pulkininkas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pulkininkas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pulkininkas“.

Rusijos pulkininkas įtariamas tankų variklių vagyste: galėjo parduoti juodojoje rinkoje

Rusijos pulkininkas įtariamas vogęs tankų variklius, rašo „Sky news“. Pulkininkas buvo suimtas, įtariama, kad jis pavogė tankų variklių, kurių vertė siekia 205 tūkst. svarų.
264 2023-04-28

Karo akademijai pradės vadovauti Almantas Leika

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje penktadienį vyks viršininko pasikeitimo ceremonija – pulkininką Juozą Kačergių pakeis brigados generolas Almantas Leika. Naujasis akademijos viršininkas tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1991 metų pradžioje – Savanoriškojoje krašto apsaugos tarnyboje kaip kariuomenės kūrėjas savanoris.

Vokietijoje – šnipinėjimo Rusijai atvejis: bus teisiamas atsargos karininkas

Vokietijoje ketvirtadienį prasideda šalies kariuomenės atsargos karininko, kaltinamo informacijos perdavimu Rusijos žvalgybos tarnyboms, teismas. Prokurorai teigia, kad įtariamasis, vokietis Ralphas G., nuo 2014 iki 2020 metų „per įvairius žmones palaikė kontaktus su viena Rusijos žvalgybos tarnyba“. Jie kaltina jį perdavinėjus informaciją apie Vokietijos kariuomenės rezervo vidaus darbą, civilinę gynybą, 2014 metais Maskvai įvestų sankcijų poveikį, dujotiekio projektą „Nord Stream 2“. Taip p...
2022-08-11

Pasidalino širdį veriančiomis nuotraukomis: pagerbė žuvusio ukrainiečių pulkininko atminimą

„Nauja norma Ukrainoje“, – antradienį savo „Twitter“ paskyroje pasidalino „BBC News“ korespondentė Orla Guerin, pridėdama nuotraukas iš apšaudyto daugiabučio bei pulkininko, kuris žuvo kovodamas už Ukrainos laisvę, laidotuvių. Orla Guerin, „BBC News“ korespondentė savo „Twitter“ paskyroje antradienį rašė: „Nauja norma Ukrainoje – po nakties apšaudytas ir užsiliepsnojęs daugiabutis Kyjive bei karinės laidotuvės skirtos pulkininkui, kuris žuvo kovodamas su rusais.
2022-03-15

Herojiškai žuvęs Ukrainos lakūnas buvo gerbiamas tarp kolegų: „Dangus – jo stichija“

Per karą Ukrainoje oro mūšyje su Rusijos lėktuvais žuvo vienas geriausių pasaulyje naikintuvų pilotų, pulkininkas Oleksandras Oksančenka. Kaip sako jį pažinoję žmonės, dangus buvo vyro stichija, kurią jis valdė ne priekaištingai.  Oleksandras Oksančenka žuvo mūšyje, bandydamas nukreipti priešų lėktuvus į save, rašo portalas perild.com. I klasės karo lakūnui po mirties suteiktas Ukrainos didvyrio vardas.
2022-03-01

Lietuvos karinės žvalgybos vadu paskirtas plk. Paulavičius

Naujuoju Lietuvos karinės žvalgybos vadu paskirtas pulkininkas Elegijus Paulavičius, o iki šiol jai vadovavęs Remigijus Baltrėnas taps Lietuvos kariniu atstovu prie NATO ir Europos Sąjungos, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. Oficialios ceremonijos metu Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vėliavą perdavė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Aktualijos 2020-08-13

Akredituotas naujasis Kanados gynybos atašė

 Spalio 6 d. akredituotas naujasis Kanados gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Pascal Demers. Jį pasveikino Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktorius Saulius Gasiūnas ir Kanados laikinoji reikalų patikėtinė Jeanette Stovel, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai. Ceremonija vyko Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje.
Aktualijos 2015-10-06

Lietuvoje pradeda dirbti naujas Rumunijos gynybos atašė

Rugsėjo 14 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Rumunijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Romeo-Mihail Tabirca. Su naujosiomis pareigomis pullkininką pasveikino Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktorius Robertas Šapronas. Ceremonjoje taip pat dalyvavo Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Dan Adrian Balanescu, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai. Iki paskyrimo į diplomatinę tarnybą Lietuvoje plk.
Aktualijos 2015-09-14

Giedrius Anglickis: daugybė elementų kovos lauke turi veikti kaip orkestras

  Po Pabradės poligoną išsisklaidžiusios grupės karių, kurios imituoja dviejų priešiškų pajėgų kovą. Pajėgos jungia karius išskirtingų šalių – Lietuvos, JAV, Portugalijos, Slovėnijos ir Vokietijos. Nors treniruojami, atrodytų, įprasti taktikos veiksmai – žvalgybos, pozicijų užėmimo, atakos, gynybos– visos operacijos baigtis priklausys nuo suderinto grupių veikimo kiekvienoje iš „kovojančių“ šalių.
Aktualijos 2015-06-12

Iš „Amerikos balso“ archyvų. Pulk. J. Budrys: galvodami apie Lietuvą, savo gyvenimu skųstis negalime

LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Turėdami omenyje sunkumus, kuriuos patiria mūsų žmonės okupuotoje Lietuvoje, mes gyvendami Amerikoje negalime skųstis, „Amerikos balsui“ sakė Lietuvos generalinis konsulas Niujorke, pulkininkas Jonas Budrys. „Mes negalime jiems duoti jokių pažadų, nes tai priklauso ne nuo mūsų, o nuo visokių politinių aplinkybių. Bet mes tikime vienu – kad jų kančias atlygins ateitis“, – kalbėjo jis.
2014-08-30
REKLAMA
REKLAMA

Akredituotas naujasis Gruzijos gynybos atašė

Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerijoje buvo akredituotas naujasis Gruzijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Zurabas Tomauris. Ceremonijos metu krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas gynybos atašė pareigas Lietuvoje baigusiam pulkininkui leitenantui Grigoliui Tatišviliui už indėlį plėtojant Lietuvos ir Gruzijos kariuomenių bendradarbiavimą įteikė krašto apsaugos sistemos lygmens medalį „Už nuopelnus“. Naujasis Gruzijos gynybos atašė Lietuvai Z. Tomauris yra baigęs Strateginių ...

Išgyvenęs Lenkijos prokuroras gali atskleisti daug paslapčių

Mėginusiam nusižudyti Lenkijos kariniam prokurorui pulkininkui Mikolajui Przybylai pirmadienio vakarą atlikta operacija, po kurios medikai paciento būklę įvertino kaip gerą. Manoma, kad pasveikęs karininkas gali papasakoti apie savo poelgio motyvus. „Sužeidimas paviršutinis, jo gyvybei pavojaus nėra. Operacija pavyko sėkmingai“, – žurnalistams sakė Poznanės medicinos universiteto Veido ir žandikaulio skyriaus vadovas Krzysztofas Osmola.
2012-01-10

Minimos J. Vitkaus-Kazimieraičio 110-osios gimimo metinės

Šeštadienį minimos Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės karininko ir vieno iš karinės rezistencijos vadų pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio 110-osios gimimo metinės. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyksiančiame minėjime bus pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, nešamos gėlės prie Nežinomo kareivio kapo, prisiminimais pasidalins J. Vitkaus-Kazimieraičio anūkas Linas Vitkus. J. Vitkus gimė 1901 m. gruodžio 10 d. Mažeikių apskrities Ketūnų kaime, ūkininko šeimoje.

Keičiasi trijų pasieniečių rinktinių vadai

Nuo ketvirtadienio trys iš šešių Lietuvos fizinę sieną saugančių pasieniečių rinktinių turės naujus vadus. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado generolo Vainiaus Butino įsakymu nuo lapkričio 3-iosios buvęs Vilniaus rinktinės vadas pulkininkas Vytautas Ižganaitis skiriamas Varėnos rinktinės vadu. Šis VSAT padalinys saugo 206,6 km Lietuvos sienos su Baltarusija. Iki šiol Varėnos pasieniečiams vadovavęs pulkininkas leitenantas Virgilijus Raugalė skiriamas Lazdijų rinktinės vadu.

Buvęs Libijos vadovas žuvo nuo aštuoniolikmečio kulkos?

Vis dar nėra aišku, kaip ketvirtadienį buvo nukautas Libijos diktatorius. Libijos sukilėlių atstovai pareiškė, kad buvęs diktatorius žuvo per susišaudymą tarp lojalistų ir sukilėlių karių. Kaip skelbia BBC, buvęs Libijos vadovas į sukilėlių rankas pateko gyvas, tačiau galėjo mirti nuo sužeidimų. Kitais duomenimis, buvęs šalies vadovas buvo sučiuptas gyvas ir po kankinimų nušautas. „Jaunas žmogus – tai 18-metis Ahmedas al-Shaibani.
2011-10-21

Sirijos pulkininkas disidentas pabėgo į Turkiją

Sirijos pulkininkas, perėjęs į protestuotojų prieš prezidentą Basharą al–Assadą pusę, pabėgo į Turkiją. Tai gali sukelti įtampą tarp Damasko ir Ankaros. Pulkininkas Riadas al–Asaadas Turkijos valstybinei Anatolijos naujienų agentūrai sakė, kad Sirijos kariuomenė bandė jį nukauti Rastano regione netoli Homso miesto, tačiau jam pasisekė pabėgti. „Mes apsistojome saugioje vietoje Turkijoje“, – teigė jis, dėkodamas Turkijos vyriausybei už tai, kad suteikė jam prieglobstį.
2011-10-05

Rusijos žvalgybos pulkininkas nuteistas 25 metus kalėti

Maskvos apygardos karinis teismas pirmadienį už akių nuteisė 25 metus kalėti Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos pulkininką Aleksandrą Potejevą, išdavusį Jungtinėms Valstijoms rusų žvalgus. Pats A. Potejevas yra už Rusijos ribų. Jo byla buvo nagrinėjama už uždarų durų. Kaip pažymima teismo sprendime, A. Potejevas daugiau kaip 10 metų perdavinėjo užsienio valstybės asmenims informaciją, kuri yra valstybės paslaptis. Jis taip pat perdavė CŽV atstovams slaptus duomenis apie Rusijos žvalgus.
2011-06-27

Žudikas prieš mirtį J. Budanovui leido surūkyti paskutinę cigaretę

Žudikas sėdėjo už kelių metrų, kol pulkininkas rūkė paskutinę savo gyvenime cigaretę. Po truputį aiškėja Maskvoje nužudyto Jurijaus Budanovo mirties apliinkybės. Komjaunimo prospekte 38 /16 esančiame name įtaisytos apsaugos kameros užfiksavo, kaip žudikas leido pulkininkui surūkyti paskutinę cigaretę ir šaltakraujiškais nušovė iš kelių metrų atstumo, rašo lifenews.ru. Rašoma, kad 47 m. J. Budanovas atvažiavo į notaro kontorą su žmona Svetlana. 12 val.
2011-06-14

Rusijoje nužudytas pulkininkas prieš mirtį buvo persekiojamas

Rusijos pulkininkas, Jurijus Budanovas, Maskvoje nušautas miesto centre, šalia notarų kontoros. Iš nenustatyto baltos spalvos automobilio buvo paleisti šeši šūviai, iš kurių keturi pataikė aukai į galvą. Automobilis rastas paliktas netoli nuo nusikaltimo vietos, jį apžiūrėjo ekspertai. Kalbėdamas su draugais pulkininkas pasakojo, kad jį persekioja nepažįstami žmonės, todėl Vidaus reikalų ministerijos jis prašęs suteikti apsaugą.
2011-06-13

Rusijoje nušautas dėl čečėnės nužudymo teistas rusų pulkininkas J. Budanovas

Rusijos pulkininkas Jurijus Budanovas, kuris 2003 metais buvo nuteistas už tai, kad pagrobė, išprievartavo ir pasmaugė vieną 18-metę čečėnę, penktadienį buvo nušautas Maskvos centre šalia notarų kontoros, pranešė tyrėjai. „Remiantis preliminaria informacija, nužudytasis yra Jurijus Budanovas“, - sakoma Tiriamojo komiteto pranešime. Šis incidentas įvyko Maskvos pietvakarinėje dalyje esančiame Komjaunimo prospekte apie 12 val. 30 min. vietos (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku.
2011-06-10

Rusijos kariuomenei nereikia rusiškos ginkluotės?

Prieš kiek laiko Rusijos sausumos pajėgų vadas generolas pulkininkas A. Postnikovas padarė daug karinių ekspertų diskusijų sukėlusį pareiškimą. Jis pažymėjo, kad net naujausia ginkluotė ir karinė technika (šarvuočiai ir tankai, artilerija ir šaunamieji ginklai), kurią gamina Rusijos karinės pramonės kompleksas, pagal savo charakteristikas atsilieka ne tik nuo NATO, bet ir nuo Kinijos analogų.
2011-05-23

Psichologas: pulkininkas-žudikas skamba labai keistai

Psichologų teigimu, Kanados piloto Russello Williamso, apkaltinto dvejomis žmogžudystėmis, seksualiniu smurtavimu ir apatinio trikotažo vagystėmis, atvejis labai neįprastas ir keistas. Teismas pripažino R. Williamsą kaltu ir skyrė jam 25 metus laisvės atėmimo. 47 m. karys buvo Kanados karinių pajėgų bazės vadas Trentone nuo 2009 metų vasaros. Didžiausioje oro bazėje Kanadoje dirba apie 3000 karių ir 600 civilių.
2010-10-20

Karininkas žudė moteris ir vogė jų apatinius

Kanadą šiurpina skandalas, į kurį įsipainiojo aukšto rango karininkas Russellas Williamsas, teismo teisiamas už begalę padarytų nusikaltimų, o žmonių – už liguistą potraukį puoštis moteriškais apatiniais, rašo reuters.com. Pulkininko pareigas ėjęs karininkas šiuo metu kaltinamas už dvi žmogžudystes, du moterų išprievartavimus bei už dešimtis įsilaužimų į moterų namus, iš kurių išsinešdavo apatinius drabužius savo kaupiamai kolekcijai.
2010-10-20
Į viršų