draudimas rūkyti balkonuose

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „draudimas rūkyti balkonuose“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „draudimas rūkyti balkonuose“.

Draudimas rūkyti balkonuose: Seime siūlo keisti dabartinę tvarką

Pagal dabar galiojantį įstatymą daugiabučio namo balkonuose ar lodžijose rūkyti uždraudžiama visiems, jeigu tokią valią išreiškia bent vienas namo gyventojas. Tačiau tokia tvarka neva yra nedemokratinė ir ją reikia keisti. Taip įsitikinęs Seimo narys Julius Sabatauskas pirmadienį oficialiai registravo atitinkamas įstatymo pataisas. Jeigu Seimas jas priimtų, daugiabučiuose rūkyti būtų uždraudžiama to pareikalavus daugiau kaip pusei namo gyventojų.
2024-04-08

Prakalbo apie draudimą rūkyti balkonuose: jei neįskųsite rūkiusiojo, 120 eurų baudą mokėsite patys

Netrukus bus jau 3 metai, kai uždraudžiama rūkyti visuose namo balkonuose taip nusprendus bent vienam daugiabučio gyventojui. Šis pakeitimas anuomet susilaukė daugybės neigiamų reakcijų, neva tai paskatins gyventojus rūkyti butuose. Miestų atstovai papasakojo, kokia situacija yra iš tiesų. Pasirodo, kai kurie miestai per 3 metus dėl to nėra gavę nei vieno skundo. Kiti jų susilaukia kas mėnesį, tačiau nebuvo skirta nė viena bauda, mat niekas iki šiol nesugebėjo įrodyti šio nusižengimo.

Gyventojai piktinasi draudimais daugiabučiuose: taip kyla tik daugiau problemų

Praėjusių metų pradžioje įsigaliojęs draudimas rūkyti balkonuose tapo tikru galvos skausmu gyventojams. Norintys išvengti baudų rūko patalpose, todėl neretai daugiabučių laiptinės, koridoriai ir butai skęsta cigarečių smarvėje – tvaiko panaikinti nepadeda net vėdinamos patalpos. Pasipiktinimo neslepiantys nerūkantieji ragina savivaldybes imtis efektyvesnių priemonių problemos mažinimui.

Uždraudus rūkyti balkonuose – tokių pasekmių nesitikėjo: gyventojams tenka kęsti ne tik smarvę

Praėjusių metų pradžioje įsigaliojęs draudimas rūkyti balkonuose tapo tikru galvos skausmu tiek patiems gyventojams, tiek daugiabučių bendrijų pirmininkams. Jie teigia nematantys šio draudimo prasmės, kadangi nuo šiol net nerūkantiems gyventojams tenka kvėpuoti kaimynų rūkalais, nes šie norėdami išvengti baudų rūko patalpose. Netveriantys pykčiu gyventojai taip pat teigia, kad savivaldybėms būtina imtis efektyvesnių, galinčių sumažinti šią problemą priemonių.

Draudimas rūkyti grįžo bumerangu: rūko laiptinėse, voniose ir virtuvėje

Nuo šių metų sausio pirmosios įsigaliojo įsakymas draudžiantis daugiabučių balkonuose rūkyti. Tačiau lazda, panašu, atsisuko kitu galu – dabar daugiabučių gyventojai rūkalų kvapą pradėjo jausti virtuvėse, laiptinėse ir kitose patalpose. Vienam iš namo gyventojų pateikus skundą dėl kaimynų traukiamo dūmo balkonuose, ant pastato gali atsirasti specialūs ženklai, informuojantys visus gyventojus apie draudimą rūkyti balkonuose.

Draudimas rūkyti balkonuose užvirė diskusija: žinomi žmonės tai vadina absurdu

Po Seimo sprendimo uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose, įžymūs veidai nusprendė pasisakyti ir šį įstatymą įvardijo absurdišku. Apie šį draudimą savo nuomone žinomi žmonės pasidalijo socialiniuose tinkluose. Nors komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis savęs nepriskiria prie rūkančiųjų, tačiau jam pikta dėl paties draudimo, kuris liečia privačią žmonių erdvę: „Rūkyti balkonuose draudžiama, jei su rūkymu nesutinka nors vienas daugiabučio gyventojas.
2020-10-02

Dar vienas draudimas: Lietuvoje siūloma daugiau nerūkymo vietų

Leisti rūkyti balkonuose ir lauko kavinėse bei kitose viešose šalies vietose ar ne? Vidaus reikalų ministerija tikina – sukontroliuoti savo namuose rūkančių pažeidėjų policija nesugebės. Rūkyti norima uždrausti balkonuose, lauko kavinėse, vaikų žaidimo aikštelėse ir ten, kur vyksta viešieji renginiai. Daugeliui lauko kavinių ir restoranų savininkų neramu dėl gresiančių draudimų.

Abejoja dėl draudimo rūkyti balkonuose: tai neefektyvu

Vidaus reikalų ministerija (VRM) mano, kad uždraudus rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir terasose, būtų įmanoma efektyviai kontroliuoti, ar jo laikomasi. Todėl VRM nepritaria Seime svarstomoms įstatymo pataisoms – jomis siūloma išplėsti nerūkymo zonas, įtraukiant daugiabučių namų balkonus ir terasas, jei tam prieštarautų bent vienas namo gyventojas.

Kaimynės elgesiu pasipiktinusi mergina pratrūko: aš tiesiog dūstu

Vilnietė Ieva teigia vasarą negalinti ramiai miegoti, ilsėtis, pravėdinti kambarių, išsidžiovinti drabužių. Anot merginos, viso to priežastis – kaimynė. „Problema yra tokia, kad aš negaliu atsidaryti savo balkono, nes kaimynė iš apačios nuolatos rūko ir į mano kambarį skverbiasi dūmai. Aš net negaliu išnešti savo skalbinių išsidžiovinti. Vasarą yra karšta, aš noriu prasivėdinti butą, o kai aš atsidarau balkono duris, turiu nuolat, kaip koks policininkas stebėti, ar kaimynė nepradės rūkyti.

Seime – siūlymas drausti rūkyti daugiabučių balkonuose

Parlamente penktadienį įregistruotas siūlymas drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir teritorijose arčiau negu 10 metrų nuo daugiabučių gyvenamųjų namų. Šių Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisų autoriai – Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK). Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad rūkymas vietose, kuriose pagal įstatymus tai daryti draudžiama, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 Eur.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų