superlaidumas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „superlaidumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „superlaidumas“.

Narpliojant superlaidumo paslaptį

Superlaidumą destabilizavus stipriu magnetiniu lauku, aukštatemperatūrių superlaidininkų elektronai ima ir suformuoja tiesių siūlelių struktūrą. Šį reiškinį pavyko atskleisti Grenoblio stiprių magnetinių laukų laboratorijos (Prancūzija) mokslininkų komandai. Tyrėjai savo darbą publikavo rugsėjo 8 dienos prestižinio žurnalo „Nature“ numeryje. Gauti rezultatai atskleidžia dar vieną dėlionės, kurią kondensuotųjų medžiagų fizikai bando įveikti pastaruosius 25 metus, detalę.
2011-09-19

„VoltAir“ – elektrinio lėktuvo koncepcija

Korporacija EADS (The European Aeronautic Defence and Space Company – Europos aeronautikos gynybos ir kosmoso kompanija) tikisi iki 2035 m. sukurti ir pradėti eksploatuoti tik elektros energija varomą lėktuvą. Tokio lėktuvo prototipas, pavadintas „VoltAir“, buvo pademonstruotas ką tik įvykusioje Paryžiaus aviacijos ir aeronautikos parodoje, vienoje didžiausių tokių parodų pasaulyje. „VoltAir“ turės ličio jonų akumuliatorius, išdėstytus lėktuvo priekinėje dalyje.
2011-06-30

Naujas požiūris į superkietąją helio būseną

Jau daugiau nei 40 metų trunkantys bandymai suprasti, ką iš tiesų reiškia „superkietoji“ būsena, fizikus atvedė prie išvados, jog superkietasis kūnas ne visada yra superkietas. Kitaip tariant, ši egzotinė sušaldyto helio būsena pasižymi skysčio savybėmis. Bent jau taip teigiama prestižiniame žurnale „Science“ pasirodžiusiame straipsnyje. Kodėl tai yra svarbu? Geriau suprasdami superkietąjį helį, geriau pajėgsime suprasti ganėtinai artimus reiškinius – superlaidumą ir supertakumą.
2011-05-13

Postūmis aiškinant naujausių aukštatemperatūrių superlaidininkų prigimtį

Visai neseniai Raiso universiteto (JAV) tyrėjų vadovaujama komanda pasiūlė vieną pirmųjų teorinių paaiškinimų, kodėl dviejų skirtingų rūšių aukštatemperatūriai superlaidininkai elgiasi labai panašiai. Tyrėjų darbas pasirodė šios savaitės žurnalo „Physical Review Letters“ internetiniame variante. Jame aprašoma, kaip dviejų skirtingų geležies pagrindo šeimos medžiagų, vadinamų pniktidais, magnetinės elektronų savybės sukelia superlaidumą.
2011-05-09

Šviesa pavertė medžiagą superlaidininku

Po šimto metų, kai pirmą kartą buvo stebėtas superlaidumas 1911 metais, grupė mokslininkų iš Oksfordo, Vokietijos ir Japonijos užregistravo superlaidumą medžiagoje po to, kai apšvietė ją galingu lazerio spinduliu.
2011-01-21
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų