juodasis sąrašas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „juodasis sąrašas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „juodasis sąrašas“.

Prekybos centrų juodieji sąrašai: kada uždraudžia lankytis visam laikui

Daugeliui lietuvių gali atrodyti, kad draudimas visam laikui lankytis kokiame nors prekybos centre neegzistuoja, nes garsiai apie tai nėra kalbama. Vis tik vadinami juodieji klientų sąrašai bent jau dalyje vietų mūsų šalyje tikrai yra. Užsienyje ši praktika yra naudojama daug plačiau. Kai kur klientams, nepaisantiems draudimo lankytis parduotuvėse, gali grėsti net laisvės atėmimo bausmė.
2024-06-06

JAV į „juodąjį sąrašą“ įtraukė dar penkias Kinijos įmones, vykdžiusias prekybą su Rusija

Pekinas šeštadienį pareiškė prieštaravimą dėl JAV sankcijų dar kelioms Kinijos bendrovėms, įtariamomis mėginimais išvengti JAV taikomų eksporto į Rusiją kontrolės priemonių, ir pavadino tai neteisėtu žingsniu, keliančiu pavojų pasaulinėms tiekimo grandinėms.
2023-04-17

LAT: Vilnius turės vėl spręsti dėl Lazdynų baseino statytojų įtraukimo į „juodąjį sąrašą“

Vilniaus miesto valdžia turės iš naujo spręsti dėl buvusių Vilniaus Lazdynų baseino statybos rangovių įtraukimo į nepatikimų tiekėjų sąrašą, galutinai nusprendė teismas. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį pripažino neteisėtu savivaldybės sprendimą įtraukti bendroves „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Axis Power“ į šį sąrašą ir įpareigojo savivaldybę iš naujo spręsti šį klausimą.
Kriminalai 2023-04-06

Teismas: visi buvę Lazdyno baseino rangovai negali būti įtraukti į „juodąjį sąrašą“

Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos (ES) viešųjų pirkimų direktyvai, ketvirtadienį nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT). Tai numatantį prejudicinį sprendimą ESTT priėmė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) nagrinėjamoje byloje dėl buvusių Vilniaus Lazdynų baseino statybos rangovių ...
2023-01-26

Rusija į „juodąjį sąrašą“ įtraukė 39 JK piliečius, įskaitant leiboristų lyderį

Rusija pirmadienį pranešė, kad į „juodąjį sąrašą“ įtraukė dar 39 Jungtinės Karalystės piliečius, įskaitant Leiboristų partijos lyderį Keirą Starmerį (Kirą Starmerį) ir buvusį ministrą pirmininką Davidą Cameroną (Deividą Kameroną). Vasario 24 dieną Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasiuntus karius į Ukrainą, Londonas tapo vienu aktyviausių Kyjivo rėmėjų.
2022-08-02

ES paskelbė naująjį „juodąjį sąrašą“: sankcijos palies virtinę Rusijos oligarchų, Putino atstovą Peskovą

Į Europos Sąjungos naująjį sankcijų sąrašą pateko virtinė Rusijos oligarchų, taip pat Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Turto įšaldymas ir draudimas atvykti į ES pritaikytas Michailui Fridmanui („Alfa Group“ ir „LetterOne“ akcininkas, VEOB ir X5 dalininkas) bei jo verslo partneriui Piotrui Avenui, Ališerui Usmanovui („Metalloinvest“, „Megafon“ akcininkas),  Aleksejui Mordašovui („Severstal“, „Lenta“ akcininkas, TUI kelionių organizatoriaus dalininkas), Genadijui ...
2022-02-28

Politikos apžvalgininkas: Kremlius eilinį kartą apsimetė priešų apsupta tvirtove

Kremlius išsiunčia iš šalies du mūsų ambasados Rusijoje darbuotojus, po vieną estų ir latvių, ir tris slovakų atstovybės darbuotojus, o ambasadoje Maskvoje dirbantys Lietuviai Rusiją turės palikti per savaitę.  Maskva žada apsunkinti Rusijai nedraugiškų šalių ambasadų gyvenimą, o ką tai reiškia Lietuvai? Kremlius apie diplomatų išsiuntimą paskelbė netrukus po to, kai viešai paskelbta, kad Lietuva pakliūva į Rusijos kuriamą nedraugiškų šalių sąrašą.
2021-04-29

Kirkorovo advokatas: žadame skųsti sprendimą dėl atlikėjo įtraukimo į juodąjį sąrašą

Rusijos popatlikėjo Filipo Kirkovo advokatas pranešė, kad žada skųsti Lietuvos sprendimą įtraukti dainininką į nepageidaujamų asmenų sąrašą. „Filipas Bedrosovičius, kaip ir aš, mano, kad neoru kultūrą naudoti politiniams tikslams, todėl Filipas man pavedė tvarkyti reikalus Europos teismuose, kur mes kovosime ir ginsime jo pilietinę poziciją“, – sakė advokatas Aleksandras Dobrovinskis. Jį cituoja Rusijos valstybės valdoma žiniasklaida.
2021-01-21

Seimas siūlo į „juodąjį sąrašą“ įtraukti daugiau kaip 80 Baltarusijos valdžios pareigūnų

Seimas siūlo Vyriausybei plėsti sankcijas Baltarusijos režimui ir uždrausti į Lietuvą įvažiuoti dar daugiau kaip 80 Baltarusijos valdžios pareigūnų.  Parlamentas vienbalsiai 77 balsais „už“ priėmė rezoliuciją su pavardėmis, kurias siūloma įtraukti į „juodąjį sąrašą“. Dokumentą inicijavo Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas socialdarbietis Gediminas Kirkilas ir opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis.

Kinija kontratakuoja: ruošia „juodąjį sąrašą“

 Kinija penktadienį paskelbė rengianti „nepatikimų“ užsienio įmonių ir asmenų „juodąjį sąrašą“, taip atsakydama į JAV veiksmus prieš šalies telekomunikacijų milžinę „Huawei“, tarp didžiųjų šalių vis stiprėjant prekybos karui. Pranešimas paskelbtas likus dienai iki to, kai Pekinas įves didesnius muitus 60 mlrd.
2019-05-31
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva išplėtė rusų „juodąjį sąrašą“

Lietuva penktadienį išplėtė Rusijos piliečių „juodąjį sąrašą“ dėl incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusija sulaikė tris ukrainiečių laivus. Užsienio reikalų ministerijos siūlymu sprendimą priėmė Migracijos departamentas. „Sprendimas priimtas“, – BNS sakė departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. Nei URM, nei Migracijos departamentas sąrašo turinio nekomentuoja, bet diplomatiniai šaltiniai BNS sakė, kad į „juodąjį sąrašą“ įtraukta 20 asmenų.
2018-12-07

„M.A.M.A“ svečių reakcijos į „juodąjį sąrašą“: ko jie nenorėjo išvysti?

Penktadienį nuaidėję „M.A.M.A“ apdovanojimai įsirėžė ryškiai ir paliko daug neatsakytų klausimų. Nepaisydami uolaus atlikėjų darbo visus metus, komentatoriai pliekė juos už neva neteisėtai pelnytus apdovanojimus. Daugiausiai klausimų iškilo dėl begalinės pačių organizatorių sėkmės. Liūdniausia dėl to atlikėjams, bet šiandien ne apie tai. Dar prieš apdovanojimus žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie maždaug dešimties žmonių „juodąjį sąrašą“. Tai irgi netruko virsti skandalu.
2016-02-03

Premjeras: Rusijos „juodasis sąrašas“ yra propagandinio karo dalis

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Rusijos sudarytas Europos Sąjungos (ES) pareigūnų „juodasis sąrašas“ yra propagandinio karo dalis. Žiniasklaida skelbė, kas šiame sąraše yra septynių lietuvių pavardės. „Aš manau, kad vyksta tam tikras toliau karas, tik dabar iš kitos pusės. Karas toks propagandinis gal daugiau pavadinčiau, informacinis, ir vertinu neigiamai. Aš manau, tai nepalengvina dvišalių santykių arba tiesiog sprendimų, kurie yra priimami tarp Europos Sąjungos ir Rusijos.
Aktualijos 2015-06-01

Maskva paskelbė „juodąjį sąrašą“ su nepageidautinų ES politikų pavardėmis

 Maskva paskelbė savo sudarytą juodąjį Europos Sąjungos politikų, kurių ji nepageidauja matyti savo šalyje, sąrašą, penktadienį pranešė Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte. Pasak jo, toks sąrašas, kuriame, kaip manoma, yra apie 80-90 pavardžių, buvo sudarytas atsakant į ES sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainoje – Krymo aneksijos ir separatizmo kurstymo Ukrainos rytuose.
2015-05-29

V. Gailius: nusikaltimai VRM vyko keletą metų, D. A. Barakauskas buvo įspėtas

Edmundas Jakilaitis, LRT Televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir prokurorų veiksmai prieš „Tvarkos ir teisingumo“ narius dėl jų veiklos Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) siejami ir su neseniai nuskambėjusiu „juoduoju sąrašu“ ir su įspėjimais, kuriuos esą ne kartą girdėjo ir pats vidaus reikalų ministras. Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai ir prokurorai antradienį smogė Rolandos Pakso partijai „Tvarka ir teisingumas“: kratos atliktos partijos būstinėje.

Prancūzų pramogų parko savininkas teisina planus dėl Krymo, ES sankcijas vadina „teroru“

Prancūzų pramogų parko savininkas, kuris sulaukė prieštaringų vertinimų dėl planų drauge su „juodajame sąraše“ atsidūrusiu rusų bankininku statyti Maskvoje ir Kryme pramogų parkus istorijos tema, šeštadienį gynė savo naująjį partnerį ir kritikavo Europos Sąjungos (ES) sankcijas, kurias pavadino „teroro viešpatavimu“. Philippe‘as de Villiers (Filipas de Viljė) yra įkūręs itin populiarų istorinį pramogų parką „Puy du Fou“ netoli Nanto miesto Prancūzijos vakaruose, kuris prieš dvejus metus bu...
2014-08-16

„Tvarka ir teisingumas“ neteikia naujų viceministrų vietoje patekusių į „juodąjį sąrašą“

Ketvirtadienį posėdžiavęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas nusprendė neteikti naujų viceministrų vietoje patekusiųjų į vadinamą „juodąjį sąrašą“ ir prašo inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl šio sąrašo atsiradimo aplinkybių.
Aktualijos 2014-07-24

A. Kubilius: atleisti viceministrus – neįtikėtinas valdančiųjų sveiko proto proveržis

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius iš esmės sveikina penktadienį priimtą valdančiosios koalicijos sprendimą atleisti visus viceministrus ir jų komandą po to, kai bus pratęsti Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos vyriausybės įgaliojimai. Tačiau konservatorius teigia, kad tai – ne kelių galimai susikompromitavusių viceministrų, bet sisteminė valdančiosios koalicijos problema.

L. Graužinienė: neaukojame nė vieno

Žinių radijas Parlamento vadovė Loreta Graužinienė sako, kad ministrai lauks atsakingų tarnybų atsakymo dėl į vadinamąjį „juodąjį sąrašą“ patekusių viceministrų ir tik tada priims sprendimus. L. Graužinienė „Žinių radijui“ tvirtino, kad aukoti viceministų valdantieji nesirengia. „Neaukojame nė vieno. Rytis Šatkauskas (atsistatydinęs „darbietis“ žemės ūkio viceministras – red.) buvo anksčiau apsisprendęs, tiesiog taip sutapo aplinkybės.

Prezidentės patarėjas paaiškina apie „juodąjį sąrašą“

Žinių radijas Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė nei patvirtino, nei paneigė, kad vadinamajame „juodajame sąraše“ yra devynių viceministrų pavardės: „Ta informacija buvo pateikta vykdant Korupcijos prevencijos įstatymą. Vykdyti tokią funkciją yra pareiga ir prievolė tarnyboms. Nereagavimas prilygtų aplaidžiam požiūriui į einamas pareigas ir būtų moraliai neatsakingas žingsnis.
Aktualijos 2014-06-17

A. Butkevičius: juodasis sąrašas – per daug sureikšmintas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtas vadinamasis juodasis viceministrų sąrašas yra per daug sureikšmintas, nes nė vienam pareigūnui įtarimai nepateikti. Taip sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius. „Nežinau, kodėl dabar taip sureikšmintas šis klausimas. Kol kas nė vienam viceministrui nėra pareikšta įtarimų, kiek aš turiu informacijos“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

ES ministrai pasirengę įtraukti „Hizbollah“ į „juoduosius“ sąrašus

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai tikriausiai įtrauks Libano grupuotės „Hizbollah“ karinį sparną į savo šalių sudaromus teroristinių organizacijų sąrašus, nors Libano vyriausybė ir perspėjo to nedaryti, penktadienį sakė šaltiniai ES diplomatiniuose sluoksniuose.
2013-07-19

Pikantiška provokacija Baltarusijos televizijoje: dienos metu buvo rodomas pornografinis filmas

Vakar, šeštadienį, dienos metu, televizijos kompanijos „BelMuzTV“ eteryje vietoje įprastinių muzikinių klipų buvo transliuojamos scenos iš pornografinio filmo, informuoja „Belorusskije novosti“ („Baltarusijos naujienos“). Informacija apie šį incidentą plinta socialiniuose tinkluose. Pornografinis filmas buvo pradėtas rodyti maždaug 15 val. 45 min. ir buvo rodomas apie 10 minučių.
2013-04-14

Baltarusijos milijardieriaus J. Čižo kompanija „Neonafta“ pasitraukė iš Latvijos

Kompanija "Neonafta", kurią kontroliuoja į Europos Sąjungos (ES) juodąjį sąrašą įtrauktas Baltarusijos milijardierius Jurijus Čižas ir kuriai priklausė viena iš didžiausių Latvijos biokuro gamintojų "Mamas D", šią savaitę oficialiai pasitraukė iš Latvijos rinkos. "Mamas D" dabar priklauso dviem Baltarusijos gyventojams. ES įšaldė trijų verslininkų, susijusių su Baltarusijos vyriausybe, aktyvus - J. Čižo, Anatolijaus Tarnavskio ir Vladimiro Peftijevo.
2012-12-14

Rusija į juodąjį sąrašą įtraukė per 180 tinklalapių

Rusijos federalinė žiniasklaidos priežiūros institucija „Roskomnadzor“ į juodąjį sąrašą įtraukė daugiau nei 180 interneto tinklalapių dėl jų įžeidžiančio turinio. Priėjimas prie šių portalų Rusijoje nuo šiol bus užblokuotas, skelbia „RIA Novosti“. „Mūsų ekspertai įtemptai dirba ir šiandien daugiau nei 180 tinklapių buvo įtraukta į registrą“, – sakė „Roskomnadzor“ vadovas Aleksandras Žarovas ir pridūrė, kad agentūra dabar svarsto dar 6 tūkst. skundų dėl įžeidžiančio turinio.
2012-11-09

Rusijoje įsigalioja interneto domenų „juodasis sąrašas“

Nuo šios dienos Rusijoje įsigalioja įstatymas dėl interneto domenų ir tinklalapių, skelbiančių įstatymų uždraustą turinį, vieningo sąrašo. Šis dokumentas pirmadienį turi būti paskelbtas Rusijos dienraštyje „Rosijskaja gazeta“ ir įsigalios nuo pat paskelbimo, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“. Remiantis šiuo įstatymu bus sudarytas ir nuolat prižiūrimas „juodasis“ interneto informacinių šaltinių sąrašas, kuriame skelbiama vaikams pavojinga informacija, sakoma pranešime.
2012-07-30

JT iš „Al Qaeda“ juodojo sąrašo išbraukė Saudo Arabijos disidentą

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos komitetas, nepaisydamas Rijado prieštaravimų, iš su teroristų tinklu „Al Qaeda“ susijusių asmenų juodojo sąrašo išbraukė žinomą Saudo Arabijos disidentą Saadą al Faqihą, informavo JT pareigūnas. Londone gyvenantis S. al Faqihas į sankcijų sąrašą buvo įtrauktas 2004 metais gruodį po to, kai JAV finansų ministerija įvedė jam sankcijas dėl ryšių su Osamos bin Ladeno vadovaujama teroristų organizacija, atsakinga už Rugsėjo 11-osios išpuolius.
2012-07-02

A. Lukašenka sudarė „juodąjį sąrašą“

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka patvirtino, kad valdžia sudarė asmenų, kuriems neleidžiama išvykti iš šalies, sąrašą. Apie tai jis pasakė interviu Rusijos propagandiniam televizijos kanalui „Russia Today“. Paklaustas apie tokį sąrašą, A. Lukašenka tai patvirtino: „Mes padarėme. Tačiau dar jo nenaudojame. Visa jėga dar nenaudojame. Tačiau naudosime“. Opozicijos veikėjus jis apkaltino kurstant Vakarus skelbti sankcijas baltarusių valdininkams ir verslininkams.
2012-03-21

ES žada griežtinti sankcijas Baltarusijai

27 Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pirmadienį Briuselyje įvyksiančiame posėdyje, kaip manoma, pritars pasiūlymui išplėsti Baltarusijos valdininkų ir kompanijų, kurių atžvilgiu galioja ES sankcijos, „juodąjį sąrašą“. Tai ketvirtadienį naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pranešė diplomatinis šaltinis Europos Sąjungoje. „Manoma, kad ribojamosios priemonės bus numatytos naujiems valdininkams ir kompanijoms“, – sakė agentūros šaltinis.
2012-02-23

„Google“ slapta į savo „juodąjį sąrašą“ įtraukė ir „The Pirate Bay“

Bendrovė „Google“ dar labiau sustiprino su piratiniu turiniu siejamų paieškos rezultatų cenzūrą, slapčiomis įtraukusi į savo paieškos sistemos „juodąjį sąrašą“ daugelį stambių „torrent“ ir tiesioginio keitimosi failais serverių, skelbia „Torrent Freak“.  Pranešama, kad tarp neseniai į tokį sąrašą įtrauktų interento resursų yra „The Pirate Bay“, „isoHunt“, „4Shared“ ir kitos svetainės.
2011-11-25

Indonezijos pakrantėje sudužo keleivinis lėktuvas

Rytinėje Indonezijos dalyje nukrito keleivinis lėktuvas, praneša BBC, remdamasi šalies Transporto ministerijos atstovu. Lėktuvas, kuriuo skrido 27 žmonės, nukrito į jūrą netoli Papua krantų dėl prastų oro sąlygų, pranešė ministerijos atstovas Bambangas Ervanas. Šiuo metu vyksta paieškos ir gelbėjimo operacija. B. Ervano teigimu, „Merpati Airlines“ oro linijų lėktuvu iš pakrantės Sorongo miesto į Kaimaną skrido 21 keleivis ir 6 įgulos nariai.
2011-05-07

J. Lužkovas Latvijoje – persona non grata

Latvijos valdžia vakar persona non grata šalyje paskelbė buvusį Maskvos merą Jurijų Lužkovą, įrašydama jį į juodąjį užsieniečių sąrašą. Taip Latvijos Vyriausybė reagavo į J. Lužkovo prašymą suteikti jam gyvenamąją vietą šalyje. Rusijos sostinės eksmeras bandė pasinaudoti įstatymu, suteikiančiu galimybę gauti būstą, į Latvijos ekonomiką investavus 200 tūkst. Latų.
2011-01-18

V. Putinas gali patekti į „juodąjį sąrašą“ – jam bus uždraustas įvažiavimas į ES

Rusijos premjeras V. Putinas gali patektį į Europos Sąjungos „juodąjį sąrašą“ dėl dalyvavimo kaltinamojo nuosprendžio iškėlimo buvusiam „Jukos“ vadovui Michailui Chodorkovskiui ir buvusio „Menatepo“ vadovo Platono Lebedevo. Europos parlamento deputatai praeitą savaitę paragino pritaikyti vizų ir ekonomines sankcijas tiems valdininkams, kurie turi sąryšio su antrąją „Jukos“ byla.
2011-01-17

Pavojingiausios oro linijos (1)

Žmogus siekė skraidyti nuo neatmenamų amžių. Deja, turime pripažinti, jog ne visi jo skrydžiai baigiasi laimingai. Šįkart nusprendėme žvilgtelėti, su kuriomis oro linijomis skristi yra nesaugiausia. Sudarant sąrašą buvo atsižvelgta į tokius kriterijus kaip aviakatastrofų istorija, skrydžių valdymas, lakūnų parengimas ir maršrutai, kuriais šios oro linijos skraido.
2010-11-15

Paskelbtas „Google“ užklausų „juodasis sąrašas“

JAV žurnalas „2600: The Hacker Quarterly“ paskelbė „Google Instant“ paieškos užklausų „juodąjį sąrašą“. Į sąrašą pateko užklausos, kurias įvedus cenzūros sumetimais rodomas tuščias ekranas. Paieškos rezultatai atsiranda tik paspaudus „Enter“. Sąrašą sudarė žurnalo skaitytojai. Į jį pateko daugiau nei 440 žodžių.
2010-10-05

ES kurs „juodąjį“ laivų sąrašą

Europos Komisija pagal „juodąjį“ oro linijų sąrašo modelį kurs nesaugių laivų sąrašą, - praneša „Der Spiegel“. Teigiama, jog Europos uostuose planuojama patikrinti daugiau nei 80 000 laivų, o nuo 2011-ųjų visi laivai, nesilaikantys saugumo reikalavimų, bus viešinami internete. Europos Sąjungos transporto komisaras Siim Kallas patikino, jog tokiu būdu siekiama užkirsti kelią skaudžioms nelaimėms jūroje.
2010-09-14

Pasipildė juodasis ES oro linijų sąrašas

Europos Komisija trečiadienį į juodąjį Europos Sąjungos vežėjų sąrašą įtraukė dvi naujas oro linijas iš Ganos. Vienai iš jų, kaip pranešama, buvo visiškai uždrausta skraidyti, kitai – pritaikyti įvairūs apribojimai. „Meridian Airways“ į juodąjį vežėjų sąrašą įtraukta dėl itin prastų techninių sąlygų“, - skelbta oficialiai išplatintame pranešime. Europos Komisija į sąrašą taip pat įtraukė krovinines „Airlift International" avialinijas.
2010-09-03

„IranAir“ pateko į „juodąjį“ oro vežėjų sąrašą

Europos Sąjunga vakar įtraukė oro bendrovę „IranAir“ į „juodąjį“ oro vežėjų sąrašą. Pabrėžiama, jog šis žingsnis neturi nieko bendra su Jungtinių Tautų taikomomis sankcijomis Iranui. Primename, jog neseniai Didžioji Britanija, Vokietija ir Jungtiniai Arabų Emyratai atsisakė Irano keleiviniams lėktuvams parduoti aviacinį benziną.
2010-07-07

ES peržiūrėjo juodąjį oro vežėjų sąrašą

Europos Sąjunga peržiūrėjo savo juodąjį oro vežėjų sąrašą. Šis sąrašas susideda iš 278-ių oro linijų, kurias ES laiko nepaisančiomis tarptautinių skrydžių saugumo standartų. Jis buvo sudarytas 2006 m. ir yra atnaujinamas kasmet. Šiemet dėl saugumo standartų nesilaikymo į juodąjį sąrašą pateko visos oro linijos iš Sudano ir Filipinų. Į sąrašą taip pat buvo įtrauktos Afganistano „Ariana“ oro, Kambodžos „Siam Reap“ ir Ruandos „Silverback Cargo“ oro linijos.
2010-03-31

Kokiomis avialinijomis geriau neskristi?

Europos komisija paskelbė sąrašą avialinijų, kurioms draudžiama skraidyti Sąjungos teritorijoje, praneša „traveldailynews.com“. „Mes negalime leistis į kompromisus dėl skrydžių saugumo. Mūsų tikslas nebuvo tiesiog sukurti pavojingų avia linijų sąrašą.
2009-11-30
Į viršų