grunskienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grunskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grunskienė“.

Grunskienė apie Seimo VSD pranešėjo komisiją: turime atkreipti dėmesį dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai

Dėl pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją tyrusios Seimo komisijos į parlamento etikos sargus pasikreipusi Generalinė prokuratūra siekia atkreipti dėmesį į galimą šios komisijos šališkumą bei kitus įstatymų pažeidimus, sako Nida Grunskienė. „(...) manėme, kad turime atkreipti dėmesį dėl galimo komisijos veiksmų prieštaravimo Konstitucijai, įstatymams ir Konstitucinio Teismo priimtiems sprendimams“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė generalinę prokurorė N. Grunskienė.

Nausėda susitiks su generaline prokurore Grunskiene

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiks su generaline prokurore Nida Grunskiene. Kaip Eltą informavo Prezidentūra, šalies vadovas su N. Grunskiene aptars Generalinės prokuratūros veiklos rezultatus, taip pat problemas, su kuriomis susiduria prokurorai vykdydami jiems Konstitucijos pavestas funkcijas. Dar bus diskutuojama apie tarptautinį bendradarbiavimą, ateities planus tobulinant ir efektyvinant prokurorų veiklą.

Grunskienė: maži atlyginimai demotyvuoja prokurorus

Mažas darbo užmokestis demotyvuoja prokurorus, o didžiulį atotrūkį nuo teisėjų algų ketinama sumažinti tik 2026 metais, sako generalinė prokurorė. „Atlyginimų skirtumas yra neproporcingas, atotrūkis – labai didelis. Apylinkės teismo teisėjo atlyginimas didesnis už generalinio prokuroro“, – trečiadienį per opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ posėdį sakė Nida Grunskienė.

Grunskienė: prokurorų algos kitąmet turi didėti labiau nei numatyta

2024 metais prokurorų algų didinimui turėtų būti skirta apie 16 mln. eurų, o ne 8,6 mln. eurų, kaip numatyta kitų metų biudžeto projekte, sako generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Pasak jos, dėl nedidelių atlyginimų prokurorai palieka darbą, o naujų neateina.  2024-ųjų biudžeto projekte Generalinei prokuratūrai numatyta iš viso 50,3 mln. eurų asignavimų (8,3 mln. eurų daugiau nei šiemet), iš jų atlyginimams – beveik 44,9 mln. eurų (8,6 mln.

Institucijų vadovai mato grėsmes Rusijos karo nusikaltimus tiriantiems pareigūnams

Grėsmė kyla ne tik Rusijoje už akių nuteistiems Sausio 13-osios bylos teisėjams, bet ir dabartinius Rusijos karo nusikaltimus tiriantiems pareigūnams, sako prokuratūros, teisėjų atstovai, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas.

Įtakingiausi tarnautojai: Jauniškis, Grunskienė, Požėla

Lietuvos ekspertai įtakingiausiais šalies tarnautojais laiko Valstybės saugumo departamento vadovą Darių Jauniškį, generalinę prokurorę Nidą Grunskienę ir policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą, rodo penktadienį naujienų portalo „Delfi“ skelbiami apklausos rezultatai. Kasmet skelbiamame įtakingiausiųjų sąraše toliau rikiuojasi prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė, Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Grunskienė sako palaikanti seksualinių nusikaltimų registrą, abejoja dėl jo viešumo

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė sako, jog prokuratūra palaiko seksualinių nusikaltimų registro idėja, tačiau abejoja dėl jo viešumo lygio. „Taip, pirmiausiai, tai mes džiaugiamės, kad atsirado tokia iniciatyva. Mes ją tikrai palaikom. Mes manom, kad tikslinga būtų turėti tokį registrą, bet ar jis turėtų būti viešas, mes dėl to labai dvejojame“, – interviu LRT televizijos laidai „Dienos tema“ antradienį sakė prokuratūros vadovė.

Grunskienė: viešas Bartoševičiaus bylos nagrinėjimas pažeistų vaikų konfidencialumą

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė sako neįsivaizduojanti viešo buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus bylos nagrinėjimo ir sako, kad tai pažeistų nepilnamečių konfidencialumą. „(...) dauguma, sakykime, visos tokios bylos nagrinėjamos  uždaruose posėdžiuose, kadangi tai yra vaikai, vaikų parodymai, o tai yra parodymai, susiję su seksualiniu išnaudojimu.

Bartoševičiaus advokatas galanda kirvį – atskleidė pirmąjį gynybos žingsnį

Generalinei prokuratūrai perdavus Kristijono Bartoševičiaus bylą teismui, buvusio konservatorių Seimo nario advokatas Olegas Šibkovas teigia, jog gynyba teiks bent keletą prašymų. Pirma, prašys perduoti bylą iš Panevėžio į Vilnių. Antra, jau dabar abejojama psichologinių-psichiatrinių ekspertizių patikimumu, nes esą jos atliekamos šabloniškai. Trečia, bus siekiama viešų teismo posėdžių.

Generalinė prokurorė atleido Kunigėlį iš prokuroro pareigų

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį atleido iš prokuroro pareigų Dainių Kunigėlį, pranešė prokuratūra. D. Kunigėlis dirbo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroro pareigose. Jis kontroliavo ikiteisminį tyrimą, o vėliau ir palaikė valstybinį kaltinimą baudžiamojoje byloje, kurioje nukentėjusiuoju buvo pripažintas kunigas Kęstutis Palikša. Dvasininką seksualiniu išnaudojimu apkaltinęs jaunuolis pasisavino 7 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA

Grunskienė apie Bartoševičiaus bylą: atsakė, kad gali būti priimtas sprendimas

Buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus galimo vaikų seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo byloje laukiama ekspertų išvadų, jas gavus galutinius procesinius sprendimus tikimasi priimti liepą, sako generalinė prokurorė Nida Grunskienė. „Šiuo metu laukiama ekspertizių išvadų, kada jos bus gautos, prokuroras įvertins ir priims galutinius sprendimus“, – pirmadienį žurnalistams sakė ji.

Prezidentas su Grunskiene aptarė prokurorų darbo sąlygas

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su generaline prokurore Nida Grunskiene aptarė prokurorų darbo sąlygas. „Generalinės prokurorės iniciatyva įvykusiame susitikime aptartos prokurorų darbo sąlygos, jų atlyginimai Seimo priimtos naujos Valstybės tarnybos įstatymo redakcijos kontekste“, – rašoma Prezidentūros pranešime po prezidento ir prokuratūros vadovės susitikimo. Šalies vadovas susitikime teigė, jog prokurorai atlieka esminį vaidmenį užtikrinant šalyje teisingumo vykdymą.

Nausėda su Grunskiene aptars prokurorų darbo sąlygas

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį per susitikimą su generaline prokurore Nida Grunskiene metu aptars prokurorų darbo sąlygas, BNS nurodė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis. Kaip nurodoma gegužę platintoje prokuratūros veiklos ataskaitoje, prokuratūroje toliau mažėja dirbančių prokurorų, per metus beveik dešimtadaliu išaugo nusikalstamumas, taip pat auga nebaigtų tirti bylų skaičius. Praėjusių metų pabaigoje dirbo 602 prokurorai – dviem dešimtimis mažiau nei 2021-aisiais.

Atnaujintas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamo Palikšos vertimo nepilnametį santykiauti

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė trečiadienį nusprendė atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl  Vilniaus arkivyskupijos kanclerio Kęstučio Palikšos įtariamų seksualinių nusikaltimų prieš tuo metu nepilnamečiu buvusį vaikiną.

Grunskienė: bylose pagal pranešėjų informaciją nustatyta žala – per 86 mln. eurų

Iš viso per ketverius metus pagal pranešėjų pateiktą informaciją buvo pradėti 43 ikiteisminiai tyrimai, teismui perduotose bylose nustatyta žala valstybei, žmonių sveikatai ir aplinkai įvertinta daugiau kaip 86 mln. eurų, sako generalinė prokurorė Nida Grunskienė. „Baigtuose ikiteisminiuose tyrimuose, kurie buvo pradėti pranešėjų suteiktos informacijos pagrindu ir kaltinamaisiais aktais perduoti teismui, nustatyta žala valstybei, žmonių sveikatai ir aplinkai yra per 86 mln. eurų, dar už 2 mln.

Grunskienė: valstybės tarnybos reforma didins atotrūkį tarp teisėjų ir prokurorų algų

Seimui praėjusį ketvirtadienį priėmus valstybės tarnybos reformą, generalinė prokurorė Nida Grunskienė sako, kad dėl to didės atotrūkis tarp teisėjų ir prokurorų darbo užmokesčio. „Priimtas Valstybės tarnybos įstatymas į gerą pusę (keičia prokurorų situaciją – BNS) tikrai ne, tik į blogą pusę, kadangi prokurorai į pirmą etapą nepakliuvo, nepateko kartu su teisėjais.

DIENOS PJŪVIS. Ką rodo pasipylę tyrimai dėl vaikų išnaudojimo? Interviu su prokurore N. Grunskiene

Pedofilijos skandalui krečiant Vilniaus arkyviskupiją, aiškėja naujausia žinia – seksualiai išnaudoti jaunuolį galėjo siekti ir Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Dainius Kunigėlis, kontroliavęs ikiteisminį tyrimą. Pranešama, kad dėl galimai netinkamo prokuroro elgesio ikiteisminį tyrimą pradėjo generalinė prokurorė.
Aktualijos 2023-05-29

Grunskienė tarptautinėje konferencijoje susitiko su Ukrainos prezidentu

Lietuvos generalinė prokurorė Nida Grunskienė praėjusią savaitę Lvive dalyvavo tarptautinėje konferencijoje, kur susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Prokuratūra „Facebook“ paskyroje antradienį pranešė, kad reginys „Susivieniję vardan teisingumo“ vyko kovo 3–5 dienomis. Jo metu V. Zelenskis kvietė sukurti naują tarptautinio bendradarbiavimo formatą teisingumo labui.
Aktualijos 2023-03-07

Generalinė prokurorė apie priekaištus dėl nepaklausto Gorbačiovo: kategoriškai nesutinku

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė sako nesutinkanti su priekaištais prokurorams dėl neišnaudotų galimybių apklausti Sausio 13-osios byloje buvusį Sovietų Sąjungos prezidentą Michailą Gorbačiovą. „Su visa pagarba žuvusiųjų artimiesiems ir suprasdama jų beribį netekties skausmą, kategoriškai nesutinku su šiandien vėl skambančiais priekaištais, neva nebuvo išnaudotos galimybės ikiteisminiame tyrime apklausti tuometinį Sovietų Sąjungos vadovą M. Gorbačiovą“, – feisbuke rašė generalinė prokurorė.
Aktualijos 2022-01-13

Į Seima iškviesta generalinė prokurorė: prašo paaiškinimos dėl galimos pareigūnų prievartos prieš Puidoką

Dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų galimos prievartos prieš Seimo narį Mindaugą Puidoką antradienį į parlamentą kviečiama generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Ją parlamentarai į posėdžių salę kvietė jau praėjusį ketvirtadienį, iškart po kratos M. Puidoko kabinete Seime, tačiau tuomet vietoj generalinės prokurorės atvyko jos pavaduotojas Gintas Ivanauskas.
Aktualijos 2021-06-15

Generalinė prokurorė Grunskienė: prokurorai turi griežčiau kontroliuoti STT ir FNTT

Naujoji generalinė prokurorė Nida Grunskienė sako, kad prokurorai turėtų griežčiau kontroliuoti Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) bei reikalauti iš jų kokybiškesnio darbo. „Prokurorai turėtų būti griežtesni, reikalauti didesnės atsakomybės iš ikiteisminių tyrimų tyrėjų ir jų vadovų“, – interviu BNS sakė prokuratūros vadovė.

Prezidentas į generalinio prokuroro pareigas siūlo Grunskienę

Prezidentas Gitanas Nausėda į generalinio prokuroro pareigas siūlo Panevėžio apygardos prokuratūros vadovę Nidą Grunskienę, pirmadienį pranešė Prezidentūra. N. Grunskienė Panevėžio apygardos prokuratūrai vadovauja nuo 2013 metų, ji turi 28 metų darbo prokurore patirtį, iš jų daugiau nei 10 metų – Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje.
Į viršų