dokumentinis filmas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dokumentinis filmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dokumentinis filmas“.

Dokumentiniame filme apie pianistę Mūzą Rubackytę – ir muzikės, ir laisvo žmogaus istorija

Talentas. Ikona. Moteris. Šie trys žodžiai puikiausiai atspindi tai, ką svarbiausio apie pasaulinio garso pianistę Mūzą Rubackytę norėjo pasakyti dokumentinio filmo „Mūza“ kūrėjai. Tikros kino istorijos premjera apie pasaulinio garso talentą, aistrą menui, muzikai ir gyvenimui vyks prieš pat Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventę. Nuo šiandien galima pamatyti filmo anonsą ir plakatą.
2023-12-18

Įvyko ypatingo dokumentinio filmo apie „Žalgirį“ premjera: „Mums tas laikotarpis praėjo labai įdomiai“

Antradienį Kauno sporto halėje vyko išankstinė dokumentinio filmo „BILIETAS. The Ticket“ premjera. Į ją susirinkę legendiniai krepšininkai pasidalino savo emocijomis ir prisiminimais, kurie sugrįžo kuriant šį filmą.
2023-10-17

Filme apie legendinę Vilniaus Rožytę – gyvenimas kaip teatro scena

Spalio 14 d. kino teatruose pradedamas rodyti režisierės Neringos Starkevičiūtės debiutinis dokumentinis filmas „Aš esu Rožytė“ apie legendinę Vilniaus puošeivą Vidą Gumbytę, pavertusią miestą teatro scena ir keletą dešimtmečių savo įsimintinais įvaizdžiais kūrusią pasirodymą jo gatvėse. „Su Rožyte susitikome traukinyje 2016 m. Pavaišino mane „Sostinės“ saldainiais. Ilgai klaidžiojau, kol radau, kur gyvena. Filmą kūriau aštuonerius metus. Kiekvienais metais vyko filmavimai.
92 2023-10-03

Kviečiame žiūrėti: dokumentinio filmo „M.A.M.A., kas toliau?!“ trečioji dalis

Šį šeštadienį žiūrovų dėmesiui – trečioji filmo „M.A.M.A kas toliau?!“ dalis apie vienintelius tokius Lietuvos muzikos apdovanojimus. Žinomiausi šalies šou pasaulio atstovai čia atvirai papasakos ne tik apie tai, kaip sukurti hitą ar pragyventi iš muzikos, bet ir kokia yra tamsioji populiarumo pusė. Kaip priimti kritiką? Ką atsakyti konkurentams? Visa tai per TV6 – jau dabar.
2023-03-18

Kviečiame žiūrėti: dokumentika „Karo metai“ – kaip karas Ukrainoje pakeitė pasaulį?

Minint vienos didžiausių šio amžiaus tragedijų – karo Ukrainoje – metines, vasario 24-26 dienomis TV3 ir naujos kartos televizija Go3 savo žiūrovus kviečia dokumentiniam ciklui „Karo metai“, kuris dar kartą nupieš agresorės Rusijos ir didvyriškos Ukrainos bei jų lyderių portretus. Šioje dalyje daugiausiai dėmesio skiriama V. Zelenskio istorijai jau prasidėjus plataus masto karui.
2023-02-26

Vilniuje pristatytas filmas apie Ukrainą: raudonuoju kilimu žengė garbūs svečiai

Vasario 25-osios vakarą sostinėje pristatytas filmas „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“. Dokumentinė juosta pasakoja apie Rusijos vykdomą agresiją prieš Ukrainą ir ragina į invazijos sukeltą humanitarinę krizę pažvelgti ukrainiečių žurnalistų, karių, gydytojų, menininkų, savanorių, dvasininkų, vaikų ir motinų akimis.
2023-02-26

Valinskas: savo šalyje nesusitvarkanti Rusija nusprendė apšikti kaimynes, kad atrodytų geriau

Minint vienos didžiausių šio amžiaus tragedijų – karo Ukrainoje – metines, vasario 24-26 dienomis TV3 ir naujos kartos televizija Go3 savo žiūrovus kviečia dokumentiniam ciklui „Karo metai“, kuris dar kartą nupieš agresorės Rusijos ir didvyriškos Ukrainos bei jų lyderių portretus.
2023-02-24

Lietuvių paramos kelias į frontą Ukrainoje įamžintas filme „Kartu iki pergalės“

Karo Ukrainoje metinių išvakarėse, vasario 23-iosios vakarą įvyks Dominyko Kubiliaus filmo „Kartu iki pergalės. II dalis“ televizinė premjera. „Buvome ten, kai karas ir stebuklinga jūsų gerumo istorija prasidėjo...“ – sako D. Kubilius. Pagrindinis dokumentinio filmo kūrėjų tikslas buvo parodyti Lietuvos žmonių per organizaciją „Blue / Yellow“ teikiamos paramos Ukrainos kariams kelią.
2023-02-23

Kviečiame žiūrėti: dokumentinio filmo „M.A.M.A., kas toliau?!“ antroji dalis

Prieš beveik mėnesį Lietuvoje įvyko išskirtiniai, prestižiniai M.A.M.A muzikos apdovanojimai, apie kuriuos kalbos netyla iki šiol. Prieš mėnesį žiūrovai išvydo ir pirmąją dokumentinio filmo „M.A.M.A., kas toliau?!“ dalį, kurioje ryškiausi šalies veidai atskleidė tai, ko apie juos dar nežinojome. Jau dabar TV6 žiūrovų ir naujienų portalo tv3.lt skaitytojų dėmesiui – antroji filmo dalis, kuri šįkart paskirta tam, kas kiekvieną atlikėją veda į priekį – meilei.
2023-02-18

Žvaigždžių meilė: nuo Jazzu pirmo pasimatymo su Donatu ir Bareikio bučinio su Stonkuviene iki „8 kambario“ piršlybų ir skyrybų

Prieš beveik mėnesį Lietuvoje įvyko išskirtiniai, prestižiniai M.A.M.A muzikos apdovanojimai, apie kuriuos kalbos netyla iki šiol. Prieš mėnesį žiūrovai išvydo ir pirmąją dokumentinio filmo „M.A.M.A., kas toliau?!“ dalį, kurioje ryškiausi šalies veidai atskleidė tai, ko apie juos dar nežinojome. Jau šį šeštadienį TV6 ir Go3 žiūrovų dėmesiui – antroji filmo dalis, kuri šįkart bus paskirta tam, kas kiekvieną atlikėją veda į priekį – meilei.
51 2023-02-18
REKLAMA
REKLAMA

Dokumentinio filmo apie M.A.M.A apdovanojimus premjeroje – stulbinančiai atviros žinomiausių šalies atlikėjų išpažintys

Jau šį penktadienį, sausio 27 dieną, Kaune įvyks prestižiniai Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2022. O prieš ryškiausią metų muzikos įvykį – ilgai laukta premjera.
2023-01-26

Netrukus kino ekranuose – Edmundo Jakilaičio prodiusuotas filmas „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“

Jau lapkričio 18 d. šalies kino teatrus pasieks Edmundo Jakilaičio prodiusuotas atkuriamosios dokumentikos filmas „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“. Filmas taps puikia įžanga į 2023-iuosius, kurie, minint prisijungimo prie Lietuvos 100-metį, LR Seimo nutarimu yra paskelbti Klaipėdos krašto metais. „Atkuriamoji dokumentika, matyt, pati įtaigiausia dokumentikos forma, leidžianti matyti, tarsi dalyvauti įvykiuose, vykusiuose prieš daugybę metų.
2022-11-11

Sabonis apie karjeros pradžią Ispanijoje: perkalbėtas Gomelskis, dominavimas ACB lygoje ir pinigai draugams

1989 metais Kauną iš Ispanijos pasiekė žinia – Valjadolido „Forum“ siūlo sutartį Arvydui Saboniui. Tada tokie reikalai buvo tvarkomi ne per patį krepšininką ar jo agentą, bet per Lietuvos TSR (Tarybų Socialistinės Respublikos) sporto komitetą. Derybos buvo sunkios, kadangi sovietinis biurokratijos aparatas kėlė daugybę įvairių sąlygų ir reikalavimų, tačiau A. Saboniui pavyko tapti vienu pirmųjų sovietų krepšininkų, pasirašiusių sutartį su užsienio klubu.
2022-08-13

Aršiausio Putino kritiko dukra papasakojo, ką jis padarė jų šeimai: nuo 13-kos bijo tėčio mirties

Aršiausio Putino kritiko Aleksejaus Navalno dukra tramdė ašaras naujame dokumentiniame filme apie opozicijos lyderį, kuriame pasakojo apie gyvenimą žinant, kad bet kurią dieną jos tėvas gali būti nužudytas. 21 metų Stanfordo studentė Daša Navalna, dar žinoma kaip Daria, papasakojo, kaip būdama vos 13 metų jau suprato, kad tėvo gyvybei gresia rimtas pavojus. „Nuo 13 metų galvodavau apie tai, ką daryčiau, jei mano tėtis būtų nužudytas.
2022-04-27

Naujas filmas apie COVID-19: jame – ir intubavimas, ir morgas

Lietuvos Šaulių sąjunga pristato naują savanorių sukurtą filmą, kuriame nuo mirties vaduojami COVID-19 pacientai dūsta ir atgailauja, kad laiku nepasiskiepijo. Kūrybinėje grupėje darbavosi ir buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Filmo autoriai viliasi, kad mirštančiųjų plaučių intubavimo vaizdai privers susimąstyti žmones, kodėl negalima nuvertinti koronaviruso keliamos rizikos ir reikia skiepytis.

Nutrauktą sezoną prisiminęs Motiejūnas: „Būtume šimtu procentų suorganizavę „burbulą“

Jau šią savaitę „Žalgiris Insider“ platformoje įvyks visą šį, pandeminį, sezoną filmuoto dokumentinio filmo „New reality“ („Naujoji realybė“ – lt.) premjera. „Žalgiris TV“ kūrybinės komandos sukurtas dokumentinis filmas apžvelgia, kaip pasikeitė Kauno „Žalgirio“ krepšininkų ir viso klubo įprastinis gyvenimas, kai praėjusiais metais visą pasaulį sustabdė koronaviruso pandemija.
2021-06-07

Technologiniai stebuklai: po trejų metų mama susitiko su mirusia dukra

Artimuosius praradę žmonės turbūt atiduotų viską, kad dar kartą išvystų tuos, kuriuos myli. Ir štai Pietų Korėjoje įvyko stebuklas, kuris leido prieš trejus metus dukros netekusiai mamai dar kartą jai pasakyti, kaip ją myli. Visa tai padėjo įgyvendinti virtualiosios realybės technologija. „Mamyte, kur tu buvai? Ar galvojai apie mane? Aš tavęs labai pasiilgau.“, – virtualioje realybėje mamos klausė mirusi septynerių metukų dukra Na-yeon. „Galvoju visada. Ir aš tavęs labai pasiilgau, dukryte.
2020-02-15

Lenkiją drebina kunigų pedofilijos skandalas

Kaimynę Lenkiją drebiną dokumentinis filmas apie kunigų pedofiliją ir nauji aukų prisipažinImai. Skandalas kilo toks, kad Bažnyčios atstovai žada tirti dokumentikoje atskleistus lytInės prievartos atvejus. O Lenkijos politikai jau nori radikaliai griežtinti kalėjimo bausmę už vaikų prievartavimą. Vos prieš savaitę „Youtube“ paviešinta nepriklausomo lenkų žurnalisto Tomaszo Sekielskio juosta apie kunigų pedofiliją jau peržiūrėta daugiau nei 21-ną milijoną kartų.
2019-06-01

Paviešino šokiruojantį filmą apie L.Modričių: Kroatijos herojus vaikystę leido vilkų draugijoje

32-ejų metų futbolininko Luka Modričiaus šiandien laukia svarbiausia karjeros dvikova – pasaulio čempionato finale Kroatija susikaus su Prancūzija. Vos 4 mln. gyventojų turinčiai Kroatijai tai bus istorinis šansas laimėti planetos pirmenybes. Iki šiol geriausias jų pasiekimas buvo 1998-ais metais Prancūzijoje iškovoti bronzos medaliai.
2018-07-15

Kuriamas dokumentinis filmas apie Rūtą Meilutytę

Rūta Meilutytė yra viena iš labiausiai atpažįstamų ir labiausiai mėgstamų žmonių Lietuvoje, kuri įkvepia jaunąją kartą siekti savo tikslų, o visus kitus - didžiuotis Lietuva. Rūta yra kur kas daugiau nei tik puiki sportininkė - ji yra šiuolaikinės Lietuvos simbolis. Šiuo metu kuriamas dokumentinis pasakojimas leis iš labai arti susipažinti su tikrąją Rūta, jos kasdienybe ir suprasti kiek valios, sunkaus darbo ir kantrybės yra sukoncentruota į tą trumpą baseino distanciją.
2016-09-13

Šiurpus paviešinimas: taip su vaikais elgiasi kolonijose

Australijos valdžia įsakė pradėti tyrimą po to, kai pasirodė dokumentinis filmas apie nepilnamečių nusikaltėlių laikymo sąlygas, rašoma BBC. Žurnalistai nufilmavo, kaip apsaugos darbuotojai ant paauglių purškia ašarines dujas, vieną iš paauglių išrengia nuogai, kitą – čiumpa už gerklės ir bloškia į kamerą. Dar vienas buvo laikomas pririštas prie kėdės beveik dvi valandas. Pranešama, kad visi nukentėję paaugliai yra priskiriami čiabuviams.
2016-07-27

Galūnių ir pusės veido netekęs vyras: net vaikas bijodavo į mane pažiūrėti

Daktarai sakė, kad šis vyras neišgyvens, tačiau po kelių metų kančių ir sudėtingo gydymo 35 metų Alexas Lewisas vis dar yra gyvas, tačiau kenčia ne tik fizinį skausmą. Dėl itin ūmios infekcijos vyras neteko keturių galūnių ir pusės veido, rašoma „Daily Mail“. Nepaisant kančių, kurias šiam vyrui teko patirti, jis džiaugiasi, kad yra gyvas ir turi šeimą.
2016-05-01

Dokumentiniame filme – šokiruojanti tiesa apie Robino Williamso ligą

„Channel 5” televizijos kanale pasirodęs dokumentinis filmas „Autopsija: paskutinės Robino Williamso valandos“ atskleidė šokiruojančią tiesą apie savo noru iš gyvenimo pasitraukusio komiko sveikatos būklę. „Jis kentėjo nuo kitos sveikatos problemos, kur kas rimtesnės, nei galėjome pagalvoti. Robinui Williamsui buvo prasidėjusi silpnaprotystė“, - patvirtino gydytojas Richardas Shepherdas. Ar šios ligos simptomai galėjo padaryti įtaką tragiškai komiko mirčiai, telieka tik spėlioti.
2015-04-23

Dokumentinis filmas „Pasaulio virtuvė“ kviečia į imigrantų pasaulį

Kelionę po Lietuvos kino teatrus pradeda naujas režisierės Aistės Ptakauskės dokumentinis filmas „Pasaulio virtuvė“. Jis kviečia susipažinti su penkiomis moterimis, kurios į mūsų šalį atsikraustė įvairiais laikotarpiais, iš įvairių valstybių ir dėl įvairių priežasčių. Kartu – atkreipti lietuvių dėmesį į imigrantų teises ir paskatinti būti atviresnius kitų kultūrų, tautybių ir rasių žmonėms.
2014-09-25

M. A. Pavilionienė: Lietuvos atsilikimo priežastis yra žmonių tamsumas, kurį palaiko Bažnyčia ir konservatorių ideologija

JAV leidžiamas naujienų savaitraštis „Newsweek“ dar pavasarį paskelbė 12 homofobiškiausių šalių. Sąraše, parengtame vadovaujantis įvairiais kriterijais, vyrauja labiau atsilikusios Afrikos, Azijos, Karibų regiono valstybės. Sąrašo pabaigoje – 11-oje vietoje – įvardyta Lietuva. Žurnalistai pabrėžė, kad nors homoseksualumas šalyje nėra uždraustas, yra daugybė jo priešininkų.

Pirmasis dokumentinis filmas apie Lietuvos ežerų gelmes – greitai kino ekranuose

Povandeniniai kanjonai, versmės, paskendę miškai, prie ypatingų sąlygų prisitaikiusi gyvybė – naujas lietuviškas dokumentinis filmas „Ežerų dugne“ žiūrovams suteiks progą pamatyti unikalių vaizdų iš Lietuvos ežerų. Režisierių Akvilės Anglickaitės bei Irmos Stanaitytės filmo premjera įvyks šių metų festivalyje „Kino pavasaris“. Tai pirmasis pilnametražis dokumentinis filmas mūsų šalies ežerų gelmes.
2014-03-05

Stebuklingi metai: jaudinančiame filmuke – po sekundę iš kiekvienos 2013-ųjų dienos

Fotografas Kentas Frostas jau antrą kartą sukūrė filmuką, kuriame pavaizdavo ištisus praėjusius metus – po sekundę iš kiekvienos savo gyvenimo dienos. Pirmąjį dokumentinį „koliažą“ jis sudėliojo iš 2012-ųjų metų akimirkų ir iškart sulaukė teigiamų įvertinimų. 2013-ųjų filmukas, nors tokio pat stiliaus, gerokai skiriasi nuo pirmojo. Didžiausias ir svarbiausias praėjusių metų įvykis – K. Frostas su žmona Carolyn pirmą kartą tapo tėvais.
2014-01-07

„Trispalvis“ – ne visi dokumentinio filmo herojai pamatys premjerą

Dokumentinis Vytauto V. Landsbergio filmas „Trispalvis“ kuria tikrą, nesumeluotą ir nepagražintą pokario laisvės kovotojo portretą, kurį pasakoja dvylikos to meto kovų liudininkų – buvusių partizanų ir ryšininkų lūpomis. Jau šį trečiadienį filmą galite pamatyti kino festivalyje „Scanorama“. Filme „Trispalvis“ mūšiai, meilė, romantika ir patriotiškumas susipina į vientisą istoriją. Tai filmas apie žmones gyvenusius be išlygų. Kvėpavusius pilna krūtine.
2013-11-12

Lietuviški filmai – žymiuose dokumentinių filmų festivaliuose

Lietuvos kino centras skyrė 7130 litų paramą dviem kino sklaidos užsienyje projektams. Režisieriaus Ričardo Marcinkaus dokumentinio filmo „Galutinis tikslas“ (prod. įmonė UAB „Full Screen“) pasaulinei premjerai Tarptautiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje skirta 6000 litų parama. Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinio filmo „Pietūs Lipovkėje“ (prod. įmonė „Monoklis“) pasaulinei premjerai Tarptautiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje skirta 1130 litų parama.
2013-10-25

Dokumentiniame filme atskleistos E. Žičkaus paslaptys

Edvardas Žičkus – ilgametis TV3 gyvenimo būdo žurnalo „Gyvenimas yra gražus“ kūrėjas ir vedėjas, mylimas žiūrovų ir laukiamas savo pašnekovų asmeninėse erdvėse, į kurias koją įkelia toli gražu ne kiekvienas.
2013-07-01

Šefildo dokumentinių filmų festivalyje – G. Žickytės juosta „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ ir Lietuvos delegacija

Šiandien prasidedančiame 20-ajame Šefildo dokumentinių filmų festivalyje „Sheffield Doc/Fest“ bus rodomas Giedrės Žickytės filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, o kino profesionalams skirtoje festivalio mugėje dalyvaus Lietuvos dokumentalistų delegacija. „Šefildo festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių dokumentinio kino festivalių.
2013-06-12

Ispanijoje – tarptautinė T. Smulkio filmo „Rojaus beieškant“ premjera

Šią savaitę Ispanijoje prasidėjo jau 41-asis prestižinis Huesca dokumentinių filmų festivalis. Tai vienas seniausių dokumentinių filmų festivalių pasaulyje, kurio konkursinėje programoje šiemet pristatomas ir lietuvių režisieriaus Tomo Smulkio trumpametražis dokumentinis filmas „Rojaus beieškant“. „Labai džiaugiuosi, kad mano filmas atrinktas į šį, gilias tradicijas turintį filmų festivalį Hueskoje.
2013-06-10

„Sidabrinei gervei“ nominuotas L. Lužytės filmas „Igruški“ varžosi Centrinės ir Rytų Europos filmų festivalyje

Šį trečiadienį, balandžio 10 d., kurortiniame Vokietijos mieste Visbadene prasidėjo 13-asis Centrinės ir Rytų Europos filmų festivalis ,,goEast”. Balandžio 15 – 16 dienomis konkursinėje festivalio programoje rodomas ir režisierės Linos Lužytės ilgametražis dokumentinis filmas ,,Igruški”, šiais metais pretenduojantis į du svarbiausius nacionalinius kino apdovanojimus - Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) ,,Ąžuolą" už geriausią operatorių darbą ir „Sidabrinę gervę” už geri...
2013-04-11

L. Mikuta: „Dzūkijos jautis“ – filmas apie kasdien nykstantį lietuvišką kaimą

Festivalyje „Kino pavasaris“ įvyko režisieriaus Lino Mikutos ir studijos „Monoklis“ platinamo dokumentinio filmo „Dzūkijos jautis“ nacionalinė premjera, praneša monoklis.lt. „Dzūkijos Jautis“ – filmas apie kasdien nykstantį lietuvišką kaimą. Kaimą, sužalotą sovietinės praeities, bet išlaikiusį senąją, archaišką pasaulėjautą. Tai – kitas pasaulis, toli nuo didmieščių triukšmo, sutvertas Dievo, o ne žmogaus.
2013-03-18

Proto negalios kamuojamų žmonių gyvenimas – J. Matonio dokumentiniame filme „Baltam skersgatvy...“

Kovo 4 dieną, pirmadienį, televizijos kanalas „LRT Kultūra“ kviečia į premjerą – „Lietuvių dokumentikos“ rubrikoje bus rodomas režisieriaus ir operatoriaus Juozo Matonio filmas „Baltam skersgatvy...“, pasakojantis apie to paties pavadinimo sostinės gatvėje įsikūrusį dienos centrą, jį lankančių proto negalią turinčių žmonių emocijas, pasaulį, jausmus, jų būties matymą.
2013-02-28

Britai Lietuvoje kurs dokumentinį filmą apie mistiškąjį Diatlovo perėjos incidentą

Pusę amžiaus smalsumą žadinančio mistiško Diatlovo perėjos incidento įvykiai bus rekonstruojami ir Lietuvoje Jau mažiau kaip po dviejų savaičių, kovo 8-ąją, Lietuvą pasieks intriguojantis filmų „Kietas riešutėlis 2“, „Gili žydra jūra“ ir „Alpinistas“ režisieriaus Renny Harlino mistinis trileris „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija“ (angl.
2013-02-26

Nepilnamečių modelių paslaptys: prostitucija ir pinigai Japonijoje

Kiekvieną dieną maisto, kurį suvalgo Nadia, kiekis griežtai fiksuojamas, kad jos kūno apimtys nepadidėtų net centimetru. Jai tenka slėpti savo amžių ir, tiesiogine to žodžio prasme, stebėti lavonų skrodimus morge. Kas baisiausia visoje šioje istorijoje? Tai, kad jai yra viso labo 13 metų, rašoma „The Daily Beast“. Naujame dokumentiniame filme „Mergaitė-modelis“ detaliai parodytas moksleivės Nadios gyvenimas.
2012-09-08

Pribaigęs žydą grojo Lietuvos himną?

Apie žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metais yra susukta šimtai meninių ir dokumentinių filmų. Vienas iš jų – Didžiosios Britanijos žiniasklaidos bendrovės BBC dokumentinis filmas „Nacistai. Istorija perspėja“. Pusėje šio filmo pasakojama apie masinius žydų šaudymus Lietuvoje. Vadovavo juristas Filmo kūrėjai nesiekė užsipulti Lietuvos.

Estetikos ir inžinerijos sintezė pagal „Pagani“

Jūsų dėmesiui siūlome šiek tiek dokumentikos. Tai net 14 minučių filmukas, tačiau pažiūrėti jį verta, nes jame apie superautomobilio „Pagani Huayra“ koncepciją, sukūrimo istoriją, konstrukcijos ir gamybos subtilybes pasakoja pats kompanijos įkūrėjas Horacio Pagani. Pasak automobilio kūrėjų, „Huayra“ yra estetikos ir inžinerijos romano vaisius. Pasak Horacio Pagani, toks automobilis gali atsirasti tik toje šalyje, kur akį glosto renesanso epochos šedevrai ir tobula gamta.
2012-03-13

Dokumentinio filmo apie skulptorę D. Matulaitę premjera

Vasario 3 d., penktadienį, 17.30 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje įvyks režisieriaus Algirdo Tarvydo 2012 m. sukurto dokumentinio filmo apie skulptorę Dalią Matulaitę premjera. Filme apie žymią lietuvių skulptorę Dalią Matulaitę – daugelio dekoratyvinių skulptūrų, paminklų, mažosios plastikos autorę – atskleidžiama monumentaliosios skulptūros plastinės ir prasminės kalbos specifika šiuolaikinės ir istorinės erdvės kontekste.
2012-01-31

„Lexus LFA“: parašas automobilių istorijos knygoje

Nedaug yra masinių pasaulyje automobilių gamintojų, kurie būtų sukūrę ir gaminę sėkmingus superautomobilius, kurie paliktų ryškų pėdsaką automobilių istorijos knygoje. Tai „Honda NSX“, „Ford GT“ ar „Dodge Viper“. Na o naujausiais laikais į šią kastą įsibrovė ir „Lexus“ su savo modeliu „LFA“. Japonai puikiai supranta, kad šis jų superautomobilis taps ryškia naujausių laikų automobilių istorijos dalimi, todėl užsiėmė dokumentuoti šio automobilio kūrimą.
2011-11-02

„Virgin“ verslo imperijos paveldėtoją sudomino Lietuvos blondinės

Garsaus milijardieriaus ir koncerno „Virgin“ savininko Ričardo Brensono sūnaus Semo įmonė „Current Sponge“ nutarė sukurti filmą apie Lietuvos blondinių verslo imperiją „Olialia“. Dokumentinis filmas apie taip, kaip Lietuvoje išaugo ir suklestėjo „Olialia“ blondinių verslas taps didelio televizijos šou preliudija. Naujoji televizijos laida, kurią planuoja transliuoti didžiausi Didžiosios Britanijos kanalai, pasakos apie tai, kaip Lietuvos šviesiaplaukės merginos Maldyvuose statys blondinių salą.
2011-07-26

V. Baublienė: ravėjimas man tarsi meditacija

Nuolat margaspalvėje televizijos karuselėje besisukanti Violeta Baublienė nemėgsta dalyti interviu ir būti dėmesio centre. Ji nelaiko savęs kuo nors išskirtinesne nei kitų profesijų atstovai ir nesistengia visiems įtikti nei išvaizda, nei balsu. Violeta ne iš tų žurnalistų, kuriems vis tiek kokiame kanale dirbti. Viliojama buvo ne sykį. Vis dėlto liko ištikima televizijai, kurioje pradėjo žurnalistės karjerą.
2011-07-15

„Viza namo“: pritrenkiančios pabėgėlių istorijos arba kaip jiems gali padėti Lietuva?

Kasmet Lietuvą pasiekia šimtai postkomunistinių kraštų gyventojų, siekiančių čia gauti politinį prieglobstį arba – per Lietuvą traukti toliau į Vakarus. Retam suteikiama galimybė įsikurti Lietuvoje, visi kiti išsiunčiami atgal, į kilmės šalis. Naujame Violetos Baublienės dokumentiniame filme „Viza namo“ atskleidžiami kelių migrantų likimai, panašūs į košmarišką sapną. Gruzijoje ir Moldovoje apsilankiusi kūrybinė grupė aiškinosi, kodėl jie bėga iš savo namų ir kaip atsiduria Lietuvoje.
2011-06-20

M. Kvedaravičiaus filmas „Barzakh“ tęsia kelionę po Europos kino festivalius

Dviem „Sidabrinėm gervėm“ – už metų geriausią dokumentinį filmą ir metų geriausią režisierių – nominuotas filmas „Barzakh“ toliau garsina Lietuvos vardą prestižiškiausiuose Europos dokumentikos festivaliuose.
2011-05-19

Černobylio katastrofos metinėms – dokumentinio filmo premjera

Balandžio 26 dieną sukaks 25-eri metai nuo žmoniją ištikusios vienos didžiausių atominių katastrofų – Černobylio avarijos. Prisimindama prieš ketvirtį amžiaus įvykusią nelaimę, Lietuvos televizija kviečia į premjerą – prancūzų dokumentinį filmą „Černobylio mūšis“, kuris bus rodomas balandžio 25 d. 20.45 val. 1986 m. balandžio 26-osios naktį Ukrainos mieste Pripetėje esančioje Černobylio atominėje elektrinėje nugriaudėjo sprogimas.
2011-04-20

A. Marcinkevičiaus 90-mečiui – filmas „Profesorius“

Balandžio 15-ąją medicinos profesorius Algimantas Marcinkevičius švenčia 90-ąjį jubiliejų. Lietuvos televizija vieną iškiliausių visų laikų mūsų šalies medikų pasveikins televizijos apybraiža. TV filmo „Profesorius. A. Marcinkevičiaus 90-metį minint“ premjera – balandžio 17 dieną, sekmadienį, 12 val.
2011-04-07

„The Prodigy“ pristato pirmąjį dokumentinį filmą

25 milijonus įrašų pasaulyje pardavusi grupė „The Prodigy“  visai netrukus pristatys savo pirmąjį filmą Lietuvoje. Iš daugybės skirtingų laikų hitų “Charly„, “Out of Space“, “No Good", „Woodoo People“, „Poison“, „Firestarter“, „Breathe“, „Smack My Bitch Up“, „Omen“, „Invaders Must Die“ bei „Warriors Dance“ žinomi britai ne vieną kartą perrašė muzikos istoriją.
2011-04-04

Mianmaro valdžia sulaikė du australų žurnalistus

Mianmaro valdžia sulaikė du australų žurnalistus ir išsiuntė juos iš šalies. Gautomis žiniomis, jie rengė dokumentinį filmą apie nepriklausomą žiniasklaidą Pietryčių Azijoje. Kaip pareiškė Australijos užsienio reikalų ministerija, oficialioji Kanbera nerimauja dėl susiklosčiusios situacijos ir reikalauja Mianmaro vyriausybės paaiškinimų. Kaip žinoma, užsienio žurnalistams dirbti Mianmare labai sunku.
2010-11-12

Kuriamas dokumentinis filmas apie „The Pirate Bay“

Apie seną autorinių teisių savininkų priešą, torrent „trackerį“ „The Pirate Bay“ kuriamas dokumentinis filmas. Filmas pavadinimu „TPB AFK“ papasakos apie tris „The Pirate Bay“ įkūrėjus ir apie jų reakciją į praėjusiais metais teismo priimtą nuosprendį, kuriuo jie pripažinti kaltais dėl autorinių teisių pažeidimų. Jiems skirta 3,6 milijono dolerių bauda ir metai kalėjimo. Tiesa, teismo nuosprendis dar neįsigaliojo, o apeliacinio teismo posėdis įvyks rugsėjo 28 dieną.
2010-09-02
Į viršų