dūmų detektorius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dūmų detektorius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dūmų detektorius“.

Į kėdainiečio butą sulėkė visos tarnybos: tokios atomazgos nesitikėjo niekas

Prieš porą dienų ant kojų sukeltos didelės specialiųjų tarnybų pajėgos, mat gautas labai nerimastingas pranešimas dėl daugiabučiame name degančio buto. Ir tik vėliau paaiškėjo, kad iš buto dūmai veržėsi dėl puode prisvilusio maisto. Pranešė kaimynai  Penktadienio vakarą, 19 val. 13 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių miesto Šėtos gatvės 110-uoju numeriu pažymėtame name galimai dega butas.
2024-05-09

Mirtis alsavo į nugarą: varėniškius nuo tragedijos išgelbėjo paslaptingas skambutis

Apie tai, kad gyvenamuosiuose būstuose būtini autonominiai dūmų detektoriai, kalbama ne vienerius metus. Deja, nemažai gyventojų į tai numoja ranka. O tokiuose namuose įvykus nelaimei, belieka tikėtis stebuklo, kuris padėtų išvengti aukų. Neseniai toks stebuklas nutiko Varėnos rajone. Kaip rašoma Bendrojo pagalbos centro (BPC) pranešime spaudai, kai tą naktį, kelios minutės po vidurnakčio, Vilniuje budintis operatorius Dominykas atsiliepė į eilinį skambutį, pagalbos prašymo jis neišgirdo.

Šis nedidelis daiktas gali išgelbėti jūsų gyvybę: kai Lietuvoje dalijami nemokamai – nelieka per 20 minučių

Klaipėdos centre draudikai visiems norintiems nemokamai išdalino net pusę tūkstančio dūmų detektorių. Žmonės juos išgraibstė vos per 20 minučių. O kad tokių aparatų reikia, rodo statistika – dar nesibaigus 2023-iems gaisruose Lietuvoje jau žuvo 86 žmonės. Pernai per visus metus – 58. Didžioji dauguma žuvusiųjų namuose dūmų detektorių neturėjo. Eilė klaipėdiečių  buvo išsirikiavę Teatro aikštėje, kur netrukus draudimo specialistai pradėjo nemokamai dalinti dūmų detektorius.

Žinia kauniečiams: nemokamai dalins dūmų detektorius

Iš visų trijų Baltijos šalių lietuviai prasčiausiai rūpinasi savo namų apsauga nuo gaisro. Norint pagerinti situaciją, organizuojami specialūs renginiai, kuriuose gyventojams bus išdalyta 1200 dūmų detektorių. Artimiausias renginys – Kaune, Vienybės aikštėje, lapkričio 28 d. 11.30–12.30 val.
2023-11-28

Dažnas namuose neturi šio prietaiso, vis tik jis gali išgelbėti gyvybę ir apsaugoti nuo nuostolių

Ir ugniagesiai gelbėtojai, ir draudikai tikina, kad kasmet grėsmingai daugėja gaisrų, ugnis pasiglemžia vis daugiau gyvybių. Šiemet gaisruose žuvo dvidešimčia žmonių daugiau nei pernai. Ir nors statistika liūdna, lietuviai vis dar vengia namie įsirengti dūmų detektorius. Viena draudimo bendrovių sugalvojo akciją ir detektorius žmonėms dalijo nemokamai.

Kaimynų poelgis išgelbėjo 15-metės lietuvės gyvybę: verti didžiausios pagarbos

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino širdį glostančia žinia – jie išgelbėjo mergaitės gyvybę. „Jūs tikrai šventieji. Ačiū kiekvienam asmeniškai“, – už išgelbėtą dukters gyvybę Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos ugniagesiams gelbėtojams dėkoja penkiolikmetės dukters mama Eurika Turonienė. Dūmų detektorius yra būtinas „Šį savaitgalį  jų namuose  vos neįvyko tragedija.
2023-11-14

Šis prietaisas turi būti visuose namuose: iki 70 eurų bauda ne tik jo neturint, bet ir neveikiant baterijoms

Dūmus aptinkantis prietaisas daug kam gali atrodyti tik smulkmena, kuri nėra gyvybiškai svarbi. Vis tik dūmų detektoriai, specialistų teigimu, gali apsaugoti ne tik nuo milžiniškų nuostolių, bet ir nuo mirties. Be viso to – ir nuo keliskart didesnės baudos, nei kainuoja pats prietaisas. Reikalavimus atitinkančių, sertifikuotų autonominių dūmų jutiklių galima rasti ir už 6 eurus, ir už 50 eurų. Vis tik juos įsirengia ne visi. Tačiau ne visi ir būna baudžiami.

Dobrowolskai teko su vaiku bėgti iš namų: įspėja kitus

Teisingumo ministrei Ewelina Dobrowolskai teko bėgti iš namų, nes jos daugiabutyje kilo gaisras. Ministrė sako, kad nuo nelaimės išgelbėjo dūmų detektorius, kuris kaukė tik jos bute. „Dūmų detektoriai gelbsti gyvybes. Viliuosi, kad bent keli iš Jūsų skirsite minutę savo laiko patikrinti savo turimo dūmų detektoriaus elementus – ar ne laikas jų pakeisti, o jei jo neturite –  jau rytdienos pirkinių krepšelyje jis bus.

Ugniagesius stebina abejingumas: gaisrų nusiaubtuose namuose dūmų detektorių nerasta

Lietuvos gyventojai jau beveik penkerius metus savo namuose turėtų būti įsirengę autonominius dūmų detektorius. Nors specialistai pabrėžia, kad šie aparatai reikšmingai prisideda prie aukų skaičiaus gaisruose mažėjimo, detektoriai iki šiol įrengti tik daugiau nei pusėje būstų. Statistika rodo, jog net 95 proc. namų, kuriuose gaisrai nusinešė žmonių gyvybes, dūmų detektoriai nebuvo įrengti, rašoma pranešime spaudai.
Aktualijos 2022-11-04

Molėtų rajone per gaisrą žuvo žmogus

Molėtų rajone per gaisrą mediniame name trečiadienį žuvo žmogus. Ugniagesiai skelbia, kad pastate dūmų detektorius nebuvo įrengtas. Nelaimė įvyko Joniškio seniūnijoje, Joniškio miestelyje, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Po 15 val. buvo gautas pranešimas, kad laukuose dega namas. Atvykus gelbėtojams vieno aukšto medinis namas degė atvira liepsna. 15.44 val. viduje buvo rastas vyro kūnas.
Kriminalai 2021-06-17
REKLAMA
REKLAMA

Per žingsnį nuo tragedijos: Vilniuje bute rasta dūmais apsinuodijusi moteris

Sostinės daugiabutyje sekmadienio vakarą rasta dūmais apsinuodijusi moteris. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Salomėjos Nėries gatvėje iš daugiabučio laiptinės trečiajame aukšte jautėsi svilėsių kvapas, sklidęs iš vieno buto, kurio durų niekas neatidarė. Ugniagesiai į butą pateko kopėčiomis per balkoną, viduje rasta dūmais apsinuodijusi buto savininkė, ji išnešta į lauką ir perduota medikams, kurie moterį išgabeno į ligoninę.
Kriminalai 2020-02-03

Patikrino, kaip lietuviai laikosi gegužės 1-ąją įsigaliojusio reikalavimo

Jau nuo gegužės pirmos kiekvienas lietuvis kiekvienuose savo namuose privalo turėti įsirengęs dūmų detektorių. Tačiau ar daug žmonių brangina savo gyvybę ir pakluso tokiam įstatymo reikalavimui, patikrinti TV3 žurnalistai vyko kartu su ugniagesiais gelbėtojais. Išvados labai liūdnos. Detektorius radome tik viename būste iš šešių patikrintų. Gyventojų pasiteisinimai – įvairiausi, tuo metu gaisrų Lietuvoje per keturis mėnesius kilo penki tūkstančiai.

Dėmesio visiems: paskelbė, kaip baus neįsirengusius dūmų detektorių

Nuo šių metų gegužės 1 d., įsigaliojus Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimams, visuose būstuose gyventojai privalės įsirengti autonominius dūmų detektorius. Pastarųjų neturintiems yra numatyta administracinė atsakomybė. Baudos gali siekti iki 70 eurų. Tačiau ugniagesiai sako, jog bausti gyventojų neskubės. Patikrinimai bus rengiami tik gavus skundą.

Neįtikėtina rokiškėnų šeimos istorija: papasakojo nutikimą, nuo kurio šiaušiasi plaukai

 Rokiškio rajone trylika vaikų auginančią šeimą ištiko baisi nelaimė, kurios pasekmės galėjo baigtis itin skaudžiai. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį mediniame name kilęs gaisras kėsinosi į daugybės vaikų gyvybes, tačiau laimei, suveikęs dūmų detektorius neleido įvykti pačiam baisiausiam scenarijui. Laidai „Prieš srovę“ siaubą išgyvenusi šeima papasakojo, koks nutikimas privertė juos namuose įsirengti dūmų detektorius.
Aktualijos 2018-02-22

Nuo pražūtingų gaisrų gali išgelbėti vos kelių eurų investicija

Gaisrininkai pašiurpę – metų pradžia paženklinta kaip niekad tragiškai. Šiemet per vienuolika dienų gaisruose jau žuvo 15 žmonių, iš jų trys vaikai. Pražūtingas gaisras Šiauliuose pasiglemžė trijų mažamečių mergaičių gyvybes. Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad išgelbėti mergaičių nebūtų pavykę, mat, tikėtina, nuo dūmų jos jau buvo uždususios. Pasirodo, Bendrajam pagalbos centrui apie rūkstančius dūmus pirmiausia pranešė ne namo gyventojai, o praeivis.
Į viršų