saulė ir jūra

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saulė ir jūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saulė ir jūra“.

Kaune skambės prestižinį apdavonojimą pelnęs performansas „Saulė ir jūra“

Trečiadienį Kaune prasidės 2019 m. Venecijos bienalėje „Auksiniu liūtu“ įvertintas opera-performansas „Saulė ir jūra“. Per pastaruosius metus performansas apkeliavo 33 miestus 26 šalyse. Šį sykį „dainuojantis“ paplūdimys Kaune bus rodomas BLC verslo centro pastate. Kaip Eltai pasakojo viena iš kūrinio autorių Vaiva Grainytė, verslo pastatas performansui pasirinktas ne atsitiktinai. „Šis kūrinys yra unikalus dėl savo žiūrėjimo rakurso, nes žiūrovai stebi paplūdimį iš viršaus.

Iš tolimų kelionių „Saulė ir jūra“ sugrįžta į Lietuvą

Šalies vardą pasaulyje garsinanti menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės šiuolaikinė opera-performansas „Saulė ir jūra“ tęsia jau tradicija tampantį sugrįžimą į Lietuvą prieš didžiąsias metų šventes. Dainuojantis paplūdimys gruodžio 14–18 dienomis įsikurs bene įspūdingiausioje erdvėje – Vilniaus taksi parke.
2023-11-10

Opera-performansas „Saulė ir jūra“ nukeliavo į Sidnėjų: žiniasklaida lietuvių menininkių kūriniui žeria komplimentus

„Trys lietuvės įžengė į rotušę... ir supylė paplūdimį“, – prieš operos-performanso „Saulė ir jūra“ premjerą Australijoje skelbė dienraštis „The Sydney Morning Herald“. Menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės kūrinys sausio 6–8 dienomis skamba didžiausiame Sidnėjaus menų festivalyje.
2023-01-08

„Saulė ir jūra“ sugrįžta į Vilniaus taksi parką: gruodį surengs kelis pasirodymus

Prieš metus Vilniuje parodyta ir didžiulio susidomėjimo sulaukusi opera-performansas „Saulė ir jūra“ sugrįžta į Vilniaus taksi parką. Menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės kūrinys sostinėje bus rodomas gruodžio 8–11 dienomis. „Auksiniu liūtu“ 2019 m. Venecijos bienalėje apdovanota opera gruodžio 9–11 dienomis sostinėje darsyk suskambės lietuviškai, o gruodžio 8 dieną bus atliekama angliškai. Į šios dienos pasirodymus atvyksta tarptautinė atlikėjų trupė.
2022-11-07

Negavęs bilietų į „Saulę ir jūrą“ Marius tapo pasirodymo dalimi: rado laisvą vietą ir pasiklojo rankšluostį

Jei per šventes nepavyko gauti bilietų į norimą koncertą, ar spektaklį, nenusiminkite, visada patys galite tapti aktoriais. Būtent taip pasielgė vienas Vilniuje gyvenantis klaipėdietis.  Kai jam nepavyko gauti bilietų į operą-performancą „Saulė ir jūra“, pats persirengė aktoriumi ir įsitaisė ant smėlio kartu su visais pasirodymo dalyviais.  Opera–performansas „Saulė ir jūra“ sostinėje sulaukė milžiniško pasisekimo, bilietai buvo išgraibstyti iš karto.
Aktualijos 2021-12-23

Į Lietuvą sugrįžo opera, kurios bilietus žmonės visada pasaulyje išgraibsto akimirksiu: „Kasdienybė labai įdomiai pateikta“

Įspūdingą performansas „Saulė ir Jūra“ į Lietuvą grįžo net po ketverių metų pertraukos. Per šį laiką lietuvių menininkių sukurta opera ne tik pelnė prestižinį apdovanojimą Venecijoje, bet ir užkariavo pasaulį. Globalias problemas nagrinėjantis kūrinys nukelia mus į pliažą, kuris įrengtas neįtikėtinoje erdvėje – buvusiame Vilniaus taksi parke. Kone visą pasaulį apkeliavusi ir jį užkariavusi trijų lietuvių menininkių sukurta opera-performansas „Saulė ir Jūra“ – pagaliau Lietuvoje.
Į viršų