ryšių reguliavimo tarnyba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ryšių reguliavimo tarnyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ryšių reguliavimo tarnyba“.

Įspėja tėvus: internete suaktyvėjo nusikaltėliai – štai, ką privalote padaryti

Lietuvoje pastebima neraminanti tendencija – pernai Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) gavo 65 proc. daugiau pranešimų apie internete rastą galimai draudžiamą skleisti arba neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją. Didžiąją dalį pasitvirtinusių pranešimų dalį sudarė informacija dėl vaikų seksualinio išnaudojimo. Ekspertai įspėja tėvus domėtis, ką jų vaikai veikia internete ir atlikti konkrečius žingsnius, kad apsaugotų savo atžalas.

RRT: skaitmeninių paslaugų tiekėjams – griežtesni vartotojų saugumo reikalavimai

Vasario viduryje įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninių paslaugų aktui, jas teikiantiems rinkos dalyviams bus sugriežtintos su vartotojų saugumu susijusios atsakomybės, pirmadienį informavo Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).  Tarnybos teigimu, pokyčiai palies prieglobos (ang. Hosting) paslaugų teikėjus, elektronines parduotuves, socialinius tinklus, debesijos teikėjus, interneto paslaugų teikėjus, turinio dalijimosi bei apgyvendinimo platformas.
2024-03-04

Apklausa: gyventojai norėtų greitesnio pašto, bet už tai daugiau nemokėtų

Gyventojai norėtų greitesnių pašto paslaugų, tačiau už tai daugiau mokėti nesutiktų, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) užsakymu atlikta apklausa. Didžioji dalis apklaustųjų mano, kad laiškas ir siuntinys Lietuvoje turi būti pristatomi per dvi dienas, į Europos Sąjungos šalis – per 5 dienas. Tačiau už greitesnį jų pristatymą daugiau sutiktų mokėti tik 26 proc. apklaustųjų, o pusė (50 proc.) nesutiktų, pranešė RRT. Daugiau nei pusė (58 proc.
2024-02-02

RRT: pagrįstos Registrų centro sąnaudos – daugiau nei 16 mln. eurų

Registrų centrui už 2021 metais neatlygintinai teikiamus duomenis ir registruojamus registro objektus iš valstybės biudžeto gali būti skirta iki 16,2 mln. eurų, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Pernai RRT buvo nustačiusi, kad už tai Registrų centrui iš valstybės biudžeto lėšų gali būti skirta 15,1 mln. euro, o 1,1 mln. eurų buvo pripažinti nepagrįstais. Šis RRT sprendimas buvo apskųstas teismui, kuris nurodė, kad RRT turi iš naujo įvertinti 1,1 mln. euro.
2023-12-27

RRT: Lietuvos pašto nuostoliai už periodikos pristatymą pernai augo iki 9,2 mln. eurų

Lietuvos pašto leidinių pristatymo kaimo vietovių prenumeratoriams pagrįsti nuostoliai pernai siekė 9,19 mln. eurų, arba 29 proc. daugiau nei 2021 metais, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Tarnyba tokią išvadą pateikė Susisiekimo ministerijai, kurios Lietuvos paštas prašo kompensuoti nuostolius. Galutinį sprendimą priims ministerija. RRT rugpjūtį buvo pateikusi preliminarią išvadą, kad pašto prašoma kompensuoti suma už 2022 metus negali viršyti 8,76 mln. eurų.
2023-12-21

RRT siūlo nebereikalauti pašto siuntų gavėjo parašo

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) siūlo panaikinti reikalavimą pašto siuntas įteikti gavėjui asmeniškai pasirašyti, taip pat siūlo suteikti galimybę reikalauti žalos atlyginimo už dingusią ar sugadinto pašto siuntą, pranešė RRT. RFRT inicijuoja tokias Pašto įstatymo pataisas.  „Norime pakeisti reikalavimą pašto siuntas įteikti gavėjui asmeniškai pasirašyti.
2023-12-13

RRT siūlo įteisinti papildomą tapatybės patvirtinimą nuotoliu

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) siūlo įteisinti papildomą žmogaus tapatybės patvirtinimą vaizdo priemonėmis, pirmadienį pranešė RRT.  RRT skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovė Irma Kazlienė sako, kad šiuo metu technologijos leistų patikimai patvirtinti asmens tapatybę nuotoliu, tačiau tam reikia pakeisti teisės aktus.
2023-11-20

Paslaugų tiekėjas vienašališkai pakeitė sutarties sąlygas? Galite ją nutraukti anksčiau laiko

Šiemet į Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT) kreipėsi kelios dešimtys vartotojų dėl „Bitė Lietuva“ sprendimo vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas. Pasak RRT ekspertų, deja, tokie atvejai nėra išskirtiniai, nes vartotojų paklausimų ir prašymų nagrinėti su ryšio operatoriais kilusius ginčus dėl vienašališkai pakeistų iš anksto sutartų paslaugų teikimo sąlygų sulaukiama dažnai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2023-10-16

Prie telefono vaikams – ne daugiau kaip 40 minučių: ar tokio draudimo griebsis ir Lietuva?

Technologinė pažanga ne tik palengvina ir paspartina kasdienių darbų atlikimą, tačiau kelia ir tam tikrų rūpesčių. Pavyzdžiui, priklausomybė nuo socialinių tinklų gali lemti ne tik per menką fizinį aktyvumą, bet ir sumažėjusią savivertę. Dėl to kai kurios valstybės imasi riboti prieigą prie telefonų ir kitų įrenginių, pvz., iki 40 minučių per dieną.
2023-10-03

Lietuvos pašto nuostoliai už periodiką pernai augo iki 8,8 mln. eurų

Lietuvos pašto leidinių pristatymo kaimo vietovių prenumeratoriams pagrįsti nuostoliai pernai siekė 8,76 mln. eurų, arba 23 proc. daugiau nei 2021 metais, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Lietuvos paštas prašė kompensuoti 8,86 mln. eurų, tačiau RRT šią sumą sumažino 100,3 tūkst. eurų. Tarnyba tokią išvadą pateikė Susisiekimo ministerijai, kurios Lietuvos paštas prašo kompensuoti nuostolius. Galutinį sprendimą priims ministerija.
2023-08-18
REKLAMA
REKLAMA

RRT pirmą kartą tirs didelės spartos interneto ryšio geografinę apimtį

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pradėjo plačiajuosčio, arba didelės spartos interneto ryšio tinklų geografinės apimties tyrimą – gegužę pradėtą pirmąjį tokį tyrimą planuojama baigti gruodį, pranešė RRT. RRT elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiasis patarėjas Marijus Balnys teigia, kad tarnyba siekia nustatyti tokių  tinklų, įskaitant labai pralaidžius tinklus, aprėptį.
2023-08-14

Pašto rinkos pajamos antrąjį ketvirtį augo iki 65 mln. eurų

Bendros pašto rinkos pajamos antrąjį šių metų ketvirtį siekė 65,3 mln. eurų – tai yra 5,5 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, penktadienį pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Pasak tarnybos, daugiausia – 50,2 mln. eurų – pajamų gauta už siuntinių siuntimą – balandį–birželį jos sudarė 76,9 proc. visų sektoriaus pajamų. Tuo metu 13,6 mln. eurų, arba 13,5 proc. sektoriaus pajamų, gauta už korespondencijos pristatymą.
2023-08-11

Gauta daugiau pranešimų apie žalingą vaikams turinį, pasitvirtino 302 iš jų

Per antrąjį šių metų ketvirtį Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) gavo 487 pranešimus apie nepilnamečiams žalingą turinį – tai 65 proc. daugiau nei per tą patį laiką pernai. Pasitvirtino 302 iš šių interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gautų pranešimų. 137 iš jų – dėl vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdų, jie persiųsti kitų šalių interneto karštosioms linijoms, tarptautinės interneto karštųjų linijų asociacijos INHOPE narėms, ketvirtadienį pranešė tarnyba.

RRT siūlo įpareigoti operatorius blokuoti apgaulingas SMS žinutes

Reaguodama į sukčiavimo elektroninėje erdvėje atvejus Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) siūlo įpareigoti mobiliojo ryšio operatorius blokuoti apgaulingas vardines trumpąsias žinutes.  Pasak RRT pirmininko pavaduotojo Dariaus Kuliešiaus, tarnyba siekia įpareigoti operatorius persiųsti tik identifikuotų siuntėjų vardines SMS žinutes.

Prarado 3 tūkst. eurų, bet kompensavo tik 164 eurus: pasakė, kaip išvengti nuostolių su siuntomis

Siųsdami siuntą tikriausiai nė vienas nepagalvoja, kad ji gali dingti. Deja, tokių atvejų pasitaiko ir nukentėję asmenys ar įmonės kreipiasi į Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT), siekdami atgauti prarastos siuntos vertę, rašoma pranešime spaudai. Tokius ginčus tarp klientų ir pašto paslaugų teikėjų nagrinėjantys ekspertai pataria siunčiant didesnės vertės siuntas jas, pirmiausia, oficialiai įvertinti. „Jei pašto siuntoje siunčiami daiktai vertingi, pasinaudokite pašto siuntų įvertinimo paslauga.
2023-05-19

Ryšių reguliavimo tarnyba nebereguliuos transliacijų rinkų

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nusprendė dereguliuoti transliacijų rinkas ir panaikinti Lietuvos radijo ir televizijos centrui (Telecentrui) ir „Telia Lietuva“ taikomus įpareigojimus. RRT sprendimas įsigalios birželio 1 dieną. Pasibaigus sutarčių galiojimo laikui, transliacijų rinkų dalyviai veiks laisvos rinkos sąlygomis ir patys galės susitarti dėl paslaugų teikimo sąlygų, pranešė RRT.
2023-05-10

Telefono numerius rašysime kitaip – 8 keisime kitu skaitmeniu

Dar 2002 metais, Lietuvai ruošiantis stoti į Europos Sąjungą, buvo pradėtas vykdyti telefonų numeracijos plano keitimas. Teisiniuose dokumentuose tada buvo nustatytas nacionalinis prefiksas 0, kuris turėjo pakeisti 8. Už numeracijos įgyvendinimą tapo atsakinga tuo metu neseniai įsteigta Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Daugiau kaip po 20 metų, nebelikus techninių kliūčių, jau galime pradėti atsisveikinimo su 8 prieš ryšio numerius procesą, rašoma anksčiau šiemet išplatintame RRT pranešime spaud...
66
2023-03-26

Daugėja pranešimų apie neigiamą turinį internete: daugiausia jų dėl karo Ukrainoje

Ukrainoje prasidėjęs karas paveikė ir Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) interneto karštosios linijos ,,Švarus internetas“ gaunamus pranešimus. Nuo pernai išaugo pranešimų apie karo kurstymą, klaidinančią informaciją ir dezinformaciją skaičiai. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai buvo išsiųsta beveik 70 pranešimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

RRT siūlys e. ryšių operatoriams teikti paslaugas penkiuose rajonuose

Penkiose šalies savivaldybėse – Varėnos, Ignalinos, Šalčininkų, Švenčionių ir Pagėgių – ne visi gyventojai turi pakankamą prieigą prie interneto ir kalbinio ryšio paslaugų, jos nėra užtikrintos socialiai pažeidžiamiems žmonėms, parodė Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tyrimas. Todėl RRT siūlys operatoriams universaliąsias elektroninių ryšių paslaugas šiuose rajonuose teikti savanoriškai, kitu atveju tarnyba įpareigos vieną ar kelis operatorius tai daryti.
2023-01-25

Aktualu: pašto įkainiai gali augti daugiau nei trečdaliu

Nuo vasario 1 dienos gali didėti universalios pašto paslaugos tarifai, skelbia Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT). Didžiausi galimi tarifai nustatyti įvertinus Lietuvos pašto prašymą dėl šių tarifų didinimo ir taikomos kainodaros keitimo ir atsižvelgiant į šių paslaugų teikimo sąnaudas bei patirtus nuostolius. Maksimalūs Lietuvoje siunčiamų universaliųjų pašto siuntų tarifai vidutiniškai didinami apie 35 proc.
2023-01-23

Aiškėja, nuo kada pradėję numerį rinkti nuo 8 telefone išgirsime: „Sujungimas negalimas“

Surinkus lietuvišką numerį, kurio pradžia yra 8, ilgainiui susisiekti su kitu pašnekovu nebus galima, trečiadienį Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pranešė.
120 2023-01-18

Mobiliojo ryšio paslaugų teikėją jau galima pakeisti ir nuotoliniu būdu

Nuo sausio 1 dienos mobiliojo ryšio vartotojai oficialiai gali tiek paslaugas aktyvuoti, tiek pakeisti tiekėją nuotoliniu būdu. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) dar pernai balandį nustatė tvarką, pagal kurią galutiniam paslaugų gavėjui viešosios mobiliojo ryšio paslaugos nuotoliniu būdu būtų aktyvuojamos per 10 minučių nuo tada, kai jo ryšio įrenginyje yra atlikti visi būtini veiksmai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2023-01-02

Laisvės atėmimo vietose ryšys turi būti slopinamas tik lokaliai – Ryšių reguliavimo tarnyba

Mobiliojo ryšio slopinimas bausmės atlikimo ir laisvės atėmimo vietose turi būti vykdomas tik naudojant radijo ryšio slopinimo įrenginius, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Šis sprendimas įsigalioja nuo sausio 1 dienos, ketvirtadienį išplatintame pranešime nurodė tarnyba.

RRT: elektroninių ryšių rinkos pajamos trečiąjį ketvirtį nežymiai augo

Elektroninių ryšių rinkos bendros pajamos trečiąjį šių metų ketvirtį augo 0,2 proc. iki 202,8 mln. eurų, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).  „Didžiausią dalį bendrųjų elektroninių ryšių pajamų, kaip ir praėjusį ketvirtį, sudarė pajamos už mažmenines mobiliojo ryšio paslaugas, pajamos už mobilųjį internetą sudarė 40,1 proc., o už kalbinio ryšio paslaugas – 18,4 proc.“, – pranešime sakė RRT ekonominės analizės skyriaus patarėja Vilma Grigaliūnienė.
2022-12-14

Oficialu: jau aišku, kada pradėsime vieno įkroviklio erą

Už kelerių metų Europos Sąjungoje parduodamiems nešiojamiems įrenginiams bus privaloma standartinė USB-C jungtis. Ryšių reguliavimo tarnyba savo pranešime spaudai skelbia, nuo kada galėsime naudotis vienu įkrovikliu visiems įrenginiams. ES vartotojai galės didelę dalį savo turimų nešiojamųjų elektronikos įrenginių įkrauti naudodami tą patį įkroviklį.
2022-12-12

RRT komunikacijai vadovauja Rima Aukštuolytė

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) komunikacijos projektų vadove tapo Rima Aukštuolytė.  R. Aukštuolytė BNS teigė perimsianti dalį RRT atstovės ryšiams su visuomene Rasos Karalienės atsakomybių, taip pat atliksianti daugiau papildomų funkcijų.  R. Aukštuolytė anksčiau dirbo žurnaliste ir redaktore įvairiose žiniasklaidos priemonėse, komunikacijos projektuose, nuo 2019 metų sausio iki šių metų rugsėjo dirbo prekybos tinklo „Maxima“ viešųjų ryšių atstove.
Aktualijos 2022-12-01

Ryšių reguliavimo tarnyba: kaimuose vidutinė interneto sparta atsilieka nuo didmiesčių

Kaimiškose vietovėse vidutinė interneto sparta atsilieka nuo didmiesčiuose ir pagrindiniuose keliuose pasiekiamos interneto spartos, teigia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). RRT teigimu, vartotojai kaimiškose vietovėse gali visavertiškai naudotis mobiliojo ryšio paslaugomis, tačiau vidutinė duomenų gavimo sparta kaimiškose vietovėse yra apie 30–50 proc. mažesnė nei vidutinė šio rodiklio vertė, apskaičiuota pagal matavimus penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.
2022-11-17

RRT: daugėja pranešimų apie draudžiamą interneto turinį

Trečiąjį šių metų ketvirtį Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) gavo 420 pranešimų apie draudžiamą skleisti ir neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį turinį internete – dukart daugiau nei prieš metus.  RRT teigimu, pasitvirtino 125 atvejai, iš kurių 104 pranešimai apie vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus persiųsti kitų šalių interneto karštosioms linijoms, tarptautinės interneto karštųjų linijų asociacijos INHOPE narėms.
Aktualijos 2022-10-26

Baigėsi 5G dažnių aukcionai, komisija pasiūlė laimėtojus

Penktadienį baigėsi statymai paskutiniame 5G tinklo 700Mhz dažnių juostos aukcione, BNS patvirtino Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Formaliai šio aukciono procedūros bus užbaigtos pirmadienį, kai bus paskelbta, kas ir už kiek įsigijo vadinamąsias bazines 713-733 MHz ir 768-788 MHz radijo dažnių juostas, daugiausia naudojamas efektyviam teritorijos padengimui, mažiau gyvenamose vietovėse.
2022-08-26

„Bitė Lietuva“ įsigijo 5G technologijos startui Lietuvoje būtinus dažnius

Penktadienį pasibaigusiame dažnių aukcione „Bitė Lietuva“ sėkmingai įsigijo 5G mobiliojo ryšio diegimui reikalingą dažnių ruožą, rašoma pranešime spaudai. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) skelbtas aukcionas yra būtinas žingsnis siekiant 5G ryšį visiems „Bitės“ klientams pasiūlyti dar šiemet. Aukciono rezultatus formaliai dar turi patvirtinti Ryšių reguliavimo tarnyba. „Džiaugiamės sulaukę ilgai laukto 5G dažnių aukciono etapo pabaigos.
2022-08-05

Ryšių sektoriaus pajamos pernai viršijo milijardą eurų

Bendros Lietuvos ryšių sektoriaus pajamos praėjusiais metais viršijo 1 mlrd. eurų ir buvo 7 proc., arba 65,1 mln. eurų didesnės nei 2020-aisiais, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Per metus išaugo abiejų sektoriaus rinkų pajamos: elektroninių ryšių – 4,1 proc., arba 30,2 mln. eurų., pašto paslaugų – 17,1 proc., arba 34,9 mln. eurų, nurodoma trečiadienį išplatintame tarnybos pranešime. „Lietuvos ryšių sektorius išlieka vienas dinamiškiausių mūsų šalies ūkio sektorių.
2022-08-03

Kliūčių ruožas 5G ryšio diegime: atidėtos pirmojo dažnių aukciono procedūros

Pro sudėtingą kliūčių ruožą naujos kartos 5G ryšio diegime laviruojanti Lietuva dar kartą atideda pirmojo dažnių aukciono procedūras, paneša portalas vz.lt.  Dažnių 700 MHz juostai aukcione planavę dalyvauti ryšio operatoriai paraiškas turėjo pateikti iki sausio 25-osios, tačiau terminas atidėtas dviem mėnesiams, vyriausybinei komisijai paprašius papildomų duomenų, kurių per trumpą laiką operatoriai ir Ryšių reguliavimo tarnyba surinkti negali.
2022-01-21

Draudžiamas turinys internete: užfiksavo net 108 vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus

Praėjusiais metais apie draudžiamą skleisti ar žalingą turinį internete karštąja linija „Švarus internetas“ gauta 3558 pranešimai – pustrečio karto daugiau nei užpernai, trečiadienį pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). 2020 metais gauti 1373 pranešimai. Karštoji linija „Švarus internetas“ veikia nuo 2007 metų. „Tai yra rekordinis pranešimų skaičius nuo interneto karštosios linijos įkūrimo pradžios“, – rašoma pranešime.
Kriminalai 2022-01-19

Interneto planai, skambučių ir žinučių kaina: kodėl seniems klientams paslaugos brangesnės?

Mobilus ryšys ir internetas šiandien reikalingas bene kiekvienam, tačiau žmonės suabejoja, ar tik tuo nėra naudojamasi siekiant užsidirbti. Dalis lietuvių piktinasi, kad ryšio paslaugų įmonės nuolat keičia teikiamų paslaugų sąlygas bei nepaaiškinamai kelia planų kainas. Visgi patys operatoriai sako, kad klientais verslas atsikratyti nesiekia, o jei paslaugų kaina ir kyla, atitinkamai didėja ir paslaugų vertė.
2021-04-14

Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius? Verslas sunerimęs dėl valdininkų užmojų

Valdininkai užsimojo sukurti Lietuvoje naują ryšio tinklą. Skaičiuojama, kad tam prireiktų dešimčių milijonų eurų investicijų. Jau veikiantys ryšio operatoriai ir verslo organizacijos tokiems planams prieštarauja. Trečiadienį Vyriausybės pasitarime planuojama priimti protokolinį sprendimą, kuriuo pavestų Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijas (VRM) įgyvendinti Valstybinio kritinio ryšio tinklo (VKRT) sukūrimo priemonių planą jame nustatytais terminais.
2020-09-15

Ryšių atgyvenos siurbia pinigus, bet jų beveik niekas nebeliečia

Nors Lietuvoje dar veikia daugiau nei pusė tūkstančio taksofonų, šeštadaliu jų per metus nepasinaudoja nei vienas žmogus. Ir nors išlaikyti šią praėjusio amžiaus ryšio priemonę įpareigoja įstatymai, taksofonus aptarnaujanti „Telia Lietuva“ perspėja, kad pasaulyje jau nebeliko net taksofonų kortelių gamintojų. Ligoninės, įkalinimo įstaigos, oro uostas, intensyvios Vilniaus gatvės.
2019-03-30

Vyriausybė vėl persigalvojo dėl institucijų

Vyriausybė keičia ankstesnės valdžios ilgai puoselėtą sumanymą į vieną instituciją sujungti tris dideles įstaigas - Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (VKEKK), Valstybinę energetikos inspekciją (VEI) ir Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT). Dabar į vieną instituciją numatoma jungti tik dvi pirmąsias institucijas, o RRT žadama palikti nepriklausomą, trečiadienį rašo "Verslo žinios". Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad RRT infrastruktūrinės veiklos sritys yra labai sp...
Aktualijos 2018-01-10

Internete išplitus kraupiai žiniai specialistai įspėja: tik nedarykite vieno dalyko

„Didelė nelaimė – rastas nušautas dainininkas Radži“, - tokia neva portalo 15min rašyta naujiena dalinasi internautai. Žinoma, paspaudę straipsnio nuorodą teksto neišvysite. Specialistai įspėja atsargiai elgtis su tokiais „straipsniais“, nes po jais gali slypėti virusai. Socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė netikra naujiena, kurioje rašoma, jog nužudytas atlikėjas Radži.

Narkotikai socialiniuose tinkluose – vienu pelės paspaudimu

Socialiniuose tinkluose skelbimų puslapiai, kuriuose galima rasti visko nuo dizainerių auskarų iki automobilio, mirga marga. Tačiau ne visi feisbuko skelbimų puslapiai tokie nekalti – ne viename jų visai neslaptai siūloma įsigyti narkotinių medžiagų. Skelbimų pirkti įvairiausių narkotikų nuo kanapių, tarp prekeivių skelbimuose vadinamų ne „žole“, o „dūmais“, „420“ ir kt.

Lietuvių įpročiai „Facebook“ verčia griebtis už galvos tarnybas

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) trečiąjį šių metų ketvirtį gavo 1069 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete - penkiskart daugiau nei 2016 metų liepą-rugsėjį, kai buvo gauta 210 pranešimai. „Toks išaugęs pranešimų skaičius susijęs su gautais pranešimais apie narkotinių medžiagų (kanapių) reklamą ir platinimą socialiniame tinkle „Facebook“ - iš viso buvo gauti 766 tokie pranešimai“, - rašoma RRT pranešime spaudai. Po atlikto tyrimo, tolesnių veiksmų imtasi 253 atvejais.
Aktualijos 2017-10-19

„Tele2“ ir „Telia Lietuvos“ 4G tinklai padengia didžiausią Lietuvos dalį

Mobiliojo ryšio operatorių „Tele2“ ir „Telia Lietuva“ 4G tinklai padengia didžiausią Lietuvos dalį, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Bendrovių 4G tinklai birželio viduryje minimaliu, leidžiančiu užmegzti ryšį atviroje vietovėje, signalu dengė 97-99 proc., o kitos mobiliojo ryšio bendrovės „Bitė Lietuva“ - 93-95 proc. Lietuvos teritorijos, rodo RRT paskelbti 4G ryšio tinklų tikėtinos aprėpties ataskaitos duomenys.
2017-07-28

Ryšių reguliavimo tarnyba: situacija internete blogėja

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) antrąjį šių metų ketvirtį gavo 189 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete - 9 proc. daugiau nei 2016 metų balandį-birželį, kai buvo gauti 173 pranešimai. „Interneto naudotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją, susijusią su rasinės ar tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualiniu išnaudojimu, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą“, - rašoma RRT pranešime.
Aktualijos 2017-07-26

Vyriausybė spręs dėl Infrastruktūrų reguliavimo tarybos steigimo

Vyriausybė pirmadienį ketina spręsti dėl Infrastruktūrų reguliavimo tarybos (IRT), kuri apjungtų Kainų komisiją, Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT) ir Valstybinę energetikos inspekciją (VEI). Ministrų kabinetas pirmadienį pasitarime svarstys Energetikos ministerijos parengtą Infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo projektą.

Saugumo specialistas ramina lietuvius dėl kibernetinių atakų

Pastarąją savaitę kibernetiniai išpuoliai Lietuvoje nefiksuoti, sako Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius Rytis Rainys. „Negauname pranešimų apie atakas šią savaitę. (...) Analizuojame įvykius ir koordinuojamės tarp institucijų ir su operatoriais, kaip ateityje dar geriau dirbti tokių atakų atvejais“, - BNS penktadienį sakė R.Rainys. Jis nesiėmė vertinti kelias savaites trukusių atakų žalos, taip pat negalėjo pasakyti, kas buvo atakos šaltinis.
Aktualijos 2016-04-29

RRT įpareigojo mobiliojo ryšio operatorius pasiruošti „eCall“ įdiegimui

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) elektroninių ryšių tinklų teikėjus įpareigojo iki spalio atlikti pakeitimus, kurie ateityje leis perduoti transporto priemonėje įrengtos pagalbos iškvietimo sistemos „eCall“ skambučius. „Tai nėra esminiai tinklo pakeitimai, tačiau reikia įdiegti tam tikrą funkcionalumą, kuris aprašytas standarte“, - BNS sakė RRT direktoriaus pavaduotojas Giedrius Pūras.

Skatytojo naujiena: galvojau, kad antena sugedo, bet paaiškėjo, kad HD kanalus tiesiog išjungė

Svarstydami, kurį retransliuotoją pasirinkti, tikrai pasižiūrime, kokias programas jis siūlo. Tačiau kai staiga nustojama transliuoti pamėgta programa, visi klausiame to paties: kodėl nesilaikoma sutarties? Redakcijos žurnalistai aiškinasi, ar paprasta nepatenkintam klientui nutraukti paslaugų teikimo sutartį ir dėl kokių priežasčių gali dingti pamėgta programa? Dingo pamėgti kanalai „Iš pradžių galvojau, kad kažkas nutiko antenai, bet pradėjęs domėtis sužinojau, kad paslaugų teikėjas Vilniaus...
2015-04-20

RRT primena, kur pranešti apie neteisėtą ir žalingą turinį internete

Šių metų antrąjį ketvirtį Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 112 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete: rasinės ar tautinės nesantaikos kurstymą, pornografiją, vaikų seksualinį išnaudojimą, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą. Kaip teigiama RRT pranešime spaudai, ištyrusi gautus pranešimus, tarnyba du pranešimus, susijusius su pornografija, persiuntė tolesniam tyrimui Policijos departamentui.
Lietuva 2014-07-17

Spartesnis nei 30 Mb/s internetas Lietuvoje prieinamas 31,5 proc. namų ūkių

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pranešė paskelbusi Lietuvos elektroninių ryšių rinkos 2014 m. I ketvirčio duomenis. Bendra elektroninių ryšių rinka (vertinant pagal pajamas iš fiksuotojo ryšio tinklo ir paslaugų, judriojo ryšio tinklo ir paslaugų, skirtųjų linijų, interneto prieigos ir kitų duomenų perdavimo paslaugų, nenaudojamų fizinių šviesolaidinių (optinių) linijų skaidulų teikimo, televizijos veiklos, radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugų teikimo bei iš elek...
2014-06-19

Tiesioginė telerinkodara – neteisėta, bet nebaudžiama

Žinių radijas Specialistai pastebi, kad pastaruoju metu telerinkodaros intensyvumas yra padidėjęs. Paradoksalu, tačiau dažniausiai tiesioginės rinkodaros tikslais skambinantys siūlytojai sutikimų naudoti asmeninius duomenis neturi, nors pagal įstatymus toks išankstinis sutikimas yra privalomas. „Bitė Lietuva“ turėjo paslaugą, kuri vartotojams pranešdavo apie galimą prekybininkų skambutį. „Tokių (telerinkodaros – red.
2014-03-24

Ryšių reguliavimo tarnyba bandys pateikti atsakymus, kodėl sudegintai merginai nepavyko prisišaukti pagalbos

Šiandien, 2013 m. rugsėjo 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyboje (RRT) vyko posėdis dėl skambinančiojo vietos nustatymo duomenų teikimo Bendrajam pagalbos centrui, kuriame dalyvavo UAB „Bitė Lietuva“, UAB „OMNITEL“ ir UAB „Tele2“ atstovai.
Į viršų