profesorė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „profesorė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „profesorė“.

Profesorė pasakė, ar lietuviams reikia švęsti Helovyną

Šiais globalizacijos laikais visuomenė tarsi pasidalijusi į dvi stovyklas. Vieni ruošiasi artėjančiai lapkričio pirmajai, per kurią minime Vėlines. Na, o paaugliai ir vaikai laukia Helovino šventės, kurios metu gali šėlti persirengę pabaisų kostiumais. Kasmet kyla daug aršių diskusijų – kuri šventė dominuoja, ar lietuviai nepraranda savo kultūros ir šaknų? Vilniaus universiteto (VU) Šiaulių akademijos direktorė prof.
84 2023-10-24

Lietuvos traumos iš praeities: profesorė pastebi, kad tauta atsigauna, bet valstybei dar reikia psichoterapijos

Atsigręžus į istorinę praeitį, matyti, kiek daug skaudulių Lietuva patyrė. Okupacijos, trėmimai, partizanų mūšiai, kova už nepriklausomybę – visa tai galima vadinti istorinėmis traumomis, po kurių tautai atsitiesti nelengva. Psichologijos profesorė įvardijo, kad kiekvienas istorinis lūžis paliko gilų antspaudą lietuvių psichologinei sveikatai, o su traumų padariniais mokomės susidoroti iki šiol.

Profesorė Žvirblienė ragina neabejoti vakcina nuo COVID-19: skiepas duoda naudos, net jeigu po jo susirgote

Lietuvoje ruošiamasi kai kurių gyventojų skiepijimui trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze. Premjerės teigimu, revakcinacija prasidėtų artimiausiomis savaitėmis. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė paaiškino, kuo naudinga trečioji dozė ir išsklaidė kai kuriuos mitus, apipynusius vakcinacijos procesą. Profesorė A. Žvirblienė patvirtino, kad trečioji vakcinos dozė, t. y. pakartotinis susidūrimas su tuo pačiu antigenu, tik sustiprina imuninį atsaką.

Užkirskite kelią širdies ligoms laiku: štai, ką žinoti būtina

Lietuvoje nuolat daugėja sergančiųjų kraujotakos sistemos ligomis. Lietuvos higienos instituto duomenimis, prieš dvidešimtmetį, 2001 m., užregistruota apie 703 tūkst. susirgimų šiomis ligomis, 2020 m. – jau daugiau kaip 1,16 mln. susirgimų. Nors diagnostikos ir gydymo metodai mūsų šalyje prilygsta geriausioms pasaulio praktikoms, gydytojai teigia, kad širdies ir kraujagyslių ligas sukeliantys rizikos veiksniai kontroliuojami dar nepakankamai.
2021-06-30

Mirė filosofė, eseistė, profesorė Jūratė Baranova

Lietuva neteko humanitarinių mokslų daktarės, filosofės, eseistės Jūratės Baranovos. Moteris mirė būdama 65-erių. Socialiniuose tinkluose apie Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorės mirtį pranešė J. Baranovos kolegos: rašytojas Antanas A. Jonynas, filosofas Gintautas Mažeikis ir kiti. Jūratė Baranova buvo filosofė, eseistė, literatūros kritikė, vadovėlių autorė.

Klaipėdietė negali tylėti: „Jei medikai būtų atidžiau dirbę, šiandien turėčiau dukrą"

Klaipėdietė Gintarė ryžosi viešai papasakoti savo skaudžią istoriją. Kūdikį praradusi moteris yra įsitikinusi, kad jeigu Kauno klinikų medikai būtų dirbę atidžiau, ji šiandien turėtų dukrą. Tuo metu Kauno klinikų atstovai sako, kad jie moteriai suteikė visą reikalingą pagalbą.  Klaipėdietė Gintarė (red.
2020-12-07

Profesorė Žvirblienė: prievarta niekas nebus skiepijamas

Vakcinos yra ta priemonė, kuri teikia daugiausia racionalių vilčių, kad anksčiau ar vėliau pavyks pažaboti visame pasaulyje siaučiančią COVID-19 pandemiją. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorės Aurelijos Žvirblienės teigimu, naujausi bendrovių „Pfizer“ ir „Moderna“ pasiekimai kuriant vakcinas nuo koronaviruso išties įspūdingi – pasiektas neįtikėtinai aukštas jų veiksmingumo lygis.

Kardiologų draugija perspėja: vaistų baimė lemia liūdnas pasekmes

Kraujagysles kemšančio cholesterolio padidėjimas kraujyje yra aiškus signalas rimtai susirūpinti savo sveikata. Nors širdies ir kraujagyslių sistemos ligos Lietuvoje yra vienos dažniausių mirties priežasčių, į cholesterolį mažinančius vaistus vis dar žiūrima nepatikliai. Profesorė Jelena Čelutkienė, Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė, atkreipia dėmesį į tai, kad šių vaistų  žmonės prisibijo. Prof. J. Čelutkienė sako, kad kontroversiškas požiūris į statinus yra didelė problema.

Profesorė Žvirblienė įvardijo, kada tikėtina antroji koronaviruso banga

Kasdien skelbiant vis naujas šalis, iš kurių grįžus bus privalomas 14 dienų karantinas, garsiau prabylama ir apie naują koronaviruso bangą. Dar daugiau – nauji susirgimai pasipila žaibiškai. Tad, ar derėtų mums važiuoti atostogų į kitas šalis ir kada tikėtina antroji banga? Kalbame su imunologe, profesore Aurelija Žvirbliene. Medikai sako, kad jau ruošiasi antrajai bangai.

Profesorė apie koronavirusą: rudenį turėti vakciną – neįmanomas dalykas

Nustatytų užsikrėtimų šią parą – kaip ir nedaug. Tai gal jau pasiekėme piką ir kiek prasmingi tikinimai, kad į normalų gyvenimą galėsim grįžti tik kai persirgs 70 procentų gyventojų? Apie tai TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir Vilniaus universiteto biotechnologijos instituto skyriaus vedėja profesorė Aurelija Žvirblienė.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų