cop28

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „cop28“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „cop28“.

COP28 priimtame susitarime raginama atsitraukti nuo iškastinio kuro

Trečiadienį šalys priėmė pirmąjį Jungtinių Tautų susitarimą dėl klimato kaitos, kuriuo pasaulis raginamas atsitraukti nuo iškastinio kuro. „Turime pagrindą įgyvendinti permainingus pokyčius“, – sakė COP28 pirmininkas Sultanas al Jaberas Dubajuje vykusiame JT aukščiausiojo lygio susitikime dėl klimato kaitos prieš bendru sutarimu priimant susitarimą.
2023-12-13

Azerbaidžanas ir Brazilija rengs būsimas JT derybas dėl klimato kaitos

Azerbaidžanas ir Brazilija pirmadienį buvo oficialiai patvirtinti 2024 ir 2025 metų Jungtinių Tautų klimato derybų šeimininkais.  Sprendimas oficialiai paskelbtas Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vykstančioje JT klimato kaitos konferencijoje COP28. Pasaulio lyderiai susitikime intensyviai diskutuoja apie iškastinio kuro likimą. Azerbaidžane, kurio ekonomika labai priklauso nuo naftos ir dujų eksporto, COP29 susitikimas vyks kitų metų lapkričio 11–22 dienomis.
2023-12-12

ES: COP28 susitarimo projektas yra akivaizdžiai netinkamas problemai, kurią turime spręsti

Europos Sąjungos klimato reikalų vadovas pirmadienį išreiškė nusivylimą dėl Dubajuje vykstančiame aukščiausiojo lygio susitikime klimato klausimais COP28 pasiūlyto susitarimo projekto, kuriame nebuvo raginama palaipsniui atsisakyti iškastinio kuro.
2023-12-11

JT klimato pasiuntinys ragina šalis panaikinti nereikalingas kliūtis COP28

Jungtinių Tautų klimato pasiuntinys Simonas Stiellas pirmadienį paragino klimato konferencijoje COP28 dalyvaujančias šalis pašalinti nebūtinas taktines kliūtis, likus 24 valandoms iki oficialios derybų Dubajuje pabaigos. Šalių derybų JT konferencijoje dėmesio centre – potencialus susitarimas dėl laipsniško iškastinio kuro atsisakymo. „Pirma, pašalinkite iš kelio nebūtinas taktines kliūtis“, – sakė S. Stiellas.
2023-12-11

COP28: raginimai plėsti branduolinę energetiką ir mažinti taršą metanu

Jungtinės Valstijos šeštadienį vadovavo raginimams Jungtinių Tautų klimato konferencijoje pažaboti taršą metanu, bet taip pat stūmė itin prieštaringai vertinamą idėją kovojant su pasauliniu atšilimu plėsti branduolinę energetiką. JAV viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Haris) klimato konferencijai COP28 Dubajuje taip pat pasakė, kad jos šalis skirs 3 mlrd. dolerių (2,76 mlrd. eurų) pasauliniam klimato fondui, ir tai pirmas Vašingtono pažadas nuo 2014 metų.
2023-12-02

Popiežius po atšauktos kelionės į Dubajų: „Kaip matote, esu gyvas“

Popiežius Pranciškus, dėl gripo atšaukęs kelionę į Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikimą klimato kaitos klausimais COP28, ketvirtadienį pajuokavo tebesąs gyvas. „Kaip matote, esu gyvas“, – 86-erių pontifikas sakė per audienciją Vatikane. „Gydytojas neleido man vykti į Dubajų, nes ten labai karšta, o iš karščio patenki prie oro kondicionierių. O kai sergi bronchitu...“ – pridūrė jis.  „Dėkoju Dievui, kad tai nebuvo plaučių uždegimas.
2023-11-30

Pirmąją JT derybų klimato kaitos klausimais COP28 dieną įkurtas nuostolių ir žalos fondas

Jungtinių Tautų klimato kaitos aukščiausiojo lygio susitikime COP28 ketvirtadienį oficialiai įsteigtas nuostolių ir žalos fondas, skirtas pažeidžiamoms šalims, nukentėjusioms nuo stichinių nelaimių, susijusių su visuotiniu atšilimu. „Šiandien mes sukūrėme istoriją“, – delegatams sakė Jungtinių Arabų Emyratų COP28 pirmininkas Sultanas al Jaberas. Jis pridūrė, kad JAE šiam fondui planuoja skirti 100 mln. JAV dolerių (91,66 mln. eurų).  Vokietija taip pat pažadėjo suteikti 100 mln.
2023-11-30

JT vadovas prieš COP28 derybas lankosi sparčiai tirpstančioje Antarktidoje

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas ketvirtadienį pareiškė, kad klimato konferencijoje COP28, kurioje šalys kalbės apie savo įsipareigojimus mažinti planetą šildančių dujų išmetimą, būtina imtis aktyvių veiksmų. Jis tai pareiškė, lankydamasis sparčiai savo ledo dangą prarandančioje Antarktidoje. „Esame liudininkai, kaip sparčiai tirpsta ledas ir tai yra siaubinga“, – sakė A. Guterresas apie ledo tirpimo greitį Antarktidoje, kuri kartais pavadinama miegančia milžine.
2023-11-24

Susitikimas dėl klimato kaitos nuostolių ir žalos fondo baigėsi be rezultatų

Remiantis pokalbiuose dalyvaujančiais šaltiniais, šeštadienį be rezultatų baigėsi svarbus prieš Jungtinių Tautų (JT) Klimato kaitos konferenciją (COP28) surengtas susitikimas dėl klimato kaitos nuostolių ir žalos fondo, šalims iš Globaliosios Šiaurės ir Pietų nerandant sutarimo. Pernai metais Egipte vykusioje COP27 sprendimas sukurti specialų fondą pažeidžiamoms šalims susiduriant su klimato kaitos nuostoliais ir žala buvo vienas esminių pasiekimų.
2023-10-21

JAE klimato kaitos konferencijos pirmininku paskyrė naftos įmonės vadovą: kas už to slypi?

Jungtinių Arabų Emyratai (JAE) šių metų klimato kaitos konferencijos COP28 pirmininku pasirinko nacionalinės naftos kompanijos vadovą, tuo sukeldami aplinkosaugos aktyvistų kritiką.  Naujienų agentūra AFP aiškinasi, kodėl JAE pasirinko Sultaną al Jaberą ir kokią žinią tai siunčia prieš šiais metais vyksiančią Jungtinių Tautų konferenciją dėl klimato kaitos.
2023-01-12
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų