ičkerija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ičkerija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ičkerija“.

Kadyrovas Vakarams: kur jūs buvote, kai mes kovojome dėl Ičkerijos laisvės?

Čečėnijos vadas Razmanas Kadyrovas pateikė dviprasmišką pareiškimą apkaltindamas Vakarus, kad šie, skirtingai negu Ukrainą, savu laiku nepalaikė Ičkerijos prieš Rusijos agresiją. Praėjusią savaitę Lenkijos premjerui Mateuszui Morawieckiui pareiškus, kad Ičkerija (dabartinė Čečėnijos Respublika Rusijos sudėtyje) turi teisę į nepriklausomybę, jį užsipuolė R. Kadyrovas. Anot Kremliaus statytinio, Vakarai savu laiku nieko nepadarė dėl Ičkerijos nepriklausomybės.
2023-02-01

Jie ne ukrainiečiai, bet nori atkeršyti Rusijai: galutinis jų tikslas Vladimirui Putinui visiškai nepalankus

Apsnigtame slėnyje aidi snaiperių šūvių garsai. Balta kamufliažine apranga vilkintys kariai tupėjo prie pat žemės ir šaudo į priešais esančią kalvą, kad pridengtų keturis vyrus, bandančius evakuoti auką. Ši užduotis buvo neseniai Ukrainos sostinės Kyjivo apylinkėse surengtų pratybų naujiems kariams apmokyti dalis. Tačiau šios pratybos išsiskiria iš kitų.
2023-01-14

Čečėnai mini 21-ąsias nepriklausomybės nuo Rusijos paskelbimo metines

Lygiai prieš dvidešimt vienerius metus, 1991 metų rugsėjo 6 dieną buvo paskelbta Ičkerijos čečėnų respublikos (IČR) nepriklausomybė nuo Rusijos federacijos. Vėliau brutalia karine jėga išeivijon išvaryto IČR ministrų kabineto, reziduojančio Londone, vadovas Achmedas Zakajevas išplatino pareiškimą. „Daugiaamžė čečėnų tautos kovos už savo nepriklausomybę istorija pilna ne tik heroizmo. Joje ir daug genocidų bei deportacijų.
2012-09-06

M. Gamzajevas: religingas žmogus – neapykantos objektas? (II)

„Religijos išpažinimo laisvė pažeidinėjama. Lietuva, pirmininkaujanti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO), atsigręžė į primirštus žmogaus teisių pažeidinėjimo aspektus. Aptariamos krikščionių, žydų, musulmonų ir apskritai religiją išpažįstančių žmonių problemos. Lietuvoje situacija kol kas yra nebloga, nes čia išnaudojamas senas kapitalas”, – mano Lietuvos azerbaidžaniečių bendruomenės vadovas Mahiras Gamzajevas.

Ką išduoda ir ko neišduoda Europa?

Pabėgėlis ar Europos Sąjungos (ES) pilietis gali patirti nepatogumų dėl teisinių spragų, kai jo išdavimo reikalauja trečioji šalis, pvz. Rusija – įsitikinęs Vilniaus universiteto teisės fakulteto docentas, tarptautinės teisės specialistas Dainius Žalimas.
2010-10-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų