privačios mokyklos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „privačios mokyklos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „privačios mokyklos“.

Didėjantį privačių mokyklų populiarumą vieni vertina pozityviai, kiti – sunerimę: „Pasekmės ateityje bus skaudžios“

Privačiose mokyklos kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Taip išaugęs mokamo švietimo poreikis kai kuriuos politikus ir ekspertus neramina – anot jų, dabartinė vykdoma politika tyčia Lietuvą stumia mokamo švietimo link. Kiti į tai žiūri pozityviau, akcentuoja, kad privačių mokyklų tinklo plėtra atneša ir daug teigiamų rezultatų, tačiau mano, jog bet kokiu atveju politikai turėtų atlikti stebėseną, kad privataus mokslo tinklas neišsipūstų per daug.

Kritika privačioms mokykloms ir gydymo įstaigoms: „Jei imi iš valstybės biudžeto, būk malonus, neimk iš tėvų“

Opozicija nusitaikė į privačias mokyklas ir gydymo įstaigas – sako, jos kraunasi pelnus, todėl abejoja, ar joms reikia duoti biudžeto pinigų, kai gauna jų už mokslą ir gydymą iš klientų. Tiek valdantieji, tiek privatininkai kraupsta nuo tokių svarstymų – nurėžę valstybinius pinigus privačioms įstaigoms pažeistų Konstituciją ir nuskriaustų mokinius bei ligonius. Vilnietė Erika dukrą į pirmą klasę leido mokytis privačioje mokykloje.

Vieta darželyje ar mokykloje – 6,7 tūkst. eurų: už ką tiek moka lietuviai?

Privačios ugdymo įstaigos nėra visiems įperkamas „malonumas“. Vis tik negavus vietos į valstybinį darželį tėvams tenka mokėti keletą tūkstančių eurų už privatų. O mokyklų stygiaus nėra, tad privačias mokyklas renkasi tie, kurie siekia išskirtinio, į kiekvieną moksleivį sutelkto ugdymo. Darželių stojimo mokestis siekia 150, 350 ir daugiau eurų. Už mėnesį vidutiniškai tenka mokėti 500 eurų, už mokslo metus – virš 4 tūkst. eurų.
2023-06-25

Švietimo klausimas sukiršino partijas: neranda sutarimo dėl privačių mokyklų

Politinių partijų susitarimas dėl švietimo juda į pabaigą. Tačiau panašu, kad toli gražu ne visais klausimais partijoms pavyko rasti bendrą sutarimą. Vienas tokių klausimų – privačios mokyklos.

Mokytis namuose šeimoje nusprendė kelios dešimtys moksleivių

Nuo šios rugsėjo 1-osios vaikus galima mokyti ir namuose šeimoje. Tokia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suteikta galimybe nusprendė pasinaudoti 42 moksleiviai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, dėl ugdymo šeimoje yra pateikti 42 prašymai. Daugiausia prašymų pateikta į privačias mokyklas – viso 23.   Dar 20 moksleivių namuose nori mokytis pagal pradinio ugdymo programą.
Aktualijos 2020-09-01

Pareigytė pasidalijo istorija, kaip atrado slaptą savo dukters talentą: ji į tai paniro

Žinoma atlikėja ir renginių vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė savo septynerių metų dukterį Patricija veda į valstybinę mokyklą, nors jai su vyru nebūtų didelė problema mylimą vaiką leisti ir į brangiai kainuojančią privačią mokyklą. TV3 laidai „Mano pinigai“ grupės „69 danguje“ narė papasakojo, kokiais atrankos kriterijais remdamasi ieškojo savo vaikui mokyklos ir mokytojos bei kodėl nesigaili savo sprendimo.
2020-02-15

Smūgis lankantiems privačias mokyklas: kaina dar turėtų augti

Ieškodama, iš kur paimti pinigų didesnėms mokytojų algoms, valdžia nusitaikė į privačias pelno siekiančias šalies mokyklas. Švietimo ir mokslo ministerija nuo kitų metų tokioms ugdymo įstaigoms siūlo nutraukti valstybinį finansavimą. O pagal biudžeto projektą privačioms mokykloms kitais metais planuota atriekti 22 milijonus eurų. Privačių mokyklų vadovai aiškina tapę politinių intrigų aukomis.

Tėvų pinigines tuštinantys mokslai: brangiausios Lietuvos privačios mokyklos

Keturis, šešis ar net septyniolika tūkstančių eurų – tiek jūsų piniginė per metus suplonėtų, jei nuspręstumėte savo atžalą išsiųsti į privačią mokyklą. Tačiau čia išlaidos nesibaigia – mokyklos reikalauja susimokėti kelis šimtus eurų už patį stojimą ir ugdymo priemones. Portalas tv3.lt pasidomėjo, kokios yra brangiausios privačios mokymo įstaigos Lietuvoje ir kokie yra vidutiniai atlyginimai jose. Už vaiko mokslą – 17 tūkst.

Neturtingiems nelemta vadovauti

Didžiojoje Britanijoje buvo atlikta didžiulė apklausa, kurios metu ekspertai mėgino išsiaiškinti, kokios yra socialinio mobilumo galimybės šalyje. Deja, paaiškėjo, kad tik turtingų šeimų atžalos gali tikėtis aukštų ir gerai mokamų pareigų, o socialiniai barjerai šalyje labai dideli. Daugelis profesijų, tokios kaip advokatai ar medikai specialistai, tapo „socialiai privilegijuotomis“, į kurias pakliūti gali tik nedaug žmonių.
2013-03-25
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų