grivina

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grivina“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grivina“.

Nepaisant karo, Ukrainos valiutos atsargos pasiekė rekordinį lygį

Ukrainos valiutos atsargos dėl perlaidų iš užsienio pasiekė aukščiausią visų laikų lygį, penktadienį Kyjive pranešė šios šalies centrinis bankas. Apie tai pranešta Ukrainai jau trečius metus atremiant Rusijos visapusišką invaziją. Anot centrinio banko, valiutos atsargos balandžio 1 d. pasiekė 40,3 mlrd. eurų – tai didžiausias lygis nuo 1991 m., kai Ukraina atgavo nepriklausomybę. Valiutos atsargos – tai lėšos, kurias centrinis bankas paprastai laiko užsienio valiutomis.
2024-04-05

Ukrainos bankas nacionalinės valiutos oficialiam kursui taikys „valdomą lankstumą“

Ukrainos nacionalinis bankas pirmadienio pavakarę paskelbė, jog nacionalinės valiutos grivinos oficialaus kurso reguliavimui nuo spalio 3-osios bus taikomas „valdomo lankstumo“ režimas.
2023-10-03

Okupantai iš bankų pavogtomis grivinomis pirko iš vietinių dolerius

Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidai sako, kad rusai okupuotoje teritorijoje iš bankų pavogtomis grivinomis pirko iš vietinių dolerius, rašo UNIAN.  Anot jo, įsibrovėliai nepavogė jokių ypač reikšmingų sumų, tačiau grivinų buvo daug. „Kai tik okupantai užgrobė teritorijas, pirmiausia jie apiplėšė bankus ir grivina iš principo pas juos atsidūrė pirmą kartą. Todėl šią griviną jie turėjo panaudoti su maksimalia nauda sau“, – sakė jis.
2022-09-04

Ukrainos bankas devalvavo grivinos kursą JAV dolerio atžvilgiu

Ukrainos centrinis bankas ketvirtadienį devalvavo oficialų grivinos kursą JAV dolerio atžvilgiu, kad apsaugotų užsienio atsargas, atsižvelgdamas į Rusijos sukelto karo poveikį ekonomikai. Centrinio banko pranešime teigiama, kad oficialus grivinos kursas devalvuojamas nuo 29,25 grivinos už vieną JAV dolerį iki 36,57 grivinos, siekiant padidinti ukrainietiškų produktų konkurencingumą ir sustiprinti ekonominį stabilumą, kol karas tęsiasi.
2022-07-21

Augant karo pabėgėliui srautui, grivina Lietuvos keityklose pinga

Į Lietuvą dėl karo atvykstant vis daugiau ukrainiečių pabėgėlių, ukrainietiška valiuta prekiaujančios keityklos teigia, jog dėl rizikos yra priverstos supirkti grivinas gerokai pigiau, nes norinčiųjų parduoti daugėja, o pirkėjų beveik neliko. Šiuo metu keityklose už vieną eurą prašoma 85 grivinų, kai vasario 25 dieną nustatytas oficialus Lietuvos banko kursas – 33,7 grivinos už eurą.
2022-03-08

Rinkos nemeluoja: sankcijas Rusijos biržos pasitiko augimu – pabrango ir rublis, ir akcijos

Vladimiro Putino okupantų kariuomenei užpuolus Ukrainą ir pradėjus žudyti jos žmones Vakarų šalys pasmerkė tokius veiksmus. Taip pat ėmėsi naujų sankcijų. Tačiau, panašu, kad jos gerokai per švelnios. Į tai dėmesį atkreipė banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas. Asmeninėje socialinio tinklo paskyroje Vakarų paskelbtas sankcijas ironiškai įdėjo į kabutes.
2022-02-25

Ukrainiečio sukurtas šedevras: fregata iš 17 tūkstančių monetų

29-erių virtuvės šefas Sergejus Knurovas pagamino miniatiūrinį laivą iš įvairiausių ukrainietiškų monetų. Jam sukurti vyrukas sunaudojo net 17 tūkst. monetų, o bures pagamino iš banknotų, rašo odditycentral.com. Pietų Ukrainoje gyvenantis Sergejus laivo statybas pradėjo iš asmeninės kiaulės taupyklės. Tačiau netrukus statybinės medžiagos baigėsi, tad monetas jis pradėjo keisti banknotais. Sužinoję, kur vyras gautas monetas panaudoja, žmonės su džiaugsmu atiduodavo jam smulkiausius pinigėlius.
2014-03-28

Ukrainos ir Rusijos konfliktas: ką tai reiškia Lietuvos ekonomikai

Prieš pusantros savaitės Lietuva neramiai stebėjo įvykius Maidane. Labai tikėtasi, kad vietinis konfliktas išsispręs ir Ukraina pradės atgimimo kelią kaip nauja pro-Europietiška valstybė. Nors rizikos Ukrainoje buvo didelės, Lietuvos verslas šioje rinkoje dar tik pradeda apšilti kojas. 2013 metais Lietuva į Ukrainą eksportavo prekių už 2,92 mlrd. Lt, t.y. 3,5 proc. visos eksportuojamų prekių vertės.
2014-03-05

Ukrainai gresia bankrotas, nepadės net ir Rusijos pinigai

„Rusija finansuoja ne Ukrainos ekonomiką, o karinę operaciją Kijevo gatvėse“, – taip neramumų krečiamai šaliai pažadėtą 15 mlrd. JAV dolerių paskolą LRT.lt apibūdino Ukrainos Rinkos reformų centro prezidentas, buvęs ūkio ministras Vladimiras Lanovojus.
2014-02-20

Naują protestų audrą Ukrainoje gali sukelti smunkanti ekonomika

Ukrainos centrinis bankas apribojo kapitalo judėjimą, grivina smuko 10 proc., kai kur trūkta tvirtos valiutos. Analitikai prognozuoja dar didesnį grivinos smukimą, o neįliejus į ekonomiką kelių milijardų dolerių – ir šalies bankrotą bei naują ekonominę protestų bangą. Dauguma valiutos keitimo punktų Kijeve uždaryti dar penktadienį, kai tik centrinis bankas paskelbė apie smukusį grivinos kursą ir uždraudė atsiskaitymus valiuta su partneriais užsienyje.
2014-02-10
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų