oslas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „oslas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „oslas“.

„Air Baltic“ rudenį pradės skrydžius iš Vilniaus į Oslą

Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ artėjantį žiemos sezoną iš Vilniaus skraidins į Oslą. Pirmasis skrydis planuojamas 2024-ųjų spalio 29 dieną, bendrovė šiuo maršrutu planuoja du skrydžius per savaitę, pranešė ji. „Norvegijos sostinė yra gyvybingas ir įvairialypis miestas, o naujasis maršrutas pasitarnaus tiek poilsinėms, tiek verslo kelionėms“, – pranešime sakė „Air Baltic“ prezidentas ir generalinis direktorius Martinas Gaussas.
2024-03-20

Norvegų ekstremistas Breivikas pralaimėjo bylą dėl „nežmoniškų“ kalėjimo sąlygų

2011 metais 77 žmones nužudęs ultradešiniųjų pažiūrų norvegų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas (Andersas Bėringas Breivikas) ketvirtadienį pralaimėjo bylą prieš Norvegijos valstybę dėl kalinimo sąlygų, kurios, jo teigimu, buvo „nežmoniškos“, nusprendė Oslo teismas. 45 metų A. B. Breivikas beveik 12 metų laikomas atskirai nuo kitų kalinių griežto režimo patalpose ir yra teigęs, kad kalinimo sąlygos pažeidžia jo žmogaus teises.
2024-02-15

Dėl audros iš Oslo į Kopenhagą plaukiančiame kelte visai nakčiai gali įstrigti 900 keleivių

Dėl galingų audrų, siautėjančių Skandinavijoje, apie 900 kelto, plaukiančio iš Oslo į Kopenhagą, keleivių gali likti įstrigę jūroje visą naktį. Jų keltas dėl vėjo greičiausiai negalės prisišvartuoti Kopenhagoje iki ketvirtadienio 7 val. ryto (6.00 val. Grinvičo laiku), agentūrai dpa sakė keltų bendrovės DFDS atstovas spaudai. Keleiviai bus nemokamai aprūpinti maistu ir gėrimais, pridūrė jis.
2024-01-03

Volodymyras Zelenskis: Ukraina negali nugalėti be pagalbos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį lankydamasis Osle pareiškė, kad jo šalis negali įveikti Rusijos be paramos. Taip jis kalbėjo pagrindinėms Kyjivo sąjungininkėms JAV ir Europos Sąjungai vis dar nepatvirtinant naujos pagalbos su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai. „Negali laimėti be pagalbos. Bet negali ir pralaimėti, nes (viskas), ką turi, (yra) tavo šalis“, – sakė jis žurnalistams po derybų su Norvegijos ministru pirmininku Jonu Gahru Store.
2023-12-13

Greta Thunberg Norvegijoje prisijungė prie samių protesto prieš nelegalias vėjo jėgaines

Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg ketvirtadienį Osle prisijungė prie samių aktyvistų, protestuojančių prieš ginčijamas vėjo jėgaines, vis dar veikiančias šiaurinių elnių ganyklose, praėjus dvejiems metams po to, kai teismas jas pripažino neteisėtomis.
2023-10-12

Metų infliacija Norvegijoje gegužę padidėjo iki 6,7 proc.

Metų infliacija Norvegijoje gegužę pakilo iki 6,7 proc. nuo 6,4 proc. balandį, penktadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. Jos duomenimis, infliacija didėjo pirmiausia dėl paspartėjusio metinio kainų augimo maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų (iki 12,7 proc.), būsto ir komunalinių paslaugų (iki 5 proc.), drabužių ir avalynės (iki 3,4 proc.). Ją stabdė sulėtėjęs kainų augimas transporto prekių ir paslaugų grupėje (iki 7,5 proc.), namų apyvokos prekių (iki 7,1 proc.
2023-06-09

Stoltenbergas: Ukraina taps NATO nare

Jensas Stoltenbergas neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime Osle sakė, kad darbų prieš NATO susitikimą Vilniuje – itin daug. Pasak jo, daugiausia Osle diskutuojama, kaip išlaikyti paramą Ukrainai ir tai, kaip priimti Švediją į NATO būrį. Dėl to jis net ruošiasi vykti į Turkiją.  Jis pridūrė, kad NATO kalba apie Ukrainos norą tapti nare ir pripažįsta, kad tai įvyks, bet išsisuko nuo atsakymo kada ir kokiomis sąlygomis.

Seimo pirmininkė Osle pristatys Lietuvos lūkesčius NATO viršūnių susitikimui

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį lankosi Osle, kur Norvegijos politikams pristatys Lietuvos lūkesčius prieš liepą Vilniuje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą. „Prieš NATO viršūnių susitikimą toliau aktyviai pristatau Lietuvos pozicijas mūsų sąjungininkų parlamentų pirmininkams. Toks vizito į Oslą tikslas. Kartu – tai proga aptarti dvišalio bendradarbiavimo plėtrą.

Į Norvegiją atplaukė JAV lėktuvnešis

Į Oslą trečiadienį atplaukė JAV lėktuvnešis, vėliau su norvegų pajėgomis dalyvausiantis pratybose. Norvegijos ginkluotosios pajėgos pareiškė, kad tai joms suteikia „unikalią galimybę toliau plėtoti bendradarbiavimą ir glaudžiau dirbti su mūsų svarbiausia sąjungininke – Jungtinėmis Valstijomis“. Atomine energija varomas laivas „USS Gerald R. Ford“ į Oslo fjordą įplaukė lydimas greitaeigės valties su ginkluotais asmenimis.
2023-05-24

„Wagner“ dezertyru prisistatančiam rusui skirta lygtinė bausmė už muštynes Osle

Už muštynes Norvegijos sostinės centre ketvirtadienį 14 dienų lygtine bausme buvo nuteistas rusas, kuris teigia dezertyravęs iš Rusijos privačios karinės samdinių bendrovės „Wagner“.  Vis dėlto Oslo apygardos teismas išteisino 26-erių Andrejų Medvedevą dėl kaltinimų policijos pareigūnų užpuolimu.
2023-04-27
REKLAMA
REKLAMA

Osle prasidėjo „Wagner“ dezertyru pristatančio ruso teismas dėl muštynių gatvėje

Osle antradienį prasidėjo ruso, kuris teigia dezertyravęs iš Rusijos privačios karinės samdinių bendrovės „Wagner“, teismas dėl muštynių Norvegijos sostinės centre. Smėlio spalvos marškinius ir kelnes vilkėjęs Andrejus Medvedevas padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl dalyvavimo vasarį prie vieno baro įvykusiose muštynėse ir pasipriešinimo sulaikymui, taip pat dėl pneumatinio šautuvo nešiojimosi per atskirą incidentą trimis savaitėmis vėliau.
2023-04-25

Norvegija 15 Rusijos ambasados darbuotojų paskelbė nepageidaujamais asmenimis

Norvegija 15 Rusijos ambasadoje Osle dirbančių žvalgybos pareigūnų paskelbė nepageidaujamais asmenimis, ketvirtadienį skelbiama šalies užsienio reikalų ministerijos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“. „Šie 15 žvalgybos pareigūnų vykdė veiklą, nesuderinamą su jų diplomatiniu statusu“, – sakė Norvegijos užsienio reikalų ministrė Anniken Huitfeldt (Aniken Huitfeldt) Skandinavijos šalies vyriausybės sprendimas priimtas reaguojant į pasikeitusią saugumo padėtį Europoje bei padidėjusią Rus...
2023-04-13

Nobelio taikos premijos laureatė iš Ukrainos: negalima pasiekti taikos „sudedant ginklus“

Nobelio taikos premijos laureatė iš Ukrainos šeštadienį atsiimdama apdovanojimą per ceremoniją Osle pareiškė, kad jos šalis negali pasiekti taikos „sudėdama ginklus“ prieš Rusiją. „Ukrainos žmonės labiau nei bet kas kitas pasaulyje nori taikos. Tačiau taikos negalima pasiekti užpultai šaliai sudedant ginklus, – sakė Ukrainos „Pilietinių laisvių centro“ (CCL) vadovė Oleksandra Matvijčuk. – Tai būtų ne taika, o okupacija.“ Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją.
2022-12-10

Osle – susirėmimai prie Irano ambasados: yra sužeistųjų

Osle per ketvirtadienį prie Irano ambasados surengtą demonstraciją kilus susirėmimams, nesunkiai nukentėjo du žmonės, o dar 90 buvo sulaikyti, pranešė Norvegijos policija. Išreikšti protestą dėl Irano kurdės Mahsos Amini mirties po liūdnai pagarsėjusios moralės policijos sulaikymo, taip pat prieš Irano smūgius Irako Kurdistanui, prie ambasados susirinko kelios dešimtys protestuotojų. Kai kurie iš jų buvo apsigaubę pečius kurdų vėliava.
2022-09-29

Ministerija: Lietuvos biotechnologijų potencialas bus pristatomas Osle

Šią savaitę Norvegijos sostinėje Osle pristatomas Lietuvos biotechnologijų potencialas, taip pat bus siekiama užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių gyvybės mokslų atstovų, skelbia Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
2022-09-27

Kruvinos šaudynės Osle: Norvegijos policija sulaikė 2 įtariamuosius

Norvegijos policija pirmadienį pranešė, kad suėmė du įtariamojo dėl birželio mėnesį įvykusių šaudynių, pareikalavusių dviejų gyvybių netoli gėjų baro Oslo centre, galimus bendrininkus. Sekmadienį Osle buvo suimti du įtariamieji, įtariami „bendrininkavimu vykdant teroro aktą“, sakoma Oslo policijos pranešime. Vienas jų – į penktą dešimtį metų įžengęs somalietis, kitas – į ketvirtą dešimtį metų įžengęs norvegas. Abu jie žinomi policijai. Įtariamųjų tapatybės neskelbiamos.
2022-09-26

Dėl kruvino išpuolio Osle areštuotas įtariamas „islamistų teroristas“

Po dviejų žmonių gyvybes nusinešusio šeštadienio išpuolio Oslo centre norvegų policija areštavo „islamistiniu terorizmu“ įtariamą vyrą. Šeštadienio naktį šaudant netoli vieno gėjų baro, dar 21 žmogus buvo sužeistas. Dėl išpuolio buvo atšauktas šeštadienio popietę turėjęs įvykti Oslo „Pride“ paradas, bet tūkstančiai žmonių vis tiek spontaniškai susirinko ir žygiavo Norvegijos sostinės gatvėmis, demonstruodami vienybę, matytą ir per kitas LGBTQ eitynes Europoje.
2022-06-26

Kruvinas išpuolis Norvegijoje: aiškėja daugiau kraupaus įvykio aplinkybių

Įtariamasis, policijos sulaikytas po praeitą naktį dviejų žmonių gyvybių nusinešusių šaudynių Oslo centre, yra iraniečių kilmės Norvegijos pilietis, šeštadienį pranešė policija. Šis vyras anksčiau buvo patekęs į Norvegijos kontržvalgybos tarnybų ir teisėsaugos akiratį dėl nesunkių nusižengimų, tokių kaip peilio ar narkotikų turėjimas, policija nurodė per spaudos konferenciją. Įtariamojo vardas nebuvo atskleistas.
2022-06-25

Osle – šaudynės gėjų klube: 2 žmonės žuvo, yra sužeistų

Osle du žmonės žuvo ir dar 14 buvo sužeisti, keletas sunkiai, per šaudymą netoli barų Norvegijos sostinės centre, šeštadienį pranešė policija. Teisėsaugos pareigūnai informavo, kad įtariamas užpuolikas buvo sulaikytas po maždaug 1 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku įvykusio incidento. Šaudyta trijose netoli viena kitos esančiose vietose, įskaitant vieną gėjų barą. Policija informavo apie du žuvusius žmones ir 14 sužeistųjų. Pareigūnai paėmė du ginklus.
553 2022-06-25

Oslo automobilių parodoje mašinai įsirėžus į minią sužeisti 6 žmonės

Vienai Oslo automobilių parodoje dalyvavusiai mašinai sekmadienį įsirėžus į minią buvo sužeisti šeši žmonės, juos teko vežti į ligoninę, pranešė  policija. „Šeši [žmonės] nuvežti į ligoninę tolesniam patikrinimui“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Oslo policija, nepateikdama jokių detalių apie nelaimės priežastį ir sužeidimų sunkumą.
2022-04-24

Talibanas: susitikimas Osle pats savaime yra sėkmė

Per savo pirmą nuo sugrįžimo į valdžią vizitą Europoje Talibanas pirmadienį Osle surengė derybas su Vakarų diplomatais dėl humanitarinės krizės Afganistane ir pareiškė, kad šis susitikimas „pats savaime yra pasiekimas“. Tarptautinė bendrija reikalauja, kad Talibanas gerbtų žmogaus teises, ir sako, jog tik tada bus galima atnaujinti pagalbos teikimą Afganistanui, kur badas gresia daugiau kaip pusei gyventojų.
2022-01-24

Norvegijoje konfiskavo paspirtuką, galintį pasiekti beveik 60 km/val greitį

Oslo policija konfiskavo patobulintą privatų elektrinį paspirtuką, galintį važiuoti 58 km per val. greičiu, kuris kone triskart viršija greičio limitą tokioms transporto priemonėms. Paspirtukas konfiskuotas pirmadienį per bendrą su viešųjų kelių administracija reidą Norvegijos sostinės centre. Iš viso buvo sustabdyti du elektriniai paspirtukai, įtarus, kad jie važiavo didesniu nei leistina greičiu.
2020-10-13

Išpuolis Norvegijoje: sostinėje subadytos kelios moterys, viena – mirtinai

Norvegijos policija trečiadienį pranešė sulaikiusi vieną asmenį po incidento, per kurį buvo subadytos kelios moterys, iš jų viena – mirtinai. Į pietus nuo Oslo esančiame Sarpsborgo mieste policija antradienį prieš vidurnaktį informavo per „Twitter“, kad buvo gauta pranešimų apie „keliose vietose subadytus keletą žmonių“. Vėliau policija nurodė, kad buvo sužalotos trys moterys, iš jų dvi – kritiškai, ir kad vienas žmogus buvo areštuotas.
2020-07-15

„Air Baltic“ pradeda skrydžius į Oslą

Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ pradeda reguliarius skrydžius iš Vilniaus į Norvegijos sostinę Oslą. Lėktuvas iš Vilniaus oro uosto ketvirtadienį kils 19.40 val., o iš Oslo atgal į Vilnių grįš 00.40 val., nurodoma Vilniaus oro uosto tinklapyje. Skrydžiai vyks ketvirtadieniais ir sekmadieniais.  Trečiadienį į Oslą pradėjo skraidinti ir Vengrijos oro bendrovė „Wizz Air“. Reguliarūs skrydžiai šiuo metu vyksta ir į Frankfurtą, Rygą ir Taliną.
2020-05-28

Skrydžiai į Taliną ir Oslą – jau kitą savaitę

Vyriausybei švelninant oro susisiekimo ribojimus, Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“ ir Vengrijos „Wizz Air“ kitą savaitę numato skrydžius iš Vilniaus į Taliną ir Oslą.  „Air Baltic“ teigimu, skrydžiai į Taliną vyks nuo pirmadienio, o į Oslą – nuo ketvirtadienio.  „Wizz Air“ svetainėje matyti, kad skrydis iš Vilniaus į Oslą numatytas šį sekmadienį, tačiau jis, tikėtina, neįvyks, nes Vyriausybė skrydžius atnaujinti leido nuo pirmadienio – gegužės 25 dienos.
Aktualijos 2020-05-22

Nuo pirmadienio atnaujinami skrydžiai į Norvegiją

Vyriausybė trečiadienį leido nuo pirmadienio atnaujinti reguliarius skrydžius į Norvegijos miestus. Tai jau ketvirta kryptis, kur per pastarąsias dvi savaites leista atnaujinti oro susisiekimą – anksčiau leista vėl vykdyti skrydžius į Frankfurtą, Rygą ir Taliną.

Norvegijoje įstrigusiems lietuviams rengiamas skrydis iš Oslo į Vilnių

Norvegijoje esantiems lietuviams kovo 24 dieną, antradienį, planuojamas užsakomasis skrydis iš Oslo į Vilnių, pranešė Susisiekimo ministerija.  Norinčiųjų skristi prašoma registruotis iš anksto, internetinėje svetainėje https://dat.dk/oslovilnius. Skrydį vykdys DAT avialinijos. Išvykimo laikas iš Oslo Gardermoen oro uosto numatytas 12 val. Norvegijos laiku, atvykimas į Vilnių – 15.35 val. Lietuvos laiku. Bilieto asmeniui kaina, įskaitant 8 kilogramų rankinį bagažą, siekia 390 eurų.

Osle per metus keliuose žuvo vos vienas žmogus ir jis – ne norvegas

Norvegijos sostinėje Osle pernai kelių eismo nelaimių metu žuvo vos vienas žmogus. Pirmą sykį istorijoje visoje Norvegijoje avarijose nežuvo nė vienas jaunesnis nei 16 metų vaikas. Rusijos žurnalistas Ilja Varlamovas aptiko idealią norvegų sostinės statistiką tragiškai „sugadinusį kaltininką“: į kelio atitvarą rėžėsi ir žuvo rusų valdininkas.  2019-ieji buvo rekordiniai pagal žuvusiųjų Oslo keliuose skaičių. Vos vienas žmogus žuvo avarijos metu.
2020-01-18

Norvegų policija areštavo vogtu greitosios pagalbos automobiliu siautėjusį asmenį

Norvegijos policija areštavo ginkluotą vyrą, kuris, kaip teigiama žiniasklaidos pranešimuose, antradienį siautėjo Osle su pavogtu greitosios pagalbos automobiliu ir partrenkė kelis žmones, tarp jų – kūdikį vežimėlyje. „Perėmėme greitosios pagalbos automobilio, kurį buvo pavogęs ginkluotas vyras, kontrolę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Oslo policija. „Buvo paleista šūvių įtariamajam areštuoti, jis nėra sunkiai sužeistas“, – priduriama pranešime.
2019-10-22

Šiurpus teismas: teroro išpuolį surengęs norvegas salėje negalėjo nulaikyti šypsenos

Osle į teismą atvesdintas mečetėje į musulmonus pasikėsinęs ir savo netikrą seserį nušovęs 21-erių norvegas. Teismo salėje jis šypsojosi. Pareigūnai skelbia, kad prieš metus buvo gavę informacijos apie ekstremistines vyro pažiūras, tačiau jokių veiksmų nesiėmė. Šypsena 21-erių norvego Philipo Manshauso veide primena 77-is žmones nužudžiusio ir 21-erių metų kalėjimo bausmę gavusio taip pat norvego Anderso Breiviko šypseną.
2019-08-13

Išpuolis Norvegijos mečetėje: vyras šaudė į žmones, yra sužeistų

Netoli Oslo esančioje mečetėje vienas keliais ginklais ginkluotas vyras šeštadienį ėmė šaudyti ir sužeidė vieną žmogų, tačiau galiausiai buvo sulaikytas, pranešė norvegų policija ir įvykio liudininkai. Praėjus kelioms valandoms po atakos vienuose namuose Berumo priemiestyje, kur anksčiau tądien irgi buvo šaudoma, buvo aptiktas jaunos moters lavonas; šis asmuo buvo susijęs su įtariamu šauliu, šeštadienio vakarą pranešė pareigūnai. Pareigūnai pradėjo tyrimą dėl nužudymo.
2019-08-11

Oslo centre policija suėmė šaudyti pradėjusį vyrą

Norvegijos policija sekmadienį sulaikė ginkluotą vyrą, kaip įtariama, šaudžiusį Oslo centre, bet per šį incidentą žmonės nenukentėjo. Policija savo „Twitter“ žinutėje nurodė, kad įtariamasis buvo sučiuptas prie Oslo katedros, bet pareigūnai pridūrė neturintys informacijos, ar buvo šaudoma į žmones. Liudininkai iškvietė policiją tuoj po 9 val. ryto vietos laiku (10 val. Lietuvos laiku), kad praneštų apie Oslo centre vaikščiojantį ginkluotą ir koviniais šoviniais šaudantį vyrą.
2017-11-05

Teroristai siunčia ženklus, kad kitas taikinys – Oslas?

Norvegijos sostinėje Osle aptiktas sprogstamasis įtaisas privertė policiją evakuoti naktinius barus ir restoranus, bet vėliau pareigūnai pranešė, kad įtaisas neutralizuotas ir įtariamasis areštuotas. Policijos viršininkas Vidaras Pedersenas patvirtino, kad šeštadienį vėlai vakare aptiktas įtaisas, vadintas „panašiu į bombą“, buvo sprogmuo. Policija socialiniame tinkle "Twitter" pranešė, kad išėmus sprogdiklį jis buvo neutralizuotas. Smulkiau apie šį sprogmenį ir įtariamąjį nepranešta.
2017-04-09

Osle įgriuvo koncertų rūmai: sužeista dešimtys žmonių

Vienuose Oslo koncertų rūmuose 15 žmonių sekmadienį buvo lengvai sužeisti, per renginį įgriuvus pastato stogui, pranešė policija. „Sužeista 15 (žmonių). Medikai jiems teikia pagalbą, – sakoma Norvegijos sostinės policijos „Twitter“ žinutėje. – Pranešimų apie sunkius sužeidimus nėra.“ Nelaimė įvyko arenoje „Sentrum Scene“, kai apie 1,8 tūkst. Norvegijos verslo mokyklos studentų dalyvavo amerikiečio hauso muzikos diskžokėjaus Steve'o Aoki (Stibo Aokio) koncerte.
2016-08-22

Premjeras: per vizitą Osle gali paaiškėti, kada bus sukurta bendra įmonė su „Statoil“

Susitikimuose Norvegijoje su suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos savininkės bendrovės „Hoegh LNG“ vadovais šią savaitę Lietuvos premjeras ketina aptarti galimybę anksčiau laiko išpirkti SGD laivą, o su naftos koncerno „Statoil“ vadovais bus kalbama, kada pastarasis ir dujų tiekėja „Litgas“ įsteigs bendrą įmonę. „Kai kurių detalių negaliu atskleisti, bet bus pokalbis ir šita (dėl laivo išpirkimo) tema.
2016-05-01

Norvegija nerimsta: skųs nuosprendį dėl „nežmoniško elgesio“ su Breiviku

Norvegijos valstybė apskųs Oslo teismo sprendimą patenkinti ultradešiniųjų pažiūrų ekstremisto Anderso Behringo Breiviko ieškinį, pripažįstantį valstybę kalta dėl „nežmoniško elgesio“ su kaliniu, kuris beveik penkerius metus buvo laikomas griežtai izoliuotas, antradienį pranešė vyriausybė.
2016-04-26

Oslo oro uoste „Air Baltic“ pilotas ir trys įgulos nariai nušalinti nuo skrydžio dėl įtariamo girtumo

 Oslo oro uoste Latvijos oro bendrovės „Air Baltic“ pilotas ir trys įgulos nariai šeštadienį paryčiais buvo išvesdinti iš keleivinio lainerio, turėjusio skristi į Graikiją, kai prieš pakylant patikrinimas alkotesteriu parodė, kad jie yra neblaivūs, pranešė Norvegijos policija.
2015-08-08

„Gumball 3000“ dalyvių sutikimo šventė Osle pro Roberto objektyvą

Prieš keletą dienų prasidėjo tarptautinis, „Gumball 3000“ vardu pavadintas ralis. Nors tai nėra tradicinis ralis, kuriame reikia konkretų greičio ruožą įveikti kuo greičiau, tačiau nuo kitų jis išsiskiria įspūdingais automobiliais ir gausiu pasaulinio lygio žvaigždžių arsenalu. Šiais metais surengtas „Gumball 3000“ ralis bus vienas ilgiausių. Visi ralio dalyviai turėjo pasiruošti kelionei iš Stokholmo į ... Las Vegasą. Pakelti kartelę nusprendę „Gumball 3000“ ralio organizatoriai neprašovė.
2015-05-26

Paskelbti trys miestai, galintys surengti 2022 metų žiemos olimpines žaidynes

Oslo, Almatos bei Pekino miestus pirmadienį Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) patvirtino oficialiais pretendentais surengti 2022 metų žiemos olimpines žaidynes. „IOC vykdomasis komitetas pasirinko Oslą, Almatą bei Pekiną kandidatais į 2022 metų žiemos olimpiados sostinę“, – pirmadienį spaudos konferencijoje oficialiai informavo IOC prezidentas Thomas Bachas. Pasak jo, IOC palankiai vertina trijų skirtingų šalių siekį tapti žiemos olimpinių žaidynių sostine.
2014-07-07

Žiemos švenčių laikotarpiu SAS pasiūlys tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Oslo

Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS š.m. gruodžio 19, 21, 26 bei 28 dienomis ir 2015 m. sausio 4 bei 5 dienomis keleiviams pasiūlys tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Oslo. Skrydžiai iš ir į Norvegijos sostinę bus vykdomi “Boeing 737-700” lėktuvais, bilietus bus galima įsigyti nuo š.m. gegužės 13 d. „Norvegijoje gyvena ir dirba nemažai išeivių iš Lietuvos, daugelis jų žiemos šventėms ar žiemos atostogų noriai grįžta į gimtinę.
2014-05-12

Singapūras tapo brangiausiu pasaulio miestu

Brangiausiu pasaulio miestu gyventi 2014 metais tapo Singapūras, rodo britų žurnalo “The Economist” analitinio padalinio “Economist Intelligence Unit” (EIU) tyrimo duomenys. Tvirtas Singapūro doleris drauge su brangiu automobilio eksploatavimu ir brangiomis komunalinėmis paslaugomis iškėlė Singapūrą iš šeštosios į pirmąją vietą, kurioje iki šiol buvo Tokijas. Prieš 10 metų Singapūras buvo tik 18 vietoje pagal pragyvenimo brangumą.
2014-03-04

Oslas žiemos olimpiadą pasišovė surengti su kone 10 kartų mažesniu biudžetu nei Rusija

Norvegijos sostinė Oslas skaičiuoja, kiek jam kainuotų 2022 metų žiemos olimpinės žaidynės, jei pavyktų laimėti teisę tokias organizuoti. Pateiktas galutinis biudžetas gerokai suglumino – suma siekia vos 4,4 mlrd. eurų, rašo sport1.de. Apie tai buvo paskelbta pirmadienį, per specialią spaudos konferenciją Sočyje. Priminsime, kad Sočio olimpinės žaidynės organizatoriams kainavo beveik 40 mlrd. eurų. Tiesa, iš pradžių Rusija planavo apsieiti su 9 mlrd. eurų.
2014-02-10

Daviso taurė: Lietuvos tenisininkai Osle neklupo

Lietuvos teniso rinktinė pergalingai pabaigė 2014 metų Daviso taurės Europos-Afrikos zonos antros grupės pirmo rato susitikimą prieš Norvegijos rinktinę. Paskutinę varžybų dieną lietuviai į savo sąskaitą įsirašė dar dvi pergalės. Luko Mugevičiaus ir Norvegijos rinktinės lyderio Joachimo Bjerke mačas truko vos keliolika minučių. Pirmojo seto rezultatui esant 3:1 norvegas buvo priverstas baigti susitikimą dėl nugaros skausmų.
2014-02-02

Daviso taurė: L. Grigelio trauma nėra rimta – planuoja žaisti Osle

Lauryno Grigelio Sanderlende vykstančiame ITF Futures serijos turnyre patirta trauma neturėtų sutrukdyti jam atstovauti Lietuvai Daviso taurės mače prieš Norvegijos rinktinę. Šiandien Italijoje atliktų medicininių tyrimų rezultatai leido lengviau atsikvėpti vienam iš Lietuvos teniso rinktinės lyderių. “Atrodo, kad mano patirta trauma nėra labai sudėtinga. Kojoje niekas nėra trūkę ar įtrūkę, tiesiog nedidelis patempimas. Gydytojai sako, kad skausmai turėtų praeiti per tris ar penkias dienas.
2014-01-23

Daviso taurė: Norvegijos ir Lietuvos tenisininkų akistata vyks Osle

2014 metų Daviso taurės Europos-Afrikos zonos antros grupės mačas tarp Norvegijos ir Lietuvos rinktinių vyks Osle. Norvegijos teniso asociacija paskelbė, kad varžybos vyks Oslo teniso arenoje, kurioje norvegai Daviso taurės namų susitikimus žaidžia nuo 1989 metų. Organizatoriai skelbia, kad arena talpina 300 žiūrovų, teigiama pranešime spaudai. “Arena nedidelė, tačiau tai suprantama. Tenisas Norvegijoje pagal populiarumą negali varžytis su žiemos sporto šakomis.
2013-12-04

SAS 2014 m. pasiūlys daugiau kaip 40 naujų maršrutų

Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS 2014 m. keleiviams pasiūlys 41 naują skrydžių maršrutą iš pagrindinių savo oro uostų Skandinavijos šalyse. Didžioji dalis naujųjų maršrutų bus skirti vasaros sezonui – tai bus naujos laisvalaikio kryptys, patrauklios atostogų vykstantiems keleiviams, pagrinde - į Viduržemio jūros regioną.
2013-11-27

Tarp 32 geriausių „Oslo cup“ fechtuotojų – lietuvis T. Krasikovas

Lapkričio 23-24 d. Osle (Norvegija) vykusiame Satelitiniame suaugusiųjų špagos turnyre „Oslo cup“ dalyvavo mūsų šalies atstovas Tomas Krasikovas. Šiemet šiame tradiciniame turnyre dalyvavo 78 dalyviai iš 16 šalių, o galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė 21 vietą, teigiama pranešime spaudai. Varžybų pradžioje reikėjo įveikti du parengiamuosius etapus, pogrupiuose kovojant iki 5 dūrių.
2013-11-25

Reikalauja Nobelio taikos premiją skirti „šnipui“ B. Manningui

  Jolanta Paškevičiūtė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Nobelio premijų komitetui Osle Įteikta 100 tūkst. asmenų pasirašyta peticija, raginanti skirti šių metų Nobelio taikos premiją eiliniam Bradley Manningui, kuris JAV apkaltintas šnipinėjus. Buvęs Amerikos žvalgybos analitikas perdavė valstybių paslaptis viešinančiam „Wikileaks“ daugybę slaptų dokumentų. Už tai jam gresia 90 metų nelaisvės bausmė.
2013-08-12

Norvegijoje sulaikytas antrasis A. Breivikas?

Norvegijos policija trečiadienį sulaikė vyrą, kuris grasino susprogdinti parlamento pastatą, pranešė AP. Dėl grasinimo kelioms valandoms buvo uždarytos centrinės Oslo gatvės. Oslo policijos vado pavaduotojas atsisakė atskleisti sulaikytojo tapatybę, bet sakė, kad tai apie 20 metų amžiaus norvegas, kuris yra ir anksčiau grasinęs. Norvegijos dienraštis VG pranešė, kad įtariamasis turi ryšių su kraštutinės dešinės antimusulmoniška Norvegijos gynybos lyga.
2013-02-14

Žiemos sezonu „airBaltic“ skraidys dažniau

Nuo šio sekmadienio, spalio 28 d., Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ lėktuvai pradės skraidyti pagal naują žiemos sezono tvarkaraštį. Jame oro bendrovė numato dažnesnius skrydžius įvairiomis kryptimis Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir NVS šalyse. Šiemet „airBaltic“ keleiviams pasiūlys daugiau krypčių, kuriomis skrendama kelis kartus į dieną, nei pernai.
2012-10-26
Į viršų