hidrocefalija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „hidrocefalija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „hidrocefalija“.

Medikai vilnietei siūlė atsisveikinti su sūnumi: dabar šeima prašo tik vieno

37-erių metų vilnietės Monikos Verenienė sūnus Nojus sunkios būklės gimė 31-ą nėštumo savaitę. Moteris net nesapnavo, kad sužinos kraupią žinią – jos sūnus gali neišgyventi. Dabar jau 2 metų Nojus pasirodė esąs tikras kovotojas, bet jam tenka susidurti su reto, Sotos sindromo, hidrocefalijos metamais iššūkiais.
2024-06-11

Sunkiai sergantis 34-erių marijampolietis nebežino, ko griebtis: kreipiasi į visus

Sunkiai sergantis 34-erių marijampolietis Vytautas Matusevičius, nuo pat vaikystės kovojantis su daugybe ligų, per tiek metų susitaikė su visomis diagnozėmis, nors sveikata pasidžiaugti negali. Tačiau kasdien jaunam vyrui tenka galvoti, ar išgalės nusipirkti maisto, o baisiausia, kai ateina laikas pirkti vaistus ir kitas reikalingas priemones – tenka dėti centą prie cento.
2024-02-22

Prancūzijoje aptiko vyrą, kuriam trūko 90 proc. smegenų: dirbo valstybės tarnautoju, augino vaikus

Vienas 44-erių vyras Prancūzijoje pasiskundė „silpnumu kairėje kojoje“ ir nuvyko į ligoninę. Tyrimus atlikę medikai jam pranešė, kad jis faktiškai nebeturi smegenų – žmogaus kaukolė buvo pilna skysčio, pačios smegenų masės tebuvo likęs mažytis sluoksnis. Nepaisant to, žmogus normaliai funkcionavo, turėjo darbą ir šeimą. „Jis gyveno normalų gyvenimą. Turi šeimą, dirba. Tyrimų metu buvo patikrintas jo IQ – jis pasiekė 84 balus („Reuters“ skelbiama, kad vyras surinko 75 balus, – red. past.
210 2023-04-17

Įkyrus nuovargis Audronei išdavė mirtiną ligą: ragina saugotis

Vasara – ne tik malonius prisiminimus paliekantis metas. Šį laikotarpį vilnietei Audronei Rukšaitei aptemdė nemaloni Laimo liga. Negana to, susirgimas komplikavosi – išsivystė hidrocefalija ir meningitas.  Naujienų portalui tv3.lt moteris teigė jau matanti progresą, kurį duoda gydymas, tačiau niekada nė nesitikėjo, kad erkių platinamų ligų pavojai tokie realūs. Juolab, kad pati nejautė Laimo ligai būdingų simptomų.
2023-01-29

Marijampoliečio guzelį medikai nurašė padidėjusiems limfmazgiams: dabar įspėja kitus

Marijampoliečio Vytauto Matusevičiaus dienos nuo pat vaikystės buvo pažymėtos daugybe diagnozių, it perkūnas iš giedro dangaus smogė žinia ir apie didžiojoje seilių liaukoje atsiradusį naviką. 33-ejų vyras kiekvieno mėnesio laukia su baime – ar užteks tik vaistams ir reikalingoms priemonėms, ar galės pasirūpinti ir kitomis, kasdienėmis išlaidomis. Tad, sukaupęs drąsą, jis kreipiasi pagalbos į visus neabejingus žmones.
2022-12-14

Nepilnametės mamos pagimdytas Kajus atsidūrė globos namuose: auklėtojų prašymas veria širdį

Mažasis „Išsipildymo akcija 2022“ herojus Kajus – tikras energijos ir geros nuotaikos užtaisas. Savo pozityvumu jis dalijasi ir su Raseinių pagalbos šeimai namų darbuotojais ir kitais vaikais, kurie tapo jo šeima. Daugybė diagnozių paliko skaudžias pasekmes visam gyvenimui, tačiau Kajus ir jo auklėtojos nenuleidžia rankų ir prašo pagalbos, kuri padėtų palengvinti kasdienybę. Kajus jau daugiau nei ketverius metus gyvena Raseinių pagalbos šeimai namuose.
2022-12-04

Klastingus 15-mečio ligos požymius palaikė koronavirusu: šeima skubiai įspėja kitus

Prieš gydytojams aptikus smegenų auglį, paaugliui galvos skausmai ne kartą buvo klaidingai diagnozuoti kaip ilgalaikis koronavirusas. Kai migrena ėmė stiprėti, penkiolikmetis Keinas Allcockas sunkiai vaikščiojo ir kankinosi dėl galvos svaigimo.  Tačiau jam buvo duodami tik nuskausminamieji vaistai, kurie prasidėjo užsikrėtus virusu, o medikai ne kartą tvirtino, kad jis kenčia nuo pokovidinio galvos svaigimo.
2022-08-16

Medikų darbas pribloškė tauragiškę: sūnaus ligą išsiaiškino tik savo užsispyrimo dėka

Jokūbas gimė 2019-ųjų spalį, nors tėvai jo laukė tik po mėnesio. Vos po kelių dienų berniukui buvo nustatyta hidrocefalija, tačiau, pasak tauragiškės mamos Vlados, gydytojai vengė skirti berniukui reikalingus vaistus. Dabar mažajam Jokūbui yra nustatytas cerebrinis paralyžius – jis pats nesėdi, nestovi, tačiau mama įsitikinusi, kad sūnui gavus reikiamą pagalbą, jo būklė gali žymiai pagerėti. 2-ejų Jokūbas labai mielas berniukas, kurio šypsena užburia kiekvieną.
2022-03-17

Paulinos gyvenimas bėga viename kambaryje: 17-metė trejus metus nematė saulės

Kaišiadoriškė Paulina – ligų įkaitė. Nors merginai tik 17 metų, tačiau ji sveria jau 130 kg ir yra prikaustyta prie lovos. Tai lėmė įgimtos ligos, kurias vos galima suskaičiuoti ant pirštų.
2020-01-11

19-metės panevėžietės nėštumas – mįslė medikams: iki šiol neranda, kas blogai

Prieš ketverius metus susilaukusi savo pirmosios dukrelės Evitos, panevėžietė Arūnė Kareckienė (23) buvo laiminga kaip niekada. Galbūt simboliška, bet mergytei tėvai davė vardą, reiškiantį gyvenimą. Tuomet jie dar nežinojo, kad Evitos gyvenimas bus itin savitas ir kitoks nei visų vaikų. Pokalbis su panevėžiete Arūnė Kareckiene (23) taip pat prasidėjo gana simboliškai. Tą dieną ji buvo ką tik grįžusi į savo gimtuosius namus Panevėžyje iš Švedijos.
2019-02-11
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio dėmesį prikausčiusiai indų mergaitei dvigubai didesne galva atlikta sėkminga operacija

Indijos gydytojai sėkmingai atliko gyvybę gelbstinčią operaciją mergytei, kurios galva buvo dvigubai didesnė nei normali dėl retos ligos, pranešė vienas neurochirurgas.
2013-05-15

Kiauliažmogis sukėlė paniką

Santa Cruz El Chol kaimelio Gvatemaloje gyventojai pašiurpę: vieno ūkininko kiaulė atsivedė paršelį žmogaus galva. Aiškinimai, kad tai gali būti eilinis hidrocefalijos – galvos smegenų vandenės, kuomet dėl per didelio kaukolės ertmėje susikaupusio skysčio deformuojasi galva – atvejis, jų visiškai neįtikino. Vietinių manymu, kalti ateiviai iš kosmoso: pasirodo, paršelio atsivedimo išvakarėse žmonės matė nakties danguje keistas šviesas.
2011-09-14
Į viršų