nature nanotechnology

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nature nanotechnology“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nature nanotechnology“.

Pigesni didelio ryškumo LED šviestukai – iš perovskito

Perovskitas – tai kalcio titanatas, mineralas, 1839 metais atrastas Uralo kalnuose ir pavadintas rusų minerologo Levo Perovskio vardu. Visai neseniai perovskitas tapo moksline sensacija, ir jam jau žadama ateitis, ne prastesnė nei grafenui. Pasirodė, kad iš šio mineralo ir jo junginių galima nebrangiai pagaminti efektyvius saulės elementus ir puslaidininkius.
2014-08-13

Sukurtas pigus ŽIV testas

Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė pigų ir lengvai naudojamą testą, kuris gali aptikti pradinę virusinių ligų ir kai kurių vėžio rūšių stadiją, informuoja BBC. Atliekant šį testą, priklausomai nuo to ar atsakymas teigiamas ar neigiamas, pakinta specialaus skysčio spalva. Testą sukūrė Londono karališkojo koledžo mokslininkai. Anot jų, išradimas gali pasitarnauti tiriant dėl ŽIV viruso ir kitų ligų tose šalyse, kur nepakanka lėšų kitokiems tyrimams.
2012-10-29

Sukurtas tranzistorius iš vieno atomo

Australijos Naujojo Pietų Velso universiteto fizikams pirmą kartą pavyko sukurti tranzistorių iš vieno fosforo atomo, patalpinto ant silicio kristalo, pranešė „Australian Techworld“. Australų fizikams talkino tarptautinė mokslininkų grupė, sakoma pranešime.
2012-02-20

Kaip iš nanodalelių sudėlioti superdalelę?

Kartais suvaldyti nanodalelių elgesį gali būti lygiai taip pat sudėtinga, kaip ir bandyti susitvarkyti su grupele paauglių. Vis dėlto naujausiame darbe JAV Energijos departamento Argono nacionalinės laboratorijos mokslininkai pateikia įžvalgų, kaip gerinant dominančias nanodalelių elektronines savybes galima sukurti tvarkingus „superdalelių“ darinius.
2011-10-02

Pasiekus nanomastelį – netikėtas rezonatorių elgesys

Nors daugelio mechaninių rezonatorių svyravimų amplitudės mažėjimas, arba gesimas, vyksta pagal tiesinį dėsnį, vis dėlto Katalonų nanotechnologijų instituto (Ispanija) mokslininkai teigia atradę, jog rezonatoriai, pagaminti iš grafeno ir mažyčių anglies nanovamzdelių, pasižymi netiesiniu gesimu. Tai atveria naujas galimybes, leidžiančias pagalvoti apie itin jautrių jėgos arba masės jutiklių konstravimą.
2011-05-23

Anglies nanovamzdeliai gali blokuoti žmonių imuninę sistemą

Su oru įkvėpus anglies nanovamzdelių gali sutrikti imuninės sistemos veikla, nustatė mokslininkai. Tokie naujo tyrimo rezultatai perspėja apie galimą pavojų su nanomedžiagomis dirbantiems specialistams. Anglies nanovamzdeliais vadinami tūkstančius kartų už žmogaus plauką plonesni susukti grafito lakštai.
2009-06-17

Sukurtas naujas dalelių masės nustatymo būdas

Sukurtas naujas dalelių svėrimo standartas. Tai pareiškė Berklio laboratorijos ir Kalifornijos universiteto mokslininkai (JAV), savo tyrimams pritaikę tą pačią technologiją, leidusią sukurti pirmąjį puikiai veikiantį nanovamzdelių radiją. Tyrėjai sumodeliavo nanoelektromechaninę sistemą (NEMS), kuri yra pakankamai jautri, kad ja būtų galima išmatuoti vieno aukso atomo masę.
2008-07-31

Suabejota nanotechnologijos saugumu

Anglies nanovamzdeliai gali sukelti ligas, panašias į tas, kuriomis suserga asbesto plaušelių prisikvėpavę žmonės. Su nanovamzdeliais – mažomis anglies molekulėmis – dėl jų ypatingų savybių siejami dideli lūkesčiai elektronikos ir medžiagų mokslo srityse. Šių molekulių jau dabar dedama į kai kurias prekes, pavyzdžiui, teniso raketes, dviračių rankenas ar beisbolo lazdas, kurios tampa tvirtesnės ir lengvesnės.
2008-05-21
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų