daiva gudavičienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „daiva gudavičienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „daiva gudavičienė“.

Kaip atpažinti itin agresyvų vėžį ir kam susirgti rizika gerokai didesnė: gydytoja įvardijo, ką būtina padaryti kiekvienam

Nors išgirdus apie krūtų susirgimus pirmiausia galvojama apie blogiausią variantą, gydytojai pažymi, kad krūtų ligos yra labai įvairios. Vis tik kai kuriais atvejais ir kiekviena diena tampa aukso vertės siekiant kuo greičiau padėti pacientui. Gydytojai pažymi, kad kai kada krūtų vėžys itin agresyvus arba netikėtai užklumpa ir labai jauname amžiuje. Be to, nuo šių ligų neapsaugoti ir vyrai.
Aktualijos 2022-11-06

Atsakymai, kodėl krūties vėžys negailestingai atakuoja lietuves

Priežasčių, kodėl krūties vėžys nepaliauja „persekioti“ Lietuvos moterų, galima rasti daug. Tačiau remiantis moterų elgsenos tyrimu, galima išskirti keturias pagrindines.
2017-06-25

Vėžys pagal amžių: Lietuvos onkologai pasakė, kada didžiausia tikimybė susirgti

Pagrindinis rizikos faktorius susirgti vėžiu yra senėjimas, skelbia JAV Nacionalinis vėžio institutas. Jo duomenimis, vidutinis vėžio diagnozavimo amžius yra 66-eri metai. Tačiau Lietuvos onkologai nurodo, kad moterims vėžio rizika ima ženkliai didėti nuo 45- erių, o vyrams – 50-ies. Naujienų portalas tv3.lt išsiaškino, kada ir kokio tipo vėžiai „mėgsta“ skirtingo amžiaus žmones: pavyzdžiui, trisdešimtmečius labiau atakuoja skrandžio navikai, o šešiasdešimtmečius – gaubtinės žarnos vėžys.
2017-06-15

Atmerkime akis: gydytoja pasako, kas ir kodėl Lietuvoje iš tikro suserga vėžiu

Kokios asociacijos kyla, išgirdus žodį „vėžys“? Mirtina liga, rūkymo išprovokuotas susirgimas? Visuomenėje apie vėžį sklando daug kalbų ir mitų. Rūkaliai sako „vis tiek visi mirsim“ ir „nuo vėžio miršta ir sveikuoliai“ ir toliau sau rūko, saulės mėgėjai eina į soliariumus arba nesitepa kremais, mėgstantys alkoholį tikrai nemano, kad toks jų pomėgis jiems vėliau galimai sukels labai sunkių padarinių.
2017-06-05

Tyrimas: moterys vis dar per mažai dėmesio skiria savo krūtims

Remiantis moterų apklausomis, per trejus metus Lietuvoje gyvenančių dailiosios lyties atstovių elgsena krūties vėžio prevencijos atžvilgiu beveik nepakito – savo sveikatai jos vis dar per mažai dėmesingos. Tokia išvada daroma palyginus dviejų analogiškų apklausų rezultatus. Tuo tarpu būtent reguliari krūtų patikra yra geriausias būdas siekiant išvengti krūties vėžio ar laiku jį „pagauti“. Tiek šiemet gegužę, tiek prieš trejus metus atliktas tyrimas atskleidė, kad tik apie 60 proc.
2016-06-17

Onkologė: skaudu, kai moterys ateina jau su kiaušinio dydžio augliu krūtinėje

Krūties vėžio tema žiniasklaidoje rašoma išties daug. Tačiau ar šis informacijos srautas pasiekia tikslą keisti moterų elgseną ir ar skatina jas imtis prevencinių priemonių? Vasarą atlikta moterų apklausa atskleidė: daugiau nei trečdalis Lietuvos moterų nėra linkusios reguliariai atlikti krūtų savityrą ar tikrintis pas gydytoją profilaktiškai. Visuomenės apklausos duomenimis, 20 proc. moterų krūtų nesitikrina, nes mano, jog tai joms neaktualu, 11 proc.
2013-07-24
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų