neįgalieji sportininkai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „neįgalieji sportininkai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „neįgalieji sportininkai“.

Italijoje spindėjo Lietuvos neįgalieji sportininkai – rezultatai prisidėjo ir prie Paryžiaus paralimpinės svajonės

Kovo 22–24 dienomis vyko pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos „Grand Prix“ varžybos Italijoje, Jezolo mieste. Šalies garbę jose gynė 29 Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos delegacijos atstovai, iš kurių net 19 buvo sportininkai. Prestižinėse tarptautinėse varžybose iš viso dalyvavo apie 500 sportininkų, kurie atstovavo 55 pasaulio šalims. Per tris įvykių kupinas varžybų dienas Lietuvos sportininkai varžėsi 33 rungtyse, o jose nuskynė net 22 prizines vietas.
2024-03-25

Prieš varžybas Tailande – profesionalūs neįgaliųjų sportininkų tyrimai: prakalbo apie naudą ateityje

Lietuvos neįgalieji sportininkai jau netrukus išvyks į Tailandą, kuriame gruodžio pradžioje varžysis Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse (World Abilitysport Games). Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos (LNSF) prezidento Kęstučio Skučo vadovaujamai Lietuvos delegacijai šiose žaidynėse atstovaus net 19 sportininkų. Prieš pat Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynės LNSF prezidentas K.Skučas susitiko su Lietuvos sporto universiteto sporto mokslo ir inovacijų instituto vadovu prof.
2023-11-29

Neįgalieji sportininkai pasitinka svarbiausią metų startą – Tailande šalies garbę gins gausi delegacija

Tarptautinėse varžybose vis labiau spindintys Lietuvos neįgalieji sportininkai gruodžio mėnesį pasitiks dar vieną iššūkį. Šį kartą veiksmas kelsis į tolimąjį Tailandą, kuriame lietuviai varžysis Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse (World Abilitysport Games). Nakhonratčasimos mieste vyksiančiame čempionate Lietuvos garbę gins net 19 sportininkų (devyni iš jų vežimėliuose), o jiems talkins trys treneriai.
2023-11-25

Bilius sureagavo į Tarptautinio paralimpinio komiteto sprendimą: „Esu labai nusivylęs“

Penktadienį Tarptautinis paralimpinis komitetas priėmė sprendimą leisti rusų sportininkams dalyvauti 2024 m. Paryžiuje vyksiančiose paralimpinėse žaidynėse. Kiek vėliau bus sprendžiama, ar jie dalyvaus kaip neutralūs sportininkai, ar galės vilkėti ir šalies simboliką. Po tokio sprendimo situaciją komentavęs Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius neslėpė nusivylimo.
2023-09-29

Tarptautinę žmonių su negalia dieną – paralimpiečių įvertinimas sostinės baseinui

Gruodžio 3 d., pasauliui minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, išskirtinio įvertinimo sulaukė Vilniaus Fabijoniškių baseinas. Didžiausią sostinės baseiną papuošė specialus lipdukas su Lietuvos paralimpiečių simboliu – gile. Šie lipdukai visoje Lietuvoje žymi sporto infrastruktūros objektus, prieinamus žmonėms su negalia. Jau kitų metų pavasarį simbolines giles sujungs virtualus žemėlapis, kuris bus prienamas šiuo metu kuriamos mobiliosios programėlės vartotojams.
2021-12-03

Seimo žmogaus teisių komitetas ragina suvienodinti paralimpiečiams skiriamas premijas

Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Neįgaliųjų teisių komisija su Prezidentūros atstovais šiandien aptarė siūlymą suvienodinti paralimpinių žaidynių prizininkams skiriamas premijas.
2021-09-15

Sporto federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms paskirstyti papildomi 1,7 mln. eurų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 68-ioms sporto šakų federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms paskirstė papildomus 1,7 mln. eur jų vykdomoms aukšto meistriškumo sporto programoms finansuoti. Papildomi 1,7 mln. eurų buvo skirti federacijoms ir organizacijoms, kurių aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti šįmet buvo skirta mažiau lėšų nei jos prašė, bei toms, kurios pateikė naujomis priemonėmis papildytas savo programas.
2021-09-15

Vyriausybė siūlo didinti stipendijas jauniems ir neįgaliems sportininkams

Vyriausybė siūlo didinti stipendijas jauniems ir neįgaliems sportininkams. Trečiadienį Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotoms Sporto įstatymo pataisoms, numatančioms, jog sportininkų su negalia valstybės stipendijų dydžiai būtų prilyginti kitų sportininkų stipendijų dydžiams, taip pat plėsti galinčiųjų gauti stipendijas ratą.
2020-09-16

Lietuvos vežimėlių akmenslydžio čempionai: „Gyvename paralimpine svajone“

Savaitgalį vykusiame LTeam olimpiniame žiemos festivalyje pirmą kartą buvo pristatytas vežimėlių akmenslydis – paralimpinė sporto šaka, skirta žmonėms su judėjimo negalia. Druskininkų „Snow arenoje“ vežimėlių akmenslydį reprezentavo Vilniaus ir Kauno komandos, nuolat besivaržančios tarpusavyje dėl šalies čempionų titulų ir teisės atstovauti Lietuvai tarptautinėje arenoje.
2019-02-07

Apdovanoti geriausi Lietuvos neįgalieji sportininkai

2018-aisiais Lietuvos vardą pasaulyje garsinę atletai pagerbti Geriausių Lietuvos neįgaliųjų sportininkų apdovanojimuose. Prizus šįkart susišlavė lengvaatlečiai, itin sėkmingai pasirodę 2018 m. Europos neįgaliųjų čempionate. Lengvosios atletikos atstovai pateko į geriausiųjų sportininkų penketuką, šios sporto šakos atstovai triumfavo naujose „Metų proveržio“, „Metų trenerio“ nominacijose.
2019-01-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų