kraujotakos ligos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kraujotakos ligos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kraujotakos ligos“.

Pasakė, nuo ko moterys mirti ėmė dažniau ir ar tikrai vyrus infarktas ištinka „iš giedro dangaus“

Nors lietuvių gyvenimo trukmė pastarąjį dešimtmetį nuosekliai ilgėjo, pandeminiais metais ši tendencija kiek pasikeitė. Nepaisant to, nepasikeitė tai, kad moterys Lietuvoje gyvena ilgiau už vyrus. Gyventojų žudiku numeris vienas toliau išlieka kraujotakos ligos, tačiau neatsilieka ir onkologiniai susirgimai, kurie stipriosios lyties atstovus tiek dažniau susargdina, tiek ir pasiglemžia jų gyvybes. Be to, pandemija įnešė ir pokyčių lietuvių mirčių struktūroje.

Pernai netekome tiek, kiek gyvena Alytuje: įvardijo pagrindines mirties priežastis

Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje mirė 47 746 žmonės – beveik tiek, kiek gyventojų turi Alytaus miestas. Šis mirčių skaičius per metus ūgtelėjo: 2021 m. šalis neteko 4 199 asmenimis daugiau nei 2020-aisiais. Viena tokio gyventojų mirtingumo augimo priežasčių – COVID-19 pandemija, tačiau specialistai pabrėžia, kad daugiausia šalies gyventojų vis dar miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Pernai šios ligos sudarė beveik pusę – 48,2 proc. – visų mirties atvejų, o 14,7 proc.

Šios ligos pražudo daugiausiai lietuvių: ko labiau reikėtų pasisaugoti vyrams, o ko – moterims?

Remiantis naujausiais Lietuvos higienos instituto tyrimais, lietuviai dažniausiai serga kraujotakos, endokrininėmis, kvėpavimo ir virškinamojo trakto ligomis, kiek rečiau – raumenų, kaulų bei onkologinėmis ligomis. Gydytoja Aušra Rudinskienė įvardija, jog tai, kokiomis ligomis gresia susirgti, lemia tiek genetika ar paveldimumas, tiek gyvenimo būdas bei įpročiai.  Gydytoja sako, kad Lietuvoje beveik 37 iš 100-to asmenų serga širdies ir kraujagyslių ligomis.
2022-06-01

Įsidėmėkite šiuos patarimus artėjant vasarai: širdis jums padėkos

Artėjant vasarai suintensyvėja daugumos gyvenimo ritmas, o ypatingai – jaunimo. Baigiamieji studijų egzaminai, karšti orai, aktyvesnis sportas lauke ir prasidedantis vakarėlių sezonas. Tai gali tapti tikru išbandymu netgi ir jaunai širdžiai. Todėl farmacininkė Jelena Deksnienė pataria jaunimui nesivadovauti požiūriu, kad širdies problemos gresia tik vyresniems. Vietoje to, ji siūlo savo širdimi pradėti rūpintis kuo anksčiau. Širdies kraujagyslių ligos vis jaunėja.
2022-05-07

Profesorė perspėjo: tai 2 dažniausi rizikos veiksniai, kurie didina tikimybę numirti nuo kraujotakos ligų

Lietuvoje tikimybė numirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra 4–5 kartus didesnė nei Europos šalių vidurkis. Nuo mirčių gyventojus išgelbėtų optimali rizikos veiksnių – aukšto kraujospūdžio ir didelio cholesterolio kiekio – korekcija, tačiau to pasiekti nepavyksta. Atlikta šalies gydytojų kardiologų apklausa parodė, kad didžioji dalis jų pacientų turi abu šiuos rizikos veiksnius ir tokių pacientų skaičius gydytojų kabinetuose didėja.
2022-04-24

Kalti vien genai? Pasakė, nuo ko priklauso, gyvensime 15 metų ilgiau ar trumpiau

Daug metų kraujotakos sistemos ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje. 2020 m. nuo širdies ir kraujagyslių ligų mirė net 22 940 žmonės – beveik 10 proc. daugiau negu 2019 metais. Ir nors apie širdies ir kraujagyslių ligas, prevencines programas bei rizikos veiksnius Lietuvoje, rodos, kalbama išties nemažai, daug metų statistikos rodikliai, deja, nedžiugina.
2022-02-05

Tokių skaičių nebuvo seniai: Lietuvoje stipriai išaugo mirtingumas – įvardijo, kas pražudė daugiausiai gyventojų

Antrieji pandeminiai metai Lietuvai „padovanojo“ išskirtinai didelį mirtingumą. Skaičiuojama, kad 2021-ieji bus mirtingiausi metai per 6 dešimtmečius. Nors pagrindinės lietuvių mirčių priežastys jau nesikeičia metais, savo juodą darbą šiemet padarė COVID-19, pagal mirčių priežastis kai kuriais mėnesiais atsidurdavęs ir antroje vietoje. Vertinant išankstinius turimus 10-ies šių metų mėnesių duomenis, Lietuvoje jau mirė gerokai daugiau žmonių nei pernai per tokį patį laikotarpį.

Gydytojai griebiasi už galvų: pernai mirusiųjų namuose nuo kraujotakos ligų padaugėjo net 90 proc.

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja. Pernai jos sudarė 52,7 proc. visų mirties atvejų, o mirtys nuo COVID-19 – 5,2 proc.

Kardiologas – apie rusišką ruletę su COVID-19: tikimybė numirti nuo trombozės susirgus kartais didesnė nei po skiepo

COVID-19 pandemija į ligos patalą paguldė ne tik tiesiogiai nuo viruso nukentėjusių žmonių – gydytojai vis garsiau įspėja dėl gresiančios užleistų lėtinių ligų ir pokovidinių reiškinių epidemijos. Ypač nerimą kelia kardiologiniai pacientai, mat tiek pats virusas, tiek jo baimė stipriai pablogino jų būklę. Negana to, vis daugiau su COVID-19 susidūrusių jaunų žmonių rizikuoja patirti net infarktą.

Pandemija bloškė atgal: daugiau pacientų su kraujotakos ligomis mirė namuose, simptomai pasunkėjo

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą pasaulį kaustanti pandemija pareikalavo jau daugiau nei 3,2 milijonų gyvybių. Tuo tarpu širdies ir kraujagyslių ligos mirtimi kasmet pasaulyje pasibaigia daugiau nei 17 milijonų gyventojų.
2021-05-26
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų