pekino olimpinės žaidynės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pekino olimpinės žaidynės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pekino olimpinės žaidynės“.
Specialus reportažas iš Pekino: kaip sukurtas olimpinių žaidynių burbulas?
Pekino žiemos olimpinės žaidynės išskirtinės įvairiais atžvilgiais. Dauguma stadionų naudojami dar nuo vasaros olimpinių žaidynių, bet visi pompastiški slidinėjimo centrai išdygo vos per keletą metų. Prie jų iš dalies prisidėjo net ir mūsų kaimynai latviai, kurie padėjo suformuoti sniego parką ir milžinišką tramplyną prie apleistų fabrikų. Kviečiame pasileisti į kelionę po Pekiną su TV3 žinių komanda.
Dovanos olimpiečiams pribloškia: už medalius gauna namus, šimtus tūkstančių eurų
Pekino olimpinėms žaidynėms artėjant link pabaigos, sportininkai jau skaičiuoja, kiek olimpinių medalių pavyks parsivežti namo. Būtent iškovotų olimpinių medalių skaičius lemia ir tai, kokio dydžio piniginė dovana bus skirta sportininkams. Jau dabar skaičiuojama, kurios šalys moka daugiausiai pinigų savo atletams.
Portalas cnbc.com rašo, kad šiuo metu jau išdalinta daugiau kaip 200 skirtingų olimpinių medalių.
Kova dėl gyvybės: 17-metis olimpietis išgirdo, kad išgyventi turi tik 10 proc. tikimybę
Puerto Riko kalnų slidininko Williamo Flaherty olimpinė svajonė išpildyta, tačiau tokia galimybė turbūt paskutinė. 17-metis sportininkas, debiutavęs Pekino olimpinėse žiemos žaidynėse, dėl kovos su klastinga liga privalės pasitraukti iš profesionalaus sporto.
Olimpinių žaidynių metu jaunas sportininkas neslėpė viltingo džiaugsmo, kuomet kirto finišo liniją įnirtingų ir daug jėgų reikalaujančių varžybų metu.
Prastos oro sąlygos davė savo: akrobatinėje slidinėjimo rungtyje – apmaudus suomio skrydis į televizijos operatorių
Ekstremali pusvamzdžio akrobatinio slidinėjimo rungtis Pekino olimpinėse žaidynėse neapsiėjo be kuriozų. Vyrų kvalifikacijoje dalyvavęs suomis Jon Sallinenas savo pirmojo nusileidimo metu taranavo varžybų akimirkas fiksavusį televizijos operatorių.
Suomis suklydo savo važiavimo pabaigoje, kai kairėje pusvamzdžio pusėje neišlaikė pusiausvyros, slidėmis kliudė operatoriaus kamerą ir baigė savo pasirodymą nesėkmingai nukritęs ant trasos krašto.
Žiemos olimpinių žaidynių pabaiga? Sporto rungtims iškilo nauja grėsmė
Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse besivaržantys slidininkai ir snieglentininkai savo olimpinių medalių kelionę kalnuose pradėjo ant dirbtinio sniego. Būtent tai kelia didelį susirūpinimą dėl skirtingų rungčių ateities ir tai, kaip atrodys slidinėjimas, jeigu tikro sniego nebeliks.
Sportininkų treniruotės ant dirbtinio sniego tapo neišvengiamybe, mat orų kaita, šiltėjantis klimatas lemia nepastovumą, todėl gamta pasikliauti tampa vis sunkiau, rašoma portale ESPN.
Specialus reportažas tiesiai iš Pekino: kokiomis technologijomis olimpiniame burbule stebina Kinija?
Kinija visame pasaulyje garsėja savo technologijomis, o jomis pasigirti sumanė ir olimpiniame burbule uždarytiems ir tikro kinų gyvenimo negalintiems pamatyti žurnalistams. Maistas nuo lubų, o kavą ar kokteilį gamina robotas. Griežtą kontrolę dėl koronaviruso atvejų įvedę organizatoriai tokias priemones taiko ir dėl saugumo. Savo įspūdžiais dalijasi mūsų TV3 komanda.
Kremliaus žinutė dopingu susitepusiai 15-metei: „Tu – rusė, todėl visur eik išdidžiai ir visus nugalėk“
Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse kilęs dopingo skandalas, kurio centre atsidūrė Rusijos daliojo čiuožimo pažiba Kamila Valijeva kaip reikiant įsiutino rusus. Valdžios atstovai 15-metei siunčia linkėjimus ir skatina toliau skinti pergales.
K. Valijeva šiose žaidynėse tapo pirmąją moterimi, kuriai jų metu pavyko atlikti keturgubą šuolį, tačiau ekstazę greitai užtemdė gėda ir nerimas.
Po iškovoto komandinio aukso buvo pranešta, kad vienos iš Rusijos rinktinės narių dopingo testas – teigiamas.
Tragiškai žuvusio Kartvelų rogutininko svajonę Pekino žaidynėse išpildė pusbrolis
„Neškite jo olimpinę svajonę ant savo pečių ir varžykitės su jo dvasia širdyje“. Tokie žodžiai gedintiems atletams skambėjo 2010–ųjų metų žiemos olimpinių žaidynių atidarymo metu, vos prieš kelias valandas trasoje žuvus Sakartvelo rogučių sportininkui Nodarui Kumaritašviliui.
Šie žodžiai taip pat galėjo būti skirti tuo metu devynmečiui žuvusio sportininko pusbroliui Sabai. Dabar jam 21–eri, ir jis tapo pirmuoju kartvelu rogutininku, dalyvavusiu Pekino olimpinėse žaidynėse.
Įspūdingame akrobatinio slidinėjimo vyrų didžiojo šuolio rungties finale triumfavo norvegas
Trečiadienį Pekino žiemos olimpinių žaidynių žiūrovų sulaukė įspūdingų vaizdų – medaliai buvo dalinami vyrų akrobatinio slidinėjimo didžiojo šuolio rungtyje.
Auksą varžybose iškovojo norvegas Birkas Ruudas, surinkęs 187,75 taško. Sidabras atiteko amerikiečiui Colby Stevensonui (183 tšk.), bronza – švedui Henrikui Harlautui (181 tšk.).
Finalo įrašą galite pamatyti naujienos viršuje.
Lietuvos slidininkai Pekine nesužibėjo – užėmė 49-ąją ir 68-ąją vietas
Antradienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse startavo net 8 Lietuvos sportininkai, o tarp jų – ir du Lietuvos slidininkai Modestas Vaičiulis ir Tautvydas Strolia, besivaržę vyrų sprinto rungtyje.
M. Vaičiulis 1,4 km trasos finišą pasiekė per 3 min. 01,28 sek. ir užėmė 49–ąją vietą.
T. Strolios rezultatas – 3 min. 06,76 sek. Jis užėmė 68-ąją vietą.
Geriausią rezultatą pasiekė prancūzas Lucas Chanavat – 2 min. 45,03 sek.
REKLAMA
REKLAMA
Pekine – sensacingi rezultatai ir skandalinga diskvalifikacija: „Čia kažkoks lėlių teatras“
Pirmadienį Pekino olimpinėse žaidynėse praktiškai dužo vokietės Julios Taubitz viltys iškovoti auksą.
Moterų rogučių lenktynių favorite vadinta dukart pasaulio čempionė pirmajame nusileidimo pateisino savo statusą – finišavo per 58.345 sek. ir užėmė pirmą vietą. Visgi, antrasis nusileidimas baigėsi tikra J.Taubitz agonija. Prieš finišą ji apvirto, šiaip ne taip užbaigė distanciją, tačiau prarado daugiau nei pusantros sekundės ir negalėjo sulaikyti ašarų po savo klaidos.
Antradienį – net 8 lietuvių olimpiečių startai: pasirodys ir jauniausia slidininkė
Pirmadienį sulaukėme pirmosios lietuvės starto olimpinėse žiemos žaidynėse Pekine. Čia pasirodė viena iš penkių Lietuvą atstovaujančių biatlonininkų, Gabrielė Leščinskaitė. Antradienį TV3 žiniasklaidos grupė parodys ne tik likusių Lietuvos biatlonininkų startus, bet ir pirmuosius slidininkų bandymus. Tarp jų – ir vos 16-metės Ievos Dainytės.
Žiūrovų patogumui, svarbiausias transliacijas stebėti galite ne tik per TV3 ir TV6, bet ir naujienų portale tv3.lt.
Dramos Pekino žaidynėse – skaudūs kritimai, traumos ir kruvinas veidas
Pirmadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse moterų kalnų slidinėjimo didžiojo slalomo rungtyje triumfavo švedė Sara Hector.
Naujoji čempionė du kartus trasą įveikė per 1 min. 55.69 sek. ir aplenkė italę Federicą Brignonę (1:55.97) bei šveicarę Larą Gut-Behrami (1:56.41). Tuo tarpu titulą gynusi amerikietė Mikaela Shiffrin krito jau pirmojo nusileidimo metu, nepasiekė finišo ir sudaužė visas savo viltis.
Dar skausmingiau rungtis baigėsi amerikietei Ninai O‘Brien.
To dar nebuvo: olandė penktose olimpinėse žaidynėse iš eilės laimėjo auksą
Pirmadienį Pekino žiemos olimpinių žaidynių moterų greitojo čiuožimo 1500 m rungtyje į istoriją įsirašė 35-erių Nyderlandų legenda Ireen Wust.
Olandė distanciją įveikė per 1 min. 53.28 sek., pagerino nuo 2014 m. tautietei Jorien ter Mors (1:53.51) priklausiusį olimpinį rekordą ir iškovojo auksą.
Legendinė Lietuvos slidininkė Vida Vencienė: į olimpines varžybas – su skaudančia širdimi
Pekino žiemos olimpinėse žaidynės startavo, tad jau netrukus Lietuvos olimpiečiai stos į kovą, siekiant įrodyti savo pranašumą prieš stipriausius kitų šalių atletus. Legendinė mūsų šalies olimpietė Vida Vencienė sako, kad sportinininkams šios žaidynės – tai neįkainojama patirtis, tačiau taip pat primena, kad varginančios kovos dėl išsvajotų medalių sureikšminti nereikėtų, mat didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas sportininko profesionalumui, atsidavimui.
Akrobatinio slidinėjimo finale – skaudus olimpinės čempionės krytis ir nusivylimo ašaros
Sočio 2014 m. žiemos olimpinių žaidynių akrobatinio slidinėjimo varžybų gūbrinio rungties čempionė Justine Dufour-Lapointe dramatiškai baigė savo pasirodymą Pekino žaidynėse.
Į finalą bandžiusi prasimušti kanadietė nesėkmingai užvažiavo ant gūbrio ir slystelėjusi skaudžiai vertėsi. Laimei, sportininkė rimčiau nesusižeidė ir baigė likusią trasos dalį savo jėgomis. Nuvažiavusi nuo kalno atletė nusiėmė apsauginį šalmą, o jos veide buvo matyti nusivylimo ašaros.
Snieglenčių akrobatinio nuolydžio varžybose – istorinis Naujosios Zelandijos atstovės triumfas
Istorinį aukso medalį savo šaliai Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse iškovojo Naujosios Zelandijos atstovė 20-metė Zoi Sadowski-Synnott, kuri triumfavo snieglenčių akrobatinio nuolydžio varžybose.
Tai yra pirmasis Naujosios Zelandijos aukso medalis žiemos oliminėse žaidynėse.
(„Slopestyle“) rungties finale varžėsi dvylika kvalifikaciją įveikusių snieglentininkių, kurios atliko po tris važiavimus.
Dailiojo čiuožimo moterų trumpojoje programoje – įspūdingas 15-metės rusės pasirodymas
Pekino olimpinėse žaidynėse antrą dieną iš eilės vyksta dailiojo čiuožimo komandinės varžybos.
Šios rungties favoritė – 15-metė rusė Kamila Valijeva. K.Valijeva vos prieš keletą savaičių Europos čempioonate Taline trumpojoje programoje pasiekė pasaulio rekordą, kai surinko 90,45 taškus.
Pekine ji čiuožė paskutinė ir atlikusi trigubą akselį aplenkė visas devynias varžoves surinkusi 90,18 taško.
Stebėkite tiesiogiai: visos vasario 6 d. Pekino žaidynių transliacijos!
Tv3.lt portalo skaitytojai vasario 6 d. turės galimybę stebėti net 10 skirtingų tiesioginių transliacijų iš Pekino žiemos olimpinių žaidynių.
Lietuvos atstovai dar savų startų laukia, tačiau intrigą ir įspūdingus vaizdus dovanos kitų šalių atletai. Šeštadienį jau buvo išdalinti ir pirmieji medalių komplektai, o bendroje medalių įskaitoje į priekį išsiveržė du aukso medalius iškovojusi Norvegija. Antroje vietoje Slovėnija, kurios sportininkėms pavyko laimėti auksą ir bronzą.
Slovėnės šuolininkės transformacija: Pjongčange – paskutinė, Pekine – įspūdingai išplėštas aukso medalis
Slovėnė Ursa Bogotaj Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojo istorinį aukso medalį savo šaliai. Šuoliai su slidėmis šioje kalnuotoje šalyje gana populiari sporto šaka, tačiau jokiam slovenui dar niekada nebuvo pavykę iškovoti aukščiausios prabos olimpinio aukso medalio.
Moterų šuolių su slidėmis finale po pirmojo šuolio 26-erių europietė gerokai atsiliko nuo vokietės Katharinos Althaus, tačiau antruoju savo šuoliu pribloškė išsižioti visas varžoves.
Justinas Kinderis – apie „Burbulo“ nepatogumus, veriantį šaltį ir Kinijos kovą su COVID-19
Penkiakovininkas Justinas Kinderis per pusmetį dalyvauja jau antrose olimpinėse žaidynėse. 2021 m. jis varžėsi olimpiniame Tokijuje, o šiemet sausį išskrido į Pekiną, kur vasario 4 d. startavo žiemos žaidynės.
Lietuvis Pekine pirmas įsisuko į varžybų sūkurį. Tiesa, čia jis nekovoja dėl medalių ir nesiekia žūtbūt kirsti kurios nors žiemos sporto šakos finišo linijos. Jis yra biatlono varžybų fotografijos darbų koordinavimo vadovas.
Jauna uigūrų sportininkė atsidūrė kontraversijos dėl Pekino olimpinių žaidynių centre
Kinijos sprendimas patikėti įžiebti Pekino žiemos olimpinių žaidynių ugnį jaunai uigūrų sportininkei pabrėžė seniai vykstantį ginčą dėl žmogaus teisių pažeidimų vakariniame Sindziango regione.
20-metė slidininkė Dinigeer Yilamujiang (Diniger Ilanmudziang) kelerius metus uoliai treniravosi, kad išpildytų kiekvieno vaiko svajonę – tapti olimpiados žvaigžde.
Olimpiados atidarymo atgarsiai: per Ukrainos eiseną prisnūdęs Putinas ir pusnuogis Amerikos Samoa atstovas
38-erių Tongos atletas Pita Taufatofua per keletą pastarųjų metų tapo tikru savo šalies sporto simboliu. Dar 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje taekvondo kovotojas pusnuogis pasirodė atidarymo ceremonijoje, kurioje nešė savo vėliavą ir išgarsėjo visame pasaulyje. 2018 m. P. Taufatofua visus nustebino, kai pareiškė, kad startuos Pjongčango žiemos olimpiadoje kaip slidininkas, nors sniegą pirmą kartą tebuvo išbandęs prieš 12 savaičių.
Tose žaidynėse P. Taufatofua vėl nešė šalies vėliavą.
Pekine pirmąjį aukso medalį iškovojo norvegė – triumfavo 15 km skiatlono rungtyje
Šeštadienio rytą Lietuvos laiku Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse buvo išdalintas pirmasis medalių komplektas. Moterų 15 km skiatlono – 7,5 km klasikiniu stiliumi ir 7,5 km laisvuoju stiliu – lenktynėse triumfavo norvegė Therese Johaug, kuri įtikinamai aplenkė visas varžoves, distanciją užbaigė per 44 min. 13,7 sek. bei iškovojo antrą olimpinį medalį karjeroje.
Artimiausios varžovės nuo jos atsiliko daugiau nei 30 sek., tačiau dėl antrosios vietos vyko arši kova.
Nerimas Latvijos ledo ritulio rinktinėje: prieš kovas Pekine – 7 koronaviruso atvejai, atšauktos draugiškos rungtynės
Po to, kai Latvijos ledo ritulio rinktinė atvyko į Pekiną, joje užfiksuoti septyni koronaviruso atvejai, o vasario 5-ą turėjusios vykti draugiškos rungtynės prieš Rusiją yra atšauktos.
Pasak Latvijos ledo ritulio federacijos (LHF) generalinio sekretoriaus Roberto Plavejs, oro uoste atlikti testai „tikriausiai yra labai jautrūs ir neturėjo būti teigiami“. Per artimiausias 24 valandas bus atlikti papildomi du testai pagal tą pačią sistemą, kaip ir visiems olimpiečiams.
Prieš Slidinėjimo dienos varžybas – apšilimo treniruotės su profesionaliais treneriais
Vasario 5-ąją sostinėje prie Baltojo tilto pradės veikti nauja 700 metų ilgio lygumų slidinėjimo trasa – šeštadienį 12 val. čia planuojamas oficialus atidarymas, vėliau iki pat vakaro netrūks įvairių slidinėjimo renginių, varžybų.
Dalyvauti Olimpinio festivalio „Beijing“ organizuojamos Slidinėjimo dienos veiklose kviečiami visi norintys – aktyvių pramogų netrūks ir vaikams, ir suaugusiems, įsitraukti skatinami ir mėgėjai, ir profesionalai.
Daina Gudzinevičiūtė ragina palaikyti Lietuvos sportininkus: „net būti paskutiniam olimpinėse žaidynėse nėra gėda“
Jau šiandien Pekine įvyks iškilminga žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija, duosianti oficialų startą svarbiausiam žiemos sporto renginiui. Į Kiniją Lietuva šiemet siunčia rekordinę sportininkų delegaciją – 13 olimpiečių. LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ragina visus palaikyti mūsiškius ir džiaugtis net nedidelėmis jų pergalėmis.
Japonijos olimpietei Pekino žaidynės baigėsi vos prasidėjusios – susižalojo stuburą
22-ejų metų Japonijos snieglentininkei Rinai Yoshikai Pekino olimpinės žaidynės baigėsi dar prieš jų atidarymą.
R.Yoshika ruošėsi akrobatinio nuolydžio rungčiai, tačiau treniruotėje nesėkmingai bandė atlikti vieną iš elementų ir skausmingai krito. Po incidento japonė liko gulėti ant sniego, o prie jos pribėgo medikai. Didžiulį skausmą jautusią sportininkę medikai tik po 20 minučių išgabeno iš trasos.
Anot Japonijos olimpinio komiteto, R.Yoshika susižeidė stuburą, bet nebuvo paralyžiuota.
Dėl COVID-19 iš žaidynių traukiasi vienas favoritų, rusė pripažino – dreba iš baimės
Teigiami COVID-19 atvejai žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine ir toliau griauna sportininkų planus. Šiaurės dvikovės žvaigždė 24-erių norvegas Jarlas Magnusas Riiberis pranešė, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas.
„Auksas jūsų, vyručiai“, – taip į žinią apie teigiamą savo covid-19 testą sureagavo J.M.Riiberis.
Norvegas buvo laikomas vienu realiausių pretendentų į medalius. J.M.Riiberis 2019 m. ir 2021 m. po 2 kartus tapo šiaurės dvikovės pasaulio čempionu.
Pekino žaidynėse latviams ir estams prognozuojami medaliai, Lietuvai – nieko
Jau vasario 4 d. Pekine bus atidarytos 24-osios žiemos olimpinės žaidynės. Jose startuos 2871 sportininkas iš 91 šalies. Iš viso žaidynėse bus išdalinti 109 medalių komplektai 15-oje sporto šakų.
Per nepriklausomos Lietuvos istoriją mūsų šalies atletai dar nėra laimėję žiemos olimpinių žaidynių medalių ir vargu, ar tai pasikeis Pekine. Bent jau AP agentūra Lietuvai nežada nė vieno medalio.
Didesnes viltis su žaidynėmis sieja Latvija, kuriai AP prognozuoja aukso ir sidabro apdovanojimus.
Biatlonininkas Vytautas Strolia – apie pirmus įspūdžius Pekine: „Šalta, labai šalta“
Jau penktadienį Pekine prasidės Olimpinės žiemos žaidynės, kuriose varžysis rekordinė Lietuvos sportininkų delegacija – net 13 olimpiečių. Į Kiniją pirmieji atvyko mūsų šalies biatlonininkai. Kokios nuotaikos lydi mūsų sportininkus ir kaip atrodo gyvenimas Pekino olimpiniame kaimelyje, TV3 žinių „Dienos komentare“ papasakojo biatlonininkas Vytautas Strolia.
Kaip gyvenimas olimpiniame kaimelyje? Ar turite sėdėti kambariuose?
Kambariuose būtinai sėdėti neturime.
Pasaulio čempionė dėl COVID-19 praleis olimpiadą: „Ar pasaulis tikrai toks neteisingas?“
20-metė austrė Marita Kramer buvo viena realiausių pretendenčių į medalius olimpinėse moterų šuolių su slidėmis varžybose, tačiau visas jos viltis sudaužė teigiamas COVID-19 testas.
Pranešama, kad M.Kramer koronavirusu užsikrėtė sausio 30 d. – likus vos dienai iki Austrijos olimpinės delegacijos skrydžio į Pekiną. Austrė nejautė jokių simptomų, bet jai vis tiek buvo uždrausta skristi į žaidynes.
TOK uždraudė Taivanui boikotuoti Pekino žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijas
Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) sugriovė Taivano delegacijos planus boikotuoti Pekino žiemos olimpiados atidarymo ir uždarymo ceremonijas.
Praėjusią savaitę taivaniečiai viešai paskelbė, kad ruošiasi boikotuoti ceremonijas, nes mano, kad žaidynių organizatoriai sumenkins jų statusą ir lieps žingsniuoti kartu su Kinijai priklausančio Honkongo atstovais.
DIENOS PJŪVIS. Pekino olimpinės žiemos žaidynės – kaip seksis rekordinei Lietuvos rinktinei? Interviu su LTOK prezidente
Pekino žiemos olimpiada prasidės jau visai netrukus. Vasario 4-20 dienomis vyksiančiame didžiausiame žiemos sporto renginyje, kurį transliuos TV3 kanalų grupė, dalyvaus 90 nacionalinių olimpinių komitetų bei 2900 geriausių sportininkų iš viso pasaulio, o tarp jų – ir 13 Lietuvos sportininkų. Kaip seksis šiai rekordinei Lietuvos rinktinei?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte.
Pekino olimpinės žaidynės: testuojami 2 mln. gyventojų dėl COVID-19
Pekino pareigūnai sekmadienį pranešė, kad, artėjant žiemos olimpiadai, visi du milijonai vieno miesto rajono gyventojų bus tiriami dėl koronaviruso po to, kai buvo nustatytas nedidelis infekcijos židinys.
Kinijoje fiksuojami atvejai sudaro tik mažytę dalį skaičių, kurie registruojami kitose pasaulio šalyse, kur koronaviruso statistiką didina itin užkrečiama omikron atmaina.
PSO: Kinija atrodo pajėgi apsaugoti Pekino žiemos olimpiadą nuo koronaviruso
Pekino planai užtikrinti, kad kitą mėnesį vyksiančios žiemos olimpinės žaidynės galėtų būtų saugiai surengtos tebesiaučiant koronaviruso pandemijai, atrodo patikimi, ketvirtadienį nurodė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
PSO nepaprastųjų situacijų direktorius Michaelas Ryanas nurodė, kad Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra bendradarbiavo su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (TOK), kad patiktų techninių rekomendacijų, kaip būtų galima saugiai surengti žaidynes.
Vokietijos URM vadovė į Pekino olimpiadą nevyks, bet boikotas neskelbiamas
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock nusprendė nevykti į 2022 metų Pekino žiemos olimpines žaidynes, tačiau pabrėžia, kad tai nėra olimpiados diplomatinis boikotas, trečiadienį pranešė naujienų agentūra DPA.
„Esu didžiulė sporto aistruolė, tačiau šįkart tikrai nevyksiu. Anksčiau užsienio reikalų ministrų nedalyvavimas olimpiadose taip pat buvo įprastas dalykas“, – sakė A. Baerbock.
Ministrė Jurgita Šiugždinienė: Lietuvos sportininkai dalyvaus Pekino olimpinėse žaidynėse
Nepaisant raginimų nevykti į Kiniją, kelialapius iškovoję Lietuvos sportininkai dalyvaus Pekino žiemos olimpiadoje, teigia švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
„Olimpinės žaidynės, vien dalyvavimas jose – sportininko karjeros viršūnė, kuriai pasiekti reikia daugybės valios pastangų ir darbo. Sportininkai, kurie iškovos teisę varžytis su geriausiais pasaulio sportininkais žiemos olimpiadoje, joje ir dalyvaus“, – ministerijos pranešime teigė J. Šiugždinienė.
Žiniasklaida: Borisas Johnsonas svarsto galimybę boikotuoti olimpiadą Pekine
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas neatmeta ateinančiais metais vyksiančių Pekino žiemos olimpinių žaidynių diplomatinio boikoto galimybės dėl žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje, šeštadienį pranešė dienraštis „The Times“.
JAV prezidentui Joe Bidenui anksčiau šią savaitę prabilus apie olimpiados boikoto galimybę Britanijos vyriausybėje vyksta „aktyvi diskusija“, ar Londonas turėtų pasekti šiuo pavyzdžiu, rašo leidinys.
JAV svarsto Pekino olimpiados diplomatinio boikoto galimybę
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį sakė, jog svarsto JAV diplomatinio boikoto Pekino žiemos olimpiados atžvilgiu galimybę.
Toks boikotas būtų bandymas pademonstruoti tvirtą poziciją dėl teisių pažeidimų Kinijoje nepaveikiant JAV sportininkų. Pekino olimpiada vyks kitų metų vasarį.
„Tokį dalyką svarstome“, – reporteriams sakė J. Bidenas per susitikimą su Kanados ministru pirmininku Justinu Trudeau Baltuosiuose rūmuose.
TOK: 2022-ųjų žiemos olimpiada Pekine vyks be žiūrovų iš užsienio
Kitų metų žiemos olimpiada Pekine dėl COVID-19 pandemijos vyks be žiūrovų iš užsienio, trečiadienį paskelbė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).
Bilietai į olimpiados renginius bus pardavinėjami tik Kinijoje gyvenantiems gerbėjams, sakoma pranešime. TOK taip pat paskelbė, kad tik visiškai paskiepyti dalyviai bus atleisti nuo 21 dienos karantino atvykus.
Taip pat bus atsižvelgta į sportininkų, galinčių pateikti įrodymą dėl „pateisinamos medicininės išimties“, atvejus.
Olimpinės ugnies uždegimas ir vėl vyks be žiūrovų
Dėl koronaviruso pandemijos dar viena olimpinės ugnies uždegimo ceremonija, numatyta ateinantį mėnesį, vyks be žiūrovų, trečiadienį paskelbė Graikijos olimpinis komitetas.
2022 metų Pekino žiemos olimpinių žaidynių ugnis bus įžiebta per tradicinę ceremoniją istoriniame Olimpijos mieste spalio 18-ąją. Jau kitą dieną per dar vieną ceremoniją Atėnų stadione olimpinė ugnis bus perduota Pekino žiemos olimpiados organizatoriams.
Oficialu: Mindaugui Mizgaičiui – olimpinis sidabro medalis
2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojęs imtynininkas Mindaugas Mizgaitis nuo šiol gali vadintis olimpiniu vicečempionu. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) gavo oficialų Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) raštą apie Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio pakeitimo sidabriniu.
10 dalykų, kurių nežinojote apie Kiniją
Jau šią gegužę Kinija dar kartą atsidurs pasaulio dėmesio centre. Šlovę jai suteiks „World Expo 2010” paroda, kurioje, kaip manoma, apsilankys rekordinis skaičius žmonių.
Tačiau, ar viską žinote apie šią šlovės spinduliuose vėl netrukus bemaudysiančią milžinę? Mes savo ruožtu nusprendėme pažvelgti į kiek mažiau žinomus faktus, padėsiančius atskleisti kitokią Kinijos pusę.