gamtininkas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gamtininkas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gamtininkas“.

Vaizdelis miške pribloškė akmeniškį: „Nesu matęs nieko panašaus“

Akmeniškis Alius Lizdenis užfiksavo nedažnai pastebimą reiškinį – ant sniego ropojančią rupūžę. Žmonėms iškilo klausimas: ar normalu, jog šiuo metų laiku, kai kurie miško gyventojai nebijo šalčių ir atsikelia iš žiemos miego? Alius pasakoja, kad prasidėjus elniu ragų metimo sezonui, jo pomėgis – vaikštinėti po miškus ir ieškoti numestų ragų.
2024-02-15

Sužinoję, kas naktį vaikščiojo prie namų, kauniečiai nustėro: suprato tik ryte

Kauniečių namų kieme buvo apsilankęs neeilinis svečias – nors sniege buvo matyti tik pėdsakai, kėlę klausimų, kas užsuko į svečius, gamtininkas mano, kad kieme apsilankė Lietuvoje saugomas gyvūnas – ūdra. Naujienų portalui tv3.lt kaunietė atsiuntė namų kieme užfiksuotų gyvūnėlio pėdsakų nuotraukas. Pamatyti pėdsakai sukėlė klausimą – koks gyvūnas užsuko į svečius? Aplankė netikėtas svečias Nuotraukose matyti, kad sniege įspausti maždaug 10 centimetrų ilgio pėdsakai.
2024-02-03

Gamtos anomalijos Lietuvoje stebina: tokį vaizdą pamatysi retai

Socialiniuose tinkluose plinta nuotraukos, kuriose matoma, kad rudenį pražydo kaštonai. Žmonės stebisi tokiu reiškiniu ir nesupranta, kodėl tai galėjo įvykti, nes įprastai kaštonai pradeda žydėti vėlyvą pavasarį. Gamtininkas Selemonas Paltanavičius atsakė į klausimą, kodėl toks reiškinys įvyko? Gamtininkas atskleidė, kad žydi ne tik kaštonai, tačiau ir obelys ar kriaušės.
2023-09-07

Natalijos rastas grybas užminė mįslę: paaiškino, kas tai

Lietuvos gamta grybautojus apdovanoja ne tik gardžiais valgomais grybais, bet ir įdomiai atrodančiais radiniais. Išėjusi į mišką Natalija aptiko įspūdingą, baltos spalvos ir tarsi krauju besisunkiantį grybą. Grybautojų grupėje nuotrauka pasidalinusi moteris pasidžiaugė, kad pavyko aptikti šį neįprastai atrodantį grybą.
2023-09-05

Vaizdai iš apleisto lauko šalia Vilniaus gniaužia kvapą: tapo traukos objektu

Šalia Riešės, Vilniaus rajone, žmonės gali gėrėtis raudona žydinčia aguonų jūra. Pro šalį važiuojantys net stabteli, kad galėtų pasigrožėti įspūdingais, atrodytų, nesibaigiančio gėlių lauko vaizdais ir, žinoma, jame nusifotografuoti. Neapsakomo grožio aguonų ir rugiagėlių laukas džiugina ir šalia jo gyvenantį Tadą. Vyras pasakoja, kad gėlių laukas tapęs tikru traukos objektu „Kitur nemačiau tikrai, bet, na, čia tai įspūdingai, iš tikrųjų, atrodo. Tas laukas tai čia fainas.
Aktualijos 2023-06-24

Gyventojus gąsdina neįprastas reiškinys: medžius apspito galybė kirmėlių

Šiomis dienomis kai kuriose šalies vietovėse stebimi kraupūs reiškiniai beveik kaip iš siaubo filmų. Krūmai ir medžiai aptraukti storu, baltu tinklu, tarsi voratinkliais, o juose – galybė kirmėlių ir jų lervų. Tai – ievinės kandys ir jau pats pavadinimas pasako, kad šis parazitas labiausiai mėgsta Lietuvoje sutinkamą paprastąją ievą. Lazdijų rajono Vainežerio kaime pakelės ievos yra pabalusios ir toks vaizdas glumina pro šalį važiuojančius bei vietos gyventojus.

Viename urvyne šalia Kaišiadorių – ir lapės, ir usūriniai šūnys, ir barsukai: „Ruošiasi žiemos miegui“

Miškuose įrengtos gamtininkų kameros vis dažniau leidžia pasigrožėti gyvūnų įpročiais. Tado Ivanausko zoologijos muziejaus specialistai užfiksavo, kad viename urvyne įsikūrė net trijų rūšių atstovai: lapės, usūriniai šunys ir barsukai. Pastarieji jau gerokai įmitę, ruošiasi žiemos miegui. Sujudimą prie urvyno miške šalia Kaišiadorių užfiksavo Tado Ivanausko zoologijos muziejaus atstovų įrengtos kameros.

Šį grybą laiko aukso gysla: gamtininkas pasakė, kur jo ieškoti

Vakarų Europoje vis labiau populiarėja savo vaistinėmis savybėmis pasižymintis juodasis beržo grybas. Gamtininkas Almantas Kulbis tikina, kad nors grybas ir populiarus, tačiau norint jį rasti Lietuvoje, teks gerai paplušėti. Kuo jis yra ypatingas ir kur reikėtų jo ieškoti, mikologas sutiko papasakoti ir naujienų portalo tv3.lt žurnalistams.
2022-10-08

Šį grybą lietuviai laiko aukso gysla: ekspertas išdavė, ar jis tikrai toks vertingas

Į miškus plūstantys grybautojai džiaugiasi ne tik pilnomis pintinėmis voveraičių ar baravykų, bet ir stebisi radę įdomesnių grybų. Vienas iš tokių daugeliui mažai girdėtų, bet sveikuolių ypač dažnai ieškomų grybų, yra paprastoji poniabudė. Kai kurie žmonės tiki, kad šis grybas gali padėti įveikti įvairius negalavimus ar net sunkias ligas, tačiau gamtininkas Almantas Kulbis neskuba pritarti tokiam požiūriui.
2022-08-06

Įspėja skubančius į miškus: už šio daikto naudojimą – bauda

Jau visai netrukus į Lietuvos miškus sugūžės uogautojai, kurie ieškos mėlynių uogų. Kai kurie šias uogas renka savam naudojimui, o kiti – pardavimo tikslais. Visgi, prieš vykstant į miškus verta prisiminti, kad Lietuvoje šias uogas galima rinkti tik rankomis, be jokių pagalbinių prietaisų. Už neteisėtą uogų rinkimą, pavyzdžiui, šukomis, gresia ir numatytos baudos. Kodėl toks būdas vertinamas prieštaringai, sutiko papasakoti gamtininkas Almantas Kulbis.
360 2022-07-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų