dantų apnašos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų apnašos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų apnašos“.

Didžiausi dantų emalio priešai: rūgštis ir cukrus

Emalis yra kiečiausia žmogaus kūno medžiaga, tačiau ji nėra nenugalima. Tai – medžiaga, sauganti danties vidų, jo gyvas dalis, todėl kuo geriau pasirūpinsite savo dantų emaliu, tuo ilgiau išlaikysite sveikus ir natūralius dantis.  Susipažinkite, kas gali labiausiai pakenkti jūsų dantų emaliui, ir ką reikia daryti, jog užkirstumėte tam kelią: 1. Gerai išskalaukite dantis po rūgščių produktų vartojimo.
2024-04-08

7 patarimai, kaip išsaugoti sveikus dantis

Kad ir koks nesudėtingas procesas atrodytų dantų valymas, čia klaidų, deja, neišvengiama. Taigi, ką reikėtų žinoti?  1. Nebijokite valgyti kieto maisto (net jei dantys yra visiškai sveiki). Kramtyti kietą maistą yra būtina – ir kalba visai ne apie riešutų gliaudymą. Nebijokite valgyti morkų, obuolių ir kopūstų – dantims tai bus tikrai naudinga. 2. Netrumpinkite dantų valymo laiko, net jei kur nors skubate. Valytis dantis būtina du kartus per dieną ir ne trumpiau kaip dvi minutes.
2024-04-03
REKLAMA
Danties skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Danties skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Neprižiūrimi dantys gali sukelti rimtų nemalonumų – gresia infekcijos ir nervų pažeidimai

Nuo mažens savo vaikams tėvai stengiasi įdiegti svarbiausius dantų priežiūros įpročius. Vis dėlto, suaugus tinkamai pasirūpinti burnos higiena pavyksta ne visuomet, o ir profilaktinei apžiūrai bei burnos higienai kartais gali būti sunku surasti laiko. Toks neatsakingas ir aplaidus elgesys gali turėti pragaištingų padarinių – netaisomi dantys gali sukelti pavojų ne tik burnos ertmės sveikatai, bet ir sukelti nervų pažeidimus ir įvairias infekcijas.
2023-04-14

TOP patarimai, kaip turėti baltą šypseną

Dažnai girdime, kad būtent šypsena labiausiai puošia žmogų, tad kaip ją išlaikyti baltą ir nepriekaištingą? Kasdienėje dantų priežiūroje patikimiausia priemonė, kurios niekas nepakeis, yra rutininis dantų valymas, kuriam būtinas dantų šepetėlis, dantų pasta, tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėlis bei skalavimo skystis. Taip pat, norint džiaugtis sveikais dantimis, reikėtų vengti dažno užkandžiavimo maistu, kuriame yra gausu angliavandenių.
2022-02-24

Kraujuoja dantenos? Šio organizmo siunčiamo signalo nereikėtų ignoruoti

Kraujuojančios dantenos – gana dažnas ir labai nemalonus reiškinys. Kodėl taip nutinka ir ką reikėtų daryti?  Dantenos gali kraujuoti dėl stomatologinių bei kitų sveikatos problemų. Jei taip nutinka retai (pavyzdžiui, valantis dantis) – nieko baisaus. Tokio dantenų kraujavimo priežastis gali būti pernelyg kietas dantų šepetėlis ar dantų valymas netaisyklingais judesiais, kai pažeidžiamos dantenos.
2020-10-12
REKLAMA
Sergantis šuo (nuotr. 123rf.com) Sergantis šuo (nuotr. 123rf.com)

Gyvūno išrankumas maistui – rimtas signalas šeimininkams

Vyresnė katė nebevalgo sauso pašaro? Šuniukas vengia kietesnių skanėstų? Tikriausiai manote, kad gyvūnas tapo išrankus, tačiau problema gali būti kur kas rimtesnė. Visi šie įvardinti požymiai dažnai signalizuoja apie gyvūnų dantų problemas. Per ilgus nagus ar pleiskanojančią odą pastebėti lengva, tačiau dantų problemos reikalauja atidumo. Dažniausiai pirmieji dantų akmenys atsiranda sunkiau pastebimose vietose – ant krūminių dantų.
2019-01-29

Mažmožis gali virsti galvos skausmu

 Kai kurie žmonės į dantenų kraujavimą rimtai nežiūri. Tačiau tai – ne ta problema, į kurią būtų galima numoti ranka. „Interfax“ rašo, kad būtina išsiaiškinti šios ligos priežastis, kad nekiltų pavojus sveikatai. Kodėl kraujuoja dantenos? 1. Netinkamas burnos higienos priemonių pasirinkimas. Kartais žmonės dantų šepetėlį renkasi „pagal grožį“, o dantų pastą – „pagal kvapą“. Toks aplaidus pasirinkimas yra ydingas.
2015-02-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų