gazos ruožą

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gazos ruožą“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gazos ruožą“.

Iranas užgrobė su Izraeliu susijusį laivą, izraeliečių kariuomenė perspėjo dėl pasekmių

Izraelio kariuomenė šeštadienį perspėjo Iraną dėl konflikto regione eskalavimo pasekmių, po to, kai Teheranas paskelbė Persijos įlankoje užgrobęs su Izraeliu susijusį laivą. „Iranas atsakys už tolesnį situacijos eskalavimą“, – pareiškime teigė kariuomenės atstovas spaudai kontradmirolas Danielis Hagari. Šeštadienį Irano revoliucinė gvardija užgrobė su Izraeliu susijusį konteinerius gabenantį laivą Persijos įlankoje, pranešė valstybinė iraniečių žiniasklaida.
2024-04-13

Po atakų padegamaisiais balionais Izraelis smogė Gazos Ruožui

Izraelis praeitą naktį surengė aviacijos smūgių islamistų judėjimo „Hamas“ taikiniams Gazos Ruože, atsakydamas į padegamųjų balionų leidimą iš palestiniečių anklavo, sukėlusių gaisrų žydų valstybės pietinėje dalyje, anksti šeštadienį pranešė kariškiai. „Atsakydami į nuolatinį padegamųjų balionų leidimą iš Gazos į Izraelį visą dieną, Izraelio gynybos pajėgų naikintuvai ką tik smogė vienam „Hamas“ kariniam kompleksui ir raketų leidimo vietai“, – sakoma izraeliečių kariuomenės pranešime.
2021-08-07

Bidenas žada padėti „atstatyti“ Gazos Ruožą, reikalauja dviejų valstybių sprendimo

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) penktadienį pažadėjo padėti organizuoti pastangas atstatyti Gazos Ruožą ir sakė, kad Palestinos valstybės įkūrimas greta Izraelio yra „vienintelis atsakymas“ į konfliktą. J. Bidenas taip pat pareiškė paraginęs izraeliečius nutraukti „kovas tarp bendruomenių“ susirėmimų židiniu tapusioje Jeruzalėje.
2021-05-22

Gazos Ruože žuvo daugiausiai palestiniečių nuo susirėmimų pradžios

Gazos Ruože per Izraelio sekmadienį surengtus antskrydžius žuvo mažiausiai 33 palestiniečiai, įskaitant aštuonis vaikus, ir tai yra didžiausias vienos paros aukų skaičius nuo bombardavimo pradžios prieš beveik savaitę, pranešė vietos valdžia.
2021-05-16

Gazos Ruožo kovotojai paleido dar dešimtis raketų į Izraelio pietinę dalį

Gazos Ruožo kovotojai antradienį paleido dar apie 40 raketų į Izraelio pietinę dalį, kur buvo lengvai sužeisti mažiausiai du žmonės, pranešė dienraštis „The Times of Israel“. Kaip pranešama, raketos taip pat apgadino pastatų pietiniuose Ašdodo ir Aškelono miestuose.
2021-05-11

„Hizbollah“ ir „Hamas“ vadovai susitiko aptarti Izraelio ir arabų valstybių ryšių

Izraeliui priešiškų Libano sukarinto judėjimo „Hizbollah“ ir palestiniečių judėjimo „Hamas“ lyderiai susitiko aptarti diplomatinių santykių normalizavimo tarp žydų valstybės ir arabų šalių, sekmadienį pranešė žiniasklaida. Judėjimų lyderiai akcentavo „pasipriešinimo [Izraeliui] ašies stabilumą“, pranešė „Hizbollah“ televizija „al Manar“, kuri nenurodė, kur ir kada įvyko susitikimas.
2020-09-06

Surengtas antskrydis: Izraelis atakavo „Hamas“ bazę

Izraelio aviacija ketvirtadienį paryčiais atakavo palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ bazės bunkerius. Antskrydis surengtas po to, kai iš šios teritorijos pirmą kartą nuo gegužės pradžios buvo paleista raketa, pranešė žydų valstybės kariškiai. Izraelio karo lėktuvai atakavo „požeminę infrastruktūrą“ bazės teritorijoje Gazos Ruožo pietuose, rašoma kariškių išplatintame pranešime.
2019-06-13

„Eurovizijos“ transliacijos metu – programišių smūgis: sukėlė tikrą sąmyšį

Izraelyje kompiuteriniams įsilaužėliams antradienį pavyko per „Eurovizijos“ pirmojo pusfinalio transliaciją internetu paleisti melagingą perspėjimą apie neva gresiančią raketų ataką, o šalies visuomeninis transliuotojas dėl šio incidento apkaltino Gazos Ruožą kontroliuojantį islamistų judėjimą „Hamas“. Transliuotojui KAN rodant Tel Avive vykusį renginį pasirodė palydovinė šio miesto nuotrauka, ant kurios buvo pavaizduotas dūmų debesis, iš kurio buvo galima suprasti, kad įvyko raketos smūgis.
2019-05-15

Izraelis po sprogimų pasienyje smogė taikiniams Gazos Ruože

Palestiniečiams vėlų šeštadienio vakarą apmėčius sprogstamaisiais užtaisais Gazos Ruožą ir Izraelį skiriančią sieną, Izraelio kariuomenė ankstų sekmadienio rytą surengė antskrydžius prieš islamistų judėjimo „Hamas“ pozicijas Gazoje. Tuo tarpu Gazos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog mirė per susirėmimus su Izraelio pajėgomis anksčiau sužeistas palestinietis.
2019-03-24

Gazos Ruožo pajėgų smūgiai grasina sužlugdyti taikos pastangas

Gazos Ruože atsinaujinęs smurtas grasina sužlugdyti pastangas užbaigti daug mėnesių trukusius neramumus, Izraelio aviacijos smūgiams užmušus tris palestiniečius ir sunaikinus islamistų judėjimo „Hamas“ televizijos pastatą, o palestiniečių kovotojų leidžiamoms raketoms antradienį nusinešus mažiausiai vieno žmogaus gyvybę.
2018-11-13
REKLAMA
REKLAMA

Izraelio premjeras „Hamas“ grasina „labai stipriais smūgiais“

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu po naujo smurto Gazos Ruožo pasienyje sekmadienį pagrasino „labai stipriais smūgiais“ šią teritoriją kontroliuojančiam palestiniečių islamistų judėjimui „Hamas“. „Hamas“, regis, nesuprato žinutės – jei šios atakos nesiliaus, jie bus sustabdyti kitokiu būdu, labai, labai stiprių smūgių forma“, – per savaitinį vyriausybės posėdį sakė B. Netanyahu.
2018-10-14

Po aviacijos smūgių „Hamas“ skelbia su Izraeliu pasiekęs susitarimą dėl paliaubų

Izraelio kariškiai Gazos Ruože šeštadienį surengė didžiausius nuo 2014 metų karo aviacijos smūgius, per kuriuos žuvo du palestiniečiai, o iš islamistų judėjimo „Hamas“ kontroliuojamos teritorijos į Izraelio pietinę dalį buvo paleista raketų ir minosvaidžių sviedinių, tačiau „Hamas“ tvirtina, jog vėliau, tarpininkaujant Egiptui, buvo pasiektas susitarimas dėl paliaubų.
2018-07-15

Aktorė Portman pareiškimas nustebino pramogų pasaulį

JAV aktorė Natalie Portman, šįmet pelniusi žydų Nobelio premija vadinamą apdovanojimą, paskelbė, kad birželį numatytoje jo įteikimo ceremonijoje Jeruzalėje nedalyvaus protestuodama prieš Izraelio premjero politiką.
2018-04-21

Pasaulis stebi su siaubu: Gazos ruože – kruviniausios dienos

Palestiniečiai šeštadienį rengiasi naujiems protestams ankstesnės dienos didelės demonstracijos, peraugusios į susirėmimus, per kuriuos Izraelio pajėgos nukovė 16 žmonių. Penktadienio neramumai tapo kruviniausia diena nuo 2014 metais Gazos Ruože vykusio karo. Demonstrantai pradėjo grįžti į greta sienos su Izraeliu plytintį palapinių miestelį ir sieks tęsti protestą, planuojamą rengti šešias savaites.
2018-03-31

Paviešino paslaptingojo dailininko nupieštą D. Trumpą

Ar gatvės menininkas Banksy (Banksis) vėl kirto pažįstamai teritorijai? Du piešiniai, kuriuose pavaizduotas prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), penktadienį, atsirado ant Izraelio statomos Vakarų Kranto sienos, netoli viešbučio, kurį paslaptingasis menininkas apipaišė anksčiau šiais metais. Naujieji piešiniai, panašūs į Banksy ankstesnius piešinius, atsirado pakrašty Betliejaus, Palestinos miesto kur siena yra pastatyta iš milžiniškų cemento blokų.
2017-08-04

Vakarų Kranto gyvenvietėje palestinietis nudūrė tris žydus

Vienoje iš žydų nausėdijų okupuotame Vakarų Krante į namus įsilaužęs palestinietis penktadienį peiliu subadė keturis izraeliečius, tris jų – mirtinai, pranešė Izraelio kariškiai. Išpuolis į šiaurę nuo Ramalos esančioje Neve Cufo gyvenvietėje įvykdytas po visą dieną trukusių palestiniečių protestuotojų ir Izraelio pajėgų susirėmimų dėl naujų saugumo priemonių Jeruzalės Šventyklos kalno komplekse. Per susirėmimus Jeruzalėje ir Vakarų Krante žuvo trys palestiniečiai, dar šimtai buvo sužeisti.
2017-07-22

Turkija skelbia apie pokyčius santykiuose su Izraeliu

Turkija ir Izraelis sutiko sparčiai siekti susitarimo, kad būtų normalizuoti santykiai, smarkiai pašliję dėl 2010 metais įvykusio incidento, penktadienį paryčiais paskelbė Turkijos užsienio reikalų ministerija po derybų Londone. „Darbo grupės padarė pažangą, siekdamos galutinai suderinti susitarimą ir užkamšyti spragas, taip pat susitarė, kad ta sutartis bus priimta per artimiausią susitikimą, kuris bus surengtas labai greitai“, – sakoma URM pranešime.
2016-04-08

Prie lenktynių, kas dar sukritikuos Belgijos lyderius, prisijungė Izraelio žvalgyba

Izraelio žvalgybos ministras trečiadienį apkaltino Belgijos lyderius aplaidumu, tinkamai nereagavusius į musulmonų radikalų keliamą grėsmę šalyje, ir tapo antru ministrų kabineto nariu, užsipuolusiu Belgijos valdžią po kruvinų išpuolių Briuselyje.
2016-03-23

Izraelis tariasi dėl santykių su Turkija normalizavimo

Izraelis ir Ankara pasiekė „supratimą“ dėl būtinybės normalizuoti santykius, pašlijusius nuo 2010 metais žydų valstybės pajėgų surengto reido Turkijos laive, plaukusiame į Gazos Ruožą, ketvirtadienį pranešė vienas Izraelio pareigūnas. Tame memorandume, parengtame per slaptą susitarimą Šveicarijoje, Izraelis raginamas sumokėti kompensacijas to reido aukų šeimoms, gražinti į darbą savo pasiuntinius ir pradėti derybas dėl dujų eksporto į Turkiją, sakė neįvardytas pareigūnas.
2015-12-18

Vakarų Krante nušauta izraeliečius mėginusi subadyti palestinietė

Palestinietė, pirmadienį mėgino smogti peiliu izraeliečiams saugumo pareigūnams viename patikros poste okupuoto Vakarų Kranto šiaurėje, bet buvo nušauta, pranešė pareigūnai. Pareigūnai paleido įspėjamuosius šūvius, kai pastebėjo prie patikros posto, esančio prie Kalkilijos miesto, einančią moterį, kuri laikė peilį. Palestinietė buvo nušauta, kai nepakluso nurodymui sustoti, nurodė Izraelio gynybos ministerija.
2015-11-09

Gazos ruožo atstatymo paradoksas

 Spalį Kaire susirinkę tarptautinės bendruomenės atstovai – Norvegija, JAV, Kataras, kitos šalys ir Europos Sąjunga – pažadėjo skirti net 5,4 milijardo JAV dolerių Gazos Ruožui atstatyti. Šių metų vasarą Izraelio vykdyta operacija „Apsauginė riba“ (Protective edge) ir taip prastą Gazos Ruožo infrastruktūrą dar labiau suniokojo, taip pat žuvo per 2000 žmonių.
2014-11-03

Gazos Ruožas: problema su išeitimi, nepatogia Izraeliui

Ant Gazos Ruožo gyventojų nuo liepos pradžios krenta bombos: prasidėjus Izraelio vykdomai operacijai „Apsauginė riba“ (angl. Protective edge), žuvusių palestiniečių skaičius jau viršijo 700, sužeistų – 4000. Izraelis teigia, kad taip norima sustabdyti Gazos Ruožą valdančios „Hamas“ į jo teritoriją leidžiamas raketas, kurios iki šiol Izraelyje sužeidė dešimt žmonių ir vieną užmušė.
2014-07-28

Izraelio bombardavimo Gazos Ruože aukų padaugėjo iki 230

Izraelio tankų ugnis ketvirtadienį nusinešė dar trijų žmonių gyvybes Gazos Ruože, pranešė medikai, o jau dešimt dienų vykstančio bombardavimo aukų bendras skaičius išaugo iki 230. Gazos Ruožo greitosios pagalbos tarnybos atstovas Ashrafas al Qudra (Ašrafas Kudra) sakė, kad trys kiek vyresni nei 20 metų vyrai žuvo pietiniame Rafaho mieste prieš 10 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Dar septyni žmonės žuvo per bombardavimą praeitą naktį.
2014-07-17

Tęsiasi Gazos Ruožo kontrpuolimas

Nauji Izraelio aviacijos smūgiai trečiadienį Gazos Ruože pareikalavo dar kelių žmonių gyvybių, pranešė medikai, o bendras Izraelio operacijos palestiniečių anklave aukų skaičius padidėjo iki 203. Per smūgį vienam namui pietiniame Rafaho mieste žuvo du vyrai, greitosios pagalbos tarnybos atstovas Ashrafas al Qudra (Ašrafas Kudra) sakė naujienų agentūrai AFP. Per kitą antskrydį žuvo jaunuolis, kuris, anot incidento liudininkų, buvo džihadistas kovotojas.
2014-07-16

Paliaubų nebus: „Hamas“ atmetė Egipto siūlymą

(13.52) Izraelis išplės jau savaitę vykdomą karinę kampaniją Gazos Ruože, jeigu tą anklavą valdantis islamistų judėjimas „Hamas“ atsisakys priimti Egipto pasiūlytą paliaubų planą, antradienį perspėjo premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus). „Jeigu „Hamas“ nepriims paliaubų pasiūlymo – ir šiuo metu man taip atrodo – Izraelis turės visą tarptautinį legitimumą išplėsti savo karinius veiksmus (Gazos Ruože), kad pasiektų būtiną ramybę“, – B.Netanyahu pareiškė per bendrą spaudos ko...
2014-07-15

„Apsauginė riba“: trečioji Izraelio operacijos Gazos Ruože diena

Per Izraelio antskrydžius Gazos Ruože ketvirtadienį, trečią plečiamos karinės operacijos dieną, žuvo 20 žmonių, tarp jų – keturios moterys ir keturi vaikai, pranešė medikai. Bendrai per antradienį pradėtą izraeliečių operaciją „Apsauginė riba“ („Protective Edge“), kuria siekiama nutraukti Izraelio teritorijos apšaudymą raketomis ir kuri yra didžiausia karinė kampanija prieš Gazos Ruožą nuo 2012 metų, jau žuvo 70 žmonių.
2014-07-10

Izraelis kontratakuoja „Hamas“ pozicijas: pradėta plataus masto antiteroristinė operacija

17 val. 34 min. Izraelio saugumo kabinetas antradienį davė nurodymą mobilizuoti 40 tūkst. rezervo karių galimam Gazos Ruožo puolimui, pranešė Izraelio žiniasklaida. Sprendimas priimtas per didžiausią padėties paaštrėjimą nuo 2012 metų lapkričio, kai palestiniečių kovotojai leido raketas į pietinę Izraelio dalį ir Izraelio karo lėktuvai atakavo Gazos teritoriją. 11 val. 31 min.
2014-07-08

Egipto policijos nuovadoje rastas pasikoręs amerikietis

 Egipto Sueco kanalo Ismailijos miesto policijos nuovadoje sekmadienį buvo rastas pasikoręs amerikietis, pranešė šalies saugumo pareigūnai. Jie pridūrė, kad 55 metų Jameso Henry (Džeimso Henrio), kuris nurodė esąs į atsargą išėjęs karininkas, lavonas po pietų buvo rastas Ismailijos Avalo policijos nuovadoje. Pasak pareigūnų, manoma, kad amerikietis, kuris rugpjūčio mėnesį buvo sulaikytas už komendanto valandos pažeidimą, nusižudė.
2013-10-13
Į viršų