estonia

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „estonia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „estonia“.

852 žmonių mirties paslaptis – naujoje šviesoje: iškėlus kelto „Estonia“ dalį ieškoma atsakymų

Kelto „Estonia“ priekinė rampa antradienį buvo iškelta iš jūros dugno ir mokslinių tyrimų laivu „Viking Reach“ atgabenta į Estijos šiaurėje esančio Paldiskio pietinį uostą, praneša estų leidinys „Postimees“. Kaip sakė Saugos tyrimų centro (OJK) vadovas Martas Otsas, po pirminės iškeltos dalies apžiūros jis nemano, kad ekspertai nustatys kažką kita, nei buvo patvirtinta prieš pusmetį paskelbtose oficialiose ataskaitose.
2023-07-26

Nauja 1994-ųjų kelto „Estonia“ katastrofos ataskaita: nebuvo nei susidūrimo, nei sprogimo

Nėra jokių požymių, kad viena iš daugiausiai gyvybių nusinešusių jūrų katastrofų Europoje taikos metu, kuomet 1994 metais Baltijos jūroje nuskendo keltas „Estonia“, įvyko dėl susidūrimo ar sprogimo, pirmadienį pranešė Estijos, Suomijos ir Švedijos nelaimingų atsitikimų tyrimo komisijos. „Nėra jokių susidūrimo su laivu ar plūduriuojančiu objektu požymių, taip pat nėra jokių požymių, kad laivapriekio dalyje būtų įvykęs sprogimas“, – teigiama preliminarioje naujoje ataskaitoje.
2023-01-23

852 žmonių gyvybes nusinešusi „Estonia“ galėjo nuskęsti susidūrusi su povandeniniu laivu

Buvęs Estijos valstybės prokuroras Margusas Kurmas, vadovavęs tyrimui dėl kelto „Estonia“ katastrofos, pirmadienį paskelbtame interviu pareiškė, kad jis galėjo nuskęsti po susidūrimo su švedų povandeniniu laivu. „Estonia“ nuskendo 1994 metų rugsėjo 28 dieną per smarkią audrą Baltijos jūroje, plaukdamas iš iš Stokholmo į Taliną.
2020-09-28

Estijos teismas: vyriausybė turi reaguoti į prašymą vėl tirti kelto „Estonia" katastrofą

Estijos teismas ketvirtadienį nutarė, kad vyriausybė privalo reaguoti į prašymą atlikti naują tyrimą dėl kelto „Estonia“ katastrofos, prieš ketvirtį šimtmečio nusinešusios 852 žmonių gyvybes. „Estonia“ nuskendo 1994 metų rugsėjo 28 dieną per smarkią audrą Baltijos jūroje, plaukdamas iš iš Stokholmo į Taliną.
2019-10-25

Užsiliepsnojęs keltas priminė didžiausią Baltijos katastrofą: paslaptys liko gelmėse

Prieš keletą dienų Baltijos jūroje iš Vokietijos į Klaipėdą plaukęs keltas „Regina Seaways“ vos netapo didžiule tragedija. Spalio 2-ąją plaukusiame kelte kilo gaisras. Nors kelte gaisras buvo sėkmingai lokalizuotas, o visi plaukę juo krantą pasiekė gyvi ir sveiki, vis dėlto šis įvykis ne vieną privertė prisiminti didžiausią Baltijos jūros katastrofą – kelto „Estonia“ nuskendimą. 1994 metų rugsėjo 27 diena yra įėjusi į didžiausių katastrofų sąrašą.
2018-10-06

Estija švenčia savo nepriklausomybės 98-ąsias metines

Estijoje trečiadienį švenčiamos šalies nepriklausomybės paskelbimo 98-osios metinės. Pagal tradiciją, tekant saulei Ilgojo Hermano bokšte prie Estijos parlamento buvo iškilmingai pakelta Estijos valstybės vėliava. Ceremonijoje dalyvavo aukščiausi valstybės vadovai, iškilūs visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjai, taip pat šalyje dirbantys užsienio diplomatai.
2016-02-24

Kelto „Estonia“ žūtis: išsigelbėjo tik vienas lietuvis (10)

Praėjusį kartą priminėme laivo „Admirolas Nachimovas“ žūtį Juodojoje jūroje 1986-aisias, per kurią kartu su 423 žmonėmis nuskendo ir 24 lietuviai. Lietuvių buvo ir kelte „Estonia“, kuris nuskendo 1994 metais, – gyvas liko tik vienas. Nuskendo naktį Rugsėjo 28-ąją sukaks 18 metų, kai Baltijos jūroje nuskendo keltas „Estonia“ ir žuvo 852 žmonės – net 17 šalių piliečiai. Tik 137 jų – arba kas septintas – buvo išgelbėti. Šiuo keltu plaukė 4 lietuviai – išgyventi pavyko tik vienam.
2012-06-17

„Estonia“ žūtis – tarptautinis sąmokslas

Akademikas, rašytojas ir žurnalistas Maratas Kalandarovas pradėjo domėtis kelto „Estonia“ žūtimi po tragiškojo įvykio 1994 metų rugsėjo 28 dieną. Tuomet keltas į jūros dugną nusinešė 852 keleivius. „Estonia“ paženklino labai mįslinga žūtis, sukėlusi daugybę spėliojimų ir dar daugiau klausimų, į kuriuos nėra atsakymo. Pirmosiomis valandomis po katastrofos žiniasklaida rodė išgelbėtą kelto kapitoną Pichtu ir dar 12 keleivių, kurie vėliau dingo be pėdsakų.

Estija – amžių sandūros centras

Planuojant šių metų vasaros atostogas, nereikėtų toli žvalgytis. Estija, garsėjanti turtinga istorija, šiuolaikiška kultūra, kokybiškomis poilsio ir pramogų paslaugomis ir ateities technologijomis, automobiliu yra pasiekiama vos per kelias valandas . Nors patys estai didžiuojasi savo šalies gamta, reikėtų neaplenkti ir Estijos miestų.
2009-07-14

Narsuoliai Baltiją šturmuos baidarėmis

Trimis baidarėmis pasiryžę įveikti Baltijos jūrą, Jurdanas Butkus, Marius Norvaišas ir Paulius Paulionis savo žygį dovanoja Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui ir prieš 15 metų tragiškai žuvusiam Pauliaus tėvui Gintarui Paulioniui, kuris Baltiją perplaukė du kartus, bet grįždamas žuvo. Baltijos šturmą vyrai ketina pradėti liepos 27-ąją.
2009-06-13
REKLAMA
REKLAMA

Taupesnės estų Kalėdos

Ekonominė padėtis Estijoje prastėja ir jau kalbama apie recesiją. Todėl praėjusią savaitę vienos tarptautinės kompanijos Estijos filialo darbuotojai sužinojo, kad tradicinių Kalėdų linksmybių su sauna ir gausiai nukrautais stalais šiemet nebus. Šios Estijos įmonės ekonominiai rodikliai nėra blogi, todėl joje dirbantys žmonės mano, kad įmonei vadovaujantys užsieniečiai taip sureagavo į ekonominę krizę arba jie bijo, kad kitais metais verslas seksis daug blogiau.
2008-12-05

Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (balandžio 2-8 d.)

Naujiems skaitytojams, deja, vėl tenka aiškinti iš naujo: prieš jus - jokie esė, tiesiog kuklios savaitės apžvalgos. Tiesa, subjektyvios ir kad nutyliu, pavyzdžiui, Melo Gibsono atvejį - jau savaime įvertinimas. Šeštadienis Įvairumo dėlei pradėsime ne nuo amerikiečių šios dienos filmų, o nuo sukurtų Europoje. Deja, labai didelio džiaugsmo tai neatneš: gal verčiau eiti į „Kino pavasarį“ „Lietuvos“ kino teatre.
2005-04-01

Per BTV - filmas apie kelto "Estonia" tragediją Baltijos jūroje

1994 m. rugsėjo 28-osios naktis visiems laikams įsirėžė į žmonių atmintį kaip kelto „Estonia“ tragedijos naktis. Iš Talino į Švediją plaukiantis keltas nuskendo Baltijos jūroje, į tamsią vandenų bedugnę nusinešdamas 852 keleivių gyvybes. Išsigelbėti pavyko tik 145 žmonėms. Iki šių dienų „Estonijos“ tragedija yra didžiausia ir daugiausiai aukų pareikalavusi keleivinio laivo katastrofa nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. „Audra Baltijoje“ - filmas, sukurtas šių kraupių įvykių motyvais.
2005-03-23
Į viršų