ekonominė krizė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ekonominė krizė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ekonominė krizė“.

Euro grupės vadovas Vilniuje gyrė Lietuvą už suvaldytą ekonominę krizę

Nepaisant pastarųjų metų ekonominių sunkumų, tarp jų – ir sukeltų karo Ukrainoje, Lietuvos ekonomika greitai atsigavo ir lenkia euro zonos vidurkį, sako Vilniuje viešintis Euro grupės pirmininkas Paschalis Donohoe. „Po dvejų metų (nuo paskutinio jo vizito Vilniuje 2022-ųjų sausį – BNS) infliacija mažėja, jūsų ekonomika auga, ji augs ir kitais metais.

Keturi penktadaliai Latvijos gyventojų mano, kad šalį yra apėmusi ekonominė krizė

82 proc. Latvijos gyventojų mano, kad šalis šiuo metu yra atsidūrusi ekonominėje krizė, rodo „Luminor“ banko užsakymu atliktos apklausos rezultatai. Paklausti, ar Latvija šiuo metu išgyvena ekonominę krizę, teigiamai atsakė 38 proc. respondentų, o 44 proc. apklaustųjų teigė, jog su tuo veikiausiai sutinka. Kategoriškai neigiamą atsakymą pateikė 1 proc., veikiau neigiamą – 12 proc. apklausos dalyvių.
2024-01-04

Vidutinė alga Lietuvoje pasiekė 2 tūkst., bet žmonės nesidžiaugia: „Viskas išbrango – maistas, drabužiai, batai, viskas“

Lietuvių algos toliau didėja ir jau pasiekė apvalią sumą – 2000 eurų. Tačiau atskaičius mokesčius, ši alga yra trečdaliu mažesnė, tad gyventojų neguodžia. Didesnėmis algomis lietuviams neleidžia pasidžiaugti ir infliacija, o perkamoji galia, anot ekonomistų, į prieškrizinį lygį sugrįš tik kitais metais. Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis šiemet auga kas mėnesį vidutiniškai po procentą ir vasaros viduryje pasiekė 2000 eurų. Tai skelbia Valstybės duomenų agentūra.

Įvertino, kas laukia Lietuvos ekonomikos: esą žodis krizė – netinka

Lietuvos bankas blogina Lietuvos ekonomikos prognozę – pripažįsta, kad šiemet šalis patirs ekonominį nuosmukį. O prie to labiausiai prisidės šiuo metu krizę išgyvenanti Lietuvos pramonė. Pramonininkai jau atleidinėja darbuotojus, uždaro įmones, nes nesulaukia pakankamai užsakymų iš užsienio. Lietuvos bankas ramina, kad dabar sparčiai mažėja infliacija ir kitąmet ji jau bus mažesnė nei 3 procentai. Taip pat gyventojų atlyginimai esą auga sparčiau nei kainos parduotuvėse.

Mauricas apie Lietuvos ekonomiką: kam krizė, o kam – ne

Lietuvos ekonomika lėtėja. Pramonės įmonės mažina gamyba, atleidžia darbuotojus. Tačiau ne visi gyventojai ruošiasi krizei. Optimistiniai vartotojų lūkesčiai gaivina vidaus prekybos ir laisvalaikio paslaugų bei būsto rinkas.
2023-06-14

Gyventojai tūkstančius eurų išleidžia kelionėms ir restoranams: įspėja, kad krizė vartojimą sustabdys

Restoranų, kelionių organizatorių atstovai skaičiuoja išaugusius klientų srautus. Jie pastebi, kad žmonės lankosi restoranuose, keliauja, nepaisant išaugusių paslaugų kainų. Tuo metu ekonomistai situaciją vertina dvejopai. Anot jų, popandeminis efektas daro savo, žmonės nori paslaugų ir pramogų, tačiau artėjanti krizė situaciją gali pakeisti.
2023-05-14

DIENOS PJŪVIS. Ar gyventojų dar tik laukia blogiausi laikai – ekonominė krizė?

Lietuvos ekonomika pirmąjį ketvirtį, tikėtina, susitraukė, o tai lėmė iššūkiai, kurių patyrė  pastaruosius trejus metus pagrindiniu ekonomikos varikliu buvusi pramonė, teigia ekonomistai. Jų vertinimu, pirmąjį ketvirtį Lietuvos ekonomika patyrė techninę recesiją, tačiau giliau į ją panirti neleis vidaus vartojimas, kurį skatins mažėjanti infliacija, stipri darbo rinka bei gerėjantys vartotojų lūkesčiai.

DIENOS PJŪVIS. Ar Lietuvai pavyks išvengti krizės – kodėl skiriasi gyventojų ir ekonomistų nuomonės?

2022-aisiais Lietuvą krėtusi rekordinė infliacija, be perstojo kylančios maisto prekių, energetikos ir paslaugų kainos privertė ne vieną lietuvį galvoti apie diržų veržimąsi. Ekonomistai gyventojus ramino – esą blogiausia praeityje, tačiau gyventojams taip neatrodo.

Ekonomikos prognozė Lietuvai: recesijos išvengti nepavyks, gresia nuosmukis

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekonomikoms teks atlaikyti nemažai sunkumų, o energetikos krizė skaudžiausiai smogs Lietuvai, kuri yra itin priklausoma nuo energijos šaltinių importo, naujausioje apžvalgoje teigia „Luminor“ banko ekspertai. Šiemet Lietuvai dar pavyks išlaikyti 1,3 proc. siekiantį ūkio augimą, tačiau jau kitąmet prognozuojamas 1,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) nuosmukis. Tiesa, krytis bus neilgas – 2024 metais ekonomika turėtų stiebtis net 5,5 proc.
2022-09-13

Haitis dėl įsibėgėjančios ekonomikos krizės atideda mokslo metų pradžią

Haičio valdžia vienu mėnesiu atideda mokslo metų pradžią, šioje Karibų šalyje prasidėjus ekonomikos krizei, nulėmusiai degalų stygių ir spartų kainų augimą. Penktadienį Nacionalinio švietimo ministerija išplatino pareiškimą, kuriame skelbiama, kad „2022–2023 mokslo metų pradžia dabar turi prasidėti ne rugsėjo 5 dieną, o 2022 metų spalio 3-ąją“. Pareiškime nenurodyta atidėjimo priežastis, o ministerija kol kas neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymus pateikti komentarų.
2022-08-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų