liūtai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „liūtai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „liūtai“.

Budraitytė bedė pirštu į 1 Zodiako ženklą: venkite alkoholio

Astrologė Vaiva Budraitytė pasidalijo patarimais, ką turėtų valgyti Liūto Zodiako ženklo atstovai, kad jaustųsi puikiai ir kokių produktų vengti. Ji įspėja – Liūtams reikėtų vengti svaiginimosi alkoholiu ir kitais svaigalais, nes tai gali turėti liūdnas pasekmes. Socialiniuose tinkluose įrašu pasidalijusi V. Budraitytė pabrėžė, kad šio ženklo atstovams svarbu būti sotiems, todėl nė nesidairykite į dietas ir savęs ribojimus.
2024-06-11

Zoologijos sodas giriasi naujais gyventojais: išvyskite, kaip jie atrodo

Gimę jie buvo tik šeši pūkuoti kamuoliukai, kurių kiekvienas svėrė maždaug po kilogramą. Dabar penkių mėnesių amžiaus žaismingi balti liūtukai pavergė Pakistano zoologijos sodo lankytojų širdis. Praėjusių metų gruodžio 24 d. baltosios Afrikos liūtės Arya ir baltojo liūto Drago sulauktas šešetukas yra didžiausia Pietų Azijos šeima.
2024-06-03

Siaubas zoologijos sode – pro tvoros plyšį pabėgo penki liūtai

Sidnėjaus Tarongos zoologijos sode lapkričio pradžioje įvykęs incidentas ant kojų sukėlė kone visus karališkųjų plėšrūnų priežiūra besirūpinančius darbuotojus. Ketvirtadienį išplatintoje vaizdo stebėjimo kamerų medžiagoje matyti, kaip liūtas patinas ir keturi jaunikliai į laisvę pabėgo pro nedidelę skylę tvoroje.  Tarongos zoologijos sodo pranešime teigiama, kad penki į laisvę ištrūkę plėšrūnai elgėsi ramiai ir nenutoldami nuo tvoros tyrinėjo aplinką.
2022-12-01

Australijos zoologijos sode iš aptvaro buvo pabėgę penki liūtai

Penkiems liūtams trečiadienį ištrūkus iš savo aptvaro Sidnėjaus zoologijos sode „Taronga“, teritorija buvo skubiai uždaryta, o policija ir prižiūrėtojai puolė ieškoti pabėgusių plėšrūnų. Visame zoologijos sode, kuris tuo metu buvo uždarytas lankytojams, aidėjo pavojaus sirenos, bet galiausiai liūtai buvo susekti ir grąžinti į aptvarą. Zoologijos sodo vykdomasis direktorius Simonas Duffy reporteriams sakė, kad vieną liūtų jauniklį teko iš pradžių nuraminti vaistais.
2022-11-02

Mokslininkai atkūrė prieš 17 tūkstančių metų gyvenusio mamuto portretą

Aliaskos mokslininkai atkūrė prieš 17 tūkstančių metų gyvenusio mamuto Kiko portretą. Anot jų, mamutas per savo 28-erius metus trukusį gyvenimą nukeliavo tiek žingsnių, kad pasaulį būtų galėjęs apeiti beveik du kartus. Tai jie išsiaiškino išanalizavę mamuto ilties cheminių elementų atmainas, vadinamuosius izotopus. Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad Kikas pirmuosius 15 metų gyveno mamutų bandoje, tačiau nuo jos atsiskyrė ir galiausiai nugaišo iš bado vienut vienutėlis.
2021-08-13

Dėl skolų Amsterdamo zoologijos sodas priverstas atiduoti liūtus

Nyderlanduose suvaržymai dėl koronaciruso pandemijos sudavė itin skaudų smūgį Amsterdamo zoologijos sodui. Įklimpęs į skolas, vienas seniausių Europos gyvūnų parkas priverstas atiduoti gyvūnų parko numylėtinius liūtus. Amsterdamo zoologijos sode, šios dvi liūtų patelės ir vienas patinas, bene, žymiausi jo gyventojai.
2021-01-30

Singapūre dirbtinio apvaisinimo būdu gimė pirmasis liūtų jauniklis

Liūto jauniklis Simba gyvena laukinės gamtos parke Singapūre. Tai yra pirmasis liūtų jauniklis, gimęs dirbtinio apvaisinimo būdu. Singapūo laukinės gamtos parko komanda liepos mėnesį sėkmingai apvaisino jauniklio motiną Kaylą. Jauniklio tėvas Mufasa neišgyveno elektros ejakuliacijos procedūros, atliktos dar praėjusių metų sausį. Ši procedūra buvo atliekama išgauti sėklai.
2021-01-27

Užfiksuotas turistų košmaras: sulaikę kvapą bijojo judėti

Internete ėmė plisti vaizdo įrašas iš Pietų Afrikos. Jame matyti, kaip ant turistų automobilio užsilipo liūtas. Safaryje pasimėgauti vaizdu norėję keleiviai, deja, turėjo sėdėti sulaikę kvapą. Visą gyvūnų apsuptį teko išgyventi ne ilgą laiką ir visiems pavyko ištrūkti be jokių sužeidimų, tačiau tikrai su gera adrenalino doze. Baugi akimirka – vaizdo siužete.
2020-03-05

Vyras įkūrė išskirtinius namus: juose apsilankyti sutiktų ne kiekvienas

Siras Samer – dievina ir myli gyvūnus. Tačiau, šiek tiek kitokius gyvūnus nei žmonės pripratę laikyti namuose. Jis bučiuoja ir apkabina savo liūtus ir tigrus. Pavojingus gyvūnus kartu su lokiais, šunimis, avimis ir paukščiais vyras apgyvendino Damasko priemiestyje esančiame dviejų aukštų pastate. Iš viso čia yra apie 37 gyvūnus, o jo svajonė tai paversti mažu zoologijos sodu, kuris pritrauktų lankytojus į mažą miestelį.
2019-11-22

Kraupūs radiniai nepaliko abejonės – susidūrimas su žvėrimis kainavo gyvybę

Viename Pietų Afrikos Respublikoje esančiame rezervate liūtai sudraskė ir suėdė mažiausiai tris įtariamus brakonierius, kurie ten medžiojo raganosius, ketvirtadienį pranešė rezervato savininkas. Šie vyrai ankstų pirmadienio rytą atėjo į pietrytinėje pakrantėje esantį privatų Sibujos medžiojamųjų gyvūnų rezervatą, ginkluoti didelio galingumo šautuvu ir kirviu. Kitą dieną buvo rastos pavienės brakonierių kūnų dalys. „Jie susidūrė su liūtų būriu.
2018-07-05
REKLAMA
REKLAMA

Kinijos zoologijos sodą papildė penki žavingi gyventojai

Ne tik mūsų mamos atiduoda visą save augindamos mus – savo vaikus. Ne ką mažiau savo vaikais rūpinasi ir gyvūnai. Pavyzdinga mama mažylius pasivaikščioti veda pietvakarių Kinijos Junanio provincijoje, Kunmingo zoologijos sode. Mažyliai net penki, dar visai maži – sveria po 6 kg., kaip kokie naminiai katinai. Mažyliai neatsilieka nuo liūtės, seka paskui mylinčią mamą į vidinį voljerą. „Liūtė prižiūri juos ir švariai išlaižo.
2018-03-11

Lietuvoje jau galima pamatyti baltuosius liūtus

Ar matėte kada baltus liūtus? Nuo šiol šiuos neįprastus gyvūnus galima išvysti Klaipėdos zoologijos sode. Baltieji liūtai čia atkeliavo iš Čekijos zoologijos sodo ir šiandien pirmą kartą išėjo į lauką. Šie baltieji liūtai Lietuvoje – vos penkios dienos, tad gyvūnai dar tik pratinasi prie aplinkos ir bando atsigauti po kelionės iš Čekijos, kuri truko net 15 valandų. Adaptacija pirmiausiai vyksta vidinėse patalpose, kur dar neblaško lankytojai.
2017-06-27

„Maistas ant ratų“: turistai vos netapo grobiu laukiniams liūtams

Atostogaujanti amerikiečių šeima nusprendė aplankyti egzotišką pasaulio kraštą. Serengečio nacionalinis parkas – didelis nacionalinis parkas Tanzanijoje – buvo vienas iš pasirinktų lankytinų vietų Afrikoje. Tačiau jie nesitikėjo, kad tai gali būti paskutinė kelionė jų gyvenime. Šis Afrikos parkas žinomas dėl geros laukinės gamtos būklės ir ypač dėl „Didžiojo Penketo“ – liūto, leopardo, dramblio, raganosio ir buivolo. Šios rūšys yra pagrindiniai turizmo traukos objektai.
2015-11-12

Neįtikėtina: mangustas susidorojo su aršių liūtų gauja

Laukinės gamtos mylėtojas fotografas ir operatorius Jerome Guillaumot užfiksavo nepakartojamą vaizdelį, kuriame – įstabi gyvūnų kova dėl išlikimo.  Keturi aršiai nusiteikę liūtai ketino susidoroti su mažuoju mangustu, tačiau šis nepaliaujamai kovėsi dėl savo ir artimųjų gyvybės. Atrodė, kad mažam gyviui nepavyks, tačiau skardžiu balsu jis netruko nubaidyti laukinių žvėrių.  Sulindęs į išsiraustą duobę gyvūnas liūtams užkirto kelią net savo uodegos krimstelėti.
2015-07-31

„Balsas.lt“ rinkimai: išrinkite stilingiausią savaitės vakarėlių liūtą

Naujienų portalas „Balsas.lt“ pristato dar vienus rinkimus. Jūsų dėmesiui pristatome stilingus šios savaitės vakarėlių lankytojus. Išrinkti stilingiausią vakarėlių liūtą galite žemiau esančioje apklausoje. Jūsų atsiliepimų apie šių garsių žmonių stilių lauksime ir komentarų skiltyje.
2014-09-19

Danijos zoologijos sode užmigdyti keturi liūtai

Tarptautinį pasipiktinimą sukėlęs Kopenhagos zoologijos sodas, kuriame buvo užmigdyta ir viešai išdarinėta visiškai sveika žirafa, dabar panašiai atsikratė dviejų liūtų ir dar dviejų mažylių, kad padarytų vietos naujam liūto patinui. „Dėl natūralios liūtų sandaros ir jų elgesio zoologijos sodas turėjo užmigdyti du senus liūtus ir du jaunus liūtukus, kurie buvo per maži, kad apsigintų“, – sakoma antradienį paskelbtame Kopenhagos zoologijos sodo pranešime.
2014-03-25

Žaliavalgystė: visi bijo tiesos, o mėsa skirta tik liūtams?

„Žalias“ maistas esą turi galių išgydyti visas ligas – net vėžį, tikina žaliavalgiai. Tačiau mitybos ir onkologinių ligų specialistai tokias kalbas vertina skeptiškai. „Dažnai tie, kurie teigia, kad pasveiko nuo vėžio natūraliais būdais, net nepasako, kokiu vėžiu sirgo. Gali būti, kad tik jie ir sugalvojo, kad serga“, – LRT.lt teigė Vilniaus Universiteto onkologijos instituto spindulinės ir medikamentinės terapijos centro vadovas Eduardas Aleknavičius.
2014-02-02

Didžiausias liūto priešas – liūtas

Mirtis visada šalia jų, o tam, kad išliktų, būtinas komandinis darbas. Galbūt todėl liūtai – vienintelės iš tiesų bendruomeniškos katės, gyvenančios būriais ir sudarančios sąjungas. Vis dėlto jų skaičius sparčiai mažėja. Patikimas liūtų prieglobstis liko tik Afrika, bet ir čia liūtai išnykę maždaug 80 proc. žemyno arealo. Nors laisvėje gyvenančias didžiąsias kates suskaičiuoti sunku, manoma, kad šių žvėrių liko ne daugiau nei 35 tūkst. „Per kelis pastaruosius dešimtmečius liūtų gerokai sumažėjo.
2013-07-31

Tyrimas: Afrika po 30 metų gali likti be liūtų

Minesotos universiteto (JAV) mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Craigo Packerio, paskelbė savo tyrimo išvadas, kuriose sakoma, kad beveik pusė šiuo metu Afrikoje gyvenančių liūtų atsidūrė ties išnykimo riba, praneša „EurekAlert“. Pasak mokslininkų, beveik pusė laukinių Afrikos liūtų populiacijos gali išnykti per artimiausius 20 - 40 metų.
2013-03-12

Neįtikėtina istorija: kilpoje įstrigusį liūtuką kiti liūtai maitino trejus metus

Atrodytų, kad džiunglių įstatymai itin žiaurūs – išgyvena tik stipriausieji, bet stebuklui prilygstanti istorija nutiko Mikumi nacionaliniame parke Tanzanijoje, kai į kilpą patekusį liūtuką jo broliai ir seserys maitino net trejus metus, rašo Dailymail.co.uk. Jaunas liūtas su kaklą veržiančia kilpą Mikumi parke pirmą kartą buvo pastebėtas 2009-aisiais metais, vėliau buvo bandymų jį surasti ir išlaisvinti, bet jie nebuvo sėkmingi.
2012-12-24

„Apple“ užpatentavo naują operacinės sistemos pavadinimą

Jeigu kas nors sugalvos sukurti savo operacinę sistemą, geriau jiems vengti jos pavadinime naudoti žodį „Lion“, kadangi priešingu atveju yra šansas susitikti su korporacijos „Apple" juristais teismo salėje ir tapti atsakovais.
2012-11-03

Liūtai plaukiojantys Okavango upe

Spėjame, kad net neįsivaizdavote, kad yra liūtų, kurie moka plaukti. Tokie liūtai tikrai egzistuoja ir  jie plaukioja Okavango upės deltoje. Liūtai plaukiojantys Okavango upe (viajes.net nuotr.) Okavango upės delta yra Botsvanoje, Pietų Afrikoje. Tai pats geriausias kelionės maršrutas jei norite vykti į Safarį ir perplaukti šią upę, kurios delta yra antra didžiausia pasaulyje po Nigerijos Bani upės  Savanoje.
2011-04-21

Rumunas savo namų sode laikė liūtus

Rumunijos policija, gavusi skundų dėl triukšmaujančių naminių gyvūnų, nuvyko pas Lorian Galcescu ir jo namų sode rado du saugusius liūtus. 45 metų vyras pasakojo, kad įsigijo du Senegalo liūtų jauniklius, kai šie buvo vos poros mėnesių amžiaus. Vėliau, kai plėšrūnai užaugo, L. Galcescu uždarė juos į narvą ir laikė savo sode. Paaiškėjus, kad vyras neturi oficialaus leidimo laikyti liūtų, gyvūnai buvo nugabenti į Targu Mures zoologijos sodą.
2011-03-16

Vyrai prieš alkanus liūtus

Kai labai norisi valgyti, tapti didvyriu visai nesunku, pasakoja BBC. Šie trys lazdomis ginkluoti afrikiečiai drąsiai ir ryžtingai patraukė link grobį dorojančių liūtų. Blefas pavyko: penkiolika liūtų išsigando trijų vyrų. Tačiau, žinodami, kad liūtai gali greitai susivokti, kas iš tikrųjų nutiko, jie negaišo laiko ir, greitosiomis išsipjovę geriausius mėsos gabalus, pasitraukė šalin. Akivaizdu, kad įžūlumas gyvenime kartais labai praverčia.
2011-02-24

Pasivaikščiojimas su liūtais tolimojoje Zimbabvėje

Verslininkė Jolanta Povilaitytė neseniai grįžo iš Afrikos. Mergina dar kartą įsitikino, kad dalykai, apie kuriuos ne tik svajoji, bet ir eini jų link, būtinai išsipildo. Porą savaičių Zimbavėje lietuvė „ganė“ nykstančius plėšriausius pasaulio gyvūnus – liūtus. Paglostyti šiuos didžiuosius kačių šeimos atstovus ir prisidėti prie jų išlikimo buvo didžiausia merginos svajonė.
2011-02-22

Trys medžiotojai be ginklų nuo grobio nuvijo penkiolika liūtų

Medžiotojai iš medžiotojų ir rinkėjų genties Kenijoje nepanaudodami jėgos geba atimti grobį iš alkanų liūtų. BBC dokumentinėje juostoje užfiksuota kaip trys Dorobo medžiotojai iš penkiolikos alkanų liūtų panosės pasiima sau vakarienę - plėšrūnų sumedžiotos antilopės gnu mėsą. „Jei jie veiks kaip vienas, gali pavykti nustumti liūtus nuo grobio [...] Viską lemia pasitikėjimas savimi [...] Yra tik kelios minutės, kol liūtai supras, jog visa tai - blefas.
2011-02-20

Kai liūtai supyksta

Į Lvovo cirką susirinkę suaugusieji ir vaikai netikėtai tapo štai tokio pasirodymo liudininkais. Po kelių minučių kilo tikra panika....
2010-10-05
Į viršų