulpų.
Aktualijos 2020-11-07

Vilniečiai nerimauja dėl troleibusų likimo: negi jų sostinėje nebeliks?

Socialiniuose tinkluose imta kalbėti apie tai, kad Vilniuje greitu metu nebeliks troleibusų. Tokį nerimą internautams viešumoje ėmęs sklandyti Savivaldybės ir „Susisiekimo paslaugų“ posėdžio protokolas. Savivaldybė ir jos įmonė kalbas neigia bei sako, kad protokolas buvo interpretuotas neteisingai – troleibusais, vis dėlto, važinėsimės dar kurį laiką.

Kaune uždarytas eismas ties Taikos prospektu, formuojasi spūstys

Pirmadienį Kaune dėl avarijos laikinai uždarytas eismas didele Taikos prospekto dalimi, BNS informavo miesto policija. Pirminiais duomenimis, apie 14 val. sunkvežimis „Iveco“ ties Taikos prospekto ir J. Basanavičiaus gatvės sankryža važiuodamas užkliudė troleibusų laidus, šie nutrūko ir krisdami apgadino šviesoforą. Kauno miesto savivaldybės teigimu, nutrūko troleibusų linijos kontaktiniai tinklai. Remontas gali užtrukti iki kelių valandų.
Aktualijos 2020-06-08

Vilnius ir toliau naujinasi: pasipildys 15 naujų troleibusų

Vilniaus viešojo transporto parką papildys 15 naujų troleibusų. Vilniaus savivaldybės taryba šiandien pritarė tolimesniam viešojo transporto atnaujinimo etapui. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ planuoja skelbti troleibusų pirkimo konkursą.  Naujosios transporto priemonės miesto gatvėmis važinės kitų metų pradžioje.

Vilniuje nutrūko troleibusų elektros laidai: formuojasi spūstis

Antradienio popietę, maždaug 16 val. Vilniuje, Žirmūnų mikrorajone įvyko incidentas, kuris sutrikdė viešojo transporto darbą. Kareivių ir Žirmūnų gatvių sankryžoje nutrūko troleibusų elektros laidai. Tai naujienų portalui tv3.lt patvirtino „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielenytė, patikindama, kad dėl šio incidento operatyviai keičiami troleibusų ir autobusų maršrutai.
Aktualijos 2020-05-05

Viešojo transporto pakeitimai sostinėje: keisis tvarkaraščiai ir trasų maršrutai

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad numatomi tam tikri viešojo transporto eismo organizavimo pakeitimai. Nuo sausio 22 d. dėl Žirnių – Minsko pl. – Liepkalnio g. sankryžos rekonstrukcijos darbų 2-ojo maršruto autobusai kursuodami link Stoties stotelėje Karaimų kapinės nebestos, nes ji patenka į darbų vykdymo zoną.
Aktualijos 2020-01-21

Naujųjų metų naktį vilniečiai viešuoju transportu važiuos nemokamai

Antradienį, nuo gruodžio 31 d. 20 val. iki sausio 1 d. 4 val. nakties, sostinės gyventojai ir svečiai viešuoju transportu keliaus nemokamai. Be to, Naujųjų metų naktį į miestą ar namo po renginių bus patogu grįžti ir talpesniais naktiniais autobusais, kurie kursuos dažniau, o važiuoti visi maršrutai pradės maždaug nuo 22.30 val. Automobilius šį intensyvaus eismo vakarą rekomenduojama palikti namuose, o kelionę susiplanuoti viešuoju transportu.
Aktualijos 2019-12-30

Keičiasi sostinės viešojo transporto tvarkaraščiai – pasitikrinkite

Nuo gruodžio 1 d. keisis visų sostinės autobusų ir troleibusų maršrutų darbo ir poilsio dienų eismo tvarkaraščiai. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ viešojo transporto organizavimo specialistai įvertino reisų įveikimo laikus, keleivių srautus, gyventojų bei verslo įmonių prašymus ir tvarkaraščius koreguoja, jog judėti autobusais bei troleibusais mieste būtų dar patogiau, greičiau, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kauniečiai raginami persėsti iš automobilių į troleibusus: galės važinėti nemokamai

Pirmadienį Kaune pristatyti pirmieji nauji „Solaris“ troleibusai: jais kauniečiai savaitę galės važinėti nemokamai. „Jie šiandien po pietų jau dirbs maršrute. Šią savaitę važiuojant naujaisiais troleibusais važiavimas nemokamas, kad kuo daugiau kauniečių galėtų pabandyti, priprasti, apsidžiaugti“, – BNS pirmadienį vykusiame troleibusų pristatymo renginyje sakė bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. Naujieji troleibusai „Solaris“ kursuos įprastais maršrutais.

Vilniuje – nauji elektra varomi autobusai: paaiškėjo, kokiu maršrutu važinės

Vilniuje į gatves išriedės pirmieji penki elektra varomi turkų gamybos autobusai „Karsan“.  Penktadienį Katedros aikštėje juos iškilmingai pristatė miesto meras Remigijus Šimašius. „Tai yra svarbus žingsnis atnaujinant viešąjį transportą. Jis daromas tam, kad keleiviai turėtų geresnę patirtį, kad galėtų drąsiai rinktis viešąjį transportą“, – susirinkusiesiems sakė Vilniaus meras.
Aktualijos 2019-09-20
Į viršų