gręžiniai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gręžiniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gręžiniai“.

Siunčia žinią šulinių ir gręžinių savininkams: šiuos tyrimus gali atlikti nemokamai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) kasmet organizuoja šulinių, kurių vandenį maistui naudoja nėščiosios ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, vandens tyrimus, rašoma pranešime žiniasklaidai. Praėjusių metų tyrimų rezultatai rodo, kad penktadalio šulinių ir gręžinių vandenyje nustatyta nitritų ir nitratų koncentracija viršijo normas, todėl toks vanduo nėra saugus vartoti. Primename, kad nuo praėjusių metų lapkričio 1 d. nėščiosios ir kūdikius iki 6 mėn.
2024-04-19

Žmonės bijo naujų sąskaitų už vandenį – registruoja privačius gręžinius

Valdininkai įtaria, kad net pusė gręžinių yra nelegalūs ir siūlo trejų metų terminą legalizuotis. Vėliau Aplinkos ministerija siūlo gręžinius perduoti savivaldybėms. Kaip žmonėms būtų atlyginta už jų gręžinius, dar neaišku, tačiau gyventojai jau nerimauja, kad iki šiol neskaičiavę, kiek sunaudoja vandens, neteks ne tik savo gręžinių, bet ir bus priversti susimokėti už kiekvieną vandens litrą. Lazdijų rajone gyvenanti Janina sodyboje turi šulinį, tačiau jo ūkio poreikiams nepakanka.

Skalūninės dujos: kas tai per pabaisa, gąsdinanti „Gazprom“?

„Amerikietišku stebuklu“ vadinamos skalūninės dujos gali tapti tikra alternatyva tradicinėms dujoms. Ar tai reikštų „Gazprom“ monopolijos pabaigą? „Vedomosti“ siūlo pasigilinti į skalūninių dujų istoriją, revoliuciją ir problemas. Amerikietiškas stebuklas Skalūninėmis dujomis Jungtinėse Valstijose domėjosi seniai: pirmasis komercinis dujų gręžinys suakmenėjusiame molyje buvo išgręžtas Niujorko valstijoje dar 1821 metais, bet toks gręžinys duodavo per mažai dujų, kad darbai atsipirktų.
2012-09-25

Mokslininkai: Afrikoje yra daug gruntinio vandens

Mokslininkai teigia, kad labai sausu laikytame Afrikos žemyne iš tikrųjų yra didžiulis kiekis gruntinio vandens, praneša BBC. Pasak jų, bendras požeminio vandens kiekis Afrikoje yra 100 kartų didesnis nei antžeminio. Mokslininkai tai išsiaiškino pirmą kartą sudarę detalų visą žemyną apimantį požeminių vandens telkinių žemėlapį. Didžiosios Britanijos mokslininkai pasinaudojo jau esamais hidrogeologiniais žemėlapiais ir 283 vandeningo požeminio sluoksnio tyrimų rezultatais.
2012-04-20

Po jūros dugnu aptikti paslaptingi mikrobai

Gerai žinoma, kad gyvybė egzistuoja atšiauriose vietose – stingdančiame poliariniame lede ar deginančiose hidroterminėse angose. Dabar mokslininkai aptiko mikrobų, klestinčių didžiulėje, karštoje ir uolėtoje aplinkose, esančioje Žemės plutoje, po vandenyno dugnu, rašo LiveScience.com. Kaip jauką naudojant geležies turinčias uolienas, mokslininkams pavyko surinkti keletą šių organizmų pavydžių. Šios uolienos buvo patalpintos į specialias stebėjimų sistemas, įrengtas po Ramiojo vandenyno dugnu.
2011-05-06

Kelionė gilyn į Žemės mantiją

Jei žmonės sugebėtų pasiekti Žemės mantijos uolienas, tai prilygtų uolienų iš Mėnulio parsigabenimui ir jų tyrimui. Tikslas pasiekti Žemės mantiją neprilygtų kelionei iki Žemės centro, bet būtų pats giliausias kada nors žmogaus išgręžtas gręžinys. Toks gręžinys jau planuojamas. Mokslininkai tikisi prasigręžti per kelių kilometrų storio Žemės plutą iki karštos mantijos ir pirmą kartą gauti jos uolienų pavyzdžių.
2011-03-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų