pasienis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pasienis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pasienis“.

Estija svarsto naktimis uždaryti pietrytinius sienos kirtimo punktus

Estijos finansų ministerija nusiuntė vyriausybei apsvarstyti pakeitimus, pagal kuriuos keliais kirsti pietrytinę valstybės sieną ir vežti prekes per ją būtų galima tik dienos metu. Finansų ministras Martas Vorklaevas sakė, kad sausumos sienų su Rusija ir Baltarusija kirtimo punktai jau yra uždaryti Suomijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.
Prieš 12 val.

VSAT: pastarąją parą pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Praėjusią parą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasienio tarnyba fiksavo 81 tokį asmenį, o Lenkijos pareigūnai praneša trečiadienį apgręžę 28 užsieniečius.
Aktualijos Prieš 20 val.

Pirmą dieną galiojant draudimui, apgręžta virš 20 automobilių baltarusiškais numeriais

Nuo vidurnakčio įsigaliojus draudimui į Lietuvą atvykti lengviesiems automobiliams su baltarusiškais registracijos numeriais, iki 7 val. į Lietuvą neįleista jau virš 20 tokių transporto priemonių. „Dabar, vadovaujantis reglamentų nuostatomis, mūsų pareigūnai turi apgręžti automobilius, jeigu vairuoja ne savininkas. Iki šios valandos buvo 6 atvejai, kai tokie asmenys bandė pravažiuoti.

Įsigaliojo draudimas į Lietuvą įvažiuoti Baltarusijoje registruotiems automobiliams

Nuo ketvirtadienio vidurnakčio įsigaliojo draudimas į Lietuvą atvykti lengviesiems automobiliams su baltarusiškais registracijos numeriais. Tuo metu atvykusieji per pusmetį turi išvykti arba persiregistruoti. Draudimas įvažiuoti į ES teritoriją galioja lengviesiems automobiliams, nepriklausomai nuo jų savininko ar vairuotojo turimos pilietybės. Lietuvos teritorijoje jau esantys lengvieji automobiliai su baltarusiškais registracijos numeriais privalo išvykti iki kitų metų sausio 18 dienos.

VSAT: pastarąją parą pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Praėjusią parą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasienio tarnyba fiksavo keturis tokius asmenis, o Lenkijos pareigūnai praneša šeštadienį apgręžę 34 užsieniečius.

Pasienyje su Baltarusija apgręžti devyni neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija pareigūnai praėjusią parą apgręžė devynis neteisėtus migrantus, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasieniečiai ketvirtadienį apgręžė 37 migrantus, o Lenkijos pareigūnai trečiadienį į šalį neįleido 44 neteisėtai sieną bandžiusių kirsti užsieniečių. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 277 neteisėtiems migrantams. Tai daug mažesni skaičiai nei ankstesniais metais.

Lenkija stiprina kariuomenę prie Rusijos ir Baltarusijos sienos

Europos Sąjungos (ES) ir NATO narė Lenkija trečiadienį pareiškė sustiprinsianti savo karinius pajėgumus ir gynybinius įtvirtinimus prie Rusijos ir Baltarusijos sienos. Varšuva gegužę paskelbė investuosianti daugiau nei du milijardus eurų į savo šiaurinės sienos su Rusijos Kaliningrado anklavu ir rytinės sienos su Baltarusija stiprinimą.
2024-07-10

Baltarusijos pasienyje neteisėtų migrantų vėl nefiksuota

Lietuvos pasienyje su Baltarusija dvyliktą parą iš eilės nefiksuota neteisėtų migrantų, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasieniečiai antradienį apgręžė devynis migrantus, o Lenkijos pareigūnai pirmadienį į šalį neįleido 62 neteisėtai sieną bandžiusių kirsti užsieniečių. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 253 neteisėtiems migrantams. Tai daug mažesni skaičiai nei ankstesniais metais.
Aktualijos 2024-07-10

Pasienyje su Baltarusija dešimtą parą iš eilės nefiksuota neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija dešimtą parą iš eilės nefiksuota neteisėtų migrantų, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasieniečiai sekmadienį apgręžė devynis migrantus, o Lenkijos pareigūnai šeštadienį į šalį neįleido septynių neteisėtai sieną bandžiusių kirsti užsieniečių. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 253 neteisėtiems migrantams.

Į Lietuvą neteisėtai patekę migrantai prašo 5 tūkst. eurų piniginės kompensacijos

Prieš trejus metus neteisėtai į Lietuvą patekę 24 asmenys kreipėsi į Regionų administracinį teismą prašydami atlyginti žalą dėl buvusio ilgo jų sulaikymo Lietuvoje. BNS pirmadienį apie gautą ieškinį patvirtino teismas. Pirmoji apie kreipimąsi informavo LNK televizija.
REKLAMA
REKLAMA

VSAT: pasienyje su Baltarusija neapgręžtas nė vienas migrantas

Sekmadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasienio tarnyba fiksavo 25 tokius asmenis, o Lenkijos pareigūnai praneša šeštadienį apgręžę 62 užsieniečius.

VSAT: pastarąją parą pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Šeštadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienio tarnyba tokių asmenų taip pat nefiksavo, o Lenkijos pareigūnai pranešė penktadienį apgręžę 71 užsienietį.
Kriminalai 2024-06-30

VSAT: per parą į šalį neįleisti keturi migrantai

Praėjusią parą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje apgręžti keturi sieną neteisėtai bandę kirsti migrantai, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasienio tarnyba fiksavo 13 tokių asmenų, o Lenkijos pareigūnai pranešė trečiadienį apgręžę 145 užsieniečius.
Aktualijos 2024-06-28

Prabilo prie Baltarusijos sienos gyvenanti moteris, kurios kieme – super automobiliai: „Žmonės neturi, kur padėti“

Lietuvos kaimas vos už kilometro nuo sienos su Baltarusija tapo vieta, kur galima išvysti dešimtis ypač brangių ir madingų automobilių. Nuo „Mercedes-Benz“ prabangių visureigių iki BMW išskirtinių, labai retų ir brangių modelių. Ar kaimo gyventojai laimėjo loterijoje milijonus eurų? Ne, specialistai sako, kad šie automobiliai iš Europos paruošti turtingiems rusams, kurie tokias transporto priemones graibste graibsto, tačiau dėl naujų suvaržymų šios mašinos užstrigo Lietuvos kaime.

VSAT: per parą šalies pasieniečiai apgręžė 10 migrantų

Pirmadienį Lietuvos pasieniečiai į šalį neįleido dešimt sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasienio tarnyba tokių asmenų nefiksavo, o Lenkijos pareigūnai praneša sekmadienį apgręžę 110 užsieniečių.

Lenkijos gynybos ministras prašo Veimaro trikampio pagalbos pasienyje su Baltarusija

Lenkijos gynybos ministras vadinamojo Veimaro trikampio kolegų paprašė pagalbos pasienyje su Baltarusija, praneša naujienų agentūra PAP. „Šiandien Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje migrantų nėra.
2024-06-24

Pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Lietuvos pasienyje su Baltarusija šeštą parą iš eilės nefiksuota neteisėtai į šalį patekti bandžiusių migrantų, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai šeštadienį taip pat neapgręžė nei vieno migranto, o Lenkijos pareigūnai penktadienį į šalį neįleido 99 sieną bandžiusių kirsti užsieniečių. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 237 neteisėtiems migrantams.
Aktualijos 2024-06-23

VSAT: pastarąją parą pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Penktadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasieniečiai fiksavo 17 tokių asmenis, o Lenkijos pareigūnai praneša ketvirtadienį apgręžę 19 užsieniečių.
Aktualijos 2024-06-22

Ministro Kasčiūno Lietuvos pasienio gynybos planas – bus minos, drakono dantys ir ispaniški arkliai

Dažnai kalbant apie prastą situaciją Lietuvos pasienio saugume, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ramina ir teigia, kad šią vasarą viskas keisis. Esą jau liepos pradžioje bus paskelbtas visas Lietuvos gynybos linijos planas. Apie tai ministras kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Ukrainoje kariaujantys lietuviai ne kartą skundėsi, kad Lietuvoje niekas nepasinaudoja jų patirtimi.

Pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota neteisėtai į šalį patekti bandžiusių migrantų, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai šeštadienį apgręžė 16 migrantų, o Lenkijos pareigūnai penktadienį į šalį neįleido 135 neteisėtai sieną bandžiusių kirsti užsieniečių. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 235 neteisėtiems migrantams.

Ukrainoje kariavęs Lietuvos išminuotojas apie pasienio saugumą: mes nieko neturime, gynybinės linijos per dieną neiškasamos

Pragariško karo Ukrainoje fronte drąsiai kaunasi ir kelios dešimtys lietuvių. Vienas jų – daugiau nei du metus fronte praleidęs išminuotojas Rimas Armaitis. Anot jo, Lietuvai būtina stiprinti pasienio saugumą, nes neturime didelės teritorijos, kur mūsų kariai galėtų atsitraukti, o profesionaliai parengta gynybinė linija yra praktiškai neįveikiama. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Vilkikų eilės pasienyje su Baltarusija nemažėja, beveik neliko lengvųjų automobilių eilių

Balandį išaugusios vilkikų eilės pasienyje su Baltarusija toliau nemažėja – pirmadienį abiejuose pasienio punktuose laukia maždaug po 700-800 vilkikų, o jiems tenka stovėti maždaug savaitę, BNS pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) vadovas.  Tuo metu lengvųjų automobilių eilių Šalčininkų pasienio punkte nėra, o Medininkuose ji juda greitai, sako VSAT atstovas.
Aktualijos 2024-06-10

Pasienyje su Baltarusija apgręžti 2 migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti du neteisėtai patekti į šalį bandę migrantai, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai šeštadienį neapgręžė nė vieno migranto, o Lenkijos pareigūnai penktadienį į šalį neįleido 111 neteisėtai sieną bandžiusių kirsti užsieniečių. Iš viso bandė prasprukti 231 migrantas Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 231 neteisėtam migrantui.

Pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota neteisėtai į šalį patekti bandžiusių migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai trečiadienį apgręžė 16 migrantų, o Lenkijos pareigūnai antradienį į šalį neįleido 251 neteisėtai sieną bandžiusio kirsti užsieniečio. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 226 neteisėtiems migrantams.

VSAT: pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Sekmadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasieniečiai fiksavo tris tokius asmenis, o Lenkijos pareigūnai praneša šeštadienį  apgręžę 258 užsieniečius.
Aktualijos 2024-06-03

Žmonės sukrėsti tragiško incidento pasienyje: „Dabar bijom išeit“

Šalčininkų rajone prie Baltarusios sienos pasienietis nušovė, kaip įtariama, kontrabandines cigaretes vežusį vilnietį. Kaip aiškina Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas, nuo pareigūnų sprukęs vyras bandė suvažinėti vieną pasienietį, tačiau šis taranavimo automobiliu išvengė ir šovė į bėglį. Pasieniečių vadas sako, kad pareigūnas taikė į ratą. Vietos gyventojai tvirtina, kad kulka pataikė į galvą.

VSAT: Lietuvos pasienyje su Baltarusija pastarąją parą nebuvo apgręžtas nei vienas migrantas

Lietuvos pasienyje pastarąją parą, penktadienį, nebuvo apgręžtas nei vienas migrantas, bandęs neteisėtai kirsti valstybės sieną ir iš Baltarusijos patekti į Lietuvą. Kaip šeštadienį skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), kaimyninės Latvijos pasienyje su Baltarusija pareigūnai sustabdė 43 migrantus. Lenkijos pasienio pareigūnai ketvirtadienį į savo šalį ketvirtadienį turėjo stabdyti 150 migrantų.
Aktualijos 2024-06-01

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą vėl nebuvo fiksuota neteisėtų migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai trečiadienį taip pat nenustatė neteisėtų migrantų, Lenkijos kolegos antradienį į šalį neįleido 177 neteisėtai sieną bandžiusių kirsti užsieniečių. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 217 neteisėtų migrantų.
Aktualijos 2024-05-30

BMW lietuviškais numeriais vairuotojas įsivėlė į rimtą konfliktą Baltarusijos pasienyje: vos nesuvažinėjo žmonių

Baltarusijos pasienyje, eilėje Lietuvos pusėje esančiame Benekainių-Šalčininkų pasienio punkte, pirmadienį įvyko rimtas konfliktas. Tai liudija „AvtoGrodno“ skaitytojų užfiksuotas vaizdo įrašas. Liudininkai pasakoja, kad eilės gale, prie įvažiavimo į Lietuvos pasienio kontrolės punktą, kelyje tradiciškai budėjo šviesą atspindinčiomis liemenėmis vilkintys vyrai – eilę prižiūrintys savanoriai.
2024-05-29

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota neteisėtai į šalį patekti bandžiusių migrantų, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai sekmadienį apgręžė devynis migrantus, o Lenkijos pareigūnai šeštadienį į šalį neįleido 283 neteisėtai sieną bandžiusių kirsti užsieniečių. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 217 neteisėtų migrantų.
Aktualijos 2024-05-27

Lenkija svarstys atidaryti vieną iš sienos perėjimo punktų su Baltarusija

Lenkija gali vėl atidaryti vieną iš sienos perėjimo punktų su Baltarusija, penktadienį pareiškė ministras pirmininkas, siekiant padėti nukentėjusioms, šalies rytuose veikiančioms įmonėms.
2024-05-25

Pasienio poste – sujudimas: sieną peržengė rudoji nelegalė iš Baltarusijos

Kabelių užkardos pasieniečiai fiksavo, kaip Čepkelių raiste iš Baltarusijos į Lietuvą sieną kirto meška. Europos Sąjungos teritorijoje ji praleido apie tris valandas ir raistu sugrįžo į Baltarusiją. Antradienį paryčiais Varėnos rajone esančios Kabelių užkardos pasieniečiai per sienos stebėjimo sistemą pastebėjo mešką. Vieta, kur sieną peržengė meška yra Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje, kur eina siena su Baltarusija.

Leidimą laikinai gyventi Lietuvoje turintis baltarusis pasieniečiams pateikė suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą

Medininkų pasienio kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė leidimą laikinai gyventi Lietuvoje turintį Baltarusijos pilietį. Jis pareigūnams pateikė, įtariama, suklastotą baltarusišką vairuotojo pažymėjimą. Ankstyvą antradienio popietę VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnai Medininkų pasienio kontrolės punkte patikrino iš Lietuvos išvykstančio Baltarusijoje registruoto automobilio „Volkswagen Transporter“, jo vairuotojo ir kartu važiavusio keleivio dokumentus.
Kriminalai 2024-05-23

Pasienyje su Baltarusija apgręžti du neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti du neteisėtai patekti į šalį bandę migrantai, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai antradienį apgręžė keturis, o Lenkijos pareigūnai pirmadienį – 166 migrantus. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 193 neteisėtiems migrantams.

VSAT: pasienyje su Baltarusija neteisėtų migrantų nefiksuota

Šeštadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nefiksuota sieną neteisėtai bandžiusių kirsti migrantų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu kaimyninės Latvijos pasienio tarnyba fiksavo 17 tokių asmenų, o Lenkijos pareigūnai praneša penktadienį apgręžę 371 užsienietį.
Aktualijos 2024-05-12

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė tris Vokietijoje pavogtus vilkikus

 Kalvarijos pasieniečiai sulaikė tris Vokietijoje vogtus vilkikus, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Anot pasieniečių, visas šias transporto priemones vairavo Kirgizijos piliečiai. Naktį iš pirmadienio į antradienį pasienio ruože patruliavę pareigūnai Kalvarijos savivaldybėje sustabdė patikrinti Vokietijoje registruotą balninį vilkiką su puspriekabe. Jį vairavo 27 metų Kirgizijos pilietis.
Kriminalai 2024-05-09

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą nefiksuota bandymų neteisėtai patekti į šalį, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai antradienį apgręžė tris, o Lenkijos pareigūnai pirmadienį – 269 migrantus. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 185 neteisėtiems migrantams. Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.

Pasieniečių profesinei sąjungai vadovaus Žygimantas Kalpokas

Pirmadienį Nacionalinė pasienio pareigūnų profesinė sąjunga išsirinko naująjį pirmininką. Juo tapo Žygimantas Kalpokas, iki šiol ėjęs pirmininko pavaduotojo pareigas. Anot profsąjungos, Ž. Kalpokas šiose pareigose pakeis pastaruosius penkerius metus šiose pareigose dirbusį Rimantą Liepą. Renkant naująjį pirmininką, jis ir Arūnas Žilinskas paskirti pirmininko pavaduotojais.
Aktualijos 2024-05-07

Pasienyje su Baltarusija apgręžti du neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti du neteisėti migrantai, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pareigūnai trečiadienį apgręžė 29, Lenkijos pareigūnai antradienį – 154 migrantus. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 185 neteisėtiems migrantams. Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai jį organizavus kaltina Minsko režimą.

Pasienyje su Baltarusija apgręžtas migrantas

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžtas vienas neteisėtas migrantas, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pareigūnai penktadienį apgręžė penkis, Lenkijos pareigūnai ketvirtadienį – 123 migrantus. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 183 neteisėtiems migrantams. Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.
Aktualijos 2024-04-27

Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį, gabentą, įtariama, pažeidžiant ES taikomas sankcijas Baltarusijai

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai pranešė sulaikę per Šalčininkų kelio postą Baltarusijos piliečio vairuotą „BMW 730 LDxDrive“. Balandžio 25 d. Šalčininkų kelio poste išvykstantis Baltarusijos pilietis Lietuvos muitininkams deklaravo, kad gabena asmeninėms reikmėms įsigytą automobilį. Atliekant muitinį tikrinimą, pareigūnams kilo įtarimų dėl galimai Baltarusijos piliečio vykdomos komercinės veiklos.
Kriminalai 2024-04-26

Rusija apkaltino Lietuvą sabotažu pasienyje: supainiojo su Latvija

Rusijos federalinės muitų tarnybos vadovas pasiskundė vietos informavimo priemonėms, kad Baltijos šalys ir Suomija „elgiasi negražiai“, tariamai sabotuojamas krovinių gabenimas ir dirbtinai kuriamos eilės pasienyje. Pasakodamas apie sunkią situaciją „Burački-Terechovo“ patikros punkte, jis supainiojo Lietuvą su Latvija. „Latvija, Lietuva, Estija, Suomija – jos, remiantis muitinių taisyklėmis, elgiasi negražiai“, – „Gazeta“ cituojamas rusų valdininkas.
2024-04-26

VSAT: pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pareigūnai trečiadienį apgręžė 28, Lenkijos pareigūnai antradienį neįleido 218 migrantų. Šiemet pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti 182 neteisėtiems migrantams. Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.

Ukrainietės padedamas Šri Lankos pilietis bandė nelegaliai išvykti į Lenkija

Ukrainietė, pasinaudodama pavežėjo paslaugomis, mėgino iš Marijampolės į Lenkiją neteisėtai nugabenti Šri Lankos pilietį – šis ketino vykti toliau į Vakarų Europą. Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), trečiadienio rytą prie patruliuojančių pasieniečių, kelyje Marijampolė-Suvalkai, stabtelėjo automobilis „Toyota“ lietuviškais valstybinio numerio ženklais. Jį vairavęs 59 metų lietuvis, VSAT pareigūnus informavo apie vežamus du įtartinus keleivius.
Kriminalai 2024-04-24

Pasienyje su Baltarusija apgręžti šeši neteisėti migrantai

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti šeši neteisėti migrantai, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pareigūnai antradienį apgręžė 17, Lenkijos pareigūnai pirmadienį neįleido 67 migrantų. Šiemet pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti 182 neteisėtiems migrantams. Migrantų antplūdis į rytines Europos Sąjungos nares iš Baltarusijos kilo 2021 metais, Vakarai kaltina Minsko režimą jį organizavus.

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du vogtus BMW visureigius

Varėnos pasieniečiai sulaikė du apynaujus BMW visureigius, kurių paieška buvo paskelbta Danijoje. Kaip pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), pasieniečiai konfiskavo du BMW visureigius, kurie į Lietuvą buvo įvežti per ES sieną. Prieš kelias dienas Danijos policija buvo paskelbusi šių automobilių paiešką, jų vertė siekia daugiau nei 32 tūkst. eurų.
Kriminalai 2024-04-22

Pasienyje su Baltarusija nefiksuota neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija šeštą parą iš eilės nefiksuota bandymų neteisėtai patekti į šalį, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pareigūnai ketvirtadienį apgręžė du, Lenkijos pareigūnai trečiadienį neįleido 66 migrantų. Šiemet VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 161 neteisėtam migrantui.
Aktualijos 2024-04-19

Bilotaitė lankysis Vištyčio pasienio užkardoje, aptars sienos stiprinimą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį lankysis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Vištyčio pasienio užkardoje, kurioje aptars sienos stiprinimą. Vizito metu vidaus reikalų ministrė su pasieniečiais aptars Lietuvos valstybės sienos su Rusijos Federacija apsaugos stiprinimo kryptis ir priemones, kontrmobilumo priemonių įrengimą pažeidžiamiausiuose pasienio su Rusija ruožuose, taip pat VSAT ir kariuomenės sąveiką.
Aktualijos 2024-04-19

VRM ir KAM siūlys stiprinti sienos apsaugą: planuoja fortifikuoti kai kuriuos ruožus, pasieniečiams išduoti kulkosvaidžius

 Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigia su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite sutaręs dėl visapusiško pasienio apsaugos stiprinimo. Ministerijų vadovai siūlo suteikti pasieniečiams sunkesnės ginkluotės, o kai kuriuos pasienio ruožus – kuo greičiau fortifikuoti.

Į Lietuvą iš Baltarusijos neįleistas britas, gabenęs radioktyvų krovinį

Pasieniečiai antradienį į Lietuvą neįleido iš Baltarusijos sieną kirsti bandžiusio brito, važiavusio su radioaktyviu kroviniu. Kaip ketvirtadienį informavo Valstybės sienos apsaugos taryba (VSAT), patikrinus Jungtinės Karalystės krovinį lengvojo automobilio „Volkswagen Passat“ priekaboje, nustatyta, kad šis skleidė padidintą jonizuojančios spinduliuotės kiekį. Birtas gabeno krovinį su įvairiomis prietaisų dalimis, tarp kurių galėjo būti ir detalių, naudojamų orlaiviuose.
Kriminalai 2024-04-18
Į viršų