fosilija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fosilija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fosilija“.

Mokslininkai atrado naują krokodilų rūšį: gyveno prieš 7 milijonus metų

Mokslininkai atrado naują krokodilų rūšį, kuri gyveno prieš 7 milijonus metų. Krokodilo fosiliją atkasė Peru mokslininkai ir dabar pristato ją pasauliui. Peru paleontologas demonstruoja naujausią mokslininkų atradimą – 7 milijonus metų po žeme buvusią krokodilo fosiliją. Galima matyti, kad jo galvos forma visiškai kitokia nei dabartinių krokodilų – žandikaulis daug siauresnis ir ilgesnis. „Tai – nauja krokodilų rūšis, kurią pristatome pasauliui.
2022-05-19

Peru dykumoje rasta 36 mln. metų senumo banginio fosilija

Paleontologai ketvirtadienį pristatė senovinio banginio, gyvenusio jūrose prieš 36 mln. metų, suakmenėjusias liekanas, pernai rastas Peru dykumoje. „Pristatome naują Peru bazilozaurą. Tai visa prieš 36 mln. metų gyvenusio senovinio banginio kaukolė“, – naujienų agentūrai AFP sakė paleontologas Mario Urbina vadovaujantis griaučius radusiai komandai.
2022-03-18

Žemę ištiko gilus sukrėtimas: po smūgio lijo ugnimi

Vienas Jungtinėse Valstijose aptiktas fosilijų telkinys išsaugojo įrodymų apie katastrofą, įvykusią beveik prieš 66 mln. metų, kai į mūsų planetą įsirėžus didžiuliam asteroidui lijo ugnimi, o žemę purtė požeminiai smūgiai, daug smarkesni už bet kurį šiuolaikinį drebėjimą, sakoma penktadienį paskelbtoje studijoje. Ši katastrofa nušlavė didelę dalį Žemės gyvybės, įskaitant dinozaurus.
2019-03-30

Atrasta didžiosios katės fosilija perrašys jų evoliucijos teoriją

JAV ir Kinijos paleontologai Tibete atrado priešistorinės didžiosios katės kaukolės liekanas. Anot mokslininkų, į snieginį leopardą panašus plėšrūnas perrašys visą katinų (Felidae) šeimos evoliucijos sampratą. Dr. Jackas Tsengas ir jo kolegos iš Nacionalinio gamtos istorijos muziejaus (JAV) fosiliją rado dar 2010 m., tačiau tik dabar nustatė, kad tai – iki šiol nežinomos genties palikuonis. Skaičiuojama, kad fosilija yra 4,1–5,9 mln. metų senumo.
2013-11-19

Neįtikėtinas vaizdas Marse: ar tikrai nuotraukoje matoma iguanos fosilija?

Vienas NSO gerbėjas tikina, kad jis vienoje iš Marso nuotraukų pastebėjo akmenį labai primenantį suakmenėjusios iguanos fosiliją, rašo mirror.co.uk. Kosmoso entuziastas tyrinėjo Marsaeigio „Curiosity“ padarytas nuotraukas, kai nustebo išvydęs šokiruojantį vaizdą. Nuotraukoje matoma Marso paviršiuje esanti uoliena, labai panaši į iguaną. Vyras, nuotraukas įkėlė į socialinį tinklapį „YouTube“, kur NSO fanatikai pradėjo aptarinėti matomus vaizdus.
2013-11-10

Kinijoje aptikta žuvies fosilija gali pakeisti požiūrį į stuburinių evoliuciją

Tarptautinė mokslininkų grupė Kinijoje atrado prieš 419 mln. metų gyvenusios žuvies fosiliją su aiškiai matomu žandikauliu, o tas gyvūnas gali būti trūkstama grandis stuburinių evoliucijoje.
2013-09-26

Amerikietis tvirtina radęs suakmenėjusią Sniego žmogaus galvą

Jutos valstijoje, Ogdeno mieste (JAV) gyvenantis Toddas May'us tvirtina radęs suakmenėjusią vadinamojo Sniego žmogaus, arba ječio (Šiaurės Amerikoje vadinamo ir Didžiapėdžiu) galvą. Kad patvirtintų, jog nemeluoja ir neapgaudinėja, jis savo radinį atvežė į vietinio laikraščio redakciją ir parodė žurnalistams, praneša „LiveScience.com“. Jo teigimu, šią fosiliją jis prieš 6 savaites rado Ogdeno kanjono pradžioje, kai ieškojo suakmenėjusių gyvūnų liekanų.
2013-07-03

145 mln. metų austrėje – kiaušinio dydžio perlas?

Didžiosios Britanijos pietinių pakrančių žvejai tinklais ištraukė didžiulę 145 mln. metų senumo austrę, kurios viduje gali būti didžiausias pasaulyje perlas. Priešistorinį moliuską nuskenavus magnetinio rezonanso aparatu paaiškėjo, jog kriauklės viduje – kažkoks darinys, kuris dydžiu prilygsta vištos kiaušiniui. Jei bus nuspręsta darinį išimti iš kiauto ir jis bus identifikuotas kaip perlas, jo vertė sieks daug tūkstančių svarų.
2012-07-27

Vokietijoje paleontologai nustatė naują ichtiozaurų rūšį

Paleontologai iš Žemutinės Saksonijos Vokietijoje identifikavo naują ichtiozaurų rūšį, ištyrę jų griaučius, rastus prie Kremlingeno miesto 2005 metais, rašo „Welt“. Mokslininkai iš įvairių šalių visą tą laiką tyrė radinį, jų tyrimų rezultatus sausio 3 dieną paskelbė žurnalas „PloS ONE“. Naujoji ichtiozaurų rūšis buvo pavadinta „Acamptonectes densus“ (išvertus iš lotynų kalbos – „sustingęs plaukikas“). Mokslininkai taip pavadino gyvūną dėl per daug arti išsidėsčiusių slankstelių, neleidžiančių ...
2012-01-05

Vokietijoje rasta pirmoji pitono fosilija

Pietų Vokietijoje rasta maždaug 15 mln. metų senumo pitono fosilija. Tai pirmasis įrodymas, kad šis roplys gyveno taip toli šiaurėje, teigia vokiečių paleontologai. Iš rastų septynių slankstelių mokslininkai nustatė, kad pitono ilgis galėjo siekti 3,5 metro, praneša naujienų agentūra AFP. Pitono, paprastai randamo tropiniuose Afrikos ir Azijos regionuose, fosiliją vokiečių ir čekų tyrėjai aptiko už maždaug 80 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Miuncheno „Prieš 14 mln.
2011-10-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų