organai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „organai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „organai“.

Jokiu būdu neduokite šio maisto paukščiams: gali baigtis liūdnai

Sniegui gausiai padengus Žemę, sutrumpėjus dienoms ir spaudžiant šaltukui, likusiems žiemoti paukščiams tampa sudėtinga susirasti maisto. Todėl paukščius galima globoti. Bet kartą pradėjus, tai reikia daryti tol, kol pagerės oro sąlygos – atšils ir nebeliks sniego.
2023-12-15

Minint Europos organų donorystės dieną 27 savivaldybėse objektai nušvis žaliai

Minint Europos organų donorystės dieną, šeštadienį 27-iose Lietuvos savivaldybėse viltį simbolizuojančia žalia spalva nušvis reikšmingiausi miestų ir miestelių objektai – pastatai, tiltai, bažnyčios, alėjos. Kaip skelbia Nacionalinis transplantacijos biuras, taip siekiama atkreipti žmonių dėmesį į organų donorystės temą ir prasmę, nes be gyventojų paramos sudėtingas donorystės procesas negalėtų vykti.
Aktualijos 2023-10-14

Neįtikėtina Zacharovos vaizduotė: apkaltino Ukrainą prekiaujant organais juodojoje rinkoje

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova tvirtina, kad Ukraina juodojoje rinkoje pardavinėja žmogaus organus, rašo „Sky news“. Nuo karo pradžios M. Zacharova jau ne kartą šiurpino pasaulį savo fantazija ir įvairiais nepagrįstais kaltinimais. Taigi, kaip rašo minėtas leidinys, ir pastarieji M. Zacharovos žodžiai ne išimtis. Dabar ji tvirtina, kad Ukraina ima iš mūšio lauko atgabentų žmonių organus ir juos pardavinėja juodojoje rinkoje Europos ir NATO šalyse.
69 2023-08-07

Dviejų donorų organai praėjusią savaitę persodinti aštuoniems žmonėms

Praėjusią savaitę dviejų donorų organai buvo persodinti aštuoniems žmonėms, pirmadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras. Abu donorai buvo registruoti Kauno klinikose. Transplantacijai tiko vieno donoro širdis ir inkstai, kito – kepenys, inkstai ir ragenos. Operacijos buvo atliktos Kauno bei Vilniaus Santaros klinikose, donorinius organus gabeno Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.
2023-06-19

Kenijoje su viena sekta siejamų aukų palaikai užminė šiurpią mįslę – juose trūksta organų

Bendruose kapuose rastų, su viena Kenijos sekta siejamų aukų skrodimas parodė, kad palaikai yra be kai kurių organų, todėl kilo įtarimų dėl priverstinio organų paėmimo, pranešė tyrėjai. Naujas ekshumacijos etapas turi būti atnaujintas antradienį. Praėjusį mėnesį bendrų kapų aptikta netoli Indijos vandenyno pakrantėje esančio Malindžio. Šakaholos miško žudynėmis pramintas faktas sukrėtė religingą šalį, kur gyventojų daugumą sudaro krikščionys.
2023-05-09

Kilnus mirusiojo artimųjų sprendimas viltį pasveikti suteikė 6 žmonėms

Praėjusią savaitę Klaipėdoje registravus efektyvų donorą, organų laukiantiems recipientams persodinta jo širdis, kepenys, inkstai, pirmadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras. Pasak biuro, iš viso mirusiojo artimųjų sprendimas viltį pasveikti suteikė šešiems žmonėms. Efektyvus organų donoras buvo registruotas praėjusią savaitę Klaipėdos universiteto ligoninėje. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad gali būti transplantuojama donoro širdis, kepenys, inkstai bei ragenos.
2023-05-08

Nigerijos politikas bandė nelegaliai įsigyti inkstą: tai darė dėl kilnaus tikslo

Buvusį Nigerijos Senato pirmininko pavaduotoją penktadienį Jungtinės Karalystės teismas įkalino devyneriems metams ir aštuoniems mėnesiams už tai, kad jis ketino nelegaliai įsigyti inkstą savo sergančiai dukteriai.  Londono teismo teisėjas Jeremy Johnsonas, paskelbęs nuosprendį 60-mečiui Ikei Ekweremadu, pasakė, kad jis dalyvavo prekyboje, kurioje buvo naudojamasi pažeidžiamų žmonių skurdu, vargu ir neviltimi.
2023-05-05

Siūlomas organų donorystės modelis kiršina žmones, bet bažnyčios pozicija – aiški

Seime nuskambėjo siūlymas padaryti taip, kad visi Lietuvos žmonės taptų potencialiais organų donorais. Nesvarbu, kad jokio sutikimo nepasirašėt. Atvirkščiai, priėmus šias įstatymo pataisas, nesutikimo raštą reikėtų rašyti visiems nenorintiems tapti donorais. Organai mirusiajam paliekami būtų ir tuo atveju, jei to nenorėtų artimieji. Toks sumanymas jau dabar kelia audras visuomenėje. Donoro kortelę Lietuvoje turi virš 40 tūkstančių žmonių.
2022-11-27

Siūlo, kad po mirties potencialiais donorais būtų laikomi visi, nebent asmuo raštu to atsisakytų

Seimas svarstys siūlymą pereiti prie numanomo sutikimo organų donorystės modelio, kai visi žmonės laikomi potencialiais donorais, išskyrus raštiškai atsisakiusius jais būti. Parlamentas antradienį 56 Seimo nariams balsavus „už“, 29 – „prieš“ ir 16 parlamentarų susilaikius po pateikimo pritarė tokioms Žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos įstatymo pataisoms. Toliau projektą svarstys Sveikatos reikalų ir Žmogaus teisių komitetai, dėl jo paprašyta Vyriausybės išvados.

Netekties akimirką – jaudinantis lietuvių poelgis: veria širdį

Organų donorystė suteikia galimybę, pasibaigus vieno žmogaus gyvenimui, išsaugoti gyvybę net keliems kitiems sergantiems žmonėms. Praėjusią savaitę netekties akimirką stiprybės pritarti organų donorystei ir padėti kitiems atrado net dvi šeimos. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad praėjusią savaitę Lietuvoje užregistruoti du efektyvūs donorai. Po vieną Vilniuje ir Kaune.
83 2022-10-18
REKLAMA
REKLAMA

Mirusių dviejų lietuvių šeimos ryžosi jautriam poelgiui: verti didžiausios pagarbos

Organų donorystė yra be galo jautri tema, nes vienų žmonių netektis kitiems padovanoja viltį pasveikti ir gyventi toliau. Šią savaitę net dvi šeimos sunkią akimirką neliko abejingos kitų žmonių skausmui ir nusprendė organų donorystei ištarti „taip“. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad šią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose (LSMUL KK) ir Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) buvo užregi...
2022-09-16

Kaune pakeltas karinis sraigtasparnis: vykdė svarbią užduotį

Rugpjūčio 11 naktį Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 budintis II-ame Kauno paieškos ir gelbėjimo poste vykdė labai svarbią užduotį. Nacionalinio transplantacijos biuro prašymu skraidino medikų komandą į Rygą ir paėmė transplantacijai skirtus organus. Įgula su medikais Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas pasiekė 05.30 val., rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.
2022-08-12

Kariuomenės sraigtasparnis iš Latvijos gabeno transplantacijai skirtus organus

Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis penktadienio naktį iš Rygos gabeno transplantacijai skirtus organus, pranešė kariuomenė. Į kaimyninės Latvijos sostinę pasiimti organų Nacionalinio transplantancijos biuro prašymu sraigtasparniu „Mi-8“ vyko Lietuvos medikų komanda. Įgula su medikais Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas pasiekė 05.30 valandą.
Aktualijos 2022-08-12

Netoli Santaros klinikų nusileido sraigtasparnis: kuriam laikui buvo sustabdytas eismas

Trečiadienį Vilniuje Santariškių žiede į dangų kilo Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis, kuris į Kauną išgabeno nepaprastą krovinį – donoro kepenis. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad Vilniaus universiteto ligoninėje (VUL) Santaros klinikose buvo užregistruotas efektyvus donoras. Mirusiojo artimieji priėmė kilnų sprendimą ir nusprendė padovanoti organus sunkiai sergantiems recipientams.

Mirusio lietuvio šeima priėmė jautrų sprendimą: verti didžiausios pagarbos

Vilniuje registruotas 19 organų donoras šiais metais: jo organai naują gyvenimą suteiks keturiems žmonėms Paskutinę pavasario dieną Vilniuje registruotas organų donoras, kuris į normalų gyvenimą sugrąžins net keturis žmones. Antradienį, gegužės 31 d., Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje buvo užregistruotas potencialus donoras. Mirusiojo šeima pasikalbėjusi su gydytojais nusprendė, kad artimojo organai būtų transplantuojami jų laukiantiems recipientams.
2022-06-01

Vilniuje – neeilinis mirusio lietuvio šeimos poelgis: sunku sulaikyti ašaras

Gegužės 24-ąją užregistruotas jau 17 efektyvus organų donoras šiais metais Lietuvoje. Užplūdus netekties skausmui artimieji rado stiprybės ištarti „taip“ organų donorystei ir šis jų sprendimas pagerins gyvenimo kokybę dviem žmonėms, kurie savo antro šanso gyventi laukė ilgą laiką. Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad šįkart efektyvus donoras buvo užregistruotas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje.
2022-05-25

Moteris nesulaikė ašarų: vėl išgirdo tragiškai žuvusio sūnaus širdies plakimą

Luizianos valstijoje, Meterio mieste nufilmuotas itin jautrus susitikimas. 2020 m. rugsėjį per automobilio avariją žuvo 25-erių amerikietis Nicholas Clarkas, kurio organus jo mama sutiko paaukoti donorystei, o po beveik dvejų metų moteris sutiko paauglį, kuris nešioja jo sūnaus širdį. Žuvusio vaikino širdis atiteko paaugliui Jean'ui Paului Marceauxui, kuriam šiemet suėjo keturiolika metų.
2022-05-24

Sesę nuo mirtinos ligos palaidojusi Rima ja susirgo pati: „Viskas – tu akligatvyje, o du maži vaikai...“

Į Rimos ir Kęstučio šeimą netikėtai pasibeldė baisi tragedija. Sunkiai apie ją kalbėdamas vyras TV3 laidoje „TV Pagalbą“ teigė, kad dabar jie gyvena tryse – žmona, jis ir giltinė. Moteris pasakojo, kad prieš 30 gimtadienį ji sužinojo baisią žinią. „Į mano gyvenimą pasibeldė nelaukta ir nepageidaujama viešnia – liga, kuri mane sustabdė ir apvertė mano visą gyvenimą iš esmės.
2022-05-03

Vilniaus ligoninėje – itin jautrus atvejis: mirus lietuviui šeima priėmė kilnų sprendimą

Nacionalinis transplantacijos biuras praneša, kad sekmadienį, vasario 20 d., Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje buvo užregistruotas jau dešimtas organų donoras šiais metais. Donoro artimieji priėmė išties kilnų sprendimą ir sutiko paaukoti savo artimojo organus donorystei. NTB specialistai ir abiejų Transplantacijos centrų medikai sekmadienį neturėjo kada ilsėtis, kadangi atlikus tyrimus paaiškėjo, kad transplantacijai yra tinkami donoro inkstai, kepenys ir ragenos.
2022-02-21

Kaune vyksta neeilinė operacija: pakeltas karinių oro pajėgų sraigtasparnis

Vasario 10 dieną, gavus Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos prašymą padėti pargabenti donoro organus, užduočiai atlikti pakeltas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8T. Orlaivis iš II-ojo Paieškos ir gelbėjimo posto Kaune vyksta į Latviją (Rygą), iš kur donoro organus parskraidins į Santaros klinikas Vilniuje.
2022-02-10

Prie Santaros klinikų – gelbėjimo operacija: sraigtasparnis skubiai atgabeno organus transplantacijai

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad šiandien, gruodžio 10 d., Latvijoje buvo registruotas donoras, kurio inkstai ir kepenys 17:10 val. sraigtasparniu pasiekė Vilniaus universiteto ligoninę Santaros klinikas. Organų transplantacijos bus atliktos trims recipientams.
2021-12-10

Kaune – neeilinė operacija: pakeltas sraigtasparnis

Skubiam donoro organų pergabenimui Kauno pakeltas kariuomenės sraigtasparnis, praneša Lietuvos kariuomenė.  Gruodžio 10 d. ryte Lietuvos kariuomenė iš Nacionalinio transplantacijos biuro gavo prašymą padėti skubiai pergabenti Latvijoje esantį donorinį organą į Lietuvą. Apie 10 val.
2021-12-10

Mirusio lietuvio šeima ryžosi širdį virpinančiam poelgiui: verti didžiausios padėkos

Pirmadienį Vilniaus universiteto Santaros klinikose registruotas donoras, jo inkstai bus persodinti dviem žmonėms, informavo Nacionalinis transplantacijos biuras. Pasak biuro, mirusio vyro artimieji pirmadienį sutiko paaukoti jo organus donorystei. Atlikę būtinus tyrimus medikai nustatė, kad donorystei tinka vyro inkstai ir ragenos. Inkstai Santaros klinikose bus persodinti dviem žmonėms. Ragenos bus perduotos į Audinių banką.
2021-11-30

COVID-19 ne tik atima, bet ir dovanoja gyvybes: vis dažniau mirę žmonės tampa donorais

COVD-19 kartais gali atnešti ne tik mirtį, bet ir dovanoti gyvenimą. Sergantys koronavirusu ir mirštantys žmonės gali tapti organų donorais ir laukiantiems transplantacijos palengvinti būtį ar net gi išgelbėti gyvybę. Tokios dvi operacijos, kuomet buvo persodinti COVID-19 sirgusių žmonių inkstai, atliktos ir Lietuvoje, o viena jų – pirma pasaulyje, kuomet transplantuoti aktyvia koronaviruso forma sergančio donoro inkstai.

Kaune mirus vyrui, šeima priėmė jautrų sprendimą: tai itin retas atvejis

Trečiadienį, lapkričio 10 dieną, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose registruotas neplakančios širdies donoras. Tai – gana retas atvejis Lietuvoje. Nuo 2016 metų, kai Lietuvoje imtas taikyti toks donorystės modelis, šis atvejis – vienuoliktas.  Kauno klinikose trečiadienį mirus vidutinio amžiaus vyrui, medikai kreipėsi į jo artimuosius, prašydami paaukoti organus donorystei.
2021-11-11

Rimvydą medikai 3 kartus vadavo iš mirties: „Mačiau tą vaizdą, kai viskas siaurėja akyse“

16 metų su donoro širdimi gyvenantis Rimvydas Verekotas yra pavyzdys, kaip reikia džiaugtis gyvenimu ir vertinti kiekvieną jo akimirką. Po darbo autoservise jis kasdien skuba į teniso treniruotę, šokių pamokas ar keramikos būrelį. Vyras turi sūnų, kuriam dar negimus, Rimvydas rašė laiškus, nes nežinojo, ar išgyvens. „Tris kartus, už pakarpos iš ano pasaulio, mane ištraukė gydytojai, jau beveik mirštantį. Prifarširuoja vaistų, ištraukia, atgaivina. Atsipaipalioji ir vėl, atrodo, gyveni.
2021-11-09

Mirusio 65-erių lietuvio šeima ryžosi kilniam poelgiui: dėkojo net medikai

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad spalio 25 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose buvo registruotas potencialus 65 metų amžiaus donoras. Po pokalbio su gydytojais donoro artimieji priėmė kilnų sprendimą – paaukoti organus donorystei. Nustatyta, kad transplantacijai yra tinkami donoro inkstai ir kepenys. Inkstai bus transplantuoti tinkamiems recipientams Lietuvoje – tai atliks Kauno klinikos.
2021-10-25

Aukšta temperatūra ir dusulys Nerijui išdavė sunkią ligą: to, kas jo laukė, nesitikėjo niekas

Šiandien Kauno klinikų pacientas Nerijus, kurio krūtinėje plaka donoro širdis, džiaugiasi sparčiai augančia dukra ir gyvena įprastą gyvenimą. Prieš 13 metų vyrui Kauno klinikose atlikta širdies transplantacija, o po jos prabėgus trejiems metams, širdis transplantuota antrą kartą. Abi širdies transplantacijas vyrui atliko Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių klinikos vadovas prof. Rimantas Benetis. „Kai sužinojau, kad man reikės širdies transplantacijos, nerimavau.
2021-10-21

Krešulys galvoje pasiglemžė 41-erių Mykolo gyvybę: išgirdus jo tėčio poelgį, ašarą braukia ne vienas

Jei parduotuvėje, vaistinėje ar kokioje gatvėje sutiksite šį žilstelėjusį aukštą vyrą, kurį matote nuotraukoje, nusiimkite prieš jį kepurę ar tiesiog nusilenkite – šis žmogus, netekęs savo sūnaus, net tokią juodą minutę pagalvojo apie kitus – gal apie jūsų brolį, tėvą, seserį, dukrą – ir priėmė kilniaširdišką sprendimą: padovanojo mirusio sūnaus Mykolo organus, tinkamus transplantacijai, suteikė viltį gyventi, ne mirti tiems, kurie to šanso laukė mėnesių mėnesius ar net metų metus.
2021-10-18

Mirus 51-erių lietuvei, jos šeima priėmė širdį virpinantį sprendimą: verti pagarbos

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad rugsėjo 28 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose buvo registruotas potencialus 51 metų amžiaus donoras. Sunkią netekties minutę artimieji priėmė kilnų sprendimą – paaukoti moters organus donorystei. Medikai nustatė, jog transplantuoti tinkamos donoro kepenys, inkstai, ragenos ir plaučiai. Donoro kepenų ir inkstų transplantacijos buvo atliktos Kauno klinikose.
2021-10-05

Klaipėdoje – neeilinė operacija: prireikė ir sraigtasparnio

Lietuvoje sparčiai vyksta organų transplantacijos programa – vis daugiau ligoninių bei įstaigų įsitraukia į transplantaciją. Klaipėdos jūrininkų ligoninė skelbia, kad jų pergabenti organai gali išgelbėti 3 gyvybes. Klaipėdos jūrininkų ligoninė socialiniuose tinkluose džiaugiasi savo įsitraukimu į organų transplantacijos programą – iš ligoninės jau išgabenti donoro inkstai bei kepenys. Tikimasi, kad šie donorai padės išgelbėti ne vieną gyvybę.
2021-10-04

Lenkijoje afganistaniečių vaikai apsinuodijo grybais: reikės net organų transplantacijos

Vieno Lenkijos miesto meras pirmadienį paprašė organų transplantacijai, kai du iš Afganistano evakuoti vaikai sunkiai apsinuodijo nuodingais grybais ir jiems dabar reikia persodinti kepenis. „Mus visus sukrėtė ši žinia apie netyčinį apsinuodijimą grybais“, – per „Facebook“ parašė netoli Varšuvos esančio Podkovos Lesnos miestelio meras Arturas Tusinskis. Vaikai gydomi vienoje Varšuvos ligoninėje. Naujienų portalas OKO.
2021-08-30

Mirusios 67-erių lietuvės vyras priėmė jautrų sprendimą: vertas didžiausios padėkos

Vėlų rugpjūčio 23-iosios vakarą Nacionalinis transplantacijos centras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos gavo pranešimą apie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje (LSMUL) Kauno klinikose registruotą efektyvią 67-erių metų donorę. Moters vyras skaudžią netekties valandą priėmė kilnų sprendimą – sutiko, kad mirusios žmonos kepenys, inkstai ir ragenos būtų transplantuoti jų laukiantiems recipientams.
2021-08-24

Mirusio 30-mečio lietuvio tėvai priėmė jautrų sprendimą: verti didžiausios pagarbos

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad rugpjūčio 5 d. Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje registruotas 30 metų amžiaus donoras. Jauno vyro tėvai tragišką akimirką priėmė sprendimą paaukoti sūnaus organus donorystei. Dėl tokio kilnaus tėvų poelgio transplantacijos laukę recipientai vėl susigrąžins sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą. Įvertinus organų būklę nustatyta, kad transplantuoti tinkami donoro inkstai, kepenys ir ragenos.
2021-08-11

Kaune – neeilinė operacija: prireikė ir lėktuvo

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad liepos 22 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose buvo registruotas potencialus 50 metų amžiaus donoras. Artimiesiems sutikus paaukoti vyro organus donorystei medikai nustatė, jog transplantuoti tinkamos donoro kepenys, inkstai, ragenos ir kaulinis audinys. Deja, vyro širdis buvo prastos būklės ir Lietuvos recipientams netiko,  nebuvo siūloma ir užsieniečiams.
2021-07-27

Mirusios 50-metės lietuvės šeima priėmė jaudinantį sprendimą: verti didžiausios pagarbos

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM praneša, jog trečiadienį, birželio 30 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose registruota potenciali 50 m. organų donorė. Artimiesiems davus sutikimą paaukoti mirusiosios organus, medikai atliko tyrimus, siekiant nustatyti ar organai tinkamai transplantacijai. Nustatyta, jog transplantacijoms tinkami donorės inkstai.
2021-07-01

Kaune mirusio 11-mečio tėvai priėmė jautrų sprendimą: verti didžiausios pagarbos

Pirmadienį LSMUL Kauno klinikose tėvai neteko 11 m. sūnaus, tačiau priėmė itin jautrų ir kartu atsakingą sprendimą - sunkiai sergantiems žmonėms padovanojo tikėjimą. Berniuko tėvai sutiko, jog jų vienuolikametis taptų organų donoru ir išgelbėtų ar pagerintų sveikatą trims recipientams. Šiandien VUL Santaros klinikose bus atlikta ypatingai skubi kepenų transplantacija, o LSMUL Kauno klinikose – dviem recipientams bus transplantuoti inkstai. Tai trečias vaiko donoro atvejis šiais metais Lietuvoje.

Lietuvoje – neeilinis penktadienis: vyks širdies, kepenų, inkstų ir ragenos persodinimai

Penktadienis – ypatinga diena laukiantiems organų persodinimo, 5 recipientai išgirdo naujienas apie atsiradusią galimybę pasveikti. Net dviejų donorų organai bus persodinti recipientams. Iš Kauno į Vilnių atskraidinta donoro širdis, o Kauno klinikose vyks kepenų, inkstų bei ragenos transplantacijos.
2021-06-04

Mirusio lietuvio šeima priėmė jaudinantį sprendimą: verta didžiausios pagarbos

Gegužės 30 d. VUL Santaros klinikose užregistruotas vyresnio amžiaus potencialus donoras. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, jog artimiesiems sekmadienį davus sutikimą dėl artimojo organų donorystės, medikai nustatė, kad transplantacijai tinkamos yra kepenys, inkstai ir kaulinis audinys. Recipientų sąraše surasti pagal įvairius medicininius rodiklius tinkamiausi transplantacijos laukiantys ligoniai.
2021-05-31

Žmogaus plaučiuose rasta grybelio ir tai nebūtinai yra blogas dalykas

Jūsų plaučiuose gausu grybelio. Tačiau nesijaudinkite, tai nereiškia, kad jie yra iškloti pelėsiu, grybais ar nemalonia infekcija. Kaip ir mikrobai, gyvenantys daugelyje žmogaus kūno organų, dauguma šių mikroorganizmų yra visiškai „draugiški“ ir galimai atlieka svarbų vaidmenį kūno veikloje.
2021-04-24

Mirusio lietuvio paauglio tėvai priėmė širdį veriantį sprendimą: verti didžiausios padėkos

Penktadienio popietę VUL Santaros klinikose užregistruotas potencialus donoras. Tai antrasis nepilnametis donoras šiais metais, išgelbėjęs net šešis kitus sunkiai sergančius žmones. Transplantacijos procedūros vyko visą savaitgalį abiejuose Lietuvos transplantacijos centruose.
2021-03-15

Ruslana gyvena su persodintu inkstu: dabar už tinkamus vaistus turi primokėti 250 eurų

Lėtinėmis ligomis sergantys pacientai turi kovoti ne tik dėl savo sveikatos, bet ir dėl galimybės įsigyti jiems tinkamus vaistus – žmonėms po organų transplantacijos reikalingų vaistų priemoka gali siekti net ir 250 eurų, o pigiausio generinio vaisto tiekimas – sutrikęs. Nors nuo šių vaistų priklauso žmonių gyvybė, kol kas jie palikti nežinioje. Ruslana jau 10-imt metų gyvena su persodintu inkstu.

Tragiškai žuvusio 28-erių ukmergiškio žmonos sprendimas virpina širdį: iki šiol prisimena jo žodžius

Du mažamečius vaikus auginanti ukmergiškė Inga iki šiol prisimena lemtingą žinutę, kuria jai buvo pranešta apie 28-erių jos vyro nelaimę. Po nelaimingo atsitikimo vyras mirė, tačiau Inga ryžosi priimti jaudinantį sprendimą ir juo išgelbėjo šešias nepažįstamųjų gyvybes. Ukmergiškė Inga (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti ir prisiminti prieš pusantrų metų įvykusią jos gyvenimo tragediją.
2020-10-09

Mirties akivaizdoje šeima priėmė jaudinantį sprendimą: išgelbėjo nepažįstamus žmones

Rugpjūčio 26-ąją organų transplantacijos laukusius pacientus pasiekė gyvenimą keičiančios naujienos – po ilgo laukimo nežinioje jiems atsirado tinkamas donoras. Trečiadienio popietę Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos sulaukė žinios iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės apie registruotą potencialų donorą.   Kiekvieną kartą gavus tokią žinią laukiama artimųjų sprendimo – ar jie sutiks dovanoti organus jų laukiantiems pacientams.
2020-09-03

Švenčių išvakarėse – du donorai bei 7 transplantacijos Lietuvoje ir užsienyje

Lietuvoje šv. Velykų išvakarėse – neeilinis įvykis organų donorystės srityje. Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatoriai naktį iš penktadienio į šeštadienį ir visą šeštadienį koordinavo tris donorystės procesus, kurie peržengė ir sienas tarp valstybių: dviem donorams smegenų mirtis konstatuota Lietuvoje ir vienam Latvijoje, pastarojo kepenys buvo pasiūlytos Lietuvoje transplantacijos laukiantiems recipientams.
Aktualijos 2020-04-11

Šiems žmonėms koronavirusas bene pavojingiausias: ragina jais pasirūpinti

Transplantacijos laukiantys žmonės ir gyvenantys su transplantuotu organu  priklauso rizikos grupei, nes jų imuninė sistema yra silpna, virusinės infekcijos yra žymiai pavojingesnės nei sveikiems žmonėms. Pacientų skaudulius ir žmones varginančius klausimus išklauso ir patarimų duoda Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ narės, į kurias dažniausiai ir kreipiasi pacientai, kasdien susiduriantys su iššūkiais.
2020-03-30

Neeilinė para Vilniaus medikams: sukūrė tikrą stebuklą

Santaros klinikose metų pradžia pažymėta išskirtiniu įvykiu – mažiau nei per dvi paras čia atliktos 6 organų transplantacijos. Persodinta viena širdis, vienos kepenys ir net 4 inkstai. Tokia ypatinga situacija pareikalavo neeilinio personalo susiklausymo, preciziško veiksmų koordinavimo, atsidavimo ir sutelktumo bei glaudaus bendradarbiavimo su Nacionaliniu transplantacijos biuru ir kitomis tiek Lietuvos, tiek užsienio ligoninėmis bei jų personalu.
2020-02-06

Lietuvoje – neeilinio skubumo operacija: pakeltas net sraigtasparnis

Lietuvoje ryte vyko tarptautinis donorinio organo procesas. Latvija dovanoja donorinį organą Lietuvos recipientui. Pirmadienį iš Latvijos į Lietuvą persodinti atgabenta širdis, pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras. 13.54 val. sraigtasparnis, sėkmingai įvykdęs užduotį, grįžo į postą. „Latvijoje, vienoje iš Rygos ligoninių, konstatavus asmeniui smegenų mirtį ir gavus jo artimųjų sutikimą, buvo pradėtas organų donorystės procesas.
2020-02-03

Edgarą mirtinai sumušė per Jonines: jo mamos sprendimas sujaudins iki širdies gelmių

Žmonių gyvenimas, kuriems prireikia vienokio ar kitokio organo transplantacijos, tiesiogiai priklauso nuo visuomenės pritarimo organų donorystei. Per 20 metų pritarimą donorystei išreiškė beveik 32 tūkst. Lietuvos piliečių, išreiškę savo valią įsigydami donoro kortelę.
2020-01-24

Lietuvoje – svarbi operacija: karinis sraigtasparnis atskraidino viltį dviems žmonėms

Naujųjų metų išvakarėse Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis iš Latvijos į Lietuvą atgabeno donoro inkstus.  Nacionalinis transplantacijos biuro atstovė Rasa Pekarskienė BNS pranešė, kad atskraidinti donoro inkstai.  „Dabar dar vyksta tyrimai ir transplantacijos. Viltis pasveikti bus suteikta dviems Lietuvos žmonėms“, – BNS teigė ji.   Krašto apsaugos ministerija trečiadienį praneša, kad gruodžio 31-osios pavakarę, apie  16.45 val.
Aktualijos 2020-01-01
Į viršų