Futbolas

Komandinis sportas, žaidžiamas dviem komandomis, kurių kiekvienoje yra po vienuolika žaidėjų. Įdomiausios ir svarbiausios naujienos iš viso pasaulio apie populiariausią žaidimą planetoje, kurio ištakos siekia net 1863 metus.

A lygos turo apžvalga: antrojo rato startas ir planus pakeitęs sniegas

„TOPsport A lygoje“ antradienį ir trečiadienį bus sužaisti keturi 10-ojo turo mačai. Rungtynės tarp „Panevėžio“ bei Telšių „Džiugo“ dėl Panevėžyje nukritusio gausaus sniego ir netinkamos vejos kokybės bus perkeltos į rezervinę datą. FA „Šiauliai“ – Marijampolės „Sūduva“. Balandžio 23 dieną, 19 val. Šiauliai, „Gytarių“ stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:0. Saulės mieste antradienį susigrums turnyro lentelės kaimynės.
Futbolas Prieš 3 val.

Skaudi žinia: būdamas vos 22-ejų mirė Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės narys

Lietuvos futbolo bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Būdamas vos 22-ejų mirė paplūdimio futbolo rinktinės narys Arnas Levonauskas. Informacija apie netektį „Facebook“ socialiniame tinkle pasidalino Lietuvos futbolo federacija.  „Futbolo bendruomenę pasiekė skaudžios žinios – eidamas 23-uosius metus anapilin iškeliavo Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės narys, atstovavęs ir mažojo futbolo rinktinei – Arnas Levonauskas, kuris pralaimėjo kovą su klastinga liga.
Futbolas Prieš 6 val.

Kitą milano klubą įveikęs „Inter“ užsitikrino „Serie A“ čempionų titulą

Milano „Inter“ klubas Italijos „Serie A“ lygos principinėse rungtynėse svečiuose 2:1 įveikė „AC Milan“ futbolininkus ir užsitikrino čempionų titulą. Francesco Acerbi rungtynių pradžioje puikiu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė „Inter“ į priekį 1:0. Abi komandos aktyviai žaidė puolime. Pavojingomis progomis pasižymėti nepasinaudojo Rafaelis Leao, Marcusas Thuramas, Davide Calabria, Henrikhas Mkhitaryanas.
Futbolas Prieš 14 val.

„Panevėžys“ atsisveikino su lietuviu

„Panevėžio“ futbolo klubas pasuko skirtingais keliais su saugu Mindaugu Grigaravičiumi. Su 31-erių futbolininku galiojusi sutartis buvo nutraukta abipusiu susitarimu. Klaipėdietis šio sezono „TOPsport A lygoje“ sužaidė trejas rungtynes, taip pat aikštėje pasirodė ir „TOPsport LFF Supertaurės“ metu.
Futbolas Prieš 21 val.

„Barcelonos“ atstovai pažėrė kritikos Ispanijos lygai: „Gėdinga, jog nėra vartų linijos technologijos“

„Barcelonos“ vartininkas Marcas-Andre ter Stegenas ir treneris Xavi Hernandezas po sekmadienį Ispanijos „La Liga“ pirmenybėse pralaimėto „El Clasico“ mūšio prieš Madrido „Real“ pažėrė kritikos lygai dėl vartų linijos technologijos nebuvimo. „Nerandu žodžių paaiškinti, kas įvyko prie vartų linijos. Tai yra gėdinga. Šioje industrijoje yra tiek daug pinigų, bet ne tam, kas yra svarbu.
Futbolas 2024-04-22

A lygos turo apžvalga: vicečempionai tolsta, o „Kauno Žalgiris“ atsigauna

„TOPsport A lygoje“ rungtynėmis Vilniuje baigėsi pirmasis čempionato ratas. Rezultatyviausias. „Kauno Žalgiris“ namų stadione džiaugėsi trečiuoju laimėjimu iš eilės, po atkaklios kovos 2:1 buvo palaužta Marijampolės „Sūduva“. Pirmąjį komandos įvartį pelnęs Armandas Kučys vėl tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju, panevėžiečio sąskaitoje – 5 taiklūs smūgiai. Akcentai.

Penktą pergalę paeiliui iškovojęs Čeburinas: „Labai noriu padėkoti žaidėjams“

„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir žaidėjai po penktosios pergalės iš eilės džiaugėsi sėkmingu antruoju kėliniu ir pademonstruotu komandos charakteriu. „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio atsilikinėjo prieš „Džiugą“ 0:1, tačiau po pertraukos įmušė tris įvarčius ir laimėjo 3:1. „Varžovas pasirinko savo strategiją. Žaidė greitomis kontratakomis. Nors tik pora kartų atsidūrė baudos aikštelėje, bet įmušė įvartį. Iš to ir susidarė įtampa. Ne visiškai pavyko laikytis plano kurį turėjome.

Jude'o Bellinghamo įvartis per pridėtą laiką privertė kapituliuoti „Barcelona“

Sekmadienį Ispanijoje principinis „El Clasico“ mūšis baigėsi trečia iš eilės Madrido „Real“ pergale. Nors Carlo Ancelotti vyrai dukart vijosi savo varžovus, bet galiausiai per pridėtą laiką 3:2 šventė dramatišką pergalę.

Šveicarijos taurėje – čempionių vardą atnešęs pergalingas lietuvės įvartis

Šeštadienį Šveicarijoje buvo sužaistas moterų taurės finalas po kurio trofėjų į viršų kėlė lietuvė Rimantė Jonušaitė ir jos atstovaujama „Servette“ ekipa. Finalinėse rungtynėse „Servette“ 3:2 nugalėjo „YB Frauen“ merginas bei apgynė šį titulą, kadangi „Servette“ ir praėjusiais metais sugebėjo triumfuoti Šveicarijos taurės turnyre. Prie šių metų triumfo svariai prisidėjo lietuvė R.Jonušaitė. Rungtynes puolėja pradėjo ant suolo, o abi komandos per pirmąjį kėlinį pelnė po du įvarčius.

Užtikrintą pergalę iškovojęs „Liverpool“ lentelėje vėl prisivijo „Arsenal“

Anglijos „Premier“ lygoje toliau vyksta įtempta kova dėl titulo. 33-ojo turo rungtynėse išvykoje „Liverpool“ 3:1 susitvarkė su „Fulham“ klubo pasipriešinimu. Pergalė leido Jurgeno Kloppo auklėtiniams pasivyti lygoje pirmavusią „Arsenal“ komandą. Pirmajame kėlinyje abi komandos apsikeitė įvarčiais. Į fantastišką Trento-Alexanderio Arnoldo baudos smūgį įvarčiu atsakė „Fulham“ gynėjas Timothy‘s Castagne‘as.
Futbolas 2024-04-21

Stebuklingas žygis tęsiasi: išsigelbėjęs „Bayer“ toliau keliauja be pralaimėjimų

Lėverkuzeno „Bayer“ klubas dar kartą pademonstravo savo charakterį sugebėdami nepralaimėti rungtynių, kuriose jie atsiliko žengdami į pridėtą laiką. Vokietijos čempionų titulą praėjusiame ture užsitikrinusi „Bayer“ komanda dar kartą buvo arti savo serijos užbaigimo. Rungtynėse su „Borussia“ jie išsigelbėjo jau aštuntąją pridėto laiko minutę išplėšdami lygiąsias 1:1. „Borussia“ buvo per žingsnį nuo pirmojo oponentų pralaimėjimo sezone įteikimo.

Anglijos taurėje „Manchester United“ tik po baudinių serijos prasibrovė į finalą

Anglijos FA taurės finale susitiks dvi Mančesterio komandos. Trijų įvarčių pranašumą vėjais paleidusi „Manchester United“ komanda tik po baudinių serijos 4:3 nugalėjo antrajame Anglijos divizione žaidžiančią „Coventry City“ ekipą. Per pirmąją valandą atrodė, jog „Manchester United“ neturės problemų susidoroti su žemesniame lygyje žaidžiančiais oponentais.

A lygos lyderių dvikovoje „Žalgiris“ pasiekė užtikrintą pergalę

9-ąjį „TOPsport A lygos“ turą vainikavo lyderių akistata, kur antrame kėlinyje rungtynes perlaužęs Vilniaus „Žalgiris“ dar labiau įtvirtino lyderystę čempionate – rezultatu 3:1 (0:1) įveiktas Telšių „Džiugas“. Per pirmąsias 10 minučių pavojų kėlė Joelio Bopeso atliekami perdavimai, kurie kelis sykius virto į smūgius į vartų plotą, su jais susitvarkė I. Baturinas, Luko Ankudinovo smūgį atrėmė Arpadas Tordajus.

„Hegelmann“ namuose išplėšė lygiąsias

Rezultatyvus 9-ojo „TOPsport A lygos“ turo mačas buvo sužaistas Laikinojoje sostinėje, kur Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1) su Gargždų „Banga“. Svečiai į priekį išsiveržė jau 3-iąją minutę, kai greitoje atakoje po Pijaus Srėbaliaus perdavimo taiklus buvo Valdas Paulauskas. Greitu metu gargždiškiai bėgo į dar vieną ataką, tačiau iš Cesinhos perdavimo sulaukęs P. Srėbalius nepasižymėjo.

A lygos lentelės dugne esančios ekipos Panevėžyje sužaidė lygiosiomis

Paskutiniame pirmojo rato „TOPsport A lygos“ ture ginklus surėmė dvi apatinės čempionato ekipos – „Panevėžys“ savo sirgalių akivaizdoje sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) su Vilniaus rajono „TransINVEST“ komanda. Mačo pradžioje pavojinga situacija kilo prie panevėžiečių vartų, kai po pakelto kampinio atšokusį kamuolį iš už baudos aikštelės smūgiavo Gustas Jaruševičius, bandymą sustabdė Vytautas Černiauskas.

„Šiauliams“ pergalingos rungtynės namuose baigėsi muštynėmis

Šeštadienį Šiauliuose vyko „TOPsport A lygos“ rungtynės tarp FA „Šiaulių“ ir Alytaus „Dainavos“ ekipų. Susitikimas baigėsi šiauliečių pergale 1:0 (0:0).  Tiesa, šeimininkų įvartis patiko toli gražu ne visiems. Po futbolo rungtynių susimušė apie 20 žmonių. Kaip praneša Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, muštynės įvyko 19.56 val. Kviečių gatvėje esančio stadiono prieigose.

Lionelis Messi prie Majamio klubo pergalės prisidėjo dviem įvarčiais

Argentinietis Lionelis Messi ir toliau sėkmingai rungtyniauja Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) čempionate. Majamio „Inter“ klubo lyderis pelnė du įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą Sergio Busquetsui, o jų atstovaujama „Inter“ 3:1 nugalėjo „Nashville SC“ komandą. L. Messi per devynerias šio sezono rungtynes visuose čempionatuose yra pelnęs 9 įvarčius ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Žingsniu arčiau titulo: „Manchester City“ prasibrovė į Anglijos taurės finalą

„Manchester City“ tęsia savo Anglijos taurės titulo gynybą. Šeštadienį taurės pusfinalio rungtynėse Pepo Guardiolos auklėtiniai iškovojo pergalę prieš Londono „Chelsea“. Jie dvikovą laimėjo rezultatu 1:0. Dvikovą „City“ klostėsi nelengvai. Jie labai ilgai ne tik nepelnė įvarčių, tačiau ir neturėjo gerų progų pasižymėti. Rungtynių baigtį išsprendė epizodas 84-ąją minutę.
Futbolas 2024-04-20

„Šiauliai“ pergalinga nata užbaigė pirmąjį A lygos ratą

„TOPsport A lygos“ pirmąjį ratą puikiu akordu užbaigė charakterį parodžiusi FA „Šiauliai“. 9-ajame ture Mindaugo Čepo kariauna 1:0 (0:0) palaužė Alytaus DFK „Dainava“ futbolininkus. Pirmame kėlinyje šeimininkai pasižymėjo tik Simono Urbio pavojingu bandymu, aštriau atakavo dainaviečiai. Kontratakos metu Artiomo Baftalovkio smūgį atrėmė Lukas Paukštė, pro šalį šovė Rokas Rasimavičius, o Aaronas Olugbogi puikioje situacijoje neperkėlė kamuolio per vartų sargą.

Gili nostalgija: lietuviai kurie garsino šalies vardą žaisdami prieš geriausias Europos futbolo komandas

Nostalgija, didelis pavydas seniems laikams arba laikai, kai Lietuvos vardas pasauliniame futbole skambėjo daug garsiau. Kaip bepavadinsi, taip nepagadinsi. Taip galima kalbėti apie stipriausią senojo žemyno futbolo turnyrą UEFA Čempionų lygą iš lietuvių perspektyvos. Jau kurį laiką Lietuvos futbolo sirgaliai stebi Čempionų lygos grupių kovas ir atkrintamąsias be lietuviško prieskonio, kadangi čia žaidžiančiose komandose nebūna lietuvių.