gimdymai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gimdymai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gimdymai“.

Sovietmečiu gimdyvėms statė klizmas, ištepdavo jodu, o vyrai laukdavo po langais: kaip viską ištvėrė?

Statomos klizmos, specialus krūtų spenelių apruošimas, artimųjų nebuvimas šalia, gimdymas priverstine padėtimi – tai dabar ne vieną jauną moterį išgąsdintų, tačiau būtent taip gimdymai vykdavo sovietmečiu. Ilgametę patirtį turinčios akušerės dalijasi prisiminimais, darbo gimdykloje kasdienybe sovietmečiu ir pirmaisiais nepriklausomybės metais.

Gimdymų skyriai liks tik didžiuosiuose miestuose? Viceministrė atkerta – Lietuvai reikia Skandinavijos lygio paslaugų

Jau kuris laikas opozicijai ir medikų bendruomenei keliant triukšmą dėl ruošiamos sveikatos pertvarkos galimų pasekmių, sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė atkirto, kad jų baimės yra nepagrįstos. Ji priminė, kad dabar uoliai stabdyti reformą nusiteikę opozicijos atstovai, negailintys kritikos ir dėl uždaromų gimdymo skyrių, patys nustatė šių paslaugų kartelę. Tiesa, viceministrė kartu neatmetė, kad rodikliai ne tik akušerijos paslaugoms dar aukštės.

Nereikėjo ir reformos: uždaromas už 1 mln. eurų renovuotas Trakų ligoninės Akušerijos skyrius

Neseniai beveik už 1 mln. eurų renovuotas Trakų ligoninės Akušerijos skyrius nuo gegužės uždaromas, nes trūksta privalomų gimdymų skaičiaus. Medikai teigia nesuprantantys tokio sprendimo, savivaldybės meras apgailestauja, bet sako nieko negalįs padaryti, nes Valstybinė ligonių kasa, vykdydama Vyriausybės nutarimą, nutraukia jo paslaugų finansavimą.
Aktualijos 2022-04-22

Vilniaus medikės atvirumas sukrečia: moterys mirties loteriją renkasi pačios

Nors gimdymas namuose jau yra įteisintas Lietuvoje, tačiau neseniai gautas pranešimas apie Kaune vykusį gimdymą namuose išgąsdino visuomenę. Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikos Naujagimių skyriaus vedėja gydytoja neonatologė Ingrida Pilypienė sako, kad vienareikšmiškai gimdymo namuose įvertinti negalima. Sunku vertinti Gydytoja Ingrida Pilypienė pasakoja, kad gimdymo namuose atvejai būna patys įvairiausi. „Gali būti įvairios situacijos.
2019-03-14

Panevėžio prokurorai ir toliau tiria neteisėtą veiklą priimant gimdymus namuose

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai, patikrinę ikiteisminio tyrimo dėl neteisėtos veiklos priimant gimdymus namuose bylą, nustatė, kad pradinėje šio tyrimo stadijoje nebuvo pakankamai kryptingai ir nuosekliai planuojami ir atliekami tyrimo veiksmai rašoma pranešime spaudai.

K. Lančinskas: policijai neįdomu, kur moterys gimdo – miške, po tiltu ar namie

 Vilniaus policijos vadovas teigė, kad policijai svarbūs atvejai, kai moterys rizikuodamos savo vaikų sveikata gimdo namuose, neteisėta pribuvėjų veikla. K. Lančinskas pastebėjo, kad Lietuvoje visiems galioja Baudžiamojo proceso kodeksas tyrimo metu renkant tyrimo įrodymus. „Kadangi režisierė (Inesa Kurklietytė – aut. past.) nesutiko, kad pas ją būtų atlikta krata, teisėsaugininkai gavo teismo leidimą ir padarė kratą norėdami suteikti tyrimui reikalingos medžiagos.
Į viršų