tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tabako ir alkoholio kontrolės departamentas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tabako ir alkoholio kontrolės departamentas“.

Lietuviai išgeria mažiau, bet ekspertai nerimauja: ar alkoholį pakeitė kitokie svaigalai?

Lietuviai alkoholio geria vis mažiau, o mažėjimo tempas – kone sparčiausias Europoje, taip skelbia Pasaulio sveikatos organizacija. Tačiau ekspertams kelia nerimą jaunimo polinkis alkoholį keisti narkotikais. Apie šią tendenciją laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė Aušra Želvienė. Per dešimtmetį alkoholio vartojimas Lietuvoje sumažėjo daugiausiai, kone labiausiai iš visų Europos valstybių.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovo konkurse – 24 kandidatai

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui (NTAKD) ieškant vadovo, konkurse į šias pareigas dalyvauja 24 kandidatai. „Informuojame, kad gavome 24 pretendentų prašymus konkurse į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pareigas“, – komentare BNS nurodė Viešojo valdymo agentūros atstovė Rasa Tumėnė. Šiuo metu departamentui laikinai vadovaujanti dabartinė direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian konkurse sakė nedalyvavusi.

Paaiškino, kodėl žmonės rūko ir įspėja: net pasyvus rūkymas – per mažai įvertina grėsmė

Remiantis moksliniais tyrimais, rūkymas dažniausiai tampa įpročiu dar paauglystėje. Kuo jaunesnio amžiaus pradedama rūkyti, tuo didesnė tikimybė, kad asmuo taps priklausomas nuo nikotino. Apie tai, kas tai lemia ir kodėl visi rūkymo būdai yra pavojingi sveikatai, kalbėjo Gražina Belian, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas.
2023-08-13

Lietuvoje sekmadieniais ir pirmadieniais miršta mažiau vyrų: padėjo ne tik alkoholio prekybos ribojimai

Naujausias atliktas tyrimas skelbia – sekmadieniais ir pirmadieniais miršta mažiau vyrų. Mokslininkai ištyrė, kaip prekybos alkoholiu laiko sutrumpinimas paveikė Lietuvos gyventojų mirtingumą. Tiesa, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas aiškina, kad tokį efektą lėmė ne vienas draudimas, o jų visuma. „Aš norėsiu – negausiu parduotuvėje, tai nueisiu pas bobutę, tas pats.

Alkotesteriai padėjo: pradėjus tikrinti dirbančius transporto sektoriuje, girtų sumažėjo perpus

Kasdien į darbą girti ateina apie 10 tūkstančių lietuvių, rodo naujausias tyrimas. Pasirodo, kad geria daugiausiai net ne statybininkai, o žemės ūkyje ir paslaugų sektoriuje dirbantys žmonės. Jau keletą metų privalomai su alkotesteriu tikrinami transporto sektoriaus darbuotojai demonstruoja du kartus pagerėjusius rezultatus. Kasdien į darbą girti ateina apie 1 procentas visų dirbančiųjų. Tačiau išvertus į darbuotojų skaičių – situacija šokiruoja.

Kirtis rūkaliams: nuo balandžio 1 d. įsigaliojo naujas draudimas

Nuo š. m. balandžio 1 d. elektroninėse cigaretėse, jų pildyklėse (su nikotinu ir be nikotino), rūkomuose žoliniuose gaminiuose bei alkoholiniuose gėrimuose bus visiškai draudžiamas THC, rašoma Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pranešime. Be to, pluoštinių kanapių produktų pardavėjai jau dabar ant pakuotės turi aiškiai nurodyti galutinę gaminio vartojimo paskirtį ir vartojimo būdą.
2023-04-05

Neteisėtu praturtėjimu kaltinama Evelina Pridotkienė atsisako trauktis iš pareigų

Neteisėto praturtėjimo byloje įtariama buvusi laikinoji Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorė Evelina Pridotkienė sako neketinanti trauktis iš šiuo metu įstaigoje einamų pareigų ir atsisako plačiau komentuoti bylos aplinkybes. „Neatrodo, (kad turėčiau trauktis). Tai nėra susiję su mano pareigomis“, – BNS antradienį sakė E. Pridotkienė. Teisėsaugai pateikus informaciją apie E. Pridotkienės ir jos vyro atžvilgiu vykdomą tyrimą dėl galimo 250 tūkst.

Atleistai NTAKD laikinajai vadovei pareikšti įtarimai tyrime dėl ES lėšų

Iš laikinosios Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorės pareigų pirmadienį atšauktai Evelinai Pridotkienei ir jos vyrui pareikšti įtarimai ikiteisminiame tyrime dėl Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų, BNS patvirtino teisėsauga. „Vadovaujant Europos prokuratūros prokurorams Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto Europos Sąjungos paramos lėšų gavimo“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.
Kriminalai 2022-06-13

Influenceriams – papildomas dėmesys iš tarnybų: tokia reklama gali „kirsti“ per reputaciją

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės Departamentas šį pirmadienio rytą išplatino pranešimą „Ką turi žinoti nuomonės formuotojas („influenceris“)?“. Departamentas pastebi, jog keičiantis alkoholio bei tabako pramonės naudojamoms rinkodaros strategijoms, skirtoms pasiekti esamus ir būsimus vartotojus, vis dažniau šiam tikslui yra pasitelkiami žinomi asmenys ar nuomonės formuotojai.
2020-12-21

Nuo spalio Lietuvoje uždraudžiama prekyba „juoko dujomis“

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nusprendė uždrausti diazoto monoksido, žinomo kaip „juoko dujos“, mažmeninę prekybą. Draudimas įsigalios  spalio 1 dieną, informavo departamentas. Diazoto monoksidas įtraukiamas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, todėl juridiniai asmenys, norintys vykdyti veiklą su šia medžiaga, turės gauti departamento leidimą.
Aktualijos 2020-07-19
REKLAMA
REKLAMA

Naujas Seimo siekis palies rūkančiuosius

Lietuvoje nuo kitų metų pradžios siūloma blokuoti interneto svetaines, kurios pažeis prekybos tabaku taisykles. Tokią teisę ketinama suteikti nuotolinę prekybą kontroliuojančiam Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui, jis turėtų gauti teismo leidimą. Šios priemonės būtų imamasi kraštutiniu atveju, kai rūkalus internetu siūlantis prekybininkas arba svetainės paslaugų teikėjas nepašalins informacijos apie parduodamą tabaką ar su juo susijusius gaminius.

„Žolę“ mėgstantys lietuviai neatsisako ir stipriųjų narkotikų: išsiskiria Europoje

Šeši procentai šalies gyventojų nevengia užsitraukti kanapių suktinės, o Vilnius ir Kaunas yra tarp lyderiaujančių miestų, kurių nuotekose rasta metamfetamino.  Seime vykusios konferencijos metu Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian teigė, kad naujausio tyrimo duomenimis, Lietuvoje yra nuo 8 iki 10,5 tūkst. švirkščiamųjų narkotikų vartotojų.
Aktualijos 2019-06-06

Stintų šventės dalyviai sunerimo dėl alkoholio reklamos

Praėjusį šventinį savaitgalį žmonių Palangoje buvo tiek, kiek jų retai sulaukiama net ir karštą vasaros dieną. Kartu su vasario 16, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtais renginiais, kurorte vyko ir jau penkioliktoji stintų šventė. Tačiau ne visiems šios žuvies pavyko paragauti. Kai kuriems kelionė į Palangą baigėsi vos pasiekus įvažiavimą į miestą: čia driekėsi didžiulės automobilių spūstys.
Aktualijos 2018-02-22

Užsienio leidinių su alkoholio reklama likimas dar neaiškus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas svarstys, ką daryti su Lietuvoje platinamuose užsienietiškuose žurnaluose platinama alkoholio reklama. Gavusi informaciją apie alkoholio reklamą šiuose leidiniuose, institucija kol kas nedetalizuoja, kada pateiks siūlymus išspręsti situaciją taip, kad tokių žurnalų platintojams nereikėtų jos slėpti. „Vertiname informaciją. Tai yra jautrus klausimas, nenorime viso šito vilkinti, bet nenorime įsprausti savęs į vieną ar kitą datą.
Aktualijos 2018-01-21

Pareigūnai nebaus užsienietiškus leidinius su alkoholio reklama platinančių bendrovių

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas žada kurį laiką nebausti bendrovių, Lietuvoje platinančių užsienietiškus leidinius su alkoholio reklama. Tuo metu valdantieji politikai planuoja svarstyti priemones, toliau leisiančias alkoholio reklamą tokiuose leidiniuose, tačiau tai ketina daryti ne anksčiau kaip pavasarį.

Piniginės baudos pažeidėjų negąsdina: vaikams internetu nusipirkti alkoholio ir tabako – vienas juokas

Lietuvoje nuotolinė prekyba elektroninėmis cigaretėmis bei jų priedais draudžiama. Tačiau į portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja, kurios nepilnametis vaikas, šių prekių internete įsigyja be vargo. Valdininkai pripažįsta, jog ekonominės sankcijos neveikia: ne kartą piniginėmis baudomis auklėtos įmonės ir toliau vykdo šalyje draudžiamą veiklą. Maža to, sustabdyti prekybos – nė neketina.
Aktualijos 2017-10-31

Politikai ieško stebuklingo vaisto: nuo alkoholizmo gydys drausdami reklamą?

 Po Kėdainiuose, Saviečių kaime, įvykusios tragedijos, kai tėvas į šulinį įmetė du savo vaikus, imta dairytis naujų draudimų. Tarp įvairių pasiūlymų, bene labiausiai intriguoja Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio užmojis visiškai uždrausti alkoholio reklamą.
2016-01-12

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui papildomai bus skirta 10 mln. litų

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui (NTAKD) bus skirta 10 mln. litų priklausomybių turinčių žmonių integracijai į darbo rinką. Vyriausybė trečiadienį patvirtino naują Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę, pagal kurią bus finansuojama asmenų, sergančių priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų ligomis, psichologinė ir socialinė reabilitacija, integracija į darbo rinką. Tam skiriama 10 mln. litų Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų.
Aktualijos 2013-07-03
Į viršų