jurgita gaižiūnienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jurgita gaižiūnienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jurgita gaižiūnienė“.

Pasižiūrėkite ir pamirškite – šių prekių neliks parduotuvėse

Jau po dvejų metų prekyboje nebeliks nei plastikinių šiaudelių, nei vienkartinių puodelių ar lėkščių. Prekybininkai tam jau ruošiasi ir jau siūlo pakaitalus iš popieriaus ir medienos. Tuo metu gėrimų gamintojai su didžiuliu nerimu žiūri į ateitį, mat jiems po 5-erių metų gali tekti gaminti naujoviškus butelius. Briuselis reikalauja, kad atidarius butelį, kamštelis liktų prikabintas ir neterštų gamtos. Europos institucijos nusprendė, kad plastikinių butelių supirkimo sistemos negana.
Aktualijos 2019-06-08

Artėja metas atsisveikinti: įprasta prekė išnyks iš parduotuvių

Patogumas su vienkartiniais plastikiniais indais lietuviams kartu su visais europiečiais turi greitai baigtis. Taip nutarė europarlamentarai, pritarę, kad gamtos švara svarbiau už buitį be rūpesčių. Jau po dvejų metų prekyboje nebeliks nei plastikinių šiaudelių, nei puodelių ar lėkščių. Prekybininkai jau dabar ima siūlyti pakaitalus – ir ne tik iš popieriaus, bet ir iš šiaudų, bambukų, palmių ir net makaronų. „Šis žingsnis labai svarbus ir ypatingas.

Ministerija užsimojo apmokestinti plastikinius maišelius

Aplinkos ministerija ieško būdų, kaip pažaboti besaikį plastikinių maišelių naudojimą. Vienas jų – uždrausti prekybininkams drabužių ar batų parduotuvėse nemokamai dalinti plastikinius maišelius. Kritikai tikina, kad tai ne išeitis – esą reikia kurti maišelius, kurie nekenktų gamtai ir ištirptų sąvartynuose. Tuo tarpu vieni pirkėjai pripažįsta plastikinius maišus imantys ne po vieną, o kiti dievagojasi nešiojantys medžiaginius.
REKLAMA
Plastikinį maišelį keiskime medžiaginiu (foto - VšĮ „Rūpi“) Plastikinį maišelį keiskime medžiaginiu (foto - VšĮ „Rūpi“)

Šiuolaikiškiems pirkėjams siūlys medžiaginius pirkinių maišelius

Plaukiojančios plastiko salos vandenynuose ir tarp jų įsipainiojantys gyvūnai, pavojingi plastiko junginiai ežeruose, susidarantys dėl ilgo plastikinių maišelių dūlėjimo laiko ir vėžinių susirgimų rizika... Visa tai yra neatsakingo plastikinių maišelių vartojimo padariniai. Europos Sąjungos Taryba ir Parlamentas surėmė pečius kurdami ir šį balandį pristatydami naują direktyvą, tačiau kaip sumažinti plastikinių maišelių vartojimą kiekviena šalis narė turės nuspręsti pati.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų