nica

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nica“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nica“.

Trijų dienų lietuvės atostogos Nicoje: kava su sumuštiniu už 7 eurus, o krevetės pietums – 12 eurų dviems

Vasarai artėjant į pabaigą, lietuviai grįžta iš atostogų ir neretai pasakoja, kad poilsį renkasi svetur, nes kainos Lietuvos kurortuose kandžiojasi, o oras mūsų pajūryje – nenuspėjamas. Pastebima, kad vis dažniau atostogauti lietuviai traukia ne tik į „viskas įskaičiuota“ viešbučius Turkijoje, bet ir europiečių pamėgtas vietas Senajame žemyne.
2023-08-15

Prancūzijos teismas nuteisė visus 8 įtariamuosius 2016 metų Nicos teroro išpuolio byloje

Prancūzijos teismas antradienį skyrė įkalinimo bausmes aštuoniems įtariamiesiems, kaltinamiems prisidėjus prie sukrečiančio 2016 metais Nicoje įvykdyto teroristinio išpuolio, kai radikalus islamistas nukreipė sunkvežimį į Bastilijos paėmimo dieną šventusią minią ir nužudė 86 žmones. Dviem vyrams skirtos griežčiausios – 18 metų už grotų – bausmės už tai, kad padėjo 31 metų Tuniso gyventojui Mohamedui Lahouaiejui Bouhleliui surengti šį išpuolį.
2022-12-13

Prancūzijoje dėl 2016-ųjų atakos Nicoje prieš teismą stos aštuoni kaltinamieji 

Prancūzijoje pirmadienį aštuoni kaltinamieji stos prieš teismą dėl 2016 metų liepą Viduržemio jūros pakrantės kurorte Nicoje įvykdyto teroristinio išpuolio, kai radikalus islamistas nukreipė sunkvežimį į Bastilijos paėmimo dieną šventusią minią ir nužudė 86 žmones.
2022-09-05

Prancūzijoje dėl 2016-ųjų atakos Nicoje bus teisiami aštuoni kaltinamieji

Prancūzijoje pirmadienį aštuoni kaltinamieji stos prieš teismą dėl 2016 metų liepą Viduržemio jūros pakrantės kurorte Nicoje įvykdyto teroristinio išpuolio, kai radikalus islamistas nukreipė sunkvežimį į Bastilijos paėmimo dieną šventusią minią ir nužudė 86 žmones.
2022-09-02

Prancūzijoje prasideda karnavalų sezonas, įprastai pritraukiantis 200 tūkst. turistų

Prancūzija pradeda griausmingą karnavalų sezoną. Didžiulė šventė po metų pertraukos dėl koronaviruso suvaržymų surengta Nicoje. Netrukus karnavalų siautulio laukiama ir kituose Europos miestuose, taip tradiciškai švenčiant artėjantį pavasarį. Nicos karnavalas – didžiausias Prancūzijoje ir vienas didžiausių visame pasaulyje. Šventė miestą drebins ištisas dvi savaites. Kaip įprasta ją atidaro ši spalvinga eisena miesto centre.
2022-02-12

Macronas po atakos Nicoje stiprina sienų apsaugą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį sakė, kad po kelių šalyje įvykdytų teroro atakų, įskaitant išpuolį Nicos bažnyčioje, dėl kurio kaltinamas imigrantas tunisietis, stiprins sienų apsaugą.
2020-11-05

Prancūzijos policija sulaikė su išpuoliu Nicoje siejamą 17-metį

Prancūzijos policija trečiadienį sulaikė 17-metį, palaikiusį ryšius su užpuoliku, peiliu nužudžiusiu tris žmones per ataką pietinio Nicos miesto bazilikoje, pranešė vienas teismų šaltinis. Manoma, kad jaunuolis internetu bendraudavo su tunisiečiu užpuoliku Brahimu Issaoui. Dar keturi su šio išpuolio tyrimu siejami žmonės buvo sulaikyti antradienį ir trečiadienio vakare tebebuvo areštuoti.
2020-11-04

Dėl atakos Nicoje sulaikytas trečias asmuo

Trečias vyras buvo sulaikytas apklausai dėl trijų gyvybių pareikalavusio užpuolimo peiliu bažnyčioje pietiniame Prancūzijos Nicos mieste, šeštadienį pranešė teisinis šaltinis. Šis 33 metų vyras dalyvavo vėlyvą penktadienio vakarą policijos surengtoje kratoje antro asmens, įtariamo palaikius ryšį su užpuoliku, jaunu tunisiečiu, namuose, sakė šaltinis. „Mes stengiamės išsiaiškinti, koks jo vaidmuo visame tame“, – pridūrė šaltinis.
2020-10-31

Trumpas pasmerkė išpuolį Nicoje

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį išreiškė solidarumą su Prancūzija po pietinio Nicos miesto bažnyčioje įvykdyto išpuolio, kai peiliu ginkluotas vyras nužudė tris žmones. „Mūsų širdys su Prancūzijos žmonėmis. Amerika stovi kartu su mūsų seniausia Sąjungininke šioje kovoje, – per „Twitter“ parašė jis. – Šios Radikalios Islamo teroristų atakos privalo nedelsiant būti sustabdytos.
2020-10-29

JT vadovas smerkia baisų išpuolį Nicos bazilikoje

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas ketvirtadienį pasmerkė išpuolį Prancūzijos turistiniame Nicos mieste, per kurį užpuolikas bažnyčioje peiliu mirtinai sužalojo tris asmenis. A. Guterresas „griežtai smerkia baisų šios dienos išpuolį, įvykdytą Dievo Motinos bazilikoje Nicoje“, – nurodė JT atstovas Stephane'as Dujarricas.
2020-10-29
REKLAMA
REKLAMA

Tokio Šapiro-Bilo dar nematėte: įsikūnijo į kitokį amplua

Kaip ir kiekvieną vasaros šeštadienio rytą, TV3 televizijos žiūrovus žadina kulinarinių kelionių laida „Maisto kelias“. Šį kartą laidos vedėjai Ilona Juciūtė, Gidonas Šapiro-Bilas ir šri lankietis Dilanas Dampella Gamage vyks į devintąją kelionę po Lietuvą, aplankydami išskirtinę Marijampolės apskritį.
2019-08-23

Festivalyje Nicoje – pasaulio lyderiai virto gyventojais iš beždžionių planetos

Nicoje netrukus prasidės vienas spalvingiausių ir didžiausių karnavalų pasaulyje. O štai jo lankytojams menininkai žada tikrą siurprizą - pasaulio lyderius jie pavaizdavo kaip... gyventojus iš beždžionių planetos. Kviečiame ir jus pasižiūrėti, kurių šalių vadovai tapo milžiniškomis fantastinio pasaulio būtybėmis. Paskutiniai pasiruošimo darbai menininkų dirbtuvėse Nicoje.
2018-01-28

„Wizz Air“ pradėjo vykdyti skrydžius į Nicą

Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ trečiadienį pradėjo vykdyti skrydžius į pietų Prancūzijos miestą Nicą. Aviakompanija pranešė, kad iš Vilniaus į Nicą skraidins du kartus per savaitę trečiadieniais ir sekmadieniais. Spalio mėnesį „Wizz Air“ keleivius skraidins dar dviem naujomis kryptimis: nuo spalio 3 dienos keliautojai galės pasiekti pietryčių Italijos miestą Barį, o nuo spalio 31 dienos – Islandijos sostinę Reikjaviką.
2016-08-03

Prancūzija linkusi pratęsti nepaprastąją padėtį dar šešiems mėnesiams

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as antradienį pareiškė, kad po Bastilijos dienos žudynių norėtų pratęsti nepaprastąją padėtį šalyje dar šešiems mėnesiams, kai įstatymų leidėjai rengiasi svarstyti griežto saugumo įstatymų projektus. Prancūzijos parlamentarai svarstys pasiūlymą dėl aštuonis mėnesius galiojusio nepaprastosios padėties režimo jau ketvirto pratęsimo, kai po ekstremistų išpuolių kritika socialistų vyriausybės atžvilgiu vis labiau stiprėja.
2016-07-19

Prancūzijos senatorė: Nicos žudynės buvo nukreiptos ne prieš Prancūziją, o prieš Vakarus

Nicos žudynės, nusinešusios daugiau nei aštuoniasdešimt gyvybių, buvo nukreiptos ne prieš Prancūziją, o prieš Vakarų pasaulį, sako Prancūzijos senatorė Helene Conway-Mouret. „Tai yra vieta, kurioje renkasi tarptautinė publika. Taigi, tie, kurie vykdė išpuolį, nesiekia nužudyti prancūzų, jie nori žudyti kur kas platesnę publiką. Daugybė žuvusiųjų, deja, buvo kitų tautybių žmonės. Taigi, tikslas yra pasėti baimę ne tik Prancūzijoje, bet visame Vakarų pasaulyje.
Aktualijos 2016-07-19

85 per ataką Nicoje sužeisti žmonės vis dar gydomi ligoninėje

Prancūzijos sveikatos apsaugos ministrė pranešė, kad maždaug 85 žmonės iš tų, kurie buvo sužeisti per ketvirtadienio ataką Nicoje, vis dar yra gydomi ligoninėje ir kad 17-os suaugusiųjų bei vieno vaiko gyvybei vis dar gresia pavojus. Ministrė Marisol Touraine paragino visus tą 84 gyvybių pareikalavusią ataką išgyvenusius žmones siekti konsultacijų, kurias siūlo vyriausybė.
2016-07-17

Teroristų išpuolis Prancūzijoje: atskleista netikėta detalė

Tunisietis Mohamedas Lahouaiejas-Bouhlelis Nicos pėsčiųjų take su išsinuomotu sunkvežimiu lankėsi dvi dienos prieš tai, kai su tuo sunkvežimiu rėžėsi į minią ir mirtinai sužalojo 84 žmones, sekmadienį sakė tyrimui artimas šaltinis. Pasak šaltinio, policija po ketvirtadienio vakaro atakos apklausė šimtus žmonių, kurių keli sakė, jog tikrai matėsi, kad M.Lahouaiejas-Bouhlelis buvo religingas.
2016-07-17

Per Nicos išpuolį sužeisti 202 žmonės, 25 sužeistųjų gyvybę palaiko aparatai

Prancūzijos prokurorai pranešė, kad per išpuolį Nicoje buvo sužeisti 202 žmonės, iš kurių 25 yra prijungti prie gyvybę palaikančių aparatų ir 52 asmenų būklė yra kritinė. Prokuroras Francois Molinsas (Fransua Molensas) penktadienį pranešė, kad žuvusiųjų skaičius išlieka nepakitęs – per išpuolį žuvo 84 žmonės.
2016-07-15

Futbolo pasaulis gedi išpuolio Nicoje aukų

Pasaulį supurtė dar vienas teroro išpuolis Prancūzijoje. Šį kartą taikiniu tapo Nicos miestas. Šiam brutaliam įvykiui abejingi neliko ir garsūs futbolininkai bei klubai. Dauguma savo užuojautos žinutėms panaudojo socialinį tinklą „Twitter“, kuriame galima rasti futbolo pasaulio garsenybių ir stipriausių klubų užuojautos įrašų.
2016-07-15

Nicos teroro aukos: tėvas ir sūnus, „tikra musulmonė“ ir mokiniai su mokytoja

Per teroro išpuolį Nicoje, kuomet sunkvežimis be gailesčio traiškė Prancūzijos nacionalinę dieną švenčiančią minią, žuvo 84 žmonių: tarp jų – tėvas su sūnumi, musulmonė ir mokytoja su mokiniais, rašo express.co.uk. 51-erių metų Šonas Koplendas (Sean Copeland) ir jo 11-metis sūnus Brodis (Brodie) iš Teksaso (JAV) atostogavo Nicoje ir buvo kartu su minia, kuomet sunkvežimis juos sutraiškė – tai patvirtino jų šeimos narys.
2016-07-15

Studentas iš Nicos: prancūzai yra moraliai pasirengę pasitikti teroristines atakas

Prancūzai jau po pernai sausį vykusių atakų Paryžiaus laikraščio redakcijoje yra pasirengę, jog teroristiniai išpuoliai gali įvykti bet kurią dieną, sako netoli Nicos studijuojantis lietuvis Žygimantas Kapočius.
Aktualijos 2016-07-15

Nicos oro uostas evakuojamas

Socialinius tinklus užtvindė pranešimai apie evakuojamą Nicos tarptautinį oro uostą. Pranešama, kad oro uostą apjuosė kariuomenė, o pirmiausiai lankytojai išvedami iš bagažo skyriaus. Pareigūnai tikrino paliktą įtartiną bagažą, tačiau pranešimų apie galimus sprogmenis policija neskelbia.
2016-07-15

Prezidentė: išpuolis Prancūzijoje yra „nusikaltimas žmoniškumui“

Išpuolis Nicoje yra nusikaltimas žmoniškumui, kuris bus smerkiamas per amžius, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Teroro išpuolis Nicoje - tai nusikaltimas žmoniškumui, kuris nepateisinamas ir per amžius bus smerkiamas. Joks įtūžęs teroras neišgąsdins tautos, kuri sugebėjo per amžius kovoti ir išsikovojo savo laisvę, lygybę, brolybę. Kaip tik tą dieną Prancūzija ir buvo užpulta. Todėl mūsų visų širdys su Prancūzijos žmonėmis.

Nicoje esantis lietuvis nelaimės išvengė per plauką: gatves sukaustė panika

Prancūziją šią naktį sukrėtė dar vienas itin skaudus teroristinis išpuolis. Skelbiama, kad žuvo apie 80 žmonių, dar šimtas – sunkiai sužeisti. Šiuo metu išpuolio vietoje – Nicoje – esantis lietuvis Gediminas Stepanavičius šį rytą atsibudo sukrėstas. Kai įvyko teroristinis išpuolis, vaikinas su savo drauge jau buvo grįžę namo, tačiau nelaimės pavyko išvengti tik atsitiktinumo dėka. „Pusvalandis prieš įvykį su drauge dviračiais pravažiavome netoli tos vietos. Žmonių buvo labai daug.
Aktualijos 2016-07-15

Šiurpūs vaizdai Prancūzijoje: tarp žuvusiųjų – daug vaikų

Sunkvežimio vairuotojas, nukreipęs savo mašiną į didelę žmonių minią Prancūzijos pajūrio kurorte Nicoje, dar kelis kartus iššovė iš pistoleto, kol buvo nukautas policijos, penktadienį pranešė vienas vietos pareigūnas. „Kol buvo nušautas policijos, jis kelis kartus iššovė“, – sakė vietos regiono prezidentas Christianas Estrosi.
2016-07-15

URM neturi duomenų apie Prancūzijoje nukentėjusius lietuvius

 Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per išpuolį Prancūzijos kurorte Nicoje, kur į minią įsirėžė sunkvežimis, būtų nukentėję lietuviai. „Neturime oficialiu duomenų, kad būtų nukentėję ar žuvę Lietuvos piliečiai“, – BNS penktadienio rytą pranešė užsienio reikalų ministro atstovas Kęstutis Vaškelevičius. Mažiausiai 80 žmonių žuvo, kai penktadienį į minią žmonių, susirinkusių pasižiūrėti Bastilijos paėmimo dienos fejerverkų, įsirėžė sunkvežimis.
Aktualijos 2016-07-15

Tragedija Nicoje pasėjo klaikią paniką: liudininkė išdrįso papasakoti

Mažiausiai 80 žmonių žuvo penktadienį sunkvežimiui įsirėžus į minią Prancūzijos kurorte Nicoje. Viduržemio pajūrio miestas Nica, jo žvirgždu nukloti paplūdimiai ir skaidrūs mėlyni vandenys kaip magnetas traukia saulės ir pramogų ištroškusius žmones nuo XIX amžiaus. Po atakos buvo atšauktas penktadienį turėjęs įvykti popmuzikos žvaigždės Rihannos koncertas, taip pat Nicos džiazo festivalis.
2016-07-15

Dar viena R. Meilutytės pergalė Tarptautinėse varžybose Prancūzijoje

Antrąją pergalę Prancūzijoje vykusiose tarptautinėse plaukimo varžybose (Meeting International de Nice) 50 metrų ilgio baseine sekmadienį iškovojo olimpinė, pasaulio bei Europos čempionė Rūta Meilutytė. Penktadienį triumfavusi 100 m nuotolyje krūtine, lietuvė paskutinę varžybų dieną aplenkė visas varžoves ir dvigubai trumpesnėje distancijoje.
2014-02-02

R. Berankis nepateko į tarptautinio teniso turnyro Nicoje ketvirtfinalį

67-ąją vietą geriausiųjų pasaulio tenisininkų klasifikacijoje užimantis Ričardas Berankis nepateko į ATP serijos "Open de Nice Cote d'Azur" tarptautinio vyrų teniso turnyro Prancūzijoje ketvirtfinalį. 22-ejų metų Lietuvos tenisininkas trečiadienį vienetų varžybų aštuntfinalyje po 1 valandą ir 52 minutes trukusios trijų setų kovos 6:2, 4:6, 2:6 nusileido 29-erių metų prancūzui Edouardui Rogeriui-Vasselinui, kuris ATP reitinge užima 75-ąją vietą.
2013-05-22

Nica – miestas ant Viduržemio jūros kranto

Pietų Prancūzijoje, Viduržemio jūros pakrantėje, tarp Kanų ir Italijos yra Nica. Senosios civilizacijos miestas, V a. pr. Kr. įkurtas graikų ir pavadintas pergalės deivės Nikės vardu, yra ir žymiojo italų revoliucionieriaus Giuseppe’ės Garibaldi’o gimtinė. Šiandien Nica – Prancūzijos Rivjeros sostine vadinamas kurortas, nutviekstas saulės ir pilnas nerūpestingos gyvenimo džiaugsmo atmosferos.
2013-04-09

Provansas – pasaulio kosmetikos sostinė

Prancūzija – turi ne tik madų sostinę, ne tik pasaulinio lygio kurortą Sen Tropezą, kur švartuojasi prabangiausios įžymybių jachtos, bet ir kosmetikos sostinę – Provanso regioną. Provansas – tai augalų, kvapų, aromaterapijos ir aukščiausio lygio kosmetikos, kurią tarsi sukūrė pati gamta, kraštas. Provansas – piečiausias, link Viduržemio jūros pakrantės nusitęsęs Prancūzijos regionas.
2012-04-17

Čiuožėjai I. Tobias ir D. Stagniūnas pasaulio čempionate – aštuoniolikti

Nicoje (Prancūzija) vykstančio pasaulio dailiojo čiuožimo čempionato šokių ant ledo varžybose Lietuvos pora - 20-metė amerikietė Isabella Tobias ir 26 metų Deividas Stagniūnas - užėmė 18-ąją vietą. Mūsų šalies atstovai surinko 124,07 taško. Po trečiadienį atliktos trumposios programos I. Tobias ir D. Stagniūnas tarp 25 porų buvo šešiolikti. Laisvąją programą ketvirtadienį atliko 20 porų. Izabela ir Deividas aplenkė tik porą iš Australijos.
2012-03-30

Atskleisti O. Pikul ir S. Jasaičio atostogų planai

Dar vakar grupės „Olialia pupytės“ lyderė Oksana Pikul slapukavo apie savo atostogas, bijodama, kad jei pasigirs, tai niekas neišsipildys. Tačiau dabar planai atskleisti. Kalbėdama apie atostogas mergina tik pasakė, kad jos planuojamos birželio gale, po kursinio darbo gynimo. Oksana paminėjo, kad atostogauti vyks su grupės narėmis, bet neatskleidė kur.
2011-06-09

R.Abramovičiaus istorija, arba kaip tapti turtuoliu

Vasarą, kai Maskvos apylinkės skendo liepsnose, o žmonės duso nuo smogo, tuo pat metu ugnyje skendo ir Romano Abramovičiaus vila Nicoje. Skirtingai nuo gaisrų Rusijoje, Abramovičiaus vilą greitai pavyko užgesinti, o jos savininkas ramiai persikėlė gyventi į vieną iš daugybės savo jachtų.
2010-12-05

Nicos paplūdimiuose atšauktas ryklio sukeltas aliarmas

Šalia Nicos (Prancūzija) esančiuose paplūdimiuose, kurie laikinai buvo uždaryti dėl ryklių grėsmės, vėl gali turkštis poilsiautojai. Paplūdimiai, kaip pranešama, buvo uždaryti pirmadienį, kai keli žmonės gelbėtojams teigė matę už 70 metrų nuo kranto judantį dviejų metrų ilgio jūros gyvį su pelekais. Vietinė valdžia neatmetė versijos, jog tai gali būti ryklys ir saugumo dėlei paplūdimius nusprendė laikinai uždaryti. Antradienį jūros plėšrūno niekas nebematė.
2010-08-18
Į viršų