grybelis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grybelis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grybelis“.
REKLAMA
Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com) Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com)

Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti

Bent kartą gyvenime su infekcine makšties liga – pienlige susiduria 3 iš 4 moterų. Nors skaičiai nedžiugina, tačiau laiku pastebėjus pirmuosius simptomus ir pasirinkus tinkamą gydymą, šio nemalonaus sutrikimo galima greitai ir lengvai atsikratyti. Pienligės simptomai Pienligė – tai išorinių lytinių organų arba makšties gleivinės grybelinis uždegimas, kurį sukelia baltasis balkšvagrybis (Candida albicans) grybelis.
2024-05-26

Šie žmonės labiau rizikuoja susirgti pėdų grybeliu: vaistininkė patarė, kaip apsisaugoti

Sausa, niežtinti, suskirdusi, besisluoksniuojanti pėdų oda gali reikšti ne tik estetinę problemą. Tokie požymiai būdingi ir paprastai ilgai bei kruopščiai gydomai infekcijai – odos grybeliui. Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad dvi visuomenės grupės šiai infekcijai yra ypač imlios: tai diabetu sergantys žmonės bei senjorai. Amerikos šeimos gydytojų leidžiamame medicininiame žurnale „American Family Physician“ paskelbtame straipsnyje buvo atskleista pėdų grybelio sąsaja su amžiumi.
2024-05-03
REKLAMA
Šį sezoną kankina pleiskanos: praktiniai patarimai, kaip su jomis atsisveikinti (nuotr. Shutterstock.com) Šį sezoną kankina pleiskanos: praktiniai patarimai, kaip su jomis atsisveikinti (nuotr. Shutterstock.com)

Šį sezoną kankina pleiskanos: praktiniai patarimai, kaip su jomis atsisveikinti

Pleiskanos plaukuose ir ant rūbų gali neretu atveju sukelti diskomfortą ir nepasitikėjimą savimi. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė nuramina, kad yra įmanoma sustabdyti galvos odos pleiskanojimą, tačiau pirmiausia svarbu atsižvelgti į vieną faktorių – riebios ar sausos jūsų pleiskanos. Hormonų pusiausvyros sutrikimai, stresas, netinkama plaukų priežiūra ir odos ligos – šias kaip dažniausias pleiskanų atsiradimo priežastis įvardija vaistininkė Elvyra Ramaškienė.
2023-12-05

Nagų ir pėdų grybelį įveikite be vargo: štai, kas padės

Pėdų ir nagų grybelis – nemaloni infekcija, pažeidžianti nago plokštelę, odą ir plaukų folikulus, o su ja susidurti rizika kyla kiekvienam. Pėdų odos ir nagų pokyčiai gali būti ženklas, kad užsikrėtėte grybeline infekcija. Vaistininkė papasakojo, kaip atpažinti šią problemą, kaip ją gydyti ir svarbiausia – kaip apsisaugoti.
2023-11-24

Nagų grybelį įveikite be jokio vargo: štai, ką reikia daryti

Kojų nagų grybelis, dar vadinamas onichomikoze, yra dažna grybelinė kojų nagų infekcija. Labiausiai pastebimas simptomas yra vieno ar kelių kojų nagų pakitimas – jie įgauna baltą, rudą ar geltoną atspalvį.   Jis gali išplisti ir sukelti nagų sustorėjimą arba įtrūkimus. Yra daugybė gydymo būdų, kuriuos galite išbandyti, o kai kurie iš jų gali būti natūralūs.
2023-10-26

Nagų grybelį įveikite be vargo: atskleidė geriausius patarimus

Kojų nagų grybelis, dar vadinamas onichomikoze, yra dažna grybelinė kojų nagų infekcija. Labiausiai pastebimas simptomas yra nagų spalvos pokyčiai, pavyzdžiui, pabalimas, pageltimas ar parudavimas. Tačiau yra naminių priemonių, kurios padės išgydyti nagų grybelį. Kojų nagų grybeliui gydyti dažniausiai skiriami receptiniai priešgrybeliniai vaistai. Ir nors tai gali būti veiksmingas gydymo būdas, tai gali sukelti nemalonius šalutinius poveikius.
2023-08-02

Mėgstančius vandens pramogas įspėja dėl populiarios ligos: laiku negydant galima prisidaryti bėdos

Menkas įtrūkimas odoje gali sukelti rimtų problemų – tokį įspėjimą kalbėdamas apie pėdų grybelį siunčia gydytojas dermatovenerologas Justas Arasimavičius. Jo teigimu, kone 70 proc. populiacijos bent kartą gyvenime susiduria su šia sveikatos problema. Deja, deramai negydant ji linkusi kartotis.  Pasak gydytojo, odos grybelis yra gana populiari problema. „Nors skirtingos literatūros duomenys nurodo skirtingą sergančių žmonių skaičių, vienas šaltinis apibrėžia, kad maždaug apie 70 proc.
2023-07-08

Atskleidė, kas turi didesnę riziką susirgti pėdų grybeliu: štai kas padės išvengti

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis. Vaistininkė Greta Vaitoškaitė kartu su gydytoja Dominyka Stasevičiene sutinka – itin svarbu laikytis kruopščios pėdų higienos ir laiku pradėti gydyti infekcijas, taip išvengiant tolimesnių komplikacijų.
2023-06-21

Specialistė patarė, kaip įveikti nagų grybelį: padės šios priemonės

Kuomet už lango kanda šaltukas ir apie atšiaurų orą praneša kabantys varveliai, pramogauti skubame ten, kur galima pasišildyti ir puikiai praleisti laiką. Visgi, vykstant į viešas pirtis ar baseinus reikia išlikti budriems, kadangi ten galime užsikrėsti nemalonia liga – nagų grybeliu, kuris sukelia diskomfortą. Vaistininkė Greta Šimkė sako, kad grybelis yra dažna nagų infekcija, paplitusi visame pasaulyje.
2022-12-27

Apsisaugokite nuo odos grybelio: įsidėmėkite šiuos patarimus

Baigiantis vasaros sezonui, vis daugiau gyventojų laisvalaikio praleidimui sugrįžta į uždaras patalpas, tokias kaip vieši baseinai, sporto salės ar kitos bendro naudojimo vietos. Medicinos ekspertai įspėja, jog tokiose susibūrimo vietose, privalu išlikti atidžiam ir laikytis higienos reikalavimų, mat drėgnos vietos – puiki terpė daugintis nemaloniai ir net pavojingai grybelio infekcijai. „Grybelis mediciniškai dar yra vadinamas onichomikoze.
2022-08-31
REKLAMA
REKLAMA

Nagų grybelį įveikite be jokio vargo: atskleidė geriausius patarimus

Jokių skilinėjimų, mikroįtrūkimų, pažeistų ir kraujuojančių odelių, sluoksniavimosi. Šviesiai rožinės spalvos, baltais galiukais, tvirti ir lygiu paviršiumi – taip atrodo sveiki nagai. Deja, bet jais džiaugtis gali ne kiekvienas dėl dažnai daromų priežiūros klaidų. Konsultantė Asta Balkytė sako, kad rūpindamiesi savo nagais klysta ir vyrai, ir moterys bei pasakoja, kaip atrodo tinkama priežiūros rutina, kuri ne žaloja, o puoselėja.
2021-08-18

Nemalonus nagų grybelis gali likti ir po vasaros: pasakė, kas padės

Jei nagai pagelsta, sustorėja ar pradeda sluoksniuotis, dažnas griebiasi už galvos – greičiausiai įsiveisė nagų grybelis. Grybelis yra toks dažnas, kad juo užsikrėtę iki 13 procentų viso pasaulio žmonių. Dermatovenerologė Silvija Kontautienė sako, kad grybelis itin prisitaikęs prie aplinkos – jo sporos ant paviršių gali išgyventi porą metų.  Dažnas išgirdęs žodį „grybelis“ iškart pradės galvoti apie grybus.
2021-08-14

Nagų grybelį išduoda keli ženklai: įsidėmėkite juos visam laikui

Viena iš cukriniu diabetu sergančių žmonių kamuojančių problemų – diabetinė pėda. Patiriančius šią komplikaciją vargina pėdų tirpimas, deginimo jausmas, skausmas, lėtesnis žaizdų gijimas, sutrikusi kraujotaka, nuospaudos, įaugantys nagai. Vaistininkė Monika Žalytė sako, kad tinkama pėdų priežiūros rutina gali palengvinti diabetinės pėdos simptomus ir padėti visiems, susiduriantiems su įprastomis pėdų problemomis.
2021-08-10

Dar vienas galvosūkis medikams: JAV plintantis grybelis – atsparus vaistams

Pirmą kartą istorijoje aptikta pagrindinėms priešgrybelinių vaistų grupėms visiškai atspari grybelinė infekcija, plintanti JAV tarp Teksaso ir Vašingtono ligoninių pacientų. Naujoje Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) ataskaitoje yra aprašomas 101 užsikrėtimas Candida auris grybeliu Vašingtono ligoninėse ir slaugos namuose nuo 2021 m. sausio iki balandžio mėnesio. Per tą patį laikotarpį 22 šios infekcijos atvejai buvo nustatyti ir Teksase.
2021-07-31

Niekada kitiems neskolinkite šių daiktų: sau tik pakenksite

Visi žinome, kad vienas dalykas, kurio niekada negalima skolinti kitiems yra dantų šepetėlis. Tačiau yra kur kas daugiau daiktų, kurių neturėtumėte skolinti net patiems artimiausiems žmonėms. „Bright side“ sudarė sąrašą daiktų, kurie negali turėti daugiau nei vieno šeimininko. Lūpdažiai ir vazelinai Jūsų draugė pamiršo pasiimti savo makiažo priemones. Bet tai ne bėda, nes jūs paskolinsite jai savo lūpdažį? Iš tikrųjų neturėtumėte to daryti. Kartu su lūpdažiu dali būti perduodama ir pūslelinė.
2021-07-24

Daugeliui vaistų atsparus „super grybelis“ kelia nerimą: juo užsikrečia koronaviruso pacientai

Pastaraisiais dešimtmečiais atsirado daugeliui vaistų atsparus paslaptingos kilmės „super grybelis“, pasaulyje jau spėjęs sukelti tūkstančius keistų infekcijų. Panašu, kad kai kurios pandemijos apimtos ligoninės, pripildytos koronaviruso pacientų su nusilpusia imunine sistema, tapo patraukia terpe neseniai atrastam „super grybeliui“ plisti.
2021-07-11

Nagų grybelį pamirškite visam laikui: reikiamas priemones rasite namuose

Rūpintis savo sveikata ne tik reikia, bet ir privaloma. Nevertėtų praleisti pro pirštus atsiradus net menkiausiems dariniams. Visi žinome tą jausmą, kai ore tvyro tvanka, o uždara avalynė siunčia signalą apie „perkaitusią“ pėdą. Šis vienas iš elementų sukelia grybelinę infekciją. Nagų grybelio gydymo specialistai gali jums padėti kovoti su šia iškilusia problema.
2021-06-15

Žmogaus plaučiuose rasta grybelio ir tai nebūtinai yra blogas dalykas

Jūsų plaučiuose gausu grybelio. Tačiau nesijaudinkite, tai nereiškia, kad jie yra iškloti pelėsiu, grybais ar nemalonia infekcija. Kaip ir mikrobai, gyvenantys daugelyje žmogaus kūno organų, dauguma šių mikroorganizmų yra visiškai „draugiški“ ir galimai atlieka svarbų vaidmenį kūno veikloje.
2021-04-24

Vaistininkė pasakė, kaip atsikratyti pėdų grybelio: „Po savaitės jo turėtų nebelikti“

Karštis priverčia įšokti ne tik į berankovius marškinėlius, bet ir atvirus batelius. Basučių sezonas primena, kaip svarbu nepamiršti pasirūpinti ir pėdomis, kurios didžiąją metų dalį niekam nekrenta į akis. Daug vaikštant, dėvint uždarą avalynę ir neprižiūrint pėdų, ragėja jų oda, gali pradėti skilinėti kulnai, formuotis nuospaudos – pėdos praranda estetišką išvaizdą.
2020-06-19

Pamirškite sausas ir suskilinėjusias pėdas: štai, ką reikia padaryti

Dar kelios savaitės ir galėsime savos kojas papuošti atvira vasariška avalyne. Deja, ne visi laukia šio nuogų pėdų-basučių sezono, nes žiemą, kai kojos buvo paslėptas giliai batuose, visiškai nesirūpino pėdomis, tad artėjančią vasarą ne viena moteris ar vyras pasitinka išsausėjusiomis ir sutrūkinėjusiomis pėdomis, kurias kartais „puošia“ ir grybelinė infekcija.
2020-05-26

Nemalonų pėdų kvapą pamiršite ilgam: paprasčiau nebūna

Nemalonus pėdų kvapas gali būti panaikinimas greitai ir lengvai su visiškai paprastomis priemonėmis. Žmonės, kurie yra susiduria su šia problema, kai net kasdienis pėdų plovimas nepadeda panaikinti blogo kvapo, yra išbandę daugybę būdų, bet neretai galiausiai lieka nusivylę rezultatais. Jeigu nenorite švaistyti daugybės pinigų įvairioms cheminėms priemonėms, išbandykite šį paprastą būdą. Jums tereiks 4 puodelių karšto vandens ir 5 maišelių juodos arbatos.
2020-03-09

Pėdų grybelį padės įveikti šis mišinys: prireiks 2 priemonių

Jeigu jus vargina nuolatinis pėdų ar kojų pirštų niežėjimas, gali būti, kad jums prasideda niežėjimas. Jeigu pajutote šiuos požymius, išbandykite paprastą naminį mišinį. Tereikia sutarkuoti gabalėlį ūkinio muilo į vonelę su vandeniu ir panardinti pėdas. Tokioje vonelėje pėdas laikykite 20-30 minučių. Procedūrą kartokite kas vakarą, tęskite iki 3-4 dienų.
2020-01-10

Gydytoja apie papilomas: daugelis jas pažeidžia darydami vieną klaidą

Kartais ant odos susidaro įvairūs dariniai. Vienas iš jų – papilomos. Dažnai šis odos darinys kelia daugybę klausimų ir nerimą, o kartais net išgąstį. Tačiau, ar iš tikrųjų verta nerimauti dėl šio odos darinio? Į šį klausimą portalui tv3.lt atsako Inovatyvios dermatologijos centro gydytoja Giedrė Tamulytė. Papiloma – dažnas, minkštas odos darinys, kuris dažniausiai yra ant plonos kojytės. Papilomos gali būti nuo kūno odos spalvos iki tamsiai rudos spalvos.
2019-11-16

Policija negalėjo patikėti: vairuotojo organizmas pats gamino „alų“

JAV medikai išgydė vyrą, kurio organizmas pradėjo gaminti „alų“. Pasak medikų, kurie šį išskirtinį atvejį aprašė mokslo žurnale „BMJ Open Gastroenterology“, tai išprovokavo alaus grybelis, kuris žmogaus organizme atsirado dėl antibiotikų vartojimo.  Gydytojų duomenimis, vyras pirmuosius simptomus pajuto 2011-aisiais. Prieš tai jis susižeidė pirštą, todėl turėjo vartoti antibiotikus. Baigęs vaistų kursą amerikietis pradėjo skųsti bloga savijauta, depresija, sąmonės ir atminties sutrikimais.
2019-10-26

Ricinos aliejuje – neišsemiama galia: išbandykite jau dabar

Ricinos aliejų žmonės naudoja tūkstančius metų. Sėklose, kurios yra žinomos kaip ricinos pupelės, yra nuodingo fermento, vadinamo ricinu. Tačiau ricinos aliejaus kaitinimo procesas jį neutralizuoja, todėl tokį aliejų galima saugiai naudoti. Pateikiame jums tris naudingiausius ricinos aliejaus panaudojimo būdus: Slopina aknės sukeltus simptomus Aknė yra odos liga, dėl kurios gali atsirasti inkštirų, spuogų ir didelių, skausmingų kitokių veido odos pažeidimų.
2019-10-04

Bananams gresia išnykimas – pavojinga liga naikina vaisius

Labiausiai pasaulyje išplitusios bananų rūšies plantacijos Lotynų Amerikoje buvo pastebėta grybelio padermė, kuri be gailesčio naikina visų mėgstamą augalą. Specialistai Fusarium TR4 aptiko Kolumbijos teritorijoje. Ekspertams kelia nerimą, ar bananai apskritai išliks, nes priemonių kovoti su šia liga kol kas nėra. „Panamos liga“ nekelia pavojaus žmonėms, tačiau geba sunaikinti ištisas bananų rūšis, įskaitant Kavendišo, kuri pasižymi itin lengva priežiūra.
2019-09-01

Pėdų grybeliui – sudie: naudokite 1 itin efektingą produktą

Mes gyvename laikais, kai galime rinktis sveikus, ekologiškus produktus ir sveikatą tausojantį gyvenimo būdą. Propolis – vienas geriausiai žinomų natūralių produktų, kurį iš gamtos žmonėms suneša bitės. Kitaip propolis dar vadinamas bičių pikiu. Propolį derinant su vitaminu C, organizmas kur kas lengviau atlaiko peršalimo ir kitas žiemos sezono ligas, tačiau ši medžiaga pasižymi kur kas platesniu poveikiu, negu peršalimų prevencija arba gydymas.
2019-03-16

Dar nebuvo taip paprasta: nagų grybelio atsikratysite ypač greitai

Grybelinės nagų infekcijos yra viena iš dažniausiai pasitaikančių kojų problemų, su kuriomis susiduria dauguma žmonių. Ši infekcija dažnai sukelia skausmą ir nuovargį, todėl mūsų kojos atrodo nesveikos ir nepatrauklios. Laimei, nagų grybelis gali būti sėkmingai gydomos namuose naudojant natūralias priemones ir mes parodysime, kaip tai padaryti. Antibakterinės savybės turintis obuolių sidro actas gali puikiai išgydyti nagų grybelį.
2019-02-27

Atsikratykite nagų grybelio: prireiks tik šios priemonės

Nagų grybelis, įtrūkę kulnai ir įaugę nagai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių pėdų problemų, su kuriomis susiduria dauguma žmonių. Šios ir kitos sąlygos dažnai sukelia skausmą ir nuovargį, todėl mūsų kojos atrodo nesveikos ir nepatrauklios. Laimei, daugelis pėdų problemų gali būti sėkmingai gydomos namuose naudojant natūralias priemones. Nagų grybelis Antibakterinės savybes turintis obuolių sidro actas gali puikiai išgydyti nagų grybelį.
2018-12-31

Savo kojines kasdien uostęs vyras skubiai išgabentas į ligoninę

Vyras išgabentas į ligoninę dėl išvešėjusios grybelines infekcijos plaučiuose, kurią galimai sukėlė kasdienis savo dvokiančių kojinių uostymas, praneša The Mirror. Pietryčių Kinijoje gyvenantis vyras turėjo įprotį uostyti savo kojines kasdien baigęs darbus. Jis grįždavo namo iš darbo, persirengdavo patogesniais rūbais, o tada su pasimėgavimu uostydavo pradvisusias kojines.
2018-12-15

Žvėrinčiuje šaudynės: baisiausias scenarijus pasitvirtino

Ketvirtadienį spręstas Telšių rajone, Žvėrinčiuje, esančių vilkų likimas pasibaigė tragiškai – gyvūnai nušauti.  Dermatitu užsikrėtę vilkai buvo ir pernai, nors imtasi gydymo, tačiau nesėkmingai – vilkai neišgyveno. Šiemet ligos protrūkiui pasikartojus,Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos liepimu, vilkai buvo nušauti.
2018-11-30

Gėdingą ligą pamiršite: padės 1 priemonė iš virtuvės

Pėdų ir nagų grybelis yra viena iš ligų, kurią galima vadinti nemalonia ar net gėdinga, mat ji ypač išryškėja vasarą, kai imame avėti basutes ir atvirus batelius. Jei norite sėkmingai kovoti su grybeliu, jums gali padėti viena anminė priemonė, kurią tikrai turite namuose: obuolių sidro actas.  Rašoma, kad jis turi antibakterinių savybių, padedančių kovoti su grybelinėmis infekcijomis.
2018-07-10

1 priemonė įveiks grybelį: rasite namuose

Pėdų ir nagų grybelis dažnai vadinamas gėdinga liga, dėl kurios nemalonu avėti atviras basutes ar vasarišką avalynę. Vis dėlto, yra būdų, galinčių padėti kovoti su šia problema.  Vienas tokių yra naminis, nebrangus ir, rašoma pomada.cc, tikrai veiksmingas. Teigiama, kad jis padės sumažinti pėdos ar nago pažeidimą, leis regeneruotis odos ląstelėms net geriau, nei bandant brangius kremus ar priemones.  Sumaišykite vieną šaukštelį amoniako su stikline vandens.
2018-06-28

Specialistė įspėja: šia gėdinga liga užsikrėsti galima net parduotuvėje

Nagų ir kojų grybelis – gana gėdinga problema. Lietuviai neretai mano, kad būtent ši liga yra susijusi su higienos stoka. Tačiau dermatovenerologė Renata Kliunkienė paneigia tokius mitus ir atskleidžia, kas iš tikrųjų sukelia ir kaip tinkamai gydyti vertėtų nagų ir kojų grybelį. Sergantys nagų ar odos grybeliu žmonės dažnai privengia lankytis baseinuose ar pirtyse, nes to gėdijasi.
2018-06-13

Mokslininkai skelbia apie artėjančią pavojingą epidemiją iš ten, kur mažiausiai tikimės

Didžiosios Britanijos mokslininkai atliko tyrimą, kuris nustatė, kad parazituojatis grybelis evoliucionuoja taip greitai, kad netrukus gali tapti atsparus gydymui ir netrukus gali sukelti epidemiją tarp žmonių, gyvūnų ir augalų. Apie mokslo žurnale „Science“ skelbia Londono imperatoriškojo koledžo ir Eksesterio universiteto mokslininkų darbas. Jų manymu, grybelis netolimoje ateityje mutuos į atsparias antibiotikams superbakterijas.
2018-05-20

Darykite tai kasdien: nagų grybelis liks praeityje

Dar kelios savaitės ir galėsime savos kojas papuošti atvira vasariška avalyne. Deja, ne visi laukia šio nuogų pėdų-basučių sezono, nes žiemą, kai kojos buvo paslėptas giliai batuose, visiškai nesirūpino pėdomis, tad artėjančią vasarą ne viena moteris ar vyras pasitinka išsausėjusiomis ir sutrūkinėjusiomis pėdomis, kurias kartais „puošia“ ir grybelinė infekcija.
2018-05-14

Šią populiarią priemonę rasite vonioje: gydo net nagų grybelį

 Ar žinojote, kad burnos skalavimo skystį galima naudoti ne tik gaiviam kvapui palaikyti? Tinklalapis awarenessremedies.com pateikia keletą kitų burnos skalavimo skysčių panaudojimo būdų. 1. Naikina nemalonius kvapus Jei pjaustėte svogūną ar česnaką ir jūsų pirštai atsiduoda šių daržovių aromatais, burnos skalavimo skystis padės juos panaikinti. Jį taip pat galima naudoti virtuvėje ir šaldytuve esančių kvapų eliminavimui.
2018-05-06

Šios priemonės kovoja su gėdinga liga: jas rasite savo namuose

Jei nagas pakeitė spalvą ar deformavosi, jis pakilo nuo odos paviršiaus, didelė tikimybė, jog jis tapo infekuotas. Tai dažniausiai nustatyti padeda juntamas nemalonus skausmas, teigiama awarenessremedies.com. Prakaitas, drėgmė ir karštis – idealios sąlygos nagų grybeliui plisti, o ši infekcija atsiranda dėl dermatofitų. Tai vienas iš grybelio tipų, galinčių atsirasti būtent ant odos, plaukų ir nagų. Dažniausiai diagnozuojama nagų grybelio forma yra taip vadinama atleto pėda.
2018-04-30

3 ingredientai grybeliui gydyti: ligą pamiršite visam laikui

Grybelis – nemaloni liga. Taip pat ji sukelia daug nepatogumų tada, kai atšyla oras ir imame avėti atvirus batelius ar basutes.  Jei nenorite pradėti naudoti brangių hormoninių vaistų arba antibiotikų, pabandykite natūralų būdą, kuris gali padėti atsikratyti grybelio, rašoma womenshealth.com. Jums reikės: 90 procentų etilo alkoholio (100 gramų), vandenilio peroksido (100 gramų), kelių lašelių acto (9 procentų). Gerai išmaišykite spiritą su vandenilio peroksidu.
2018-04-01

Po pasilepinimo SPA – itin nemaloni liga

Rankų ar kojų nagų grybelis – labai nemaloni, bet ypač dažnai pasitaikanti liga. Grybeliu galima užsikrėsti bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje, nes infekcijos sporos tyko visur – spa centre, baseine, vonioje, avalynėje, prausimosi kempinėje ar net patalynėje. Grybeliams daugintis ideali yra drėgna, šilta, tamsi aplinka.
2018-02-28

Kasdien pėdas tepė šia priemone: net 3 problemos išnyko tiesiog akyse

Kiekvienas esame avėję nepatogius batus. Tokius, kurie nuspaudžia kojų pirštus arba kulną. Žinoma, tokiu atveju visada gelbsti pleistras, tačiau ką daryti, jeigu batus tik apsiavėte, tačiau jie jau ėmė spausti?  Yra viena gudrybė, kuri gali padėti susidoroti su skausmu, kurį sukelia nepatogūs, per maži arba tiesiog nauji batai.  Tereikia prieš aunantis batus išsitepti pėdas, pirštelius ir kulnus (vietas, kurios dažniausiai kenčia nuo avalynės) rutuliniu dezodorantu-antiperspirantu.
2018-01-08

Gėdingos ligos atsikratysite namine priemone: prireiks tik 3 ingredientų

Pėdų ir nagų grybelis, sutikite, gėdinga liga. Ypač šiltuoju metų laiku, kai norisi avėti atviras basutes. Tačiau žiemą, kai vis daugiau laiko praleidžiame apsiavę žieminiais batais, susidaro puikios sąlygos grybeliui.  Jei juntate pėdų niežėjimą ir pastebite pirmuosius grybelio požymius, skubėkite išmėginti šią naminę priemonę.  Jums reikės: 2 citrinų, 2 skiltelių česnako, 100 ml vandens. Supjaustykite citriną į gabalėlius, nulupkite česnaką.
2018-01-04

Mišinys grybeliui gydyti: gėdingos ligos lyg nebūta

Šiltuoju metų laiku į dermatologų kabinetus plinta pacientai, norintys gydytis pėdų arba nagų grybelį. Vis dėlto grybelis yra tikrai ne sezoninė liga, todėl pėdų ir nagų būkle privalu rūpintis visais metų laikais.  Jei juntate niežulį arba matote atsiradusius spuogelius ant pirštų, pėdų arba tarpupirščiuose, pats metas imtis priemonių.  Woman.ru skelbia, kad grybelio atsikratyti galima naminėmis priemonėmis.
2017-11-30

Jei vargina makšties uždegimas

Maždaug kas dešimta moteris, besikreipianti į gydytoją ginekologą, skundžiasi įvairios kilmės ir pobūdžio makšties ir išorinių lytinių organų uždegimais. Kai kurioms negalavimai kartojasi, karts nuo karto atsinaujina.
2014-08-30

Nagų grybelis prilimpa ilgam

Daug nepatogumų ir skausmo sukeliančią ligą siūloma gydyti įvairiais būdais. Ir nesvarbu, kuris būdas bus pasirinktas, visais atvejais reikės apsišarvuoti kantrybe. Henrieta Aleknienė VL žurnalistė Nagų grybelį dažnas pastebi tik tada, kai pakinta jų forma, jie tampa negražūs ir juos skauda. Batai darosi nepatogūs ir atrodo lyg sumažėję. Jei užklumpa ši bėda, reikia kuo greičiau kreiptis į medikus, nes gydymas būna ilgas.
2013-12-08

Baltosios nosies sindromas jau pražudė milijonus šikšnosparnių

Ant šikšnosparnių nosių augantis baltasis grybelis, sukeliantis vadinamąjį Baltosios nosies sindromą (angl. „White-nose sindrome“, WNS), Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) pražudė milijonus šikšnosparnių. Grybelis plinta ant šikšnosparnio ausų, sparnų, nosies. Dažniausiai infekcija pasireiškia žiemos miego metu. Nuo WNS jau nudvėsė daugiau nei 7 mln. šikšnosparnių. WNS pirmą kartą užfiksuotas 2006 metais Niujorke. Nuo to laiko grybelis (Geomyces destructans) jau išplito po 22 JAV valstijas.
2013-08-06

Grybelio paveikta mediena – ideali smuikams?

Smuiko garso kokybė priklauso ne tik nuo jį gaminusio meistro, bet ir nuo medienos kokybės. Yra žinoma, kad labiausiai smuikų gamybai tinka nedidelio tankio, bet labai elastinga mediena, kurioje garso bangos gali sklisti labai greitai. Tai, be abejo, žinojo ir garsusis smuikų meistras Antonijus Stradivarijus, kūręs tobulus smuikus septynioliktojo amžiaus pabaigoje – aštuonioliktojo pradžioje.
2012-09-13

Populiarėjantys rūbų mainai: pavojus susirgti ir būti apgautam

„Mainom? Ar kas patiko iš mano garderobo?“ – šie klausimai jau tapo merginų bei moterų, užsiregistravusių internetinėse svetainėse, skirtose keistis savo nebenešiojamais drabužiais, kasdienybe. Užsienio šalyse drabužių mainai tapo vyraujančia tendencija ir pamažu įsitvirtina ir Lietuvoje. Vis daugiau žmonių užsikrečia šia įdomia alternatyva bei įrodo, kad atrodyti ypatingai įmanoma ir neperkant naujų rūbų.

Ko nedaryti vonioje?

Vonioje, atrodytų, galima viskas. Ne vienas žmogus, bijantis draugų kompanijoje net „Tris milijonus“ paniūniuoti, duše traukia arijas ne prasčiau už Liudą Mikalauską (bent jau pats taip galvoja). Vonios veidrodis tampa intymių vietų depiliacijos ir visai neestetiškos tarpdančių švarinimo siūlų procedūros liudininku. Atrodytų, nėra dalykų, kurių negalėtume daryti vonioje. Vis dėlto tai – apgaulinga iliuzija. Kai kurie dalykai – procedūros, kurios gali pakenkti sveikatai – ir čia yra tabu.
2011-09-24

Pataria dermatologė: apie apšašusias lūpas ir pėdų grybelį

Lietuviška vasara vis neleidžia atsipalaiduoti. Labai karštus, sausus orus keičia liūtys ir vėjai. Tokios gamtos permainos kenkia net tik žmogaus psichikai, bet ir jo fizinei sveikatai. Užtat tai palanki terpė grybeliniams ir infekciniams susirgimams. Šį kartą pakalbėkime apie odą. – Kokios dažniausios odos problemos paūmėja tokiu metu? – klausiame klinikos „Asmeda“ gydytojos dermatovenerologės Danutės Mačiulienės? – Odos ligos bet kuriuo metų laiku – aktuali problema.
2011-07-31
Į viršų