eso

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eso“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eso“.

Automobiliu pataikė į duobę ir jį apgadino, bet rankų nenuleido – išsikovojo kompensaciją

Keliuose atsivėrusios duobės daliai vairuotojų tampa tarsi slalomo trasa. O jei apvažiuoti duobės nepavyksta, vėliau jiems tenka skaičiuoti šimtus, o kartais ir tūkstančius eurų siekiančius nuostolius. Tačiau tai nereiškia, kad už tai negausite kompensacijos. O nuleisti rankų nereikėtų net ir tada, jei pinigų už patirtus nuostolius jums nesumoka beveik metus.
2024-07-17

Garantinio tiekimo funkcija ilgiau nei pusmetį naudojasi virš 30 tūkst. vartotojų: institucijos paslaugą vadina reikalinga apsauga

Nors garantiniu tiekimu – pagal dalinai valstybės įtvirtinamą tarifą – elektrą gaunantys vartotojai nepriklausomą tiekėją pasirinkti privalo pasibaigus 6 mėnesių laikotarpiui, dalis jų tokią kainą už elektrą moka ir ilgiau, rodo garantinio tiekėjo ESO turimi duomenys.
2024-07-17

Gera žinia daliai gyventojų: sumažės kainos už elektrą

Energetikos rinkos reguliuotojui gegužę patvirtinus naujus tarifus, nuo liepos visuomeninės elektros kainos, kurias moka nepriklausomo tiekėjo nepasirinkę trečiojo rinkos liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, mažėja 8–12 proc., arba 1,8 cento už kilovatvalandę (kWh). Tuo metu gamtinių dujų tarifai buitiniams vartotojams antrąjį šių metų pusmetį nesikeičia – jie lieka tokie pat, kaip balandį–birželį.
110 2024-07-01

ESO dėl audros sutelkė pajėgas pietų ir vidurio Lietuvoje

Trečiadienį sinoptikams perspėjant apie smarkią audrą, ypač pietų, rytų ir vidurio Lietuvoje, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pranešė sustiprinusi pajėgas šiuose regionuose dorotis su stichijos padariniais. „Atidžiai stebime situaciją ir ruošiamės reaguoti šalinant audros sukeltus padarinius, kad kuo greičiau atstatytume elektros energijos tiekimą, jeigu sutriktų dėl lūžtančių medžių ir krentančių jų šakų“, – įmonės pranešime sakė ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.
Orai 2024-06-19

Vyriausybė pritarė siūlymui ESO duomenų platforma leisti naudotis šilumos bei gamtinių dujų rinkos dalyviams

Ministrų kabinetas penktadienį pritarė siūlymui išplėsti „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenų mainų platformos naudojimą ne tik elektros, tačiau ir šilumos bei gamtinių dujų rinkos dalyviams. Taip pat, anot siūlymus rengusios Energetikos ministerijos, keitimai geriau užtikrins vartotojų interesus, bus lanksčiau perskaičiuojamos kainos energijos rinkoje. Ši Energetikos ministerijos pažyma yra parengta Seime keičiant Energetikos, Gamtinių dujų bei Elektros energetikos įstatymus.
2024-05-03

ESO: elektrą savarankiškai gaminančių vartotojų skaičius viršijo 100 tūkst.

Gaminančių vartotojų, savarankiškai apsirūpinančių elektra iš nuosavų saulės ar vėjo jėgainių, skaičius Lietuvoje viršija 100 tūkst., pirmadienį skelbia Energetikos ministerija.
2024-04-29

Elektros skaitiklį tikrinate retai? Teks mokėti naują mokestį

Tūkstančiams gyventojų teks mokėti naują mokestį, jeigu jie bent kartą per metus nepatikrins elektros skaitiklio ir faktinių jo rodmenų nepraneš Energijos skirstymo operatoriui (ESO). Tai numato nauja Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) patvirtinta ESO elektros apskaitos prietaiso rodmenų, taip pat vadinamų elektros skaitikliais, nuskaitymo įkainių taikymo tvarka. Iki šiol buitiniai vartotojai nemokėdavo už tai, kad jų skaitiklių rodmenys būdavo oficialiai patikrinami.
2024-04-16

Tūkstančiams gyventojų mokės pinigų už elektrą: ką daryti norint gauti kompensaciją?

Daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų ir verslo įmonių ne tik vartoja elektrą, bet ir ją patys gamina, pavyzdžiui, įsirengę saulės ar kitas elektrines. Netrukus bent dalis jų tam tikrais atvejais galės kreiptis kompensacijos. Elektros tiekėjai paaiškino, kaip sužinoti, kokia kompensacija priklauso, ir ką daryti, jeigu jas klientai nori gauti pinigais, o ne nuolaida už ateityje suvartotą elektrą.
2024-04-04

Už anksčiau sukauptas kilovatvalandes gaminantiems vartotojams bus mokamos kompensacijos

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) primena gaminantiems vartotojams, kad š. m. kovo 31 dieną baigiasi sukaupto, bet nepanaudoto, elektros energijos kiekio apskaitos periodas. Vartotojams už nepanaudotas kilovatvalandes (kWh) bus mokamos kompensacijos. Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatyme numatyta, kad kompensacijas reikia mokėti kas dvejus metus. Anksčiau jos buvo mokamos kasmet.
2024-03-27

Nacionalinės energetikos asociacijos prezidentu tapo ESO vadovas Radvila

Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) prezidentu tapo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vadovas Renaldas Radvila, trečiadienį pranešė asociacija. Jis pakeis iki sausio pabaigos asociacijai vadovavusį Liutaurą Varanavičių. R. Radvila NLEA vadovaus iki 2026 metų vasario.  Naująją NLEA tarybą sudaro septyni nariai.
2024-02-28
REKLAMA
REKLAMA

„LTG Infra“ savo elektros skirstymo tinklus parduoda ESO

„Lietuvos geležinkelių“ grupės viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytoja „LTG Infra“ savo elektros skirstymo tinklus parduos kitos valstybės valdomos grupės „Ignitis grupės“ įmonei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Tam trečiadienį pritarė Vyriausybė. Planuojama, kad pirkimo-pardavimo sutartys tarp „LTG Infra“ ir ESO bus pasirašytos kovą, pranešė LTG.
2024-02-21

ESO už 114 tūkst. eurų perka 111 šalia geležinkelių esančių elektros energetikos objektų

„Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO) už 114,6 tūkst. eurų bus perduoti šalia geležinkelių įrengti energetikos infrastruktūros objektai, trečiadienį nusprendė Vyriausybė. 111 valstybės funkcijoms vykdyti nereikalingų objektų skirstomųjų tinklų operatoriui parduos „LTG Infra“, kuri šį turtą patikėjimo teise valdo šiuo metu.
2024-02-21

ESO: Smalininkų mokyklos saulės elektrinė prie tinklo bus prijungta nemokamai

Nuosavą saulės elektrinę įrengti planuojanti Smalininkų technologijų ir verslo mokykla neprivalės mokėti už elektros tinklo rekonstrukciją Jurbarko rajone, pranešė elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Bendrovės atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė sako, kad už prijungimą papildomai mokėti nereikės dėl to, kad mokykla į tinklą atiduos tik trečdalį saulės elektrinės pagamintos energijos.
2024-02-08

LVŽS šešėlinė vyriausybė diskutuos dėl gynybos politikos ir ESO vartotojų permokos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suformuota šešėlinė vyriausybė antradienį rinksis į posėdį, kuriame aptars gynybos politikos, ESO vartotojų permokos klausimus bei kitas aktualijas. LVŽS išplatintame pranešime nurodoma, kad posėdžio metu bus aptariama nacionalinio saugumo ir gynybos politikos kryptys, taip pat bus diskutuojama dėl 158 mln. eurų permokos elektros energijos vartotojams susidarymo aplinkybių, grąžinimo grafiko bei būdų.
Aktualijos 2024-01-23

Prokuratūra nemato pagrindo kreiptis į teismą dėl ESO permokėtų 160 mln. eurų

Prokuratūra įvertino „Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO) permokėtų 160 mln. eurų sugrąžinimą elektros vartotojams ir nusprendė, kad teisinio pagrindo kreiptis į teismą su ieškiniu nėra. „Prokuroras tyrimo metu padarė išvadą, kad Valstybės kontrolės audito ataskaitoje nurodyti metodikos trūkumai buvo pašalinti, taip pat buvo pakoreguotas permokų vartotojams grąžinimo grafikas, daugiau teisės aktų pažeidimų nenustatyta“, – rašoma pranešime.

Dėl tinklo gedimo visame Raseinių rajone trumpam dingo elektra

Trečiadienį vakare visame Raseinių rajone dėl gedimo trumpam nutrūko elektros tiekimas, Energijos skirstymo operatorius (ESO) teigia, kad tai trumpalaikis tinklo gedimas, dėl kurio nereikėtų nerimauti. Raseinių rajono meras Arvydas Nekrošius BNS teigė, kad elektros tiekimas sutriko apie 18.45 val., tačiau po kelių minučių jis buvo atnaujintas. „Visame rajone pajuto gyventojai, kad keletą minučių dingo elektra, vieniems ilgiau, kitiems trumpiau“, – sakė A. Nekrošius.
Aktualijos 2024-01-10

„Sodros“ problemos tęsiasi – be elektros jau antra diena, gyventojai negali prisiskambinti

Viena iš svarbiausių valstybės institucijų, nuo kurios priklauso daugelio gyventojų pajamos, susidūrė su netikėta problema. „Sodros“ skambučių centras liko be elektros. Dėl to aptarnauti klientų telefonu jos specialistai negali. Apie netikėtą gedimą trečiadienį „Sodra“ paskelbė savo oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. „Dėl elektros sutrikimų „Sodros“ skambučių centras šiuo metu negali teikti paslaugų. Atsiprašome už nepatogumus ir rekomenduojame kreiptis el. paštu info@sodra.
168 2024-01-10

Vilkaviškyje gyvenanti Aldona neslepia juoko dėl ESO skolos: sąskaita sumažės vos 1,5 euro

Lietuvoje – naujas elektros kainų šuolis. Palyginti su kalėdine savaite, elektra jau kainuoja dešimteriopai brangiau ir brangsta toliau. Energetikai dėl to kaltina dėl šalčių išaugusią elektros paklausą, silpną vėją, elektrinių ir kabelių remontus užsienyje. Be to, paaiškėjo galutinis ESO 160 milijonų eurų skolos vartotojams grąžinimo planas – gyventojams grąžinimas užtruks 2 metus, o verslui – aštuonerius.

Ignalinos rajone naktį buvo atsijungus elektros perdavimo linija – gyventojai liko nežinioje

Sekmadienio naktį Ignalinos rajone buvo dingusi elektra – apie tai naujienų portalui tv3.lt pranešė skaitytojas, kurio teigimu ESO neinformavimo apie gedimą. Portalui susisiekus su ESO ir elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Litgrid“ paaiškėjo, jog gedimas buvo užfiksuotas ir šiuo metu siekiama nustatyti gedimo priežastis. Pasak į naujienų portalą tv3.lt besikreipusio skaitytojo, elektra buvo dingusi pusė nakties iki pat 7.30 ryto, visame Ignalinos rajone.

ESO skolos grąžinimo grafikui – verslo kritika, siūloma nemokėti dividendų

Verslo atstovai kritikuoja energetikos rinkos reguliuotojo ketvirtadienį patvirtintą permokos elektros vartotojams grąžinimo grafiką ir laiko jį diskriminaciniu, tuo metu kai kurios vartotojų organizacijos, nors ir pritaria, siūlo, jog grąžinant skolą ESO akcininkams nebūtų mokami dividendai.
Aktualijos 2024-01-04

VERT patvirtino, kad ESO permoka buitiniams vartotojams grįš iki 2027 m. verslui – iki 2032 m.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naują 157 mln. eurų „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) permokos grąžinimo vartotojams grafiką, pagal kurį suma pradedama mokėti nuo balandžio. Reguliuotojas nutarė 57 mln. eurų gyventojams grąžinti iki 2026 m. liepos, o verslui ir kitiems juridiniams asmenims – iki 2032 m. Skola bus atiduodama vienu metu Šios sumos, mažinant skirstymo tarifą, bus atiduodamos ir buitiniams, ir nebuitiniams vartotojams vienu metu.
2024-01-04

ESO specialistas: įprastas dujų nuotėkis tokio masto sprogimo kaip daugiabutyje Viršuliškėse sukelti negalėjo

Tokio masto sprogimo ir gaisro, koks antradienį įvyko daugiabutyje Viršuliškėse, įprastas dujų nuotėkis sukelti negalėjo, sako „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) Dujų tinklo eksploatavimo departamento vadovas Marius Rindokas. „Mano, kaip specialisto vertinimu, tokios apimties sprogimo ir vėliau gaisro paprastas buitinis dujų nuotėkis negalėjo sukelti“, – Eltai ketvirtadienį sakė M. Rindikas.

ESO atstovas: dujų sistema Viršuliškių bute buvo tinkama naudoti

Sprogimo ir gaisro nuniokoto daugiabučio sostinės Viršuliškių mikrorajone dujų sistema buvo tinkama naudoti, pernai kovą buvo atlikta jos patikra, sako bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Dujų tinklo eksploatavimo departamento vadovas Marius Rindokas. „Mes dujų sistemas prižiūrime ir šitą sistemą daugiabučio taip pat tikrinome, ji buvo tinkama naudoti, šiemet (2023-iaisiais – BNS) buvo atlikta patikra“, – LRT laidoje „Svarbi valanda“ trečiadienį sakė M. Rindokas.
Aktualijos 2024-01-04

VERT spręs dėl beveik 158 mln. eurų vartotojų permokos ESO grąžinimo grafiko

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį spręs dėl beveik 158 mln. eurų bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) permokos elektros vartotojams grąžinimo grafiko, pradedant nuo balandžio, o ne nuo liepos, kaip siūlyta anksčiau. Energetikos rinkos reguliuotojas siūlo 57,1 mln. eurų ESO skolą buitiniams vartotojams grąžinti per dvejus metus ir 3 mėnesius iki 2026 metų vidurio, o 100,6 mln. eurų įmonėms – per septynerius metus ir 9 mėnesius iki 2031 metų pabaigos.
2024-01-04

Aiškėja planas, kaip ESO grąžins žmonėms pinigus: tai pradės daryti jau netrukus

Aiškėja naujas ESO 160 mln eurų skolos grąžinimo vartotojams planas. Atsiskaityti ESO turės ne per 15 metų, o per 7. O grąžinimas tiek verslui, tiek gyventojams prasidės nuo balandžio. Tačiau tokios žinios opozicijos netenkina – ji grasina ministrui Kreiviui parlamentiniu tyrimu ir kaltina dirbant energetikos įmonių, o ne vartotojų labui.  Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
2023-12-28

Energetikos ministras: sprendimą dėl permokų ESO grąžinimo buvo galima rasti anksčiau

 Dėl maždaug 160 mln. eurų permokos „Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO) grąžinimo gyventojams ir įmonėms galėjo būti susitarta ir anksčiau, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. „Džiugu, kad surado reguliatorius su įmone sprendimą, kaip tą klausimą galima išsispręsti. Be abejo, gaila, kad kilo ir ažiotažas, ir galbūt tokius sprendimus, kurie buvo dabar surasti, galima buvo ir anksčiau surasti“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė D. Kreivys.
2023-12-28

Renatas Pocius: ESO skolą gyventojams siūloma grąžinti nuo 2024-ųjų balandžio

Maždaug 57 mln. eurų bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) permoką gyventojams siūloma grąžinti nuo 2024 metų balandžio, o ne nuo liepos, kaip siūlyta anksčiau. Taip pusmečiu būtų paspartintas galutinis atsiskaitymas tiek su buitiniais vartotojais, tiek su įmonėmis, sako energetikos rinkos reguliuotojo vadovas. Pasak Renato Pociaus, po konsultacijų pakoreguotas beveik 158 mln.
2023-12-27

Žmonės piktinasi: ESO viena ranka grąžins skolas, kita – didins kainą

Verslo ir buitinių vartotojų atstovai į šuns dienas deda ESO šimto šešiasdešimties mln. eurų skolos grąžinimo planą. Vartotojai piktinasi, kad ESO viena ranka grąžins skolas, tačiau kita tuo pat metu didins tarifą ir surinks atgal beveik 100 milijonų. Verslas nesutinka laukti pinigų ilgiau už buitinius vartotojus ir piktinasi, kad grąžintos sumos bus perpus nuvertėjusios.

Renatas Pocius: ESO skola gyventojams gali būti grąžinta mažiau nei per dvejus metus

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) apie 57 mln. eurų permoką  buitiniams vartotojams svarstoma grąžinti per mažiau nei dvejus metus, sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius.  „Po viešos konsultacijos dabar diskutuojame su ESO, kad buitiniams vartotojams (permoka – BNS) grįžtų netgi per trumpiau nei du metus, atsižvelgiant į Prezidentūros ir kai kurių vartotojų atstovų išsakytas pastabas.
2023-12-20

ESO: grąžinant skolą skirstymo tarifas gyventojams kasmet mažėtų apie 0,6 cento už kWh

Bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) beveik 158 mln. eurų permoką nuo kitų metų liepos vartotojams grąžinant per trumpesnį laiką nei anksčiau numatytą 15 metų terminą, skirstymo tarifas visiems vartotojams per metus mažėtų vidutiniškai 0,08 cento už kilovatvalandę (kWh), o vien buitiniams – 0,6 cento.   Skirstymo tarifas yra galutinės elektros kainos vartotojams sudedamoji dalis.
2023-12-18

Dėl 160 mln. eurų ESO skolos – vieša VERT diskusija

Bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) beveik 158 mln. eurų permoką vartotojams grąžinti per trumpesnį laiką – 2,5 ir 7,5 metų – pasiūliusi Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pirmadienį dėl to rengia viešą diskusiją.  Kaip skelbia energetikos rinkos reguliuotojas, rinkos dalyviai ir kiti suinteresuoti asmenys kviečiami pateikti pastabas bei pasiūlymus dėl lėšų grąžinimo grafiko ir jo alternatyvų.
2023-12-18

Renatas Pocius: tikimės, kad didelių reguliacinių skirtumų nebebus

Tiksliau prognozuojant bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) investicijas, ateityje turėtų būti išvengta šimtus milijonų eurų vertės reguliavimo skirtumų, sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas. Pasak Renato Pociaus, dabar jos prognozuojamos pagal faktinius, o ne teorinius skaičiavimus.    „Šiandien (...) esame daugiau nusileidę ant žemės ir žiūrime, ką bendrovė (ESO – BNS) realiai planuoja investuoti per artimiausius metus.
2023-12-14

ESO vadovas: atstatyti nusidėvėjusį tinklą reikia 1,4 mlrd. eurų investicijų

„Ignitis grupės“ elektros skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ vadovas Renaldas Radvila sako, kad atstatyti nusidėvėjusius tinklus reikia apie 1,4 mlrd. eurų investicijų.  „Ką reikia padaryti, kad būtų atstatytas tinklas ir būtų panaikinti tie procentai, kurie yra įvardyti Valstybės kontrolės pažymoje, tai yra reikalingos lėšos (...) – 1,4 mlrd. eurų“, – ketvirtadienį Seimo Darbo partijos frakcijos posėdyje kalbėjo R. Radvila.
2023-12-14

Vilija Blinkevičiūtė: LSDP frakcija inicijuos parlamentinį tyrimą dėl situacijos energetikoje

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad frakcijos nariai Seime inicijuos parlamentinį tyrimą dėl situacijos šalies energetikos sektoriuje. Be to, ji energetikos ministrą Dainių Kreivį kaltina nevaldant situacijos ir mano, kad turėjo atsistatydinti jau anksčiau.

Vilija Blinkevičiūtė išvardijo visas oponentų gėdų gėdas: paminėjo ir vieną savo

Artėjant net trejiems kitų metų rinkimams ir socialdemokratams džiūgaujant dėl gražiai atrodančių reitingų, socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė šeštadienį partijos tarybos posėdyje leido sau įkąsti oponentams – labiausiai valdantiesiems konservatoriams.

TV3 Žinios. Permoką ESO žada grąžinti nuo kitų metų vidurio; Bombarduojama Ukraina; Politikų žodžiai nuo darbų skiriasi kaip diena ir naktis

160-ties milijonų permoką ir gyventojams, ir verslui ESO žada dalimis grąžinti nuo kitų metų vidurio. Žmonės pikti – pinigų nori dabar. Naktį Ukrainą bombardavo dešimtys sparnuotųjų ir balsitinių raketų, o po kelių valandų Vladimiras Putinas pasiskelbė ir toliau norintis būti prezidentu. Karo prievolės vengiančius ukrainiečius komisarai gaudo sporto klubuose.

ESO vadovas: trumpėjant skolos vartotojams gražinimui mažės ir palūkanos

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) pasiūlius bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) beveik 160 mln. eurų permoką vartotojams grąžinti per trumpesnį laiką – 2,5 ir 7,5 metų, mažės ir mokamos palūkanos, sako ESO vadovas Renaldas Radvila. „Tie palūkanų skaičiavimai, kurie buvo pateikti pirminiu variantu, akivaizdu, kad jie bus mažesni dėl to, kad terminai trumpėja, tai atitinkamai ir palūkanų sumos bus mažesnės.
2023-12-08

Persigalvojo: permoką už elektrą gyventojams žada grąžinti anksčiau

Beveik 160 mln. eurų permoką bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)  vartotojams turėtų grąžinti per 2,5 ir 7,5 metų. Iki šiol maksimalus terminas buvo 15 metų.    Permoką buitiniams vartotojams įmonė turėtų grąžinti per 2,5 metų, o įmonėms – per 7,5 metų, pradedant nuo 2024 metų liepos, penktadienį oficialiai patvirtino Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius.
2023-12-08

Šaltiniai: ESO skolą gyventojams svarstoma grąžinti per 2,5, įmonėms – per 7,5 metų

Bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) susidariusią beveik 160 mln. eurų vartotojų permoką buitiniams vartotojams svarstoma grąžinti per 2,5 metų, o įmonėms – per 7,5 metų, pradedant nuo 2024 metų liepos, BNS patvirtino šaltiniai. Tai, kad skolą numatoma grąžinti nuo kitų metų liepos, trečiadienį patvirtino ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius.
2023-12-06

Nuo sausio elektra brangs, o panevėžietė Sigita nesupranta: „Kodėl branginat, jei dar negrąžinot“

Dar viena kalėdinė dovanėlė – šįkart daugumai elektros vartotojų. Nesvarbu, elektros kainą fiksavote, ar mokate rinkos kainą, nuo sausio jums brangs elektra 2-3 centais už kiekvieną kilovatvalandę. Kainas didinti paprašė valstybės įmonė „Litgrid“. Žmonės piktinasi, kad elektra brangs jau nuo sausio, nors kita valstybinė energetikos bendrovė ESO dar negrąžino vartotojams 160 milijonų eurų skolos. Panevėžietė Sigita savo parduotuvėlėje prekiauja rūbais.

Dėl stipraus vėjo ir snygio elektros dar neturi beveik 2 tūkst. vartotojų

Dėl ketvirtadienį vyravusio stipraus snygio ir vėjo nuverstų medžių ar nulaužtų šakų bei nutrauktų laidų elektros tiekimas yra sutrikęs dar maždaug 2 tūkst. vartotojų, BNS informavo „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).   Pasak ESO atstovės Rasos Juodkienės, daugiausia žmonių elektros neturi Klaipėdos bei Šiaulių regionuose.   „Situacija jau stabilizuojasi. Mažiau nei  2 tūkst. vartotojų neturi elektros“, – teigė ji.
2023-11-24

Gyventojai sunerimę dėl pinigų, kurių laukia iš ESO: „Gal negyvensim tiek, metus, du, tris maksimum“

Prezidentas Gitanas Nausėda reikalauja, kad valstybinė įmonė ESO skubiai grąžintų elektros vartotojams skolą – 160 milijonų eurų. Tačiau ESO vadovai tikina nesumojantys, kaip tai padaryti ir, iš kur paimti tiek pinigų, esą įmonę slegia skolos ir įsipareigojimai atnaujinti elektros tinklus. Greičiau grąžinti skolas vartotojams spaudžia ir Seimas – parlamentarai jau kurpia raštus įmonei, skolą reikalaudami grąžinti jei ne kitąmet, tai bent per dešimtmetį.

Seimo komitetas kontrolieriams siūlo tikslinti informaciją dėl vartotojų permokos ESO

Seimo Ekonomikos komitetas siūlo Valstybės kontrolei iki gruodžio patikslinti informaciją apie vidutinę vartotojų permoką bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), taip kitas kitas elektros energetikos sektoriaus audito išvadas. Kontrolieriai paskelbė, kad vidutinė visų vartotojų permoka siekia vidutiniškai 88,8 euro per 4 metus, tuo metu vien tik gyventojai per šį laiką permokėjo vidutiniškai 30 eurų.

Valstybės kontrolė sako neturinti pagrindo neigti informacijos apie gyventojų permoką ESO

Valstybės kontrolė teigia neturinti pagrindo paneigti ir patikslinti savo audito išvadose pateiktą informaciją apie 2018–2021 metais susidariusią vidutinę 88,8 euro vartotojų permoką bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) už elektros skirstymo paslaugas.

ESO Valstybės kontrolės prašo paneigti informaciją apie gyventojų permoką

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Valstybės kontrolės prašo paneigti ir patikslinti informaciją dėl 2018-2021 metais susidariusios gyventojų permokos už elektros skirstymo paslaugas. Pasak bendrovės, Valstybės kontrolės žinutė apie 88,8 euro kiekvieno vartotojo permoką suklaidino gyventojus ir sukėlė nepagrįstų lūkesčių. Bendrovė taip pat prašo kontrolierių oficialiai patikslinti informaciją apie permokos grąžinimo būdą bei maksimalų  laiką.
2023-11-09

Skaistė: atsakomybę dėl ESO skolos vartotojams turėtų prisiimti ir buvusi Vyriausybė

„Ignitis grupę“ valdančios Finansų ministerijos vadovė Gintarė Skaistė sako, kad atsakomybę dėl 160 mln. eurų grupės bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) susidariusios vartotojų permokos turėtų prisiimti ir buvusi Vyriausybė.  „Kaip jau buvo minėta, problema susiformavo 2016–2021 metais, todėl turbūt atsakomybę turėtų prisiimti ir buvusi Vyriausybė“, – ketvirtadienį Seime teigė G. Skaistė, atsakydama į „darbiečio“ Valentino Bukausko klausimą.

Teko gyventi be elektros, nes niekas neprisiėmė atsakomybės: apie problemą nežinojo dešimtmetį

Kai atsakingų – daug, tai galiausiai atsakingo nelieka nei vieno. O dėl to nukenčia niekuo dėti gyventojai. Ne paslaptis, kad šiais laikais gyventi be elektros daug kam atrodo beveik neįmanoma: nei šildymo, nei šilto vandens, nei maisto pasigaminsi, nei telefoną pakrausi. Į tokią situaciją pakliuvusiai kaunietei teko skambinėti įvairioms institucijoms, kurios metė nuo savęs atsakomybę nukreipdamos gyventoją viena pas kitą.
2023-11-09

Nausėda: ESO skola vartotojams turi būti grąžinta kuo greičiau

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad būtina rasti sprendimus, jog bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) 160 mln. eurų permoką vartotojams grąžintų kuo greičiau. „Jeigu paėmei pinigus greitai, tai būk malonus, pinigus, kurie tau nepriklauso, turi grąžinti.

Pocius: naujas ESO skolos grąžinimo vartotojams grafikas – iki metų pabaigos

Naujas beveik 160 mln. eurų vartotojų permokos bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) grąžinimo grafikas numatant trumpesnį nei 15 metų terminą turėtų būti patvirtintas iki metų pabaigos, sako rinkos reguliuotojo vadovas.
2023-11-08

ESO: elektros tiekimas atnaujintas daugumai klientų

Elektros tiekimas po stipraus vėjo sukeltų gedimų šeštadienio vakarą atkurtas daugumai klientų, pranešė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).  „Absoliučiai daugumai klientų, kuriems šiandien naktį arba pirmoje dienos pusėje buvo sutrikęs elektros energijos tiekimas, ESO operatyviai jį atnaujino. Dabar inžinieriai vis dar dirba, kad elektrą vėl turėtų 10 Klaipėdos regiono gyventojų ir 61 klientas Panevėžio regione“, – BNS informavo ESO atstovė Rasa Juodkienė.
Orai 2023-11-04
Į viršų