garantijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „garantijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „garantijos“.

Seimo komitetas – už didesnes garantijas pareigūnams ir tarnautojams

Seime kelią skinasi Trišalės tarybos iniciatyva nustatyti atlygį ir kitas sąlygas pareigūnams ir tarnautojams, kurie būtų pasitelkiami valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.  Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, pirmadienį svarstydamas Civilinės saugos įstatymo pataisas, Trišalės tarybos siūlymams pritarė bendru sutarimu.  „Įvesta daug saugiklių, kad darbuotojai jaustųsi turėdami aiškias socialines garantijas“, – teigė komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Aktualijos 2022-12-05

Nuspręsta: kompensacijos už šildymą bei kitos socialinės išmokos ir toliau bus skiriamos nevertinant turto

Valstybės kompensacijos už šildymą bei kitos socialinės išmokos dar dvejus metus – iki 2024 metų balandžio pabaigos – bus skiriamos nevertinant į jas pretenduojančių žmonių turto. Seimas ketvirtadienį priėmė tokias Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas: už balsavo 122 Seimo nariai, prieš bei susilaikiusių nebuvo.
2022-05-19

Ukrainos branduolinė pamoka: nepasitikėti Rusijos saugumo „garantijomis“

Rusija melavo siūlydama saugumą mainais už Ukrainos branduolinius ginklus, „Politico“ sakė buvęs Kijevo branduolinis derybininkas. Neleiskite, kad tai pasikartotų, perspėja jis. Maždaug prieš 30 metų Ukraina mainais į taikos pažadus iš Maskvos Rusijai perdavė visus savo branduolinius ginklus. Vakarų valstybės tarpininkavo susitarimui. Pažadai pasirodė esą tušti. Dabar, Jurijus Kostenko bijo, kad istorija gali pasikartoti.
2022-02-27

Prezidentas: turime gauti garantijas, kad Rusijos kariai bus patraukti iš Baltarusijos

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Maskva turi duoti visas garantijas, kad po pratybų patrauks iš Baltarusijos ten sutelktus 45 tūkst. karių kartu su karine technika.  Šį klausimą prezidentas žada akcentuoti ir penktadienį dalyvaudamas Miuncheno saugumo konferencijoje. „Taip pat noriu kalbėti ir tą šiandien akcentavau, kad sukaupta labai daug karinės technikos ir 45 tūkst. kariškių Baltarusijoje.
Aktualijos 2022-02-17

Putinas nori nedelsiant pradėti derybas su NATO dėl saugumo garantijų

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Suomijos vadovui Sauli Niinisto antradienį pareiškė norįs „nedelsiant“ pradėti derybas su JAV ir NATO dėl saugumo garantijų, pranešė Kremlius.
2021-12-14

Epidemiologė apie galimybių pasą: „Jis nėra ir nebus nei „šventa karvė“, nei garantijų rinkinys“

Koronavirusas Lietuvoje vėl siaučia. Kasdien fiksuojama vis daugiau naujų užsikrėtimų. Nuo pirmadienio šalyje įsigaliojo ir tvarka, pagal kurią į daugelį vietų asmenys gali patekti tik su galimybių pasu. Vieni šį sprendimą giria, kiti – peikia. Epidemiologė Rolanda Lingienė savo „Facebook“ paskyroje taip pat pasidalijo mintimis, kurios susijusios su viruso plitimu ir galimybių pasu.

Vyriausybė pritarė siūlymui gerinti karių socialines garantijas

Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis būtų gerinamos karių socialinės garantijos. Pagal Krašto apsaugos ministerijos rengtas Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas, karius tik iš dalies aprūpinus maistu, jiems būtų mokama kompensacija už maitinimosi išlaidas.  Pakeitus įstatymą, jiems būtų sudarytos galimybės sumokėti tik už maisto produktų kainą. Dėl įstatymo pataisų dar turės balsuoti Seimas.
Aktualijos 2021-04-28

Kukuraitis ir profsąjungos pasirašė kolektyvinę sutartį

Penkios profesinių sąjungų organizacijos bei socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis penktadienį pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį, pagal kurią padidintas bazinės pareiginės algos dydis, o profesinių sąjungų nariams užtikrinamos papildomos garantijos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pranešė, kad Vyriausybė įsipareigojo bazinį pareiginės algos dydį kitais metais pakelti 1 euru – nuo 176 iki 177 eurų.
Aktualijos 2020-10-16

Putinas iš JAV nori garantijų: ragina apsikeisti įsipareigojimas nesikišti į rinkimus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį paragino palaikyti glaudesnius ryšius su JAV informacinių ir ryšių technologijų srityje, taip pat įsipareigoti nesikišti į abiejų valstybių rinkimus. Remiantis Kremliaus pareiškimu, V. Putinas paragino šalis „apsikeisti garantijomis, kad nebus kišamasi į viena kitos vidaus reikalus, įskaitant rinkimus, be kita ko, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas“, taip pat „perkrauti“ dvišalius santykius šiame sektoriuje.
2020-09-25

Šapoka: Lietuva ketina naudotis EIB kuriamu garantijų fondu

Euro grupei ketvirtadienį sutarus dėl papildomų finansinių priemonių kovoje su koronoviruso krizės pasekmėmis, Lietuva pirmiausiai ketina pasinaudoti Europos investicijų banko (EIB) iniciatyva kuriamu 25 mlrd. eurų vertės Europos garantijų fondu, teigia finansų ministras Vilius Šapoka. „Didžiausią dėmesį šiuo metu skirstime EIB iniciatyvai. Tam, kad būtų aiškios visos sąlygos, jau esame pradėję technines konsultacijas.
Aktualijos 2020-04-10
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus rajono savivaldybė neigia ministro žodžius, neteikė garantijų dėl premjero kelio

Vilniaus rajono savivaldybė pripažino neteikusi jokių garantijų dėl to, kad Upės gatvė Smiglių kaime Vilniaus rajone, kur gyvena premjeras, bus išasfaltuota iki šių metų pabaigos, nes įstatymai nenumato tokios būtinybės.  „Šiuo metu galiojantys teisės aktai nenumato garantijų teikimo būtinumo ar garantijos formų dėl lėšų įsisavinimo.

Trumpas nori peržiūrėti pagalbos Ukrainai programą: nori, kad visi sąžiningai mokėtų savo dalį

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paprašė savo nacionalinio saugumo komandos peržiūrėti pagalbos Ukrainai programą saugumo srityje, pagal kurią Vašingtonas ketina papildomai skirti 250 mln. dolerių (226 mln. eurų), praneša leidinys „Politico“, remdamasis Baltųjų rūmų administracijos aukšto rango pareigūnu.
2019-08-29

Sirijos opozicija prakalbo apie politinį dialogą

Sirijos opozicijos vyriausiasis derybininkas Nasras al Hariri ketvirtadienį duodamas interviu naujienų agentūrai AFP paragino atnaujinti JAV vadovaujamas taikos derybas ir pripažino, kad sukilėliai patyrė „reikšmingų karinių pralaimėjimų“. Sirijos derybų komisijos vadovas taip pat tikino, kad opozicija „nepralaimėjo karo“, draskančio jo šalį nuo 2011-ųjų, ir nesureikšmino galimybės, kad režimas gali užpulti Sirijos šiaurės vakaruose esantį Idlibą, paskutinę svarbią sukilėlių tvirtovę.
2018-07-27

Būtina prisiminti: štai, kas jums priklauso, kai jus atleidžia iš darbo

Naujasis Darbo kodeksas įnešė pokyčių ne tik darbo, bet ir socialinės apsaugos srityje. Kokios išmokos priklauso atleistam darbuotojui? Ar jis bus apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu? Kokios reikšmės tam turi pagrindas, kuriuo oficialiai nutraukiama darbo sutartis? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Vilniaus universiteto Teisės klinikos konsultantė Sandra Čergelytė.
2018-05-08

Apie įmones, kurių pavadinimas – kaip balandžio pirmosios pokštas

Nemažai šalies verslininkų savo įkurtos įmonės pavadinime deklaravę patikimumą, solidumą, garantijas ar net pelną, šiandien, matyt, mielai šūktelėtų „Apgavau! Su balandžio pirmąja!“ Apie žadėjusias, bet neištęsėjusias įmones kalba verslo rizikingumo vertinimo bendrovės „Creditreform Lietuva“ specialistai.
2017-03-31

Rūta Vainienė. Mokesčiai – tikri, garantijos – miražas!

Tarptautinės institucijos Lietuvai turi daug priekaištų dėl per didelio darbo pajamų apmokestinimo. Nepaisydama nuolatinio baksnojimo, valdžia nusprendė šią Lietuvos bėdą dar pagilinti, galutinai įsodrindama asmenis, vykdančius individualią veiklą. Šiuo metu 15 procentų gyventojų pajamų mokestis ir 9 procentų sveikatos draudimo įmokos taikomas kone visoms be išimties veikloms. Net verslo liudijimo minimali „kaina“ apskaičiuota, remiantis GPM nuo minimalios algos.

Lietuva to negali pramiegoti: ES skiria didžiulį finansavimą inovatyviems Baltijos šalių verslams

Šiandien Europos investicijų fondas (EIF) ir Suomijos „Pahjola“ bankas (OP finansų grupės dalis) pasirašė garantijos suteikimo susitarimą dėl 150 mln. eurų, kuriuos skirs inovatyvaus smulkaus ir vidutinio verslo paskoloms Suomijoje, Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje. Šis susitarimas finansuojamas Europos strateginių investicijų fondo (EFSI), kuris įsteigtas įgyvendinant Europos Komisijos „Investicinį planą“ Europai.
2016-03-30

Baigiasi valdininkų aukso dienos: ateina reformos

Savivaldybėse, ministerijose ir joms pavaldžiose įstaigose Lietuvoje dirba kelios dešimtys tūkstančių valstybės tarnautojų. Stabilų atlyginimą, dideles socialines garantijas, pavyzdžiui, išeitines kompensacijas, turintys valdininkai kol kas jautėsi tarsi užutėkyje tarp sraunių darbo kodekso pasikeitimų ir naujo socialinio modelio kūrėjų užmojų. Tačiau ir jie turės sunerimti. Vidaus reikalų ministras Vyriausybei pateikė siūlymus, kaip reformuoti valstybės tarnybą.
Aktualijos 2015-05-26

Tolimųjų reisų vairuotojai: garantijos, kompensacijos ir jų užtikrinimas

 Tolimųjų reisų vairuotojų atliekamas darbas ypatingas tuo, jog darbuotojai ilgą laiką būna kelionėje, todėl jiems yra numatomos įvairios garantijos, kompensacijos dėl kelionių metu galinčių atsirasti papildomų išlaidų bei nepatogumų ir užtikrinama vienoda teisinė apsauga. Tačiau dažnai iškyla problema, kaip užtikrinti, kad įstatymuose ir kituose teisės aktuose įtvirtintos tolimųjų reisų vairuotojams numatytos teisinės garantijos ir kompensacijos būtų taikomos praktikoje.
2015-03-20

NATO susitikime – saugumo garantijos Lietuvai

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų NATO šalių vadovais Velse susitarė dėl naujų konkrečių priemonių, kad būtų tinkamai atsakyta į naujus iššūkius ir grėsmes Aljanso šalims. Šalies vadovė pabrėžė, kad šie sprendimai lemia didesnį Lietuvos saugumą. NATO vadovai Velse susitarė dėl gynybos plano, kuriame numatomos papildomos saugumo priemonės Baltijos regione. Nuspręsta, kad gynybos planai bus nuolat atnaujinami, atsižvelgiant į naujai kylančias grėsmes.
2014-09-05

Darbuotojams, auginantiems vaikus: garantijos, atostogos, darbo organizavimas

Nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaiką iki 3 metų, taikomos ypatingos garantijos. Kitos darbuotojams taikomos garantijos priklauso nuo vaikų amžiaus ir skaičiaus, papildomos garantijos taip pat taikomos darbuotojams, vieniems auginantiems vaikus. Garantijos nėščiai moteriai Nuo momento, kai darbuotoja pateikia darbdaviui pažymą apie nėštumą, su ja nutraukti darbo sutartį galima tik išskirtiniais atvejais, pvz.
2014-07-04

Ar jau byra Europos Sąjunga?

Žinių radijas Mykolo Romerio universiteto profesorius Audrius Bitinas pasakoja, kad Europos Sąjunga (ES) yra sukūrusi taisykles, kaip suderinti skirtingų šalių socialines sistemas, tačiau dėl didelės įvairovės, tai sunkiai įgyvendinama. „Žmogus dabar turi teisę judėti ES, kartu su juo turi teisę judėti ir šeimos nariai. Ir atitinkamai su tuo susijusios garantijos“, - teigia A. Bitinas. Pašnekovas mano, kad socialinės garantijos dar turi būti tobulinamos.
2014-05-28

Regionų jaunimui kelius atvers garantijų iniciatyva

Kovo 15 d. Marijampolės kolegijoje vyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) rengta konferencija „Regioninis jaunimas: studijos, darbas, karjera“. Diskusiją pradėjęs LSS prezidentas Paulius Baltokas teigė, kad dažnas regione gyvenantis ir studijuojantis jaunuolis įžvelgia mažai karjeros perspektyvų ir dėl šios priežasties renkamasi kraustymąsi į didesnį mietą, o regionai susiduria su specialistų trūkumu.
2014-03-17

Vyriausybė imsis statutinių pareigūnų užmokesčio sistemos ir garantijų reformos

 Vyriausybė pasitarime trečiadienį svarstys, kaip reformuoti statutinių valstybės tarnautojų darbo užmokesčio ir garantijų sistemą. Vidaus reikalų ministerija (VRM) yra parengusi pataisas, kurios numato, jog visiems statutiniams valstybės tarnautojams būtų taikomas 40 valandų per savaitę darbo laiko režimas, o dirbantiems ilgiau būtų mokami viršvalandžiai.

Rusija suteikė atokvėpio mėnesį Lietuvos vežėjams

Lietuvos ambasadorius svarbiu pasiekimu ketvirtadienį pavadino Rusijos sprendimą mėnesiui nukelti reikalavimų vežėjams sugriežtinimą, ir pranešė, kad jau šį mėnesį šis klausimas bus aptartas Jungtinėse Tautose. "Pasiekimas yra tai, kad sprendimas yra atidėtas mėnesiui.
2013-08-08

Verslininkai norėtų stabilumo

Naujųjų metų išvakarėse „Šiaulių kraštas“ kalbino verslininkus, kurie suka ekonomikos smagratį, yra mokesčių mokėtojai, darbdaviai, vadovai. Jie siūlo nesidairyti į valdžią, o žiūrėti į žmogų. Tikisi, kad situacija neblogės, nes net ir lankstus verslas nespėja greitai prisitaikyti prie didžiulių pokyčių.
2012-12-29

„Supermamos“: pasiturinčios karjeristės ar vargo pelės? (I)

Griežtu kostiumėliu vilkinti, nepriekaištingai pasidažiusi moteris suspėja būti ne tik tik profesionali darbuotoja, bet ir mažiausiai trijų mažų padaužų mama – toks vaizdelis ne iš televizijos reklamos, pasakoti apie tokias moteris itin pamėgo gyvenimo būdo laidos, mat visur spėjančios „supermamamos“ – užtikrintas ne tik šeimos stabilumo, bet ir finansinės gerovės garantas, bet kiek iš tiesų tokių yra? O kaip tuo atveju, jei „supermama“ nevairuoja prabangaus šeimyninio automobilio ir nedirba pr...
2012-12-05

Kokias klaidas daro internetinės parduotuvės?

Šiandien beveik bet kuris nors truputį žinių IT srityje turintis žmogus gali susikurti patrauklią internetinę parduotuvę. Deja, ne visada tai, kas patrauklu pačiam svetainės savininkui, būna naudinga ir patogu lankytojams. Dažnai dėl grožio paaukojamas funkcionalumas. Nepatogi svetainė erzina vartotojus, tad šie į ją nebegrįžta – taip prarandami potencialūs klientai.
2012-08-04

Valdiška daugiabučio renovacija – katė maiše

Pra­ėju­sią sa­vai­tę Dzū­ki­jos te­le­vi­zi­jos tie­sio­gi­nia­me ete­ry­je pa­aiš­kė­jo, ku­ris Aly­taus dau­gia­bu­tis nau­ją šil­dy­mo se­zo­ną pa­si­tiks re­no­vuo­tas mies­to sa­vi­val­dy­bės lė­šo­mis. Lai­mė nu­si­šyp­so­jo Sta­ty­bi­nin­kų gat­vės 15 na­mui. Bet pen­kia­aukš­čio ben­dri­jo­je ra­do­si prieš­ta­rau­jan­čių­jų šiai re­no­va­ci­jai.

Prekės, kurios suprojektuotos sugesti

Kodėl jūsų televizorius sugedo vos tik pasibaigė garantijos laikas, o nedidelis automobilio remontas tapo skaudžiu smūgiu piniginei? Kodėl spausdintuvas staiga nustojo spausdinti, o iš parduotuvių dingo filtrai prieš penkerius metus pirktam kavos aparatui? Apsupti vis sudėtingesnės įrangos, mes vis dažniau susiduriame su nemaloniomis problemomis.

Įsigaliojo atlikėjams palankesnis įstatymas

Šiandien įsigaliojo praėjusių metų pabaigoje priimtos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos, numatančios teisingesnį atlyginimą ir daugiau garantijų šalies atlikėjams. Dėl kūrinių kopijavimo asmeniniais tikslais nuo šiol kompensacijos jiems bus renkamos ne tik už pasenusias, bet ir naujas skaitmenines laikmenas: USB atmintines, atminties korteles, nešiojamus diskus, taip pat MP3 grotuvus ir kitus įrenginius, su turinio įrašymo funkcija.
titulinis 2012-03-01

Generalinis komisaras: policiją paliko per tūkstantį pareigūnų

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis pranešė, kad sistemą paliko per tūkstantį pareigūnų. „Taip, išėjo apie tūkstantis pareigūnų. Per kasmetinį sveikatos patikrinimą nustatyta, kad 400 iš jų sveikatos būklė neatitinka reikalavimų pagal pareigas, kurias jie eina. Tokiu atveju žmogus turi dvi alternatyvas. Patruliui galima pasiūlyti tyrėjo, apylinkės inspektoriaus darbą, jei jis yra įgijęs atitinkamą išsilavinimą.

JAV nesuteiks Rusijai garantijų dėl priešraketinės gynybos sistemos

JAV valstybės departamento ginklų kontrolės pareigūnė pareiškė, jog Baracko Obamos administracija nesuteiks Rusijai jokių teisėtų garantijų, užtikrinančių, jog JAV priešraketinis skydas Europoje neturės įtakos Rusijos strateginei gynybai, remdamasi žurnalu „Foreign Policy“ praneša „RIA Novosti“. „Mes niekada nesudarysime teisiškai pagrįsto susitarimo, nes aš negaliu to padaryti.
2012-01-13

Italija skyrė „Apple“ baudą už klientų klaidinimą

Italijos valdžia JAV technologijų koncernui „Apple“ skyrė 900 tūkst. eurų baudą už klientų klaidinimą dėl produktų garantijų, praneša BBC. Pasak šalies antimonopolinės valdžios, „Apple“ neinformavo klientų dėl teisės dvejus metus naudotis techniniu aprūpinimu, o suteikė įprastą vienerių metų garantiją. Dėl tokių kompanijos veiksmų žmonės iš savo lėšų mokėjo už techninį aptarnavimą, nors tai turėjo būti nemokama. „Apple“ šiuo metu nepasiekiamas komentarams.
2011-12-28

Rotacija ir studijų kainos kompensavimas – garantijos gerai besimokantiems

Šį rudenį pradėjo veikti visi studijų mechanizmai, garantuojantys nemokamą mokslą gerai  besimokantiems studentams. Įstojusieji į valstybės nefinansuojamas vietas ir pasiekę aukštų akademinių rezultatų palyginti su bendru kurso vidurkiu po dvejų studijų metų galėjo gauti krepšelį arba finansinę kompensaciją, prilygstančią įmokos už mokslą dydžiui.
2011-11-17

I. Degutienė nepraranda vilties, kad Seimo nariai atsisakys privilegijų

Parlamentarams antradienį net nepradėjus svarstyti Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projekto, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė sako inicijuosianti darbo grupę, kuri turės parengti naują įstatymo variantą. Tikimasi, kad Seimo veiklos garantijų įstatymas galėtų būti priimtas jau kitų metų pavasario sesijoje. Trečiadienio rytą „Žinių radijuje“ kalbėdama I. Degutienė apgailestavo, kad įstatymas nesulaukė kolegų pritarimo, juolab kad šį klausimą sunkiai sekėsi įtraukti į darbotvarkę.

Seimo darbotvarkėje – parlamentarų veiklos garantijų įstatymo projektas

Antradienį Seimui planuojama pateikti darbo grupės parengtą daug diskusijų sukėlusį Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą. Spalio viduryje Seimo seniūnų sueiga buvo nutarusi nukelti jo pateikimą lapkričio mėnesiui. Projekte įtvirtinama, kad Seimo nario mandatas gali būti naudojamas vien visuomenės ir valstybės interesais ir jokiomis aplinkybėmis bei jokiais būdais negali būti naudojamas savo ar kitų asmenų privačiai naudai tiesiogiai ar netiesiogiai gauti.

Jemeno prezidentas sutinka pasirašyti valdžios perdavimo sutartį

Jemeno prezidentas Ali Abdullahas Salehas teigė trečiadienį esantis pasiruošęs pasirašyti Persijos įlankos šalių sudarytą valdžios perdavimo sutartį, jeigu Jungtinės Valstijos, Europa ir arabų šalys pateiks garantijas dėl šio pasiūlymo. A. A. Salehas prieš tai tris kartus atsisakė pasirašyti pasiūlymą, pagal kurį jis turėtų valdžią perduoti iki kitų rinkimų. „Gerai, aš esu pasiruošęs pasirašyti, – televizijai sakė A. A. Salehas. – Bet pateikite garantijas dėl šio pasiūlymo įgyvendinimo.
2011-10-19

Retėja policijos pareigūnų gretos

Per mėnesį policijos tarnybą palieka iki dešimties pareigūnų. Policijos departamento duomenimis, sausį dirbo 10 738 statutiniai pareigūnai, 768 karjeros valstybės tarnautojai, 1916 – pagal darbo sutartį. Liepos pirmą dieną šis skaičius sumažėjo 731 pareigūnu. Daugelis palieka tarnybą atėjus pensijiniam amžiui. 42–50 metų pareigūnai priversti palikti tarnybą, nors yra sveiki ir darbingi. Ypatingai sparčiai retėja Kriminalinės policijos pareigūnų.

M. Gaddafis sutiko atsistatydinti

Libijos lyderis Muammaras Gaddafis sutiko atsisakyti valdžios mainais į asmeninę neliečiamybę. Apie tai pranešė rusų laikraštis „Kommersant“ su nuoroda į savo šaltinius. „Pulkininkas siunčia ženklus apie tai, kad yra pasiruošęs palikti postą mainais į saugumo garantijas. Ir tokias garantijas jam yra pasiruošę suteikti“, - leidinys cituoja aukšto Rusijos pareigūno žodžius. Toks pareiškimas buvo padarytas liepos 4 dieną Sočyje, kur vyko NATO-Rusijos tarybos posėdis.
2011-07-05

Lietuva bankus rėmė mažiausiai

Europos Sąjungos (ES) valstybės jau skyrė savo finansiniams sektoriams 4,5 trln. eurų nuo bankų krizės pradžios, praneša BBC. Pagal tai pirmauja Didžioji Britanija, kuri nuo 2008 metų spalio mėnesio iki 2010 metų spalio mėnesio yra skyrusi 850,3 mlrd. eurų. Parama buvo skiriama garantijų, turto paramos, dotacijų pavidalu. Beveik trys trečdaliai visos 4,5 trln. eurų sumos buvo skirta valstybinių paskolų ar garantijų pavidalu.
2010-12-02

Siekiama padidinti pareigūnų socialines garantijas

Laikinojo nedarbingumo laikotarpiu pareigūnams siūloma mokėti 85 procentus vidutinio jų darbo užmokesčio. Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė tai numatančioms Vidaus tarnybos statuto pataisoms, kurias pristatė Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis. Šias pataisas palaikė 74 Seimo nariai, 15 susilaikė, niekas nebalsavo prieš.

Pašalpų maišas išsipūtė 16 kartų

Katastrofiškai didėjant pašalpų gavėjų armijai valstybė pašalpas žmonėms jau moka iš skolintų pinigų. Kabindama po kaklu vis didesnį skolos akmenį ne tik dabar dirbantiems, bet ir dar negimusiems būsimiesiems Lietuvos piliečiams. Artėja prie milijardo Socialinėms išmokoms ir kompensacijoms mokėti per 2010 m. pirmą pusmetį jau išleista 316,1 mln. litų. Planuojama, kad skurstančių žmonių būčiai pagerinti šiemet iš viso prireiks daugiau nei 670 mln. litų.

Kreditų ir garantijų šiemet suteikta dvigubai daugiau nei pernai

Per septynis šių metų mėnesius Žemės ūkio paskolų garantijų fondas kedito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduotus 82,5 mln. Lt kreditų suteikė 241 garantiją už 51,2 mln. Lt. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai garantuota už 45,2 mln. Lt kredito įstaigų išduotų kreditų, skirtų grūdų derliaus ir kitų maisto produktų intervenciniams pirkimams.
2010-08-05
Į viršų