kazys grinius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kazys grinius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kazys grinius“.
REKLAMA
Ilzenbergo dvaras ir ūkis  Ilzenbergo dvaras ir ūkis

Nuo ankstyvų pusryčių laukuose iki prezidentinio pietų stalo – ar rūgpienį primiršome pelnytai?

Dabar tik retas iš mūsų perka rūgpienį, nors kadaise šį produktą buvo galima rasti ir ant prezidento pietų stalo. Tarpukaryje rūgpienį valgydavo ir poilsiautojai pliažuose. Ir tai darydavo neatsitiktinai – fermentuotus pieno produktus mūsų organizmas suvirškina lengviau, todėl rūgpienis naudingas ir vaikams, ir vyresniems. Šaukštą rūgpienio galima pasiūlyti ir kūdikiui nuo pusės metų. Sekdami lietuviškomis tradicijomis šį produktą prisiminė ekologiniai ūkiai.
2021-02-11

Kristina ir Kazys Griniai: 30 metų amžiaus skirtumas nebuvo kliūtis meilei

30 metų. Toks amžiaus skirtumas nebuvo kliūtis susituokti ir šeimą sukurti politiniam veikėjui ir prezidentui Kaziui Griniui su antrąja žmona – Kristina Arsaite. Jie nepaisė apkalbų ir kūrė laimė drauge. Vis dėlto, retas žino, kad oficialiais sutuoktiniais Kazys ir Kristina tapo tik po perversmo, sulaukęs 60-ojo jubiliejaus. Apie tai ir dar daugiau tv3.lt naujienų portalui papasakojo Istorinės Lietuvos Respublikos prezidentūros Kaune muziejininkė Ingrida Jakubavičienė.
2018-02-03

Tarpukario Lietuvos algos ir turtingiausieji. Kas jie?

Tarpukario metu žinomiausieji ir turtingiausieji būrėsi laikinojoje sostinėje – Kaune. Vieni praturtėjo imdamiesi pelningų specialybių, kiti – apsukrūs verslininkai. Kokios tuometinės algos, kiek skyrėsi prezidento, mokytojų bei darbininkų atlyginimai ir kas buvo patys turtingiausieji, domisi tv3.lt Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto lektorius Andrius Grodis pasakoja, kad Lietuvoje milijonierių nebuvo daug, nes po I –ojo pasaulinio karo mūsų krašte vyravo žemdirbystė ir daugėjo ūkininkų.
2016-02-16

1926 m. gruodžio 17 d. valstybės perversmas

XX a. trečiojo dešimtmečio viduryje Lietuvos politiniame gyvenime vyravo įtampa. 1926 m. išrinkus III Seimą politinė padėtis smarkiai pakito, iki tol valdžioje buvusias dešiniąsias jėgas pakeitė kairiosios. Naujoji dauguma pradėjo diegti įvairias demokratines programas, ne visada atsižvelgdami į realią politinę vidaus situaciją. Ji nepripažino neseniai įsteigtos bažnytinės provincijos, o tai sukėlė dvasininkijos nepasitenkinimą.

K. Griniaus žmona: mano vyras nebuvo tikras masių vadovas

 LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Laikotarpis, kuriuo prezidentavo Kazys Grinius, jam netiko, sakė trečiojo Lietuvos prezidento žmona Kristina Grinienė. „Tas laikas buvo pilnas intrigų, į kurias jis nesikišo ir netikėjo, kad jos atneš ką nors gero“, – tikino ji 1981 metais duodama interviu „Amerikos balsui“. Vėliau, K. Grinienės teigimu, prezidento nepersekiojo ir bolševikai. Tačiau buvo visaip stengiamasi patraukti jį savo pusėn.
Aktualijos 2013-10-20

Iki Nepriklausomybės Akto 100-ųjų metinių sostinėje turėtų įsikurti Tautos namai

Iki Nepriklausomybės Akto 100-ųjų metinių 2018-aisiais sostinėje turėtų būti įkurti Tautos namai. Tai numatyta Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rezoliucijoje, kuri trečiadienį bus perskaityta iškilmingame tarybos posėdyje. „Norime, kad Tautos namai būtų atgaivinti minint Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto 100-ųjų metines, taigi dar turime šešerius metus pagaliau įgyvendinti šį projektą.

Minimos K. Griniaus gimimo metinės

Bus minimos Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus 145 gimimo metinės. Naujoje Prezidento K. Griniaus memorialinio muziejaus ekspozicijoje – iki šiol nepublikuotos šeimos nuotraukos, laikraščių iškarpos apie Prezidento veiklą. „Mes turime ganėtinai įdomų ir vienetinį egzempliorių – tai Steigiamojo seimo narių pasižadėjimus Lietuvai. Čia gal tokios sentencijos, išlikę gan žymių žmonių – Vailokaičio ir kitų sentencijos.
titulinis 2011-12-16

Sasnava

Sasnava - didžiausias miestelis Sasnavos kaimiškojoje seniūnijoje, Marijampolės savivaldybėje; 13 km nuo Marijampolės miesto į šiaurės rytus. Miestelis įsikūręs abipus kelio Marijampolė-Kaunas, turi patogų susisiekimą su Marijampolės centru ir kitais miestais. Per seniūniją nutiestas geležinkelis Kaunas-Šeštokai bei svarbi automobilių magistralė „ViaBaltica“. Šiaurės ir rytų pusėje seniūniją puslankiu juosia miškai, priklausantys Sasnavos ir Varnabūdės girininkijoms. Miškai užima 25,3proc.
2009-10-05

Sąjūdžio Lietuva – nevykęs smetonmečio atkūrimo projektas

Chaoso avatarai Castor&Pollux tyčiojasi iš Sąjūdžio, iš smetonmečio, tapusio neginčijamu dešiniųjų ideologijos fetišu ir iš dainuojančios revoliucijos, kuri buvo tik grįžimas penkiasdešimt metų atgal… Castor: Tauta mini Sąjūdžio dvidešimtmetį. Ar tau nebaisu pagalvojus, kad Sąjūdžio utopija tapo profašistinis prieškario režimas, o pats Sąjūdis netrukus virto priešų paieškos ir raganų medžioklės būreliu. Juk tai buvo absoliutus regresas, penkiasdešimt žingsnių atgal? Pollux: Taip, brolau.
2008-11-14

Istorinė patirtis verčia atsigręžti

„Pas mus yra blogiau nei karo stovis: tai absoliutus įstatymo ir teisės paneigimas. Matydami tai svetimieji, dažniausiai vokiečiai, kalba apie Belagerungszustand (apsiausties padėtį – V.V.). Juk nuėmus karo stovį, valdymo metodai nepakitės, sauvaliavimas, anarchija eis kaip ėję didyn.“ Ne, čia ne apie dabartinę Lietuvą, karo padėties pas mus dabar nėra.
2008-10-20
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų