notarai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „notarai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „notarai“.

Šiemet planuojama paskelbti 17 konkursų notarų vietai užimti, skelbia ministerija

Šiemet planuojama paskelbti 17 konkursų notarų vietai užimti, antradienį pranešė Teisingumo ministerija (TM). Konkursai bus skelbiami nuo praėjusių metų pabaigos įsigaliojus naujai notarų skaičiaus nustatymo metodikai, pagal kurią kiekvienoje šalies savivaldybėje, išskyrus turinčias iki 10 tūkst. gyventojų, turės būti bent vienas notaras. Iš mažos savivaldybės centro iki artimiausio notaro biuro kitoje savivaldybėje negalės būti daugiau nei 60 kilometrų.
Aktualijos 2024-01-02

Pabrango notarų paslaugos – už kai kurias mokėsite 5 kartus daugiau

Nuo spalio 1 d. daugelis notarų teikiamų paslaugų tapo brangesnės. Tai numato įsigalioję Teisingumo ministerijos parengti nauji notarų atlyginimo įkainiai, kuriems yra pritarusi Vyriausybė. Pasak ministerijos pranešimo, nauji įkainiai buvo apskaičiuoti įvertinant notarų veiklos sąnaudas pagal Vyriausybės patvirtintą Notarų atlyginimo dydžių (įkainių) nustatymo metodiką. Pavyzdžiui, parašo tikrumo dokumentuose paliudijimas (per pirmą šių metų pusmetį tokį veiksmą notarai atliko 27 tūkst.
258 2023-10-04

Notarai už papildomus veiksmus nebegalės priskaičiuoti papildomo mokesčio

Vyriausybė trečiadienį pritarė Teisingumo ministerijos parengtam projektui, kuriuo nustatomi nauji notarų atlyginimo įkainiai: pagal projektą į įkainius bus įtraukiamas mokestis už papildomus veiksmus.
Aktualijos 2023-06-28

Lietuvoje – nuotolinių notarinių veiksmų skaičiaus augimas

Per trylika mėnesių po nuotolinių notarinių veiksmų įteisinimo Lietuvoje, notarai 4806 kartus tvirtino sandorius per nuotolį. Tryliktasis mėnuo – 2022 metų liepa – buvo aktyviausiais, atlikta 740 nuotolinių notarinių veiksmų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2022-08-01

Nustatyta daugiau sričių, kuriose nebereikės notaro įsikišimo

Šiandien Seimas pritarė Teisingumo ministerijos inicijuotam teisės aktų pataisų paketui, kuriuo atsisakoma notarinių veiksmų tose srityse, kur notaro dalyvavimas nėra būtinas, praneša Teisingumo ministerija.  „Mažiau atvejų, kuomet reikia kreiptis į notarus reikš sutaupytą laiką ir lėšas. Taip kasdienės situacijos, kurioms dabar yra reikalaujamas vizitas į notaro biurą, taps paprastesnėmis ir greitesnėmis. “,– pabrėžia Ewelina Dobrowolska.
2022-06-30

Seimas svarstys siūlymą advokatams, notarams leisti būti kariais savanoriais

Seimas svarstys siūlymą advokatams, antstoliams, notarams ir jų padėjėjams leisti atlikti savanorišką nenuolatinę karo tarnybą. „Siekiama suteikti galimybę teisinių laisvųjų profesijų atstovams – advokatams, advokatų padėjėjams, antstoliams, notarams, asesoriams – atlikti savanorišką nenuolatinę karo tarnybą.

Notarams norima suteikti teisę nutraukti dalį santuokų

Antradienį parlamentarai pradėjo svarstyti Vyriausybės projektą, kad dalį ištuokų tvirtintų nebe teismas, o notarai. Po pateikimo tokiam projektui pritarė 80 Seimo narių, prieš buvo trys, susilaikė 28. Toliau jį svarstys Seimo komitetai. „Atsisakius teismų veiklos, nesusijusios su ginčų sprendimų, bylų skaičius teismuose sumažėtų 10 procentų“, – pateikdama projektą sakė teisingumo viceministrė Jurga Greičienė.
Aktualijos 2022-03-22

Sutrikus Registrų centro darbui paslaugų neteikia notarai

Ketvirtadienį strigus Registrų centro darbui visoje Lietuvoje paslaugų negali teikti notarai. Kaip pranešė Lietuvos notarų rūmai, jie negali atlikti jokių veiksmų, nes sutriko Registrų centro valdomų registrų veikla.
2022-01-13

Pokyčiai Registrų centre: kurį laiką notarai negalės tvirtinti dalies sandorių

Dėl Registrų centro vidinių technologinių pertvarkymų notarai dvi dienas metų sandūroje negalės tvirtinti hipotekos sandorių, trečiadienį pranešė Lietuvos notarų rūmai. Anot jų, tokių sandorių nebus galima tvirtinti 2021-ųjų gruodžio 31-ąją ir 2022-ųjų sausio 3-ąją. „Atsiprašome klientų, kurių pageidaujamus hipotekos (įkeitimo) veiksmus iš gruodžio 31 ir sausio 3 dienų teks perkelti į kitą dieną.

Advokatams, notarams ir antstoliams nebereikės tikrintis sveikatos

Advokatams, notarams ir antstoliams nuo sausio nebereikės privalomai tikrintis sveikatos, nusprendė Seimas. Parlamentas ketvirtadienį priėmė pataisas, kuriomis atsisakyta šiuo metu įstatyme įtvirtintų sveikatos reikalavimų asmenims, siekiantiems tapti advokatais, notarais ir antstoliais bei šią veiklą jau vykdantiems asmenims. Atitinkamai atsisakyta ir periodinių kas penkerius metus vykdomų privalomų sveikatos patikrinimų.
Aktualijos 2021-11-05
REKLAMA
REKLAMA

STT pasigenda objektyvių rodiklių, kaip nustatomas notarų atlyginimas

Notarų paslaugų įkainius apibrėžiančiuose teisės aktuose trūksta objektyvių rodiklių, kuriais vadovaujantis nustatomas notarų atlyginimas, teigia antikorupcinį vertinimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). STT vertinimu, nei Notariato įstatyme, nei įgyvendinamuosiuose teisės aktuose nėra reglamentuoti objektyvūs rodikliai, pagal kuriuos būtų galima įvertinti, ar įkainių sąraše nustatytas notarų atlyginimo dydis užtikrina privalomų garantuoti reikalavimų įgyvendinimą.
2021-10-28

Majauskas ėmėsi notarų: mažėtų eilės, o vėliau ir paslaugų įkainiai?

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas ėmėsi notarų. Seime jis teikia notariato įstatymo pataisas, kuriomis jis siekia ne tik padidinti notarų skaičių, bet ir siaurinti notarų teikiamų paslaugų apimtis ir įkainius. Plačiau apie tai Mykolą Majauską TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius. Jūs teikiate notariato įstatymo pataisas.

Seimas nepritarė siūlymui notarų ir antstolių pensinį amžių mažinti iki 65 metų

Seimas nepritarė siūlymui notarų ir antstolių pensinį amžių nuo 70 mažinti iki 65 metų. Tokias pataisas pateikė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas konservatorius Mykolas Majauskas, argumentuodamas noru užtikrinti didesnę notarų ir antstolių kaitą. Už tokias Notariato bei Antstolių įstatymų pataisas balsavo 40 Seimo narių, prieš buvo 16 ir susilaikė 47 parlamentarai. Kitu balsavimu projektai grąžinti iniciatoriui tobulinti.
Aktualijos 2021-09-14

Seimui bus pateiktos pataisos, kad notarai ir antstoliai į pensiją išeitų 65-erių

Seimui antradienį planuojama pateikti pataisas, kad notarai ir antstoliai į pensiją išeitų penkeriais metais anksčiau – nuo 65-erių. Pataisų iniciatorius Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas sako taip norintis užtikrinti didesnę notarų ir antstolių kaitą.

Gyventojai kol kas nedrąsiai naudojasi nuotolinėmis notarų paslaugomis

Gyventojai kol kas nedrąsiai naudojasi nuotolinėmis notarų paslaugomis, sekmadienį pranešė Lietuvos notarų rūmai. „Liepos 1 įsigaliojus įstatymo pataisoms, leidžiančioms atlikti notarinį veiksmą ne tik notaro biure, bet ir nuotoliniu būdu, šia galimybe kol kas buvo pasinaudota maždaug 70 kartų. Dauguma atliktų notarinių veiksmų – įgaliojimų patvirtinimas“, – pranešime teigė Notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis.
Aktualijos 2021-08-08

Imasi notarų įkainių ir mokesčių: ar atpigs paslaugos gyventojams ir įmonėms?

Gyventojams ir verslui paslaugas teikiantys notarai už jas gauna nemažai pajamų, tačiau mokesčių sumoka gana nedaug. Dėl to jų veiklos reguliavimą reikėtų peržiūrėti. Taip yra įsitikinęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, konservatorius Mykolas Majauskas. Jo iniciatyva trečiadienį komitetas svarstė, ką šioje reikėtų pakeisti.
2021-07-14

Siūlo peržiūrėti notarų įkainius, naikinti jiems taikomas mokestines „privilegijas“

Šiuo metu kai kurie Lietuvoje veikiantys notarai uždirba įspūdingas pinigų sumas. Tačiau nuo jų sumoka gana nedidelius mokesčius. Tokia situacija yra nepriimtina ir reikalauja pokyčių. Taip įsitikinęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, konservatorius Mykolas Majauskas.
2021-07-07

Seimas leido notarinius veiksmus atlikti nuotoliniu būdu

Seimas antradienį priėmė Notariato įstatymo pataisas, kurios leido notarinius veiksmus atlikti nuotoliniu būdu. Numatyta, kad pataisos įsigalios nuo liepos, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius. Notarams suteikta teisė nuotoliniu būdu atlikti visus notarinius veiksmus, išskyrus tuos, kurių dėl jų pobūdžio neįmanoma arba sudėtinga atlikti nuotoliniu būdu, pvz., testamentų tvirtinimo, asmeninių testamentų priėmimo saugoti.

Teisingumo ministerija apskundė baudą dėl notarų algų

Teisingumo ministerija kreipėsi į teismą dėl Konkurencijos tarybos skirtos 45 tūkst. eurų baudos už notarų atlygio „grindis“. Pasak kadenciją baigiančio teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, dabartinis notarų veiklos ir jų atlyginimo dydžių reguliavimas visiems žmonėms suteikia galimybę naudotis notaro paslaugomis.
Aktualijos 2020-12-11

Teisingumo ministerijai – 45 tūkst. eurų bauda už notarų atlygio „grindis“

Teisingumo ministerijos nustatytos notarų paslaugų atlygio „grindys“ apribojo jų konkurenciją, todėl Konkurencijos taryba skyrė ministerijai 45 tūkst. eurų baudą.  Taryba įpareigojo ministeriją per šešis mėnesius pašalinti Konkurencijos įstatymo pažeidimą.

Advokatė paaiškino, kaip namuose surašyti galiojantį testamentą

„Kas vyksta Kaune“ redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo laiško, kur jie teiraujasi kaip sudaryti galiojantį testamentą, kai nuvykti pas notarą nėra galimybių, o ir išsikviesti jį į namus sudėtinga.  „Mano kaimynė fiziškai neįgali ir nori man palikti savo butą. Pas notarą nuvykti su nevaikščiojančiu žmogumi yra labai sudėtinga, o notarą šiuo laikotarpiu į namus išsikviesti yra praktiškai neįmanoma.

Registrų centras skelbia panaikinęs trikdžius: paslaugos jau atnaujintos

Registrų centras pranešė išsprendę problemas, dėl kurių antradienį ryte visoje šalyje sutriko notarų darbas.  Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus BNS patikino, kad šiuo metu visos paslaugos ir aplikacijos jau veikia.  „Visos tos paslaugos ir aplikacijos veikia, kurių veikla buvo sustrikusi.

Notarai: sistemos veikia, tačiau matomi ne tie duomenys

Atkuriant sutrikusią Registrų centro veiklą, ketvirtadienį notarams reikalingos sistemos veikia, tačiau kyla abejonių dėl kai kurių duomenų patikimumo, BNS informavo Notarų rūmai. Registrų centras praneša, jog Nekilnojamojo turto sandorių sistemos paslaugos teikimas dėl nustatytų problemų laikinai sustabdytas.

Įgaliojimus, kuriems nereikia notaro, siūloma leisti sudaryti elektroniniu būdu

Planuojama visus įgaliojimus, kurių nereikia tvirtinti notariškai, leisti sudaryti elektroniniu būdu.  Seimas birželio pradžioje ėmėsi tokių Teisingumo ministerijos inicijuotų Civilinio kodekso pataisų. Bendru sutarimu pritarus po pateikimo, Seimas pataisas ketina toliau svarstyti baigiantis pavasario sesijai.
Aktualijos 2020-06-14

Leido dirbti notarams: veiklą pradės jau šią savaitę

Teisingumo ministerija leido nuo penktadienio atnaujinti notarų veiklą, taikant būtinas saugumo priemones karantino sąlygomis. Notaru biuruose bus priimami tik iš anksto užsiregistravę žmonės, skelbia ministerija.  „Notarai turi imtis visų atsargumo priemonių, susijusių su viruso COVID-19 plitimo grėsmės prevencija, laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų institucijų rekomendacijų, kaip užtikrinti apsaugą nuo galimo užkrato“, – pranešime sakė ministras Elvinas Jankevičius.
Aktualijos 2020-03-18

Planuojama, kad už notarų paslaugas tūkstančiams gyventojų mokėti nereikės

Teisingumo ministerijos parengtuose naujuose notarų įkainiuose numatyta, kad jaunoms šeimoms, perkančioms butą už skolintas lėšas, nereikėtų mokėti notarams jokio mokesčio už nekilnojamo turto įkeitimą (hipoteką), o našlaičiams, globojamiems vaikams kai kurios notarų paslaugos būtų nemokamos, rašoma pranešime žiniasklaidai. Šis teisės aktas pateiktas derinti Finansų ministerijai.
2019-10-10

Gera žinia jaunoms šeimoms – dar daugiau mokesčių lengvatų

Peržiūrėdama notariato veiklos kainodarą, Teisingumo ministerija pirmuosius pokyčius pradeda nuo mokesčių lengvatų jaunoms šeimoms, socialiai remiamiems asmenims. Siūloma notaro atlyginimą mažinti per pusę, kai jauna šeima perka ar įkeičia pirmą gyvenamąjį būstą. Nuo notaro atlyginimo mokėjimo būtų atleidžiami valstybės įstaigų, šeimynų ir šeimų globojami nepilnamečiai, paveldintys tėvų ar senelių turtą.
2019-05-24

Siūloma atsisakyti kai kurių notarų funkcijų: leis sutaupyti pinigų

Teisingumo ministerija siūlo plačiau taikyti elektronines priemones turto įkeitimo sandoriuose, taip mažinant notarų funkcijas. Šiuo metu už įkeitimo patvirtinimą notarui tenka sumokėti nuo 0,2 iki 0,3 procento daikto vertės (ne mažiau kaip 14,48 euro ir ne daugiau kaip 144,81 euro). „Manome, kad jau galima atsisakyti kai kurių notaro funkcijų, pavyzdžiui, atliekant turto įkeitimo procedūras, todėl inicijuojame turto įkeitimo registravimo pertvarką“, – penktadienį išplatintame Teisingumo ministe...
2019-03-22

Notarų ir antstolių aukso amžius baigiasi: ruošia naujus kainynus

Naujai priimtos Notariato įstatymo pataisos turėtų mažinti notarų įkainius, lapkričio pradžioje teigė teisingumo ministras. Nekilnojamo turto vystytojai portalui tv3.lt sakė, kad pagrįstumo įkainiuose vis dar trūksta, o patys notarai teisinasi, kad didžiąją dalį pajamų vis tiek turi atiduoti valstybei.

Seimas vieningai pritarė mažinti antstolių ir notarų įkainius

Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui pažaboti nevaldomą antstolių ir notarų apetitą. Parlamentarai vieningai pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis ketinama sumažinti antstolių ir notarų įkainius. Po pateikimo už įstatymų pataisas dėl notarų įkainių 83 Seimo nariai balsavo už, 1 – prieš, 7 susilaikė, o dėl antstolių įkainių – 86 Seimo nariai balsavo už, 7 susilaikė. Kad pataisos įsigaliotų, Seimo nariai balsuos dar du kartus. Prie šių klausimų Seimas grįš spalio 16 dieną.

Skyrybų įkaitais tapę vaikai: teisininkai pasakoja nesuvokiamus tėvų kaprizus

Visi, kam yra tekę išgyventi skyrybos ar kieno tėvai skyrėsi, žino, koks tai sudėtingas procesas ir kiek gali kilti problemų. Gerai, jei vyras su žmona išsiskiria taikiai ir geranoriškai žiūri į tėčio/motinos teisę matytis su vaikais. Tačiau būna ir taip, kad tėvai po kelis mėnesius negali pamatyti savo atžalų, nes ji lankymo dieną vis „suserga“. Arba vienas iš tėvų nemoka alimentų. Arba vaikai naudojami tam, kad skyrybų byloje būtų galima išsireikalauti daugiau pinigų.

Stebėjosi Eligijaus Masiulio gynyba: kažkoks saulės užtemimas

Kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu įtariamas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis pripažįsta, kad iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimundo Kurlianskio paėmė 90 tūkst. Eur, tačiau tai esą buvo ne kyšis, o paskola. Tokia gynybos versija stebina tiek teisininkus, tiek ir teisėsaugos atstovus, mat, jų teigimu, paskolos rašteliais neretai bandoma pagrįsti neaiškiomis aplinkybėmis gautą turtą. „Galiu labai aiškiai pasakyti, kad iš R. Kurlianskio paėmiau 90 tūkst.

Vyriausybė pritarė, kad santuoką galėtų nutraukti notarai

Vyriausybė posėdyje penktadienį pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms pataisoms, pagal kurias santuoką bendru sutuoktinių sutikimu, kai jie neturi nepilnamečių vaikų, galėtų nutraukti notaras. Šiuo metu santuokas gali nutraukti tik teismas. Panašias Civilinio kodekso pataisas 2009 metais buvo parengęs ir teisingumo ministru dirbęs liberalas Remigijus Šimašius, bet tuomet jis jų taip ir nepateikė svarstyti Vyriausybei.
Aktualijos 2015-06-26

Notarams gali padaugėti darbo

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtoms Notariato įstatymo pataisoms, leisiančioms išplėsti notarų teikiamas paslaugas bei padidinti jų paslaugų kontrolę. Įstatymo projekte siūloma išplėsti notaro teikiamų paslaugų sąrašą, nustatant, kad notaras gali būti tarpininku (mediatoriumi) sprendžiant ginčus.
Aktualijos 2015-02-11

Teisingumo ministras nustatė įkainių „lubas“ už kai kurias notarų paslaugas

Nuo sausio 1-osios turėtų mažėti kai kurie įkainiai už notarinių veiksmų atlikimą, pranešė Teisingumo ministerija. Teisingumo ministras Juozo Bernatonio pasirašytu įsakymu taip pat nustatyti nauji įkainiai uždarųjų akcinių bendrovių akcijų pirkimo ir pardavimo sutartims, vekselio ir paskolos sutartims, kadangi nuo sausio įsigaliojančios Civilinio kodekso nuostatos numato, jog šiems sandoriams, viršijantiems 3000 eurų (10 tūkst. 358 litų), būtinas notarinis patvirtinimas.
2014-12-31

Sutrikus elektroninei Gyventojų registro sistemai, negali dirbti ir notarai

Lietuvos notarų rūmai informuoja, kad sutrikus valstybinių elektroninių registrų veiklai, neįmanoma atlikti notarinių veiksmų, o klientai raginami atidėti apsilankymus notarų biuruose vėlesniam laikui. Vidaus reikalų ministerijos administruojamas Gyventojų registras neveikia nuo liepos 24 dienos. Dėl to sutriko ir informacinės sąsajos su valstybės įmonės Registrų centro bei Centrinės hipotekos įstaigos duomenų bazėmis.
2013-07-25

Desperatiška teroristė paėmė įkaitais teisininkus, išviliojusius iš jos 4 mln. rublių

Ginkluota pistoletu moteris notarų biure paėmė įkaitais kelis žmones ir tikino, kad bet kurią akimirką gali susprogdinti bombą. 68 metų Kazanės gyventoja paėmė įkaitais notarų biuro darbuotojus, reikalaudama tuoj pat ištirti machinaciją, susijusią su jos vyro palikimu. Teroristės tarimu, teisininkai padirbo dokumentus ir iš jos pavogė 4 milijonus rublių. Įsiutusi moteris visą valandą grasino šešiaaukščio gyventojams, tikindama, kad aktyvuos bombą.
2012-07-03

Kas nustatys notarų ir antstolių paslaugų kainas

Kas nustatys, kiek kainuoja antstolio ar notaro paslaugos? Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariams parengus įstatymo pataisas pasigirdo kalbos, kad nuo šiol Teisingumo ministerija nebegalės nustatyti antstolių ir notarų darbo įkainių prieš tai jų nesuderinusi su tais pačiais antstoliais ir notarais. Įstatymo pataisos buvo inicijuotos norint įteisinti galimybę antstoliams ir notarams dirbti iki 70 metų vietoj iki šiol galiojusio 65 metų amžiaus.
titulinis 2012-04-24

Antstoliai ir notarai galės dirbti iki 70 metų

Seimas suteikė galimybę antstoliams ir notarams dirbti šį darbą nebe iki 65, bet iki 70 metų, neprašant teisingumo ministro pritarimo. Tai numatyta ketvirtadienį priimtose Antstolių bei Notariatų įstatymų pataisose.

Antstoliams siūloma leisti dirbti tik iki 65 metų, notarams – iki 70 metų

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė komitetų patobulintiems Antstolių bei Notariatų įstatymų pataisų projektams. Svarstymo plenarinių posėdžių salėje metu Seimo nariai pritarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Manto Varaškos pasiūlymui atmesti Antstolių įstatymo pataisų projekte siūlomą nuostatą, kuria buvo siūloma leisti antstoliams dirbti nebe iki 65, bet iki 70 metų, neprašant teisingumo ministro pritarimo.

Pogrindiniai būsto spekuliantai

Apie būsto spekuliantus garsiausiai kalbėta tuomet, kai šalyje pūtėsi nekilnojamojo turto (NT) burbulas. Jokių įmonių neturėję, valstybei mokesčių nemokėję apsukrūs verteivos sugebėjo krautis turtus iš greitai augančių butų ir namų kainų. Šiandien NT rinka apmirusi, tad atrodytų, kad ir būsto spekuliantai išnyko. Tokią išvadą daro netgi rimti nekilnojamojo turto plėtotojai, NT sandorius tvirtinantys notarai.
2011-03-11

Labiausiai patikimi teisinių profesijų atstovai yra notarai ir policininkai

Lietuvos gyventojai patikimiausiais teisinių profesijų atstovais laiko notarus ir policininkus, o mažiausiai pasitiki teisėjais, antstoliais ir prokurorais, rodo nauja apklausa.Apklausos, kurią Lietuvos notarų rūmų užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus" duomenimis, notarais pasitikintys teigia 58 proc. respondentų arba 5 proc. daugiau nei 2009 metais. Pasitikėjimas policininkais per pastaruosius metus išaugo nuo 36 proc. 2009 metais iki 40 proc. šiemet.

Vienos notarų paslaugos pigs, kitos brangs

Notarų ir antstolių įkainius reguliuojantis teisingumo ministras siūlo keisti notarų paslaugų kainas, susiejant jas su darbų atlikimo sąnaudomis ir nustatant didžiausias galimas jų ribas. Naujus sąnaudomis pagrįstus įkainius siūloma įtvirtinti ir antstolių veikloje.

KT: Notariato įstatymo dalis prieštarauja Konstitucijai

Notariato įstatymo dalis, kurioje nustatyta, kad "notaro įgaliojimai gali būti pratęsti teisingumo ministro įsakymu Notarų rūmų teikimu, iki notarui sukaks 70 metų", prieštarauja Konstitucijai. Tokį nutarimą pirmadienį paskelbė Konstitucinis Teismas. Pareiškėjas - Vilniaus apygardos administracinis teismas abejojo, ar įtvirtinus galimybę pratęsti notaro įgaliojimus, tačiau nenumačius šio pratęsimo kriterijų, nėra sudaromos prielaidos pažeisti notarų nepriklausomumo principą.

Teismas nusprendė, kad teisingumo ministras buvo neteisus

Teisingumo ministras buvo neteisus, atsisakydamas atleisti notarą, kurio netinkamumą eiti pareigas pripažino notarų atestacijos komisija, nusprendė teismas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė Teisingumo ministerijos ir notaro Rido Žemkausko apeliacinius skundus dėl 2008 metų spalį priimtos Vilniaus apygardos administracinio teismo nutarties.

Siūloma supaprastinti skolų išieškojimą

Vyriausybė siūlo daugiau funkcijų perduoti notarams, sumažinti teismų darbo krūvius ir administracinę naštą, pagerinti teisinių paslaugų prieinamumą bei įgyvendinti vieno langelio valstybės paslaugoms principą. Pataisius įstatymą skolintojui bus paprasčiau išieškoti skolas iš skolininko, nevykdančio savo prievolių. Asmuo, siekiantis išieškoti jam priklausančias pinigų sumas, galės kreiptis ne į teismą, o tiesiai į notarą.
Į viršų