sanna marin

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sanna marin“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sanna marin“.

Buvusi Suomijos premjerė palieka parlamentą ir imsis patarėjos vaidmens

Buvusi Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin ketvirtadienį nurodė, kad palieka parlamentą ir taps vienos Jungtinės Karalystės ne pelno siekiančios organizacijos patarėja.  Ji nurodė, kad buvo paskirta Tony Blairo pasaulinių pokyčių instituto strategine patarėja.  „Suomijai galiu dirbti ir kitais būdais. Manau, kad šis darbas bus naudingas visai Suomijai“, – žurnalistams sakė S. Marin.
2023-09-07

Skiriasi Suomijos premjerė Sanna Marin

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin, po pralaimėtų visuotinių rinkimų paliksianti savo postą, trečiadienį paskelbė, kad ji ir jos vyras pateikė skyrybų prašymą. „Mes kartu padavėme skyrybų prašymą. Esame dėkingi už 19 metų, praleistų kartu“, – socialinio tinklo „Instagram“ istorijoje rašė S. Marin. Ji pridūrė, kad su savo partneriu Markusu Raikkonenu, kuris šiuo pranešimu pasidalijo savo „Instagram“ profilyje, yra vis dar geriausi draugai.
2023-05-11

Suomijos visuotinius rinkimus laimėjusiam Orpo pavesta suformuoti vyriausybę

Praėjus beveik dviem savaitėms po to, kai Suomijos centro dešiniųjų partija nedidele persvara laimėjo visuotinius rinkimus, penktadienį jos lyderiui Petteriui Orpo pavesta suformuoti vyriausybę. P. Orpo pareiškė, kad tikisi iki gegužės 1 dienos nurodyti, kurios partijos prisijungs prie naujos vyriausybės sudėties, po to, kai įstatymų leidėjai jam patikėjo jos formavimą.
2023-04-14

Darbą Suomijos premjero poste baigianti Marin žada trauktis iš socdemų vadovės pareigų

Kadenciją baigianti Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin, savaitgalį pralaimėjusi visuotinius rinkimus, trečiadienį pranešė, kad rugsėjį atsistatydins iš Socialdemokratų partijos (SDP) vadovės pareigų. „Padariau išvadą, kad rugsėjo mėnesį vyksiančioje partijos konferencijoje nesieksiu toliau vadovauti SDP“, – žurnalistams Helsinkyje sakė S. Marin.
2023-04-05

Suomijoje rinkėjai nusprendė sukti kita kryptimi: didžiausi pokyčiai gali laukti imigracijos politikos

Suomijoje rinkėjai nusprendė sukti kita kryptimi, nei paskutiniuosius ketverius metus. Parlamento rinkimuose prieš dabartinės premjerės vedamus socialdemokratus laimėjo centro dešinieji ir ultradešinieji, užsibrėžę Suomiją išvesti iš Europos Sąjungos. O socialdemokratai liko treti. Vis tik kol kas dar neaišku, su kuo Vyriausybę formuos laimėjusios partijos lyderis. Suomijos centro dešiniųjų partijos Nacionalinės koalicijos štabe – džiaugsmo šūksniai laimėjus parlamento rinkimus.
2023-04-03

Suomijos konservatorių lyderis Orpo per rinkimus nušalino premjerę Marin

Suomijos centro dešiniųjų lyderis paskelbė pergalę sekmadienį įvykusiuose atkakliuose visuotiniuose rinkimuose, o ministrės pirmininkės Sannos Marin socialdemokratai liko treti, į antrą vietą iškilus savo pozicijas rekordiškai sustiprinusiems kraštutiniams dešiniesiems. „Tai buvo puiki pergalė“, – džiūgaujantiems šalininkams pareiškė konservatyvios Nacionalinės koalicijos partijos lyderis Petteri Orpo. „Remdamiesi šiais rinkimų rezultatais.
2023-04-03

Suomijos socialdemokratai ir centro dešiniųjų partija kol kas turi po lygiai balsų

Suomijos ministrės pirmininkės Sanna Marin socialdemokratai, gavę pirmuosius dalinius sekmadienį vykstančių visuotinių rinkimų rezultatus, susilygino su centro dešiniųjų Nacionaline koalicija, o labiausiai į dešinę pasislinkusi partija liko trečia. S. Marin, kuri 2019 metais, būdama 34 metų, tapo jauniausia pasaulyje ministre pirmininke, kovoja dėl antrosios kadencijos, likus vos kelioms dienoms iki istorinio Suomijos įstojimo į NATO karinį aljansą. Suskaičiavus 45 proc.
2023-04-02

Suomijoje prasidėjo parlamento rinkimai

Suomijoje sekmadienį vyksta parlamento rinkimai, po kurių šalis gali smarkiai pasukti į dešinę, centro dešiniajai ir prieš imigraciją nusistačiusiai partijoms siekiant iš posto išstumti socialdemokratų ministrę pirmininkę Sanną Marin. Po nacionalistų proveržio kaimyninėje Švedijoje ir kraštutinių dešiniųjų pergalės Italijoje praėjusiais metais Suomija gali tapti dar viena šalimi, prisijungusia prie nacionalistų bangos Europoje.
2023-04-02

Sannos Marin varžovas rinkimų išvakarėse nusiteikęs optimistiškai

Petteri Orpo, Suomijos ministrės pirmininkės Sannos Marin varžovas iš centro dešiniosios partijos, šeštadienį, šalies parlamento rinkimų išvakarėse, buvo nusiteikęs optimistiškai, nes, remiantis apklausomis, jo partija užima pirmąją vietą. „Turėjome puikią kampaniją. Turime geriausius kandidatus visoje Suomijoje ir esame pirmi pagal apklausas, todėl esu nusiteikęs optimistiškai“, – naujienų agentūrai AFP sakė Nacionalinės koalicijos partijos lyderis.
2023-04-01

Sanna Marin: Suomija nori įstoti į NATO kartu su Švedija

Suomija tebenori į NATO įstoti kartu su Švedija, kurios siekiui tapti Aljanso nare prieštarauja Turkija, šeštadienį pareiškė suomių premjerė Sanna Marin. „Turkijai ir taip pat Vengrijai nusiuntėme labai aiškų ženklą ir labai aiškią žinią..., kad norime kartu įstoti į NATO ir kad tai atitinka visų interesus“, – sakė ji Miuncheno saugumo konferencijoje. „Norime įstoti kartu su Švedija ir tuo pat metu. Ne vien dėl to, kad esame geri kaimynai ir partneriai.
2023-02-18
REKLAMA
REKLAMA

Suomijos premjerė pripažino žiaurias Europos klaidas: mums reikėjo klausytis Baltijos šalių

Suomijos premjerė Sanna Marin penktadienį pateikė „žiauriai sąžiningą“ Europos pajėgumų Rusijai pradėjus karą Ukrainoje įvertinimą: ji „nepakankamai stipri“, kad viena atsilaikytų prieš Maskvą. Lankydamasi Australijoje būsimos NATO narės lyderė sakė, kad Vladimiro Putino invazija į kaimyninę Ukrainą parodė ir Europos silpnąsias vietas, ir strategines klaidas bendraujant su Rusija. „Privalau būti labai sąžininga, žiauriai sąžininga... Europa šiuo metu nepakankamai stipri.
115 2022-12-02

Griežtas suomių premjerės pareiškimas: konflikto pabaiga? Tik tada, kai Rusija paliks Ukrainą

Suomijos premjerė Sanna Marin pareiškė, kad Rusija turi pasitraukti iš Ukrainos ir tik taip gali būti išspęstas konfliktas, rašo „Sky news“. „Konflikto išeitis? Rusijai palikti Ukrainą. Tai yra konflikto išeitis“, – žurnalistams penktadienį pakomentavo ji. Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją.
779 2022-10-07

Suomių premjerė ragina ES laikytis vienybės Rusijos „šantažo“ akivaizdoje

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin (Sana Marin) antradienį paragino Europos Sąjungą laikytis vienybės dėl Rusijos „šantažo“, susijusio su energijos tiekimu, ir taikyti daugiau sankcijų Maskvai. Ji kreipėsi į Strasbūre Prancūzijoje posėdžiaujantį Europos Parlamentą Europos Komisijos vadovės Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) metinio pranešimo išvakarėse. EK pirmininkės pranešime daugiausia dėmesio veikiausiai bus skiriama karo Ukrainoje poveikiui Europai.
2022-09-13

Hillary Clinton išreiškė palaikymą Suomijos premjerei: paviešino skandalingą nuotrauką

Hillary Clinton siunčia palaikymą vakarėlius mėgstančiai Suomijos ministrei pirmininkei Sannai Marin, prisimindama savo pačios skandalą, kilusį jai einant aukštas pareigas ir ragindama ją „toliau šokti“. Pasmerkta demokratų kandidatė į prezidentus susiejo Sanna Marin (36 m.) atvejį su savo pačios nuotrauka, kai ji prieš 10 metų taip pat pateko į pasaulines antraštes dėl to, kad atstovaudama JAV linksminosi šokių aikštelėje ir siurbčiojo alų, rašo nypost.com.
235
2022-09-05

Sumijos premjerė apie užvirusį skandalą: „Esu žmogus“

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin trečiadienį ryžtingai gynė savo darbo rezultatus ir teisę į privatų gyvenimą, sulaukusi kritikos dėl vaizdo įrašo iš vieno privataus vakarėlio, kuriame matyti, kaip linksminasi 36 metų vyriausybės vadovė. „Esu žmogus. Ir taip pat kartais trokštu džiaugsmo, šviesos ir linksmybių tarp šių tamsių debesų“, – sakė Sanna Marin, sunkiai tvardydama ašaras jos Socialdemokratų partijos (SDP) renginyje Lahčio mieste, į šiaurę nuo Helsinkio.
89 2022-08-24

Kritikos lavina: Suomijos premjerė atsiprašė už prieštaringai vertinamą nuotrauką

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin antradienį atsiprašė už prieštaringai vertinamą nuotrauką, padarytą jos rezidencijoje, praėjus mažiau nei savaitei po to, kai 36 metų moteris sulaukė kritikos dėl vaizdo įrašo iš vieno privataus vakarėlio.
2022-08-23

Audringos Suomijos premjerės linksmybės: skelbia, ar Sanna Marin vartojo narkotikus

Suomijos ministrės pirmininkės Sannos Marin narkotikų testo rezultatai yra neigiami, pirmadienį pranešė jos biuras. Vyriausybės vadovė nusprendė „išsklaidyti įtarimus“, sulaukusi kritikos dėl nutekinto vaizdo įrašo, kuriame 36 metų S. Marin matoma besilinksminanti privačiame vakarėlyje. Paimtas S. Marin šlapimo mėginys buvo tiriamas ieškant įvairių medžiagų – tokių kaip kokainas, amfetaminas, kanapės ir opioidai – pėdsakų, naujienų agentūrai AFP sakė premjerės patarėja Iida Vallin.
55
2022-08-22

Suomijos premjerė – audringame vakarėlyje: jai šokant, draugai šūkavo apie svaigalus

Suomijos premjerė raudonuoja iš gėdos dėl dalyvavimo karštame ir girtame vakarėlyje. Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose ji audringai siaučia vakarėlyje su draugais, šiems fone šūkaujant apie kokainą. 36-erių Sanna Marin dabar teisinasi, neslepia, kad linksminosi išties audringai, tačiau sako, kad nevartojo nieko daugiau nei alkoholis. 36-erių Suomijos premjerė Sanna Marin su draugais audringą šventę pradeda dar nesutemus.
2022-08-18

Suomijos premjerė nustebino stiliumi: šėlo roko festivalyje

Suomijos premjerė Sanna Marin pasirodė „Ruisrock“ festivalyje Turku mieste. Socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukos, kuriose užfiksuota politikė su juoda odine striuke. „Šiandien prasidėjo atostogos“, – po šeštadienį su vyru Markusu Räikkönenu publikuota nuotrauka rašė Marin. „Ruisrock“ festivalis, kuriame apsilankė Suomijos premjerė Sanna Marin, vyksta liepos 8-10 dienomis. Festivalio svetainėje rašoma, jog tai vienas svarbiausių ir seniausių kultūros renginių Suomijoje.
78
2022-07-10

Nerimo ženklai: Suomijos ir Švedijos paraiškos dėl stojimo į NATO įstrigs?

Suomių ministrė pirmininkė Sanna Marin antradienį pareiškė, kad Suomijos ir Švedijos paraiškos dėl stojimo į NATO gali užstrigti, jei iki šį mėnesį numatyto Aljanso viršūnių susitikimo nebus pasiektas susitarimas su Turkija, kuri šiuo metu blokuoja jų narystės siekius. Šios dvi Šiaurės Europos valstybės dešimtmečius nepriklausė jokiai karinei organizacijai, tačiau po Rusijos invazijos į Ukrainą pakeitė savo poziciją ir pateikė narystės NATO prašymus.
2022-06-14

Suomijos premjerė ragina greitai ratifikuoti Helsinkio stojimo į NATO protokolą

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin trečiadienį pareiškė besitikinti, kad NATO narės „kaip įmanoma greičiau“ ratifikuos Helsinkio stojimo į Aljansą protokolą. Premjerė pripažino, kad yra „tam tikrų spręstinų klausimų“, kilusių Suomijai ir Švedijai nusprendus drauge pateikti paraiškas, siekiant apsisaugoti nuo potencialios Kremliaus agresijos.
2022-05-18

Suomijos premjerė: keičiasi mūsų nuomonė dėl stojimo į NATO

Rusijos invazija į Ukrainą pakeitė Suomijos piliečių ir politikų požiūrį į šalies narystę NATO, antradienį sakė suomių premjerė Sanna Marin. Prastėjant saugumo aplinkai, „piliečių nuomonė neabejotinai keičiasi, ir aš manau, kad taip pat keičiasi partijų ir jų narių nuomonė“, sakė S. Marin. Ji kalbėjosi su žurnalistais po partijų lyderių pasitarimo, kaip reaguoti į visuomenės peticiją su raginimu rengti referendumą dėl Suomijos stojimo į NATO. Tačiau 5,5 mln.
2022-03-02

Dirbti keturias dienas per savaitę – ar Lietuva tam pasiruošusi?

Jau ne vienerius metus diskusijas keliantis keturių darbo dienų klausimas – ir vėl politikų akiratyje. Socialdemokratai įsitikinę, kad mažinti darbo laiką kai kurioms darbuotojų grupėms yra tiesiog būtina.

Suomijos ministrė pirmininkė sulaukė kritikos: žurnalui pozavo be liemenėlės

Visai neseniai Suomijos ministrės pirmininkės Sannos Marin vardas nuaidėjo užsienio žiniasklaidoje, ir šįkart dėl visai kitokių priežasčių, nei įprastai.  Moteris įžiebė įvairias kalbas dėl to, jog žurnalo viršeliui pozavo be liemenėlės. Tiesa, ji nebuvo nuoga – S. Marin vilkėjo stilingą švarką, o jos kaklą puošė akį traukiantis vėrinys. Taip atrodydama ministrė pirmininkė papuošė Suomijos vieno populiariausio mados leidinio „Tendi“ viršelį.
2020-10-19

Dovilė Grigienė. Moterų pasiekimai 2019 metais: pasaulyje proveržis, o Lietuvoje?

Į pabaigą artėjantys 2019-ieji tikrai turėtų įsiminti kaip moterų pasiekimų metai. O jų buvo tikrai daug – nuo svarbių tarptautinių institucijų postų ar žygių kosmose tiesiogine to žodžio prasme iki įspūdingų laimėjimų mokslo, sporto ir kultūros srityse. Džiugu, kad tarp pasaulio mastu įsimintinų pasiekimų galime paminėti ir bent kelių Lietuvos atstovių pavardes.

Suomija perrašo savo istoriją: išrinkta jauniausia vyriausybės vadovė

Suomijos socialdemokratai sekmadienį išrinko buvusią susisiekimo ministrę Sanną Marin į premjero postą. 34-erių S. Marin taps jauniausia vyriausybės vadove Suomijos istorijoje.
2019-12-09
Į viršų